Σκύλος και μακρύ ταξίδι






Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
"Ghost towns" (πόλεις-"φαντάσματα") έξω από το San Diego:













Οι παραπάνω φωτογραφίες δεν είναι δικές μου διότι έμεινα αγρίως από μπαταρίες και τις βάζω απλώς για να δείτε αυτές τις πόλεις.
 


Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
San Diego, Fiesta Island, το οποίο είναι ένα ολόκληρο νησί όπου υπάρχει πρόσβαση οδικώς και το οποίο είναι αποκλειστικά αφιερωμένο στους σκύλους, οπότε είναι ουσιαστικά ένα τεράστιο σκυλόπαρκο. Το Μουφ έτρεχε εκεί πέρα δυο ώρες και έκανε και μπάνιο στον Ειρηνικό!



Το περιφραγμένο τμήμα του σκυλόπαρκου όπου έχει και χώρους για πικ-νικ:







Το Μουφ στο βάθος δεξιά κοντά στους τύπους με το σκύλο"



Το Μουφ μουφιάζοντας:









 




Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
Τέλος, στην Αριζόνα, στον περίφημο κρατήρα που άνοιξε ένας μετεωρίτης. Προσέξτε ιδιαιτέρως τις πινακίδες με τις προειδοποιήσεις να μην πατήσουμε τα αλανιάρικα βόδια που βόσκουν στην περιοχή:













 






Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.529
6.957
Πήρα καφέ ανα χείρας και πήγα ταξίδι!

Οι φώκιες και το υπέρογκο σκυλοπάρκο μου μείναν ιδιαιτέρως. Υπέροχες φώτο!
 




arrigo_corso

Well-Known Member
21 Μαρτίου 2012
1.094
273
Θα συμφωνήσω κι εγώ.....πολύ ωραίο ταξίδι μας πήγες :)!!!

Όμορφες εικόνες και όμορφος σκύλος!! Κακοπερνάει βλέπω.........:cool:
 


Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
Μακρυ ταξίδι, όντως! Μα καλά, πως τα κατάφερε ο Άτταλος και το έσκασε από το brakeaway collar?
Τράβηξε το λουρί του και πίεσε το κλείσιμό του, οπότε άνοιξε και ξέφυγε από τον κρίκο. Δεν είχε κλείσει φαίνεται καλά εκεί που του το φόραγα για να τον βγάλω από το αυτοκίνητο. Τελοσπάντων, τώρα τον έχω τελείως από κοντά. Το ίδιο έγινε και στο Seattle όταν τον έφερε η κοπέλα που μου τον κράτησε κάτω, αλλά εκεί όχι μόνον μπήξαμε και οι δυο τις φωνές, του είχα λείψει και κείνου, οπότε ήρθε τρέχοντας μπας και χάσει το κορόιδο και του φύγει από πουθενά. Δεν του άρεσε καθόλου που τον άφησα εκεί και μάλιστα σε διαμέρισμα διότι είναι και αριστοκράτης ο τσομπάνος...

Καλά, δε σας λέω πώς είναι το αυτοκίνητο που έχει το μαύρο του το χάλι! Μου το έκανε χάλια τελείως και άντε τώρα να το καθαρίσω μ' αυτό το κρύο έξω στο Καλαμποκιστάν. Κι αυτός είχε καταλασπωθεί και βρωμοκοπούσε, αλλά τον έστειλα για πλύσιμο στο Petsmart στο San Diego και μάλιστα μου στριντζώθηκε κιόλας διότι αναγνώρισε το μέρος αφού όλα τα Petsmart είναι μια κοψιά.
 


νασια

Well-Known Member
27 Μαρτίου 2012
616
11
Ωραίο ταξίδι, πολύ ωραίες οι φωτογραφίες, άντε καλή ξεκούραση τώρα.
Είναι πολύ όμορφος σκύλος ο κούκλος σου, πολύ εκφραστική φατσούλα και υπέροχα χρώματα.
Είναι εντάξει τώρα με το θέμα υγείας που είχατε στο ταξίδι??

Sent from my HTC One using Tapatalk 2
 


oscar the grouch

Well-Known Member
24 Δεκεμβρίου 2012
84
9
Ωραία μπίζνες τα petsmart !!

Οταν έρθεις από ανατολική ακτή περνα μια βολτα από το Rehoboth Beach του Delaware , αν δεν το έχεις κάνει ήδη


Sent from my iPhone using my iPhone
 






Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
Απαντώ ένα-ένα:

1) Το Μουφ είναι τώρα καλά αλλά την Παρασκευή θα το πάω στην κανονική κτηνίατρό του να συζητήσουμε τα τεκταινόμενα. Τους τηλεφώνησα και είχαν ήδη πάρει το φαξ από το νοσοκομείο του Νέου Μεξικού.

2) Στο Rehoboth, DE έχω πάει τότε που δυο καλές μου φίλες είχανε ακόμα το εξοχικό τους εκεί.

3) Δερμάτινα καθίσματα έχει το αυτοκίνητό μου, όχι αληθινά, αλλά τα leatherette που βάζει η Volkswagen στάνταρ και όντως είναι καλύτερη λύση από τα πάνινα. Πρέπει πάντως να βρω λύση με τις τρίχες που είναι κάτι το εφιαλτικό. Πάντως το πλύσιμο στο εξής θα το κάνω η ίδια διότι είναι πανάκριβο. Βιολογικό καθάρισμα 200 πράσινα, συν 100 αν θέλεις να σου πάρουνε και τις επιπόλαιες γρατζουνιές. Πολύ φτηνότερο είναι να αγοράσει κανείς τα προϊόντα και να τα κάνει ο ίδιος. Έχει και πλάκα κιόλας να πηγαίνω στο κατάστημα με είδη αυτοκινήτου διότι συνήθως είναι γεμάτο άντρες που γυρνάνε και με κοιτάζουνε λες και κατέβηκα από τον Άρη. Όταν είχα το προηγούμενο αυτοκίνητο και έπρεπε μάλιστα να του αλλάξω την μπαταρία ή τα φανάρια, πήγαινα στο κατάστημα με απύθμενο ντεκολτέ, στεκόμουνα στη μέση και αναφωνούσα "ΑΧΧΧΧ! ΠΩΣ αλλάζω τώρα την μπαταρία και το λαμπάκι που ΔΕΝ έχω ιδέα πού παν τα τέσσερα;;" Σε ένα δευτερόλεπτο είχα περιτριγυριστεί από αρσενικούς που τσακώνονταν μεταξύ τους ποιος θα τα εγκαταστήσει πρώτος! Στο τέλος είχα έναν με την μπαταρία, δυο με το λαμπάκι και έναν να μου φέρνει καφέ!!

4) Το Μουφ μπορεί να καλοπέρασε, αλλά τώρα βλέπει αυτοκίνητο και τρέχει στην αντίθετη κατεύθυνση! Αφού το πρωί που με είδε να ετοιμάζομαι να φύγω για δουλειά, εξαφανίστηκε τελείως αυτός που συνήθως παρακαλάει να έρθει μαζί!! Ούτε καν με ξεπροβόδισε από το παράθυρο... :rolleyes:
 


Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
Άντε ρε, ξανανοίξατε επιτέλους το φόρουμ! :) Μας λείψατε πολύ. Επειδή ξέρω πόσο πεθαίνετε να το μάθετε, Χριστούγεννα και Πρωτοχρονιά το Μουφ κι εγώ πήγαμε νοτιοανατολικά διότι είχα δυο συνέδρια και το Μουφ έπρεπε να συμπληρώσει τη 48άδα του των ΗΠΑ! Οπότε τώρα του μένει μόνο η Αλάσκα διότι στη Χαβάη έχουνε δρακόντιους νόμους και δεν επιτρέπουνε σκύλους για διακοπές!!

Ακολουθεί ο χάρτης των ΗΠΑ του Μουφ και φωτογραφία του στo Charleston της Νότιας Καρολίνας και συγκεκριμένα στο Isle of Palms Beach. Δυστυχώς είχανε τρομερά κρύο χειμώνα φέτος στο Νότο με χιόνια και κακό, οπότε ήμαστε στη Φλόριντα και στις ακτές με 0 βαθμούς!! Περπατήσαμε στην αμμουδιά περί τις 3 ώρες και το Μουφ δοκίμασε να παίξει στη θάλασσα, αλλά έκανε τόσο κρύο που βγήκε έξω πάραυτα και προτίμησε την άμμο.



 


Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
Επτα χρόνια μετά (και 3 χρονια μετα το θανατο του Μουφ) συνεχίζω το νήμα αυτο. Φωτογραφίες από το ταξίδι μου με το Panda-Panda στο Colorado, συγκεκριμένα στα Rockies και το Aspen. Αν και το Παντα-Παντα ήταν εξαιρετικά ήσυχο στο ταξίδι, με έπρηξε στο Rio Grande Trail διότι δεν κάθεται να ποζάρει.

Σημειωτέον ότι το Colorado ήταν μια από τις πολιτείες όπου αναπτύχθηκε για πρώτη φορά η φυλή των Αυστραλεζων Ποιμενικων. Και ναι, οι ντόπιοι έχουν μουρλαθει που τον βλέπουν και τον έχουν καταμπουκώσει στα μπισκότα.

20220821_131810.jpg

20220821_133421.jpg

20220821_132815.jpg

20220821_132533.jpg

20220821_132702.jpg

20220821_132555.jpg
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.598
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3