Στολισμός Χριστουγεννιάτικου δέντρου ?!?!?!


io maria

Well-Known Member
16 Φεβρουαρίου 2010
1.322
28
Γέρακας
Στολισαμε εν μερη το δεντρο την Πεμπτη. Στησαμε το δεντρο, βαλαμε τα φωτακια και καποια απο τα στολιδια. Πρωτη μερα οκ, δευτερη μερα την βρηκα στο κρεββατι με τον αη-Βασιλη (ευτυχως την γλιτωσε) και λιγο αργοτερα βρηκα στο κρεββατι της ξεκοιλιασμενο ενα τσοχινο στολιδι που μολις ειχα αγορασε (και το οποιο δεν ηταν στα χαμηλα κλαδια-μαλλον ακροβατικα εκανε για να το πιασει)ι. Αυριο θα βαλουμε και τις μπαλες και βλεπουμε. Προς το παρον τα υπολοιπα στολιδια καθως και τα κουκουναρια δεν της εχουν κινησει το ενδιαφερον.
Εννοειται ολα αυτα η Froggy.

H Baroque απο την αλλη ηρθε το μυρισε, μου εριξε και ενα βλεμμα του τυπου ολο μ....ιες κανεις και αδιαφορησε.
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.151
10.125
Athens
Δέντρο μίνι επανω σε έπιπλο... αν μη τι άλλο να μην μασήσουν και καταπιούν τίποτα επικίνδυνο - αυτό με φοβίζει.
 


Tonini

Well-Known Member
27 Οκτωβρίου 2009
843
2
36
Munich/Germany
Νομίζω οτι σας χρωστάω κατι φώτο απο χτες....
[/URL][/IMG]






Μεχρι τώρα ήταν ήρεμος γιατί υπήρχαν λουκουμάδες στο προσκήνιο και σου λεει....."ολο και κάτι θα φάω και εγω...." Μετά ακολούθησε το ξέσπασμα στον Αγιο Βασίλη....
[/URL][/IMG]

"ΘΑ σε σκίσω χοντρομπαλά....."
[/URL][/IMG]

Άντε και του χρόνου παιδιά!!!! Καλά Χριστούγεννα να έχουμε !
 






Tonini

Well-Known Member
27 Οκτωβρίου 2009
843
2
36
Munich/Germany
Το παιδί μου ήθελε μονο να του αφαιρέσει κανένα κιλό μωρέ...Δεν θα χωράει από την καμινάδα σε λίγο.....;)
 


Artemists

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2010
82
0
Εδώ είμαστε κι εμείς ... έτσι είναι το δέντρο μας σήμερα ... τις επόμενες μέρες θα δούμε :rolleyes:

Τα πρώτα Χριστούγεννα της "Σίντρα" :p



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
 


veloutela

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2011
209
4
Η Λούση μου είναι 4 μηνών πλέον, ολόκληρη κοπέλα! Το δέντρο το στρίμωξα σε μια γωνία και τα καλώδια τα έβαλα ψηλά, τουλάχιστον να μην το βρώ ξαπλωμένο. Στα χαμηλά κλαδιά οι μπάλες είναι πλαστικές και ενίοτε τις βρίσκω στο κρεβάτι της όπως και οι μάγοι απο την φάτνη όλο βόλτες κάνουν.. Το καλύτερο ήταν ένα στολίδι-αστέρι υφασμάτινο με πούλιες που το μάσησε και το βράδυ τα κακά της λαμποκοπούσαν απο τις πούλιες. Θα επανέλθω με φώτο.
 


Tonini

Well-Known Member
27 Οκτωβρίου 2009
843
2
36
Munich/Germany
Χαχαχα!!!! Ε μωρέ κουτάβι ειναι ακόμα 4 μηνων.....μεσα στην τρέλα της νιότης!!!!!!!!!!!

Οταν λες θα επιστρέψεις με φώτο???Με τους μάγους σε ολο το σπίτι πιστεύω...ή μήπως τα απαστράπτοντα κακάκια???χαχαχα! ΝΑ την χαίρεσαι την μικρή σου!!!!!!!!
 


Artemists

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2010
82
0
τελικά χθες που γυρίσαμε σπίτι ... δυστυχώς... το δέντρο δεν ήταν έτσι :( :roll:

Όλες οι κόκκινες μπαλίτσες που φαίνονται κάτω κάτω (5 στο σύνολο) ήταν διασκορπισμένες σε όλο το σπίτι. 2 ξύλινα στολίδια με κάποια τρόπο (μάλλον πήδο) τα πήρε από πιο ψηλά και ήταν ψιλο-μασουλημένα (αποτέλεσμα το βράδυ να κάνουμε εμετό και να τα βγάλουμε όλα θέλω να πιστεύω) και ένα υφασμάτινο λουλούδι που ήταν κολλημένο στο δέντρο ήταν χιλιομαδημένο μέσα στο σπίτι.

:(

Αχ τι θα την κάνω ? :confused: Όταν είμαστε μπροστά είναι Παναγία. Το κάνει μάλλον από αντίδραση που την αφήνουμε μόνη της ... είναι αυτή μία ... απλά είπαμε ότι την επόμενη φορά θα την περιορίσουμε στο μεγάλο μας μπαλκόνι που έχει και το σπιτάκι της εκεί και δε θα την αφήνουμε να μπει μέσα στο σπίτι αν δεν είμαστε εμείς.

Να σας κάνω μια ερώτηση (ίσως χαζή για κάποιους) ... για όσους έχουν θηλυκά σκυλάκια ή γνωρίζουν ... μόνο εμάς κάθεται έτσι με τα ποδαράκια στο πλάι ή όλα τα θηλυκά έτσι κάθονται ?!?!?:eek:
 
Last edited:


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
Aναμενομενο να τα κανει αυτα :D
Τι εννοεις με τα ποδαρακια στο πλαι?
 


Artemists

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2010
82
0
Σπάνια να την δω να κάθεται όπως το σκυλάκι σε αυτή τη φώτο που βρήκα τυχαία στο Google

http://puppyer.com/img/other_dogs/golden_labrador_681_1.jpg

κάθεται πάντα λίγο πλαγιαστά όπως βλέπεις εδώ ...

ImageShack

ποτέ με τον πωπουδάκο κάτω και τα ποδαράκια μας λίγο τα βγάζουμε στο πλάι.

Και στο πάρκο που πάμε και παίζουμε έχω δει κι άλλα θηλυκά να το κάνουν, αρσενικά ποτέ !
 


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
Oταν καθεται για λιγο... για παραδειγμα στο κατσε για να παρει λιχουδια, θα πρεπει να καθεται κανονικα... οταν "αραζει" καθιστη θα πρεπει να γυριζει... εμενα παντως θηλυκος δεν ειναι και αυτο κανει :)
 






Annouko

Well-Known Member
27 Οκτωβρίου 2011
1.197
9
Θεσσαλονικη
Να σας κάνω μια ερώτηση (ίσως χαζή για κάποιους) ... για όσους έχουν θηλυκά σκυλάκια ή γνωρίζουν ... μόνο εμάς κάθεται έτσι με τα ποδαράκια στο πλάι ή όλα τα θηλυκά έτσι κάθονται ?!?!?:eek:
H δικη μου αν κ θηλυκο δεν καθεται ετσι, τοσο πλαι δλδ γιατι λιγο, ολα καθονται αλλα ενας φιλος εχει αρσενικο Jack Russell Terrier που μονο ετσι καθεται.
 
Last edited:




Luna

Well-Known Member
8 Ιουνίου 2011
109
0
Πόσο ωραίες είναι οι Σκυλο-Χριστουγεννιάτικες φωτος σας !!!! Μου φτιάξατε πραγματικά την διάθεση !!!! :) Eυχαριστούμε πολύ !!! Εμείς λέμε να στολίσουμε ένα μεσαίου μεγέθους δεντρο πάνω σε ένα γωνιακό τραπεζάκι, καθώς το κοριτσάκι μας είναι μόλις 3 μηνών και δεν θέλω να το ρισκάρω και να βρεθώ με το δέντρο τούμπα !!!! Αν και είναι πολύ βολική και υπάκουη....Αλλά αυτά για φέτος...Αύριο στολίζουμε, θα προσπαθήσω να βγάλω κι εγώ φωτο !!! ;)
 




veloutela

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2011
209
4
Χαχαχα!!!! Ε μωρέ κουτάβι ειναι ακόμα 4 μηνων.....μεσα στην τρέλα της νιότης!!!!!!!!!!!

Οταν λες θα επιστρέψεις με φώτο???Με τους μάγους σε ολο το σπίτι πιστεύω...ή μήπως τα απαστράπτοντα κακάκια???χαχαχα! ΝΑ την χαίρεσαι την μικρή σου!!!!!!!!
Σ ευχαριστώ! Ειλικρινά έπρεπε να τα βγάλω φώτο τα κακάκια με τις πούλιες! Προσπαθώ να την ψήσω να κάτσει να την βγάλω φώτο δίπλα στο δέντρο αλλά που να κάτσει ακούνητη! Πρέπει να επιστρατεύσω τα μεγάλα μέσα ( λιχουδιές) αλλά λόγω διάρροιας είμαστε στην πείνα. Που θα πάει, θα την ψήσω!
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.151
Μηνύματα
896.322
Μέλη
19.956
Νεότερο μέλος
gpc