Ωραία οι νόμοι και τα προστιματα- αλλά πως????


GRDANE

Well-Known Member
7 Σεπτεμβρίου 2007
6.815
5.047
patra
grdane.blogspot.com
Εγω δεν εχω προβλημα να ζητησω συγγνωμη αν παρανοησα, εξ αλλου το χω κανει πολλες φορες εδω μεσα! Ομως, αν δεν θελεις να σε..."διαστρεβλωνουν" να φροντιζεις να γραφεις σωστα και επακριβως γιατι αλλιως εκλαμβανονται απο τον αλλον οπως τα εγραψες και δεν μπορει να γνωριζει τι εννοεις οταν αλλα γραφεις!
Εγω απαντησα σ αυτα που διαβασα.
Και αυτα συμβουλευαν: "αφησε να πλησιασει σε σημειο επαφης και μετα κατηγγειλε οτι ΔΕΧΘΗΚΕΣ επιθεση" και γι αυτο "θελεις να κινηθεις νομικα"

Τωρα μαλιστα ενω επανεπιβεβαιωνεις οτι και εσυ θεωρεις οτι "στην ουσια δεν κινδυνευει απο αυτο το σκυλι" ουτε ο σκυλος ουτε ο ανθρωπος, παρ ολα αυτα... "να την πληρωσει ο ιδιοκτητης" του σκυλου για επιθεση σε ανθρωπο...

Τι ακριβως...Διαστρεβλωσα;

Το "αφησε να σε... "αγγιξει" και κατηγγειλε οτι εσυ η ιδια δεχθηκες επιθεση" που προτεινες εσυ να φροντισει να συμβει, με το οτι εγω θεωρησα ακομα και ετσι ψευδη την καταγγελια της επιθεσης σε ανθρωπο;
θ σου εξηγήσω το βράδυ από το σπίτι....
τωρα ειμαι εν ωρα εργασίας....
 


betty coltrane

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2011
3.972
9.756
47
Ηράκλειο, Αττική
goodcopbadcop6.blogspot.gr
Γιατι να μπειτε σε διαδικασια ψευδους καταγγελιας ενω μπορειτε πολυ απλα να απειλησετε τον αλλο... :LOL::ROFLMAO:

Ενας γνωστος εχει κληθει για μαρτυρας σε μια υποθεση του παρκου που δυο σκυλια αρπαχτηκαν και ο ενας χτυπησε το χερι του στην προσπαθεια να πιασει το σκυλο του. Βεβαια, στη μηνυση ειπε οτι δαγκωθηκε. Αρχοντας!
 


GRDANE

Well-Known Member
7 Σεπτεμβρίου 2007
6.815
5.047
patra
grdane.blogspot.com
μπείτε μέσα στα κουοτ...
Μόλις τώρα γύρισα απο βόλτα με την μεγάλη σκύλα μου- έγινε ενα συμβάν και κάπου δεν ξέρω πως να βρω το δίκιο μου!
Περνάω από ενα σπίτι, οπου υπάρχει ενα μικρο σκυλάκι ελεύθερο και η αυλόπορτα συχνά ανοιχτη.
Ο σκυλακος ( 4-5 κιλα) μας την πέφτει συχνά- αλλα επειδή κυκλοφορώ πάντα με μπαστούνι- καταφέρνω να τον απωθώ πριν τον βουτήξει η σκύλα μου ( 35 Κιλά, πρώην αδέσποτη που δεν σηκώνει και πολλά) , η οποία ειναι ΠΑΝΤΑ με κοντό λουρί (1.5μ).

μόλις εδώ η φρένσι, μας ενημερώνει ότι δέχεται επίθεση από τον σκυλάκο και μάλιστα συχνά......
αποτρέπει την επίθεση με ένα μπαστούνι, κάτι το οποίο σύμφωνα με όσα περιγράφει παρακάτω την βάζει σε θέση θύτη κι όχι θύματος.
...

Βγαίνει τοτε η κυρία και μου λεει, οτι χτύπησα τον σκύλο της ( ούτε που τον ακούμπησα!) - όταν της είπα, οτι παρανομεί που έχει τον σκύλο της ελεύθερο, μου λέει οτι κάνω λάθος και να μην περνάω απο κει και διάφορες άλλες χωρίς νόημα κουβέντες.

Και τώρα στο κύριος θέμα : Πήρα τηλέφωνο την αστυνομία να έρθει επιτόπου να της κάνει σύσταση και να την ενημερώσει για τους νόμους!
Η απάντηση που πήρα ( αφου καλεσα και 2η φορα ) ήταν, οτι δεν είναι η δουλειά τους. Το μόνο που μπορούν να κάνουν είναι να έρθουν να πάρουν έμενα και την κυρία στο τμήμα- για να της κανω μήνυση- και να πληρώσω καιολας για αυτό!

η ενημέρωση που κάνει στην αστυνομία δεν είναι ακριβής....ούτε επίσης αυτό το οποίο ζητάει από την αστυνομία και πολύ εύκολα αρνούνται , δεν είναι δουλιά της αστυνομίας να ενημερώνει τον κόσμο για τον νόμο.....

Και τώρα ρωτώ : Γιατί υπάρχουν οι νομοί και τα πρόστιμα ?? Πως είναι δυνατόν να εφαρμοστούν, εάν η αστυνομία δεν είναι αρμόδια. Ποιος είναι αρμόδιος?
Τι πρέπει να κάνω εάν ξανασυμβεί ένα τέτοιο η παρόμοιο συμβάν.
Ποιες είναι η διαδικασίες για να πληρώσει κάποιος ενα πρόστιμο- μπας και βάλει μυαλό!

Απλα τυχαία ,ταν περνάει αστυνομία? Εγώ από Γρήγορη ( που συχνάζουν) δεν περνάω!
ότι δέχεται επίθεση σύμφωνα με τα λεγόμενα της φρένσι είναι γεγονός ( και δεν έχω κανένα λόγο να την αμφισβητήσω)....
ότι το σκυλί είναι 5 κιλά και δεν μπορεί να γίνει επικίνδυνο για την φρένσι ή την σκυλίτσα της , δεν αναιρεί
1) το γεγονός τηςεπίθεσης
2) ότι στην θέση της φρένσι μπορεί κάλλιστα να βρεθεί μία μητέρα (που δεν γνωρίζει από σκυλιά) με ένα μικρό παιδί τα οποία θα βρεθούν σε κίνδυνο.... είτε κάποιος άλλος κηδεμόνας με αντ'ίστοιχης συμπεριφοράς σκύλο λιγότερων ή και περισσότερων κιλών
3) ο σκυλάκος των 5 κιλών σε κάθε του ΕΠΙΘΕΣΗ κινδυνεύει την σωματική του ακεραιότητα είτε άμεσα είτε έμμεσα ( ευθανασία - σε περίπτωση σωματικών βλαβών)
4) για όλα τα παραπάνω την αποκλειστική ευθύνη την έχει ο ιδιοκτήτης που αφήνει τον σκύλο του ελεύθερο

Τι της λετε βρε παιδια;
Να πει ψεματα οτι δεχθηκε η ιδια επιθεση;
Δέν είπα ούτε ζήτησα να πεί ποτέ ψέμματα, να αφήσει να εξελιχθεί η φάση ζήτησα ( εφόσον δεν κινδυνεύουν τα σκυλιά).... ώστε να θέσει την αστυνομία σε τετελεσμένο γεγονός κι όχι παρολίγον συμβάν.
Εκτος του οτι αυτο διωκεται απο το νομο και αν εμφανιστουν μαρτυρες που θα βεβαιωσουν οτι ειπε ψεματα, θα μπλεξει, το βρισκετε λογικο για να πετυχουμε εναν α' σκοπο να λεμε ψεματα οτι εγινε κατι αλλο πολυ πιο σοβαρο;
Παραλογίζεσαι...
Η μηπως νομιζετε οτι μονο εμεις μπορουμε να το κανουμε και οι αλλοι οχι;
Ψεματα δεν ειπε και η αλλη οτι της χτυπησε το σκυλι;
Αντε να ανεβουμε κι εμεις επιπεδο ανηθικοτητας και να πουμε οτι εμεις οι ιδιοι κινδυνεψαμε να μας φαει.

το καψες το θέμα

Για φανταστειτε να κυκλοφορειτε κανονικα με το δεμενο σκυλι σας και ο αλλος που δεν θα γουσταρει να περνατε, να φωναξει την αστυνομια καταγγελοντας οτι το ειχατε λυτο και του επιτεθηκε..
Ανησυχω γι αυτην την νοοτροπια.

ποια νοοτροπία? στο δικό σου μυαλό συμβαίνουν αυτά

Φανταζεστε ολοι γυρω μας και εμεις οι ιδιοι να λειτουργουμε ετσι;
Για να πετυχουμε μια προσωρινη λυση, αντι να τους κατακρινουμε, να εξομοιωθουμε με τους ανηθικους, συντελωντας σε μελλοντικο χαος;
μόνο ανήθικος και συμέτοχος στο χάος που ζούμε δεν είμαι...
ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω τι έγραψα όπως το έγραψα που παρανόησες...
αν έχεις φαντασία βέβαια εύκολα παραλογίζεσαι....

προσωπικα στην ερώτηση τι πρέπει να κάνει εφόσον ξανασυμβεί... και ποιες είναι οι διαδικασίες απάντησα...
δεν είπα πουθενα να σκαρφιστεί ένα γεγονός ...
να κατηγορήσει κάποιον για κάτι που δεν έγινε...
να αναφέρει ότι έχει τραύματα και χρήζει να πάει σε νοσοκομείο...
αυτά εσύ τα υπέθεσες... και μετά τις υποθεσεις σου μου προσδίδεις χαρακτηρισμούς βαριούς θα έλεγα, που σαφώς χρήζουν συγνώμης...
 


epial

Well-Known Member
24 Ιουλίου 2011
3.026
5.276
65
Aθήνα
Ε! Ναι! Τι λες τωρα...
Τοτε κι εγω κινδυνευω πλειστακις καθημερινα απο το μαλτεζ του γειτονα, που παντοτε την ημερα ειναι λυτο στον κηπο που πρεπει να διασχισω για να μπω στο σπιτι μου!
Παντα, ειτε εχω τον σκυλο μαζι μου ειτε οχι, εδω και πεντε χρονια, μου ..."επιτιθεται" γαυγιζοντας, φροντιζοντας βεβαια να κραταει μια μικρη αποσταση ασφαλειας ενος - δυο μετρων.

Βρε λες να περιμενω να μ "αγγιξει" και μετα να παρω την αμεση δραση να καταγγειλω οτι ΔΕΧΘΗΚΑ ΕΠΙΘΕΣΗ;
Να τους πω κι ολας οτι θελω καταγραφη του συμβαντος γιατι θα κινηθω νομικα;
Αυτα δεν ειπες;
Οσο για τα περι μανας και μικρου παιδιου που κινδυνευουν αν περνανε απο εκει (ή στην δικη μου περιπτωση αν ερθουν να επισκεφτουν εμενα) γιατι θα τους "επιτεθει" ενα λυτο... σκυλι 4-5 κιλων, μπορει να τα εχω ακουσει απο ασχετους, αλλα δεν περιμενα να τ ακουσω και απο καποιον που υπεθετα οτι γνωριζει ικανοποιητικα τα των σκυλων.
 
Last edited:


GRDANE

Well-Known Member
7 Σεπτεμβρίου 2007
6.815
5.047
patra
grdane.blogspot.com
ευτυχως που τα γραπτα μενουν... @epial
αν δεν θελεις να ζητήσεις συγνώμη κανένα πρόβλημα...αλλα....
αυτά που έγραψα ακόμα μια φορά τα επαναλαμβάνω γιατί πάλι διαφοροποιείς τα όσα εγραψα...


ότι το σκυλί είναι 5 κιλά και δεν μπορεί να γίνει επικίνδυνο για την φρένσι ή την σκυλίτσα της , δεν αναιρεί
δεν αναιρεί
1) το γεγονός τηςεπίθεσης
2)
ότι στην θέση της φρένσι μπορεί κάλλιστα να βρεθεί μία μητέρα (που δεν γνωρίζει από σκυλιά) με ένα μικρό παιδί τα οποία θα βρεθούν σε κίνδυνο.... είτε κάποιος άλλος κηδεμόνας με αντ'ίστοιχης συμπεριφοράς σκύλο λιγότερων ή και περισσότερων κιλών
3) ο σκυλάκος των 5 κιλών σε κάθε του ΕΠΙΘΕΣΗ κινδυνεύει την σωματική του ακεραιότητα είτε άμεσα είτε έμμεσα ( ευθανασία - σε περίπτωση σωματικών βλαβών)
4) για όλα τα παραπάνω την αποκλειστική ευθύνη την έχει ο ιδιοκτήτης που αφήνει τον σκύλο του ελεύθερο


το τι κανεις εσυ με το μαλτεζ των 2,5 κιλων σπίτι σου ποσως ενδιαφέρει το φόρουμ...
αν ένα παιδι 3 χρονών δεν κινδυνεύει από ένα 5κιλο πεισε με ότι κανω λαθος....
ότι η φρένσι ζήτησε βοήθεια και χρησιμοποιεί μπαστούνι για να απωθήσει το 5κιλο
είναι πραγματικό γεγονος που δεν σκαρφίστηκα εγώ...
προσωπικα τα σκυλια που κυκλοφορώ είναι ανω των 50 κιλων αλλα κι αυτό άσχετο είναι...

ότι είσαι τόσο μικρόνοος ούτε που το φανταζόμουν....
 
Last edited:


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.643
19.876
@epial το μέγεθος του σκύλου, δεν πάει αναλογικά, με το πρόβλημα που σου δημιουργεί :rolleyes:
Εμένα πχ, αυτά τα μικρόσωμα είναι που με αγχώνουν. Γιατί τα λυπάμαι και γιατί είναι εύθραυστα. Ενα μικρό άρπαγμα, είναι ικανό, να τους κάνει ζημιά. Οπότε δυσκολεύομαι διπλά, όταν θέλω να μείνουν μακριά μας, γιατί τα σκέφτομαι. Και τα παίρνω διπλά, με τους εγκληματίες ιδιοκτήτες τους, που δεν καταλαβαίνουν αυτό το αυτονόητο. Το πόσο εύκολη λεία, γίνονται. Σε μεγαλύτερο σκύλο, σχεδόν κλάιν. Αν έρθει, ότι γίνει o_O
 


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
Η αληθεια για μενα ειναι καπου στη μεση..
Εχω βρεθει απειρες φορες στη θεση της Ανδριαννας με καθε μεγεθους σκυλο, απο συμμορια πεκινουα εως ποιμενικα 50 κιλων. Σιγουρα δε νομιζω οτι χρειαζεται να υπερβαλλουμε εαυτο με ρισκο να την πληρωσει ο σκυλος και οχι το "ζωο" ο ιδιοκτητης του. Οποτε ποτε δε χρησιμοποιω το επιχειρημα εαν περασει ενα παιδακι με τη μαμα του και τους επιτεθει ή ο σκυλος μου επιτεθηκε και με δαγκωσε ... εκει θεωρω οτι οδευουμε σε επικινδυνες διαδικασιες. Δεν πιστευω οτι εαν σκυλος "επιτιθεται" στο σκυλο μας θα κανει το ιδιο ανεξαιρετως σε ολους τους περαστικους.
Ομως σιγουρα κατι πρεπει να γινεται... ειτε αυτο ειναι γαλλικα στον ιδιοκτητη, ειτε τοιχοκολημμα του Νομου στην πορτα του, ειτε συσταση απο Αστυνομια -δε δεχομαι σημερα να μου πει κανενας αστυνομικος "δεν ειναι δικη μας αρμοδιοτητα" . Ανδριαννα το ιδιο πρεπει να κανεις και συ. Επισκεψη στο ΑΤ με το Νομο παραμασχαλα.
Ετσι για να χαλαρωσουμε.. μου συνεβει το ιδιο πριν κανα μηνα με ενα μαλτεζ.. τελικα το πηρα αγκαλια και το παρεδωσα στον ιδιοκτητη του. Με κοιτουσε με ματια ορθανοιχτα οταν του ειπα οτι ειναι πολυ τυχερος που πηγε κατευθειαν να κανει τον τσαμπουκα στη Θαλεια και οχι στην Ηρα. Μου ειπε συγγνωμη και ευχαριστω. Ασχετα που δε θα επετρεπα ΠΟΤΕ σκυλος στα χερια μου να κανει ζημια σε μικροσωμο σκυλακι, οσο και να μου εσπαγε τα νευρα.
Βεβαια στη συγκεκριμενη περιπτωση της Ανδριαννας δεν υπαρχει περιθωριο συννενοησης απο οτι φαινεται οποτε μονοδρομος ειναι η "επιθεση" ωστε κοπει ο τσαμπουκας της κυριας.
Παρεπιπτοντως στα 300 μετρα απο το σπιτι μας περιπου ειναι ενα σπιτι με την αυλοπορτα ανοιχτη μονιμως και +-30 σκυλια να μπαινοβγαινουν.. :rolleyes::cool: Το τι παθαμε την πρωτη μερα που το ανακαλυψαμε δε σας το περιγραφω... το πιο γελοιο απο ολα ειναι οτι πεταγονται εξω με σειρα μεγεθους :LOL:
 
Last edited:


epial

Well-Known Member
24 Ιουλίου 2011
3.026
5.276
65
Aθήνα
@epial το μέγεθος του σκύλου, δεν πάει αναλογικά, με το πρόβλημα που σου δημιουργεί :rolleyes:
Εμένα πχ, αυτά τα μικρόσωμα είναι που με αγχώνουν. Γιατί τα λυπάμαι και γιατί είναι εύθραυστα. Ενα μικρό άρπαγμα, είναι ικανό, να τους κάνει ζημιά. Οπότε δυσκολεύομαι διπλά, όταν θέλω να μείνουν μακριά μας, γιατί τα σκέφτομαι. Και τα παίρνω διπλά, με τους εγκληματίες ιδιοκτήτες τους, που δεν καταλαβαίνουν αυτό το αυτονόητο. Το πόσο εύκολη λεία, γίνονται. Σε μεγαλύτερο σκύλο, σχεδόν κλάιν. Αν έρθει, ότι γίνει o_O
Δεν διαφωνησα πουθενα σε ολα αυτα βρε Μαρια. Ισα ισα τα ασπαζομαι επακριβως!
Η διαφωνια μου ηταν στον τροπο αντιμετωπισης.
Εξ αλλου ξερεις απο αλλα θεματα, οτι ειναι αρχη μου να μην δεχομαι και επομενως ουτε να ασπαζομαι το "ο σκοπος αγιαζει τα μεσα"
Πιστευω στο "μην κανεις αυτο που απαιτεις να μην σου κανουν".
Θεωρησα λοιπον "μη ηθικη" το για να πετυχεις τον σκοπο σου (οσο δικαιος και να ειναι αυτος)
την καταγγελια "επιθεσης και κινδυνου της σωματικης ακεραιοτητας" του καταγγελοντος, απο ενα τετρακιλο σκυλι.
Συμφωνησα οτι ο σωστος τροπος, αν ο αλλος δεν παιρνει απο λογια οτι το σκυλι του ενοχλει αλλα και κινδυνευει ή απο φοβερα, ειναι αυτος που προτεινε ο Mariosgs.
Δεν βρισκω αλλη ακριβη εκφραση περαν του "μη ηθικης" για την προταση. Πως να την ονομαζα τελικα; Ο προτεινων, οπως και η κυρια που για να πετυχει τον δικο της σκοπο, ψευδως κατηγγειλε οτι της χτυπησε με το ξυλο το σκυλι, ισως να το ονομαζαν "κινηση τακτικης για να επιτευχθει ο σκοπος" Εμπιπτουν ομως και τα δυο ακριβως, συμφωνα με τα δικα μου μετρα, σε αυτο που ο λαος λεει "πουστια" και εγω, πολυ προσεκτικα, "μη ηθικη" ενεργεια.
Ξαναδιαβασε προσεκτικα το ποστ μου.
Πως αλλιως θα εξεφραζα την αποψη μου εφ οσον επελεξα να πω την αποψη μου;
Εξ αλλου την συγκεκριμενη προταση στηλιτευσα ως μη ηθικη, οχι τον προτεινοντα.

Παρ ολα αυτα κατηγορηθηκα με ενα καρο βρισιες!
Μεχρι ως μικρονοος (sic):LOL: κατηγορηθηκα!
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.643
19.876
Θεωρώ με μεγάλη σιγουριά, ότι όλοι οι γράφοντες εδώ μέσα, την ίδια ηθική έχουμε στο μυαλό μας, επί αυτών των θεμάτων και τους ίδιους προβληματισμούς. Κακώς πιανόμαστε από μια-δυό φράσεις που διαβάζουμε, και ερμηνεύουμε μόνο βάσει αυτών, χαρακτήρες που τους "γνωρίζουμε" πολλά χρόνια εδώ μέσα και που απολύτως καμία σχέση δεν έχουν, με τους χαρακτηρισμούς που τους προσάπτονται. Τίποτα περισσότερο, τίποτα λιγότερο. Πολλές βαριές κουβέντες χωρίς λόγο, κατά την γνώμη μου :)

Ο προτεινων, οπως και η κυρια που για να πετυχει τον δικο της σκοπο, ψευδως κατηγγειλε οτι της χτυπησε με το ξυλο το σκυλι, ισως να το ονομαζαν "κινηση τακτικης για να επιτευχθει ο σκοπος" Εμπιπτουν ομως και τα δυο ακριβως, συμφωνα με τα δικα μου μετρα, σε αυτο που ο λαος λεει "πουστια" και εγω, πολυ προσεκτικα, "μη ηθικη" ενεργεια.
Σ'αυτό λοιπόν, θεωρώ ότι είσαι λάθος. Γιατί η κυρία που κατήγγειλε ψευδώς το χτύπημα με ξύλο, αφενός είναι φάουλ, παράνομη και προκαλεί τους συμπολίτες της και αφαιτέρου καταγγέλει ψέμματα, προφανώς με δόλο. Μπορώ να σου αραδιάσω μεγάλη λίστα, αλλά φαντάζομαι δεν χρειάζεται. Καταλαβαίνεις τι εννοώ. Σε τέτοιους ανθρώπους λοιπόν, δεν μπορεί να πηγαίνεις με τον σταυρό στο χέρι. Και κερατάς και δαρμένος δηλαδή. Ούτε να τους εντάσεις στην ίδια κατηγορία με σένα και με άλλους. Οφείλεις να αμυνθείς. Γιατί εκείνη έχει ξεκινήσει την "επίθεση". Και όλες οι εδώ προτεινόμενες αντιδράσεις, σκοπό είχαν να βοηθήσουν την κάθε Ανδριάννα να αμυνθεί. Εστω και με "επίθεση". Και έπρεπε να είναι, σαφώς κατανοητό. Απλώς, ο καθένας μας έχει τον δικό του τρόπο αντίδρασης. Δεν πήγαμε εμείς γυρεύοντας. Εκείνη πάει. Κι εγώ πχ προσωπικά, δεν δέχομαι να με "τραμπουκίζουν" έτσι. Αντιδρώ με μεγαλύτερη αντίδραση. Εσύ, μπορείς να πας με λουλούδια και γλυκά και να κάτσετε να το συζητήσετε βρε αδερφέ. Αλλά α) ποιός σε σώζει μετά από την σύζυγο και βου) μη βγάλεις μετά αμπελαλέ, έλα ρε mareco με τον Μαρκούλη, να μας σώσεις. Στο λέω :D
 


epial

Well-Known Member
24 Ιουλίου 2011
3.026
5.276
65
Aθήνα
:LOL:

Δεν συμφωνω ομως στο οτι πρεπει να κατεβαινεις στο επιπεδο του αλλου! Γιατι εκτος των αλλων, σε αναγκαζει να παιξεις στο δικο του γηπεδο, που εχει μεγαλη εμπειρια...:p


Α! Εχε υπ οψιν σου οτι ο καθενας, τον δικο του σκοπο τον θεωρει δικαιο.
 
Last edited:


GRDANE

Well-Known Member
7 Σεπτεμβρίου 2007
6.815
5.047
patra
grdane.blogspot.com
..........................................................
Πιστευω στο "μην κανεις αυτο που απαιτεις να μην σου κανουν".
Θεωρησα λοιπον "μη ηθικη" το για να πετυχεις τον σκοπο σου (οσο δικαιος και να ειναι αυτος)
την καταγγελια "επιθεσης και κινδυνου της σωματικης ακεραιοτητας" του καταγγελοντος, απο ενα τετρακιλο σκυλι.
...............................................................................................................................................................
Εμπιπτουν ομως και τα δυο ακριβως, συμφωνα με τα δικα μου μετρα, σε αυτο που ο λαος λεει "πουστια" και εγω, πολυ προσεκτικα, "μη ηθικη" ενεργεια.
.................................................................................................................................................................
..................................................................................................................................................................

Παρ ολα αυτα κατηγορηθηκα με ενα καρο βρισιες!
Μεχρι ως μικρονοος (sic):LOL: κατηγορηθηκα!
συνεχίζεις όμως να κανεις αυτο που δεν θέλεις να σου κάνουν....

έχεις πάρει από ένα ποστ μου 20 σειρων 2 λεξεις .... μόνο 2 λέξεις....
το έχεις γ@ΜΣει στην κυριολεξία γράφοντας με δικά σου λόγια για το υπόλοιπο ποστ και δίνοντας του τα δικά σου νοήματα.............
ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΝΗΘΙΚΟ
συνεχίζεις μετά την διευκρίνηση μου σε άλλα τρία ποστ να κάνεις το ίδιο
να αλλάζεις τα λόγια μου προσθέτοντας δικά σου και δίνοντας το νόημα που θες
ΑΥΤΟ ( αν δεν εισαι μικρονοος) ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΣΤΙΑ....
κι αντι να προτεινεις την αποψη σου από το πρωτο μύνημα σου
διαστρεβλωνειςς τα γραφομενα μου τα χαρακτηρίζεις ως ανηθικα αυτα που προτεινω και οτι αυτη η νοοτροπία οδηγεί σε χάος... (και δεν αναφερεσαι σε εμενα ...οκ)
προσπαθω να σου απαντησω ηρεμα κι ευγενικά στα τρια μυνήματα και να σου διευκρινησω ότι αλλα γραφω αλλα καταλαβαινεις κι αναπαραγεις...
μετά τρια ακόμα μυνήματα σου που συνεχιζεις λοιπον π@@στικα να αλλαζεις τα γραφομενα μου
σε λέω στο τεταρτο και τελευταιο μυνημα μου μικρονοο
ΚΙ ΕΓΩΩ??? ΕΓΩ ΣΕ ΕΧΩ ΚΑΤΗΓΟΡΗΣΕΙ ΜΕ ΕΝΑ ΣΩΡΟ ΒΡΙΣΙΕΣ????
ξαναδιάβασε σε παρακαλώ τα ποστ με την σειρά και με προσοχή....
γραπτά είναι και μένουν
δεν τα ειπαμε στο τηλέφωνο να τα αλλαζουμε κατα πως μας βολευει
αυτο το περί κινδύνου σωματικής ακεραιότητας που το βρήκες???? ακόμα συνεχίζεις να βαζεις λόγια που δεν εχω αναφέρει για να δικαιολογήσεις την θέση σου....
(κατα το συνηθες της μοδιστρας κοβω ραβω φτιαχνωτο δικο μου κουστουμι)

ΤΑ ΓΡΑΠΤΑ ΜΕΝΟΥΝ
ΕΛΕΟΣ
αληθεια για ποια νοοτροπια που οδηγει σε ποιο χαος αναφερόσουν?

και ναι απαιτω πλεον την συγνωμη
( αν και δεν υπαρχει τετοια περιπτωση αφου ακομα δεν καταλαβαινεις τι κανεις)

και προσεξε και το ποστ νουμερο 20 ετσι για να εχουμε να λεμε....
 


epial

Well-Known Member
24 Ιουλίου 2011
3.026
5.276
65
Aθήνα
Μου φαινεται εχεις τοσο συγχιστει που δεν καταλαβαινεις καν τι γραφεις...
Γραφεις για μενα, πριν απο τον τελευταιο οχετο:
1) παραλογιζεσαι
2) Το καψες το θεμα
3) Μονο στο δικο σου μυαλο συμβαινουν αυτα.
4) Εισαι τοσο μικρονοος που ουτε το φανταζομουν. (παρεμπιπτοντως να σου επισημανω γιατι το επαναλαμβανεις, οτι μικρονους ειναι το σωστο! Τουλαχιστον βριζε με σωστα)

Αλλα εκτος απο τι γραφεις, φαινεται οτι δεν καταλαβαινεις και τι διαβαζεις και τα καταλαβαινεις στρεβλα.
Δυστυχως οτι εξηγησεις για το αρχικο μου ποστ ειχα να δωσω, τις εδωσα! Απο κει και περα νομιζε οτι θελεις και βριζε οσο θελεις
Εγω καταθετω τα οπλα.
Ισως οταν ηρεμησεις εντελως και ξαναδιαβασεις τα ποστ μου με καθαρο μυαλο να καταλαβεις τι γραφω. Αν και αυτο δεν ειναι εφικτο, αδυνατω να κανω κατι. Μεινε με τα συμπερασματα που εβγαλες.
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.112
Μηνύματα
895.753
Μέλη
19.921
Νεότερο μέλος
Αργυρώ Π