Τι φορατε στον σκύλο σας;


maxinikol

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
1.091
87
Στο 1.80 να το παραγγείλω αυτό; Ημουν έτοιμη να παραγγείλω ένα της gappay αλλά αυτό είναι καλύτερο γιατί έχει θηλιά για το χέρι,
 


mad00lini

Well-Known Member
29 Σεπτεμβρίου 2011
2.618
29
Εμεις παλι, πνιχτη για μακρυτριχα και 2 οδηγους. εναν κοντο δερματινο και ενα μακρυ συνθετικο αρκτα παχυ θα ελεγα. αναλογα την περισταση παει και ο οδηγος.
προσεχως φλεξι και στηθολουρο
Σε έπεισα;
 


Gucci dog

Well-Known Member
10 Δεκεμβρίου 2012
102
0
εμεις φοραγαμε στηθολουρο αλλα μας αλλοιωνε το τριχωμα....συν οτι δε χαμπαριαζε απο διορθωσεις και τραβαγε συνεχως...τωρα με το περιλαιμιο εχουμε βρει την υγεια μας!(κυριολεκτικα και μεταφορικα)
 


mad00lini

Well-Known Member
29 Σεπτεμβρίου 2011
2.618
29
Όσοι έχετε μεγαλόσωμα σκυλιά ξεχάστε αυτά τα σχοινάκια και τα υποτυπώδη λουριά της πλάκας!
Για να μην δίνετε και ξαναδίνετε λεφτά πεταμένα σε λουριά που ξεφτάν, τρίβονται και σας κάνουν τα χέρια χάλια μέσα σε λίγο χρονικό διάστημα, μια είναι η λύση...

Λουρί εκθέσεως!

(click on the photo)



Ανθεκτικότατο, τετράγερο, απαλό και κυρίως ποιοτικό!Το παίρνεις και ξενοιάζεις!
Προσωπικά ένα λουρί έχω όσο καιρό έχω τον σκύλο!Αυτό!

Y.Γ.: Σαν να παρουσιάζω telemarketing νιώθω.:p
Η δικιά μου κατάφερε να το κόψει. Βέβαια δεν ξέρω πόσο καιρό το είχανε πριν μας τη δώσουν!
 


katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
Τίποτα από τα παραπάνω...ούτε κολάρο (χαλάει το τρίχωμα), ούτε πνίχτες αλυσίδες...Μόνο σχοινένια show leads...για τις βόλτες.
Στον μικρό για την εκπαίδευση πήρα το δερμάτινο 5μετρο με ένα ψιλό πνίχτη και το στηθόλουρο του το φοράω μόνο όταν πάμε βόλτα και τον αφήνω να τραβάει (ειδικά στις ανηφόρες) για το στήθος...
 




cathy93

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
1.924
57
Μαρούσι
Τίποτα από τα παραπάνω...ούτε κολάρο (χαλάει το τρίχωμα), ούτε πνίχτες αλυσίδες...Μόνο σχοινένια show leads...για τις βόλτες.
Και αυτά αντέχουν άμα τραβήξει ο σκύλος?
Και που τα βρίσκουμε?
Έχεις φωτογραφία να δω πως ακριβώς είναι?? Γιατί στις εκθέσεις έχω δει στα σκυλιά κάτι πολυυυυυυυυ λεπτά αλυσιδάκια.. Αυτά εννοείς?
 


bouboul

Well-Known Member
18 Οκτωβρίου 2012
420
2
Όσοι έχετε μεγαλόσωμα σκυλιά ξεχάστε αυτά τα σχοινάκια και τα υποτυπώδη λουριά της πλάκας!
Για να μην δίνετε και ξαναδίνετε λεφτά πεταμένα σε λουριά που ξεφτάν, τρίβονται και σας κάνουν τα χέρια χάλια μέσα σε λίγο χρονικό διάστημα, μια είναι η λύση...

Λουρί εκθέσεως!

(click on the photo)



Ανθεκτικότατο, τετράγερο, απαλό και κυρίως ποιοτικό!Το παίρνεις και ξενοιάζεις!
Προσωπικά ένα λουρί έχω όσο καιρό έχω τον σκύλο!Αυτό!

Y.Γ.: Σαν να παρουσιάζω telemarketing νιώθω.:p
έχω λουρί εκθέσεως για το μπουμπουλόσκυλο και δεν το ξέρα!!!:cool:
 


katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
Δεν κάνουν ολα τα είδη λουριών για όλους τους σκύλους...Στα golden μου έχω καταλήξει ότι αυτά τα λουριά που χρησιμοποιώ είναι οκ...Αν είχα έναν άλλο σκύλο (σε μέγεθος, κιλά, σωματότυπο)πιθανώς να διάλεγα άλλο είδος λουριού, οπότε δεν μπορώ να σου πω αν κάνει αυτό που χρησιμοποιώ εγώ για τα δικά μου...:)
 


katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
Όσοι έχετε μεγαλόσωμα σκυλιά ξεχάστε αυτά τα σχοινάκια και τα υποτυπώδη λουριά της πλάκας!
Για να μην δίνετε και ξαναδίνετε λεφτά πεταμένα σε λουριά που ξεφτάν, τρίβονται και σας κάνουν τα χέρια χάλια μέσα σε λίγο χρονικό διάστημα, μια είναι η λύση...

Λουρί εκθέσεως!

(click on the photo)



Ανθεκτικότατο, τετράγερο, απαλό και κυρίως ποιοτικό!Το παίρνεις και ξενοιάζεις!
Προσωπικά ένα λουρί έχω όσο καιρό έχω τον σκύλο!Αυτό!

Y.Γ.: Σαν να παρουσιάζω telemarketing νιώθω.:p
Εξαρτάται από τον σκύλο...εμείς 14 χρόνια τώρα την έχουμε βγάλει 3 σκυλιά με 3 σχοινένιους πνίχτες (custom made) χωρίς πρόβλημα!!
 




agathe

Well-Known Member
27 Ιανουαρίου 2011
3.265
114
Σπέτσες
Στον Άρη πνίχτη ή κολάρο και στη Ρούνη κολάρο και δερμάτινο λουρί (θενκς kasi..., αθάνατα είναι ;))
 


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Η δικιά μου κατάφερε να το κόψει. Βέβαια δεν ξέρω πόσο καιρό το είχανε πριν μας τη δώσουν!
Νομίζω ότι ανθεκτικότητα του λουριού δεν συμπεριλαμβάνει και την τρέλα του σκύλου!

Εννοώ ανθεκτικό όσον αφορά τον χρόνο σε normal συνθήκες(σκύλος που δεν κρατσανάει το λουρί του)!:D
 


ferozasea

Well-Known Member
19 Σεπτεμβρίου 2012
1.961
124
στο θεμα ... νεο μελος νεος σκυλος ,,,, στη σελιδα 7 εχω φωτο,,, δεν τη βρησκω τη φωτο με το λουρι στον υπολογιστη,,, καπου 60000 φωτο εχω ==))
 


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
μετα απο πολλες δοκιμες καταληξαμε πια στα στηθολουρα της K9 ( με αναλογες επιγραφες!) και δερματινους οδηγους 2μετρων των οποιων το μυκος μπορει να αυξωμειοθει σε 3 σημεια/μυκη.
 






mad00lini

Well-Known Member
29 Σεπτεμβρίου 2011
2.618
29
Νομίζω ότι ανθεκτικότητα του λουριού δεν συμπεριλαμβάνει και την τρέλα του σκύλου!

Εννοώ ανθεκτικό όσον αφορά τον χρόνο σε normal συνθήκες(σκύλος που δεν κρατσανάει το λουρί του)!:D
Δεν το κρατσανούσε! Από την πολυκαιρία κόπηκε..
 


νασια

Well-Known Member
27 Μαρτίου 2012
616
11
Στηθολουρο και φλεξι 8 μέτρα.
Και στο ντοπερμαν το ίδιο είχα (στηθολουρο βέβαια πήρα καινούργιο :) )

Sent from my HTC One using Tapatalk 2
 


johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
Κι εμείς, διάφορα, σε διάφορους συνδυασμούς...

Βασικά, κυκλοφορούν ελεύθερα, χωρίς προβληματισμό...;) ιδίως ο κούταβος...:cool:

Υ.Γ.1. Απλά, φοράνε και τα δύο από ένα κολιεδάκι στο λαιμό, για ομορφιά... πιό χοντρό ο Casper, πιο λεπτό η Μόκα (γιατί είναι κοριτσάκι)...

Υ.Γ.2. Και εμείς (για να απασχολούμε τα χέρια μας στη βόλτα) κρατάμε ένα ιμάντα (που μπορεί να τραβήξει αυτοκίνητο), με ελαστικές ίνες ανάμεσα στην πλέξη του... ώστε να μην κάνει ζημιά στα χέρια και (κυρίως) να μην γλυστράει... το μόνο που με προβληματίζει κάποιες στιγμές, είναι η αντοχή που έχει το κλιπάκι του...

Υ.Γ.3. Στο "τσακίρ κέφι", φοράνε (αρκετά) πλατύ κολάρο... του Casper, με "χειρολαβή" επάνω του, για την περίπτωση που θα υπάρχει ανάγκη να κρατηθεί κολημένος επάνω μου...
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.116
Μηνύματα
895.852
Μέλη
19.925
Νεότερο μέλος
vicky1981