Φαίδρα η νέα lab κουταβίνα μας που...καίει καρδιές!!!


26 Σεπτεμβρίου 2021
62
35
48
Ναι και δεν βρήκα κανέναν που να με εξυπηρετεί στην περιοχή που είμαι..Έφαγα τον κόσμο ώστε να βρω αλλά κανένας άνθρωπος δεν πωλούσε Labrador...Και τότε θυμήθηκα αυτόν τον κύριο επειδή όταν είμουν παιδί υπήρχε ακόμα και πήρα τηλ. για να ρωτήσω..Και μετά από 1 μήνα βρήκαμε την Φαίδρα. Πιο πολύ πήγαμε σε αυτόν γιατί είναι πολύ καλός στην δουλειά του και τον εμπιστεύομαι...
 


theodss1

Well-Known Member
8 Απριλίου 2021
430
453
31
Έχει δει ποτέ πως είναι το pedigree ?μήπως σου εκτύπωσε τίποτα άλλο πάντως λαμπραντόρ δεν είναι..αν δω το pedigree τότε εντάξει
 


26 Σεπτεμβρίου 2021
62
35
48
Είναι Labrador γιατί τα λένε τα χαρτιά του και το βιβλιάριό του και σύντομα και το pedigree...Δεν μπορώ να σου τα δείξω γιατί γράφει τα στιχεία μου πάνω..
 








TheBestBoi

Well-Known Member
23 Μαϊου 2020
826
947
28
νταξει βρε παιδια, μπορει οντως αυτος ο "εκτροφεας" να διαθετει ολες τις ρατσες της γης, αλλα να μην χωρανε ολες στο βολκανο λαντ, και να εχει και παραρτημα στη θεσ/νικη.... λογικο ακουγεται ντεεε...... ;););):LOL:
 
  • Haha
Reactions: Aliki V.


26 Σεπτεμβρίου 2021
62
35
48
Τα χαρτιά δεν είναι πλαστά..Και ο τρόπος σου και οι ειρωνίες σου Thebestboy δεν είναι καθόλου ευγενικές...Εγώ έχω εξηγηθεί από εδώ και πέρα πείτε ό,τι θέλτε..Ο άνθρωπος είναι ο καλύτερος και εφόσον δεν τον ξέρετε και δεν έχετε αγοράσει από αυτόν λυπάμαι, αλλά δεν μπορείτε να τον κρίνετε..Καλό σας απόγευμα!
 
  • Love
Reactions: TheBestBoi


theodss1

Well-Known Member
8 Απριλίου 2021
430
453
31
Το pedigree δεν γράφει στοιχεία ιδιοκτήτη μόνο στην τελευταία σελίδα σε περίπτωση μεταβίβασης εκεί γράφονται και εξετάσεις δυσπλασίας, καταλληλότητα αναπαραγωγής κλπ
 

Attachments

  • Like
Reactions: TheBestBoi




TheBestBoi

Well-Known Member
23 Μαϊου 2020
826
947
28


αλλα ξαφνικα το χασε?

δε μπορω πραγματικα, σορρυ για την ειρωνια αλλα.... οταν αισθανομαι πως με εμπαιζουν.... δεν μπορω να κανω αλλιως.
 


Yorkaddict

Well-Known Member
24 Ιανουαρίου 2011
5.445
12.860
Aθήνα
Από καθαρή περιέργεια.
Στο μήνυμα #21 γράψατε πως το σκυλάκι έχει όλα όσα περιέγραψα στο μηνυμα #20.

Δηλαδή στο πεντιγκρι αναγράφεται ΒΕΚ και αριθμός microchip;
Το έχει εκδώσει ο Κυνολογικος Όμιλος Ελλάδας (ΚΟΕ);
 


26 Σεπτεμβρίου 2021
62
35
48
Εννοούσα ότι θα το έχω σε πολύ λίγο αλλά με πρίξατε..Τι να πω πια? Έχει pedigree ναι αλλά δεν έχει εκδοθεί ακόμα! ???Αυτό εννοώ..
 


theodss1

Well-Known Member
8 Απριλίου 2021
430
453
31
Θα εκδοθεί την ίδια εποχή που κουρεύουν τις αγελάδες?οι γονείς σίγουρα έχουν δείξε μας μία φωτό τέτοιος επαγγελματίας και να μην σου έχει στείλει? Δεν νομίζω
 


26 Σεπτεμβρίου 2021
62
35
48
Βρε παιδιά κουράστηκα! Λέμε έχω τα χαρτιά αλλά δεν μπορώ να τα στείλω καθώς γράφουν πάνω τα στειχία μου ( είμαι από υπολογιστη δεν μπορώ να βγάλω φωτό) και το pedigree θα εκδοθεί σύντομα..Θα σας το δείξω το υπόσχομαι όταν έρθει...Μην με τρελένετε άλλο παρακαλώ! Και επίσης εγώ δεν σας μιλάω με ειρωνία για αυτό μην το κάνετε ούτε εσείς αν σας είναι εύκολο..Ευχαριστώ
 


theodss1

Well-Known Member
8 Απριλίου 2021
430
453
31
Απλά δεν μας αρέσει η κοροϊδία γιατί δεν υπάρχει και λόγος και γω όταν έκανα το πρώτο μου θέμα όλοι θέλανε να δουν φωτό από το pedigree έστω από τους γονείς τους το έδειξα ..αν δεν θες να ακούς αρχικά πρόσεχε τι λες εσύ μόνος σου είπες ότι έχει pedigree δειξτο μας δείξε από τους γονείς αν δεν το έχεις αλλά δείξε μας ένα pedigree εδώ μέσα κανέναν δεν νοιάζει αν είναι καθαρόαιμο όλα τα σκυλιά είναι το ίδιο απλά όταν πληρώνεις έχεις και κάποιες απαιτήσεις αν για οποιοδήποτε λόγο σε εξαπάτησαν απλά δεξου το και συνέχισε ...την Επομενη φορά θα προσέχεις περισσότερο το κουτάβι σου είναι πολύ όμορφο ακόμα και ημίαιμο να είναι το μόνο κακό είναι πως το πλήρωσες ενώ θα μπορούσες να σώσεις ένα αδέσποτακι το τι κάνεις είναι δική σου επιλογή αλλά σε ότι λες να υπάρχει και μια λογική
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.655
19.889
Ελα βρε παιδιά, που ασχολείστε ακόμη.
Είναι γλυκούλα είπαμε. Φτάνει και περισσεύει.
Μην το κουράζουμε άλλο, δεν υπάρχει λόγος.
Σίγουρα θα καταλάβουν κι όποιοι τύχει στο μέλλον να πέσουν πάνω στο θέμα αυτό, ψάχνοντας για labrador.
 


26 Σεπτεμβρίου 2021
62
35
48
Δεν κοροιδεύω λέω αυτό που με πρίξατε να πω..Δεν σας κοροιδεύω και δεν με κοροιδέψανε..Αν δεν καταλαβαίνετε δεν μπορώ να κάνω κάτι..όταν έρθει το pedigree μετά χαράς να σας το δείξω..Καλό σας απόγευμα...
 


foten21

Well-Known Member
18 Αυγούστου 2021
62
281
40
Εχω μια μικρη μικρη υποψια οτι γινεται διαφημιση του κυριου εκπαιδευτη
Ονοματεπωνυπο ετσι φορα παρτιδα απο το πρωτο ποστ που κανει λιγο καπως...
Μπορει να κανω και λαθος βεβαια
 


TheBestBoi

Well-Known Member
23 Μαϊου 2020
826
947
28
διαφημιση ας κανει, το θεμα ειναι με αυτα που λεει μην κανει δυσφημιση του ανθρωπου. αν ημουν σωστος επαγγελματιας εκτροφεας και μιλουσαν για μενα με υπονοιες πως μπορει και να ειμαι κουταβεμπορας, θα με πειραζει παρα πολυ.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.120
Μηνύματα
895.886
Μέλη
19.931
Νεότερο μέλος
Kwnstantina_22