Τι σκυλί να πάρω για διαμέρισμα?


Status
Κλειδωμένο θέμα
D

Deleted member 14614

Guest
Ασε μας ρε Liana και τρώγομαι από ψες, να μην ανοίξω νέο κύκλο διαπραγματεύσεων :D
Και το είχα απορία πώς και δεν είχες postάρει ακόμα :lol:
 


Sokofreta

Well-Known Member
10 Δεκεμβρίου 2013
70
0
Δε γράφτηκες σε forum θρησκευτικής αίρεσης αγαπητή.Αυτοσκοπός δεν είναι να σου αποδείξουμε( ο πληθυντικός χρησιμοποιείται σχηματικά)ότι είμαστε οι καλοί χριστιανοί που αγαπάμε τους συνανθρώπους μας,χωρίς ταμπού και προκαταλήψεις..

Επειδή παρατήρησα ότι έχεις κ μια υποβόσκουσα κλίση προς την ψυχολογία,μπορώ κ εγώ να σου σκιαγραφήσω το ψυχολογικό σου προφίλ αν θες.Δεν το κάνω όμως γιατί θα έρθεις σε δύσκολη θέση,μάλλον..
Ασχολίαστο.


Εδώ κάνεις λάθος.Με τον ίδιο τρόπο που θες να κερδίσεις τις εντυπώσεις όταν πας σε ένα interview με το βιογραφικό σου για να βρεις δουλειά,"πουλώντας" ουσιαστικά τον εαυτό σου,με τον ίδιο τρόπο πουλάς και τον εαυτό σου σε έναν εκτροφέα.Πρέπει να τον πείσεις ότι αυτό που έχεις να του "πουλήσεις",κάνει.
Είσαι η κατάλληλη δηλαδή για να μεγαλώσεις ένα πλάσμα που ο ίδιος πονάει.

Βάλε λοιπόν λίγο τη μυτούλα σου κάτω,άκου δύο πράγματα από ανθρώπους που έχουν ίσως την όρεξη να απαντήσουν σε ένα απότομο,αγενές και απρόσωπο nickname σαν το δικό σου και ίσως είσαι τυχερή να μεγαλώσεις με ένα πλάσμα που θα αγνοεί πόσο μικρή είσαι κ στα δικά του μάτια θα σε βλέπει σαν θεά.
Σκέψου πρώτα ποιος είναι ο αγενής, ο απρόσωπος και όλα αυτά που ανέφερες. Εγώ? Ή μήπως εσύ? Μέχρι στιγμής δεν έχω αναφέρει κάτι που να σε προσβάλλει. Ενώ εσύ ναι και μάλιστα με τη σοβαρή δικαιολογία οτι ο λόγος μου είναι απωθητικός. Επίσης, αν εσύ επιλέγεις ιδιοκτήτη σκύλου με το κριτήριο αυτός να "πουλάει" να είσαι προετοιμασμένος για το που θα καταλήξουν οι σκύλοι σου.
 




ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Ασχολουμαστε ακόμα με ενα ατομο που αυτοαποκαλειται "sokofreta"
Τζιζους... τι θα ελεγε αραγεΣ ο πατηρ της Ψυχανάλυσης γι'αυτό???? [πώς ερμηνεύεται? Υποκατάσταση ελλειψεων δια σοκολάτας και παραγωγής ενδορφινών και σεροτονίνης???
 




Ira73

Well-Known Member
28 Οκτωβρίου 2013
197
3
Υποκατάσταση ελλειψεων δια σοκολάτας και παραγωγής ενδορφινών και σεροτονίνης???


τα πες ολα νομιζω .....
 


gefil

Well-Known Member
18 Οκτωβρίου 2013
129
68
47
Nea Smirni
www.facebook.com
Ασε μας ρε Liana και τρώγομαι από ψες, να μην ανοίξω νέο κύκλο διαπραγματεύσεων :D
Με έτρωγε και εμένα το συγκεκριμένο από εχτές που το είδα και με αφορμή της απάντησης που αποφάσισα τελικά να γράψω, είπα να το περιλάβω σαν quote... χαχα

Νοιώθω ακόμα πολύ "νέος" στο forum και είπα να μην ποστάρω σε κάτι που κάνει ήδη "τζιζ" αλλά δε μπορώ να μην πω την γνώμη μου...

Είχα αρχίσει μάλιστα να γράφω μία απάντηση, όταν ακόμα αυτό το θέμα μετρούσε μόνο δύο σελίδες από posts...
Τελικά δεν πάτησα ποτέ το "Υποβολή" γιατί παρατήρησα ότι όλοι σας απαντούσατε με κατανόηση ενώ το δικό μου post ήταν καυστικό και απόλυτο. Θεώρησα λοιπόν ότι θα γίνω ο "κακός" της υπόθεσης και μάλιστα θαύμασα κάποιους από εσάς για την ωριμότητα σας.

Για εμένα τα πράγματα είναι λίγο πιό απλά και ξεκάθαρα...
Μπαίνει ένα άτομο σε μία κοινότητα ανθρώπων που τους δένει η αγάπη και η ευαισθησία για τα σκυλιά και ζητάει βοήθεια για να βρεί ένα σκυλί που:

- Δε λερώνει
- Δεν κάνει ζημιές
- Δε χρειάζεται παραπάνω από μία βόλτα την ημέρα
- Δε μαδάει
- Δε μυρίζει
- Δε γαυγίζει
- Πληρεί συγκεκριμένες προϋποθέσεις όγκου και κιλών
- Πληρεί συγκεκριμένες προϋποθέσεις ενέργειας και χαρακτήρα

Αυτά τα άτομα, πριν καν ξεδιπλώσουν τον ξινό και προβληματικό χαρακτήρα τους πρέπει να απομακρυνονται με συνοπτικές διαδικασίες.
Επίσης πρέπει να τους απαγορεύεται η απόκτηση σκύλου οποιασδήποτε φυλής μέχρι να τα βρουν με τον εαυτό τους και να αποκτήσουν πλήρη επίγνωση του τι σημαίνει αποκτώ ένα σκυλί, τι σημαίνει πως μία ψυχή κρέμεται για πάντα από πάνω μου, τι σημαίνει "κάνω υποχωρήσεις" για να απολαύσω στο μέγιστο μία αγάπη (όπως θα έκανα και με τον σύντροφο μου) και διάφορα άλλα που θα μπορούσα να γράφω κανένα δεκάλεπτο ακόμα.

Κακώς έχετε ασχοληθεί τόσο πολύ.

Θα συμφωνήσω με το "άσε μας κουκλίτσα μου" που ακούστηκε νωρίτερα όπως και με την ιδέα του λούτρινου από τα Jumbo!
 


Ira73

Well-Known Member
28 Οκτωβρίου 2013
197
3
[video=youtube;y4sH0BLTACg]http://www.youtube.com/watch?gl=GR&v=y4sH0BLTACg&hl=el[/video]


μα δεν ειναι τελειο ? αχαχαχααααα
 






matilda

Well-Known Member
16 Ιουλίου 2007
1.431
1.022
Εγω θα στηριξω την σοκοφρετα γιατι ειναι και ελληνικο προιον (οχι που θα αφησω τα bueno και τα mars να μας παρουνε φαλαγγι)

Καλα εκανες και πηρες κουταβι κοπελα μου, γιατι ετσι σου αρεσει! Ετσι αποφασιζει ο ωριμος ανθρωπος στην ζωη του.
Ελπιζω μονο να μην σε δυσκολεψε η ερωτηση που σου κανανε "Μετρητα ή καρτα?"
 








matilda

Well-Known Member
16 Ιουλίου 2007
1.431
1.022
Yπαρχει και η σερενατα ρε ματίλνταααα!
Και η σερενατα βεβαιως, βεβαιως παιδι μου Sirkos. Να βγει να μιλησει να την στηριξουμε και αυτην.

(Εσυ εχεις τρελο θεμα με το ασπρο και το κοκκινο τελικα, βρε μηπως εισαι Ελβετος:p?)
 


Sirkos

Well-Known Member
1 Αυγούστου 2012
2.329
668
Νεα σμυρνη
Και η σερενατα βεβαιως, βεβαιως παιδι μου Sirkos. Να βγει να μιλησει να την στηριξουμε και αυτην.

(Εσυ εχεις τρελο θεμα με το ασπρο και το κοκκινο τελικα, βρε μηπως εισαι Ελβετος:p?)
Ετυχε βρε !!!
 


Sokofreta

Well-Known Member
10 Δεκεμβρίου 2013
70
0
Μετά από όλα αυτά ουσιαστικά καταλήγω στο συμπέρασμα: πολλοί από αυτούς που απάντησαν εδώ δεν νοιάζονται καθόλου για τα ζώα, άσχετα που προσπαθούν να πείσουν τον εαυτό τους ότι το κάνουν. Έχουν απλά καταλάβει μια θεσούλα έστω και εθελοντική, η οποία τους κάνει να αισθάνονται και αυτοί ότι κάτι υπεύθυνο κάνουν στη ζωή τους.

Αυτός που θέλει να πάρει ένα ζωάκι θα το πάρει. Το θέμα είναι ότι εσείς τον ωθείτε με τη συμπεριφορά σας να το πάρει από πετσόπ και από ιδιώτες, στηρίζοντας έτσι έμμεσα εσείς οι ίδιοι αυτή τη βιομηχανία και αποτρέποντάς τον από το να βοηθήσει κάποιο αδέσποτο ζώο.

Πραγματικά είναι λυπηρό για την ήδη κατεστραμμένη Ελλάδα του σήμερα να βλέπω ότι ουσιαστικά ελπίδα δεν υπάρχει καμία για αυτή τη χώρα. Υπάρχει τόσος φόβος και τόση μιζέρια, να συμφωνήσουμε με την κοινή γνώμη για να ανήκουμε σε μια κλίκα μπας και επιβιώσουμε.. Παλιά ρε ο Έλληνας ήταν πιο τσαμπουκάς και είχε το θάρρος της γνώμης του. Τώρα κατάντησε ανθρωπάκι που άγεται και φέρεται. Κρίμα..
 


aliki_s

Well-Known Member
27 Μαϊου 2011
3.279
1.797
Αθήνα
τι ακριβώς σε ώθησε απο τις απαντήσεις μας να πάρεις είτε απο πετ σοπ είτε απο ιδιώτη?
τι λες?
 


jac

Well-Known Member
13 Σεπτεμβρίου 2011
800
2
Italia
Μετά από όλα αυτά ουσιαστικά καταλήγω στο συμπέρασμα: πολλοί από αυτούς που απάντησαν εδώ δεν νοιάζονται καθόλου για τα ζώα, άσχετα που προσπαθούν να πείσουν τον εαυτό τους ότι το κάνουν. Έχουν απλά καταλάβει μια θεσούλα έστω και εθελοντική, η οποία τους κάνει να αισθάνονται και αυτοί ότι κάτι υπεύθυνο κάνουν στη ζωή τους.

Αυτός που θέλει να πάρει ένα ζωάκι θα το πάρει. Το θέμα είναι ότι εσείς τον ωθείτε με τη συμπεριφορά σας να το πάρει από πετσόπ και από ιδιώτες, στηρίζοντας έτσι έμμεσα εσείς οι ίδιοι αυτή τη βιομηχανία και αποτρέποντάς τον από το να βοηθήσει κάποιο αδέσποτο ζώο.

Πραγματικά είναι λυπηρό για την ήδη κατεστραμμένη Ελλάδα του σήμερα να βλέπω ότι ουσιαστικά ελπίδα δεν υπάρχει καμία για αυτή τη χώρα. Υπάρχει τόσος φόβος και τόση μιζέρια, να συμφωνήσουμε με την κοινή γνώμη για να ανήκουμε σε μια κλίκα μπας και επιβιώσουμε.. Παλιά ρε ο Έλληνας ήταν πιο τσαμπουκάς και είχε το θάρρος της γνώμης του. Τώρα κατάντησε ανθρωπάκι που άγεται και φέρεται. Κρίμα..
Μετά απο 12 σελίδες εσύ ωθήθηκες να αγοράσεις απο πετσοπ? Έχεις κάποιο πρόβλημα κατανόησης της Ελληνικής γλώσσας ή απλά αυτό ήθελες να καταλάβεις;
 


gefil

Well-Known Member
18 Οκτωβρίου 2013
129
68
47
Nea Smirni
www.facebook.com
Παλιά ρε ο Έλληνας ήταν πιο τσαμπουκάς και είχε το θάρρος της γνώμης του. Τώρα κατάντησε ανθρωπάκι που άγεται και φέρεται. Κρίμα..
Για να καταλάβω...
Όποιος δε συμφωνεί με την δική σου οπτική, είναι απλά ένα ανθρωπάκι που δεν έχει το θάρρος της γνώμης του??

Μου θυμίζεις το ανέκδοτο με τον τύπο ανέβαινε αντίθετα την Πανεπιστημίου και έβριζε όλους τους άσχετους που πάνε ανάποδα!

Χωρίς καμία προσπάθεια ειρωνίας, χωρίς καμία προσπάθεια περαιτέρω αντιπαράθεσης και με μοναδικό κίνητρο την αγάπη προς έναν συνάνθρωπο που αντιμετωπίζει πρόβλημα, σε συμβουλεύω να το κοιτάξεις. Έχεις θέματα που θεωρώ πως χρήζουν συμβουλή ειδικού.

Φιλικά
Γιώργος
 


Status
Κλειδωμένο θέμα