γαλλικο κουταβακι αποριες




Μάρθα & Σίλβα

Well-Known Member
28 Μαϊου 2014
1.705
3.933
39
Και εγώ αυτό έκανα και έπιασε μια χαρά! Μια μέρα γύρω στους 8 μήνες ξέχασα να τα βάλω και είδα ότι δεν ανέβηκε. Και δεν το έχει κάνει ξανά από τότε
 
  • Like
Reactions: elizabeth dominguez


elizabeth dominguez

Active Member
2 Δεκεμβρίου 2015
39
58
33
ειναι μεγαλος γωνιακος χωρις μπρατσα κ δυστηχως δε γινεται να την εμποδισω αλλα με ανυσηχει που πηδαει για να κατεβει οποτε μαλλον θα παει σε αλλο δωματιο οταν λειπω.δεν συμφωνω καθολου με το κρειτ ξερω οτι ειναι αποτελεσματικο γιστι ειχα ενα πολυ ζωηρο σκυλο οποτε χρησιμοποιουσα στο παρελθον αλλα δεν την εχω βαλει αυτη ποτε σε κλουβι και ουτε θελω δε μου αρεσει καθολου κ δε μ κανει ζημιες οποτε λεω να μη παρω
 
  • Like
Reactions: kosmaki


HolywoodBrn

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2013
2.286
3.224
Αμπελοgarden
αν και είναι πολύ μωρό ακόμα..αν συνεχίσει να πίνει πολύ νερό και να κάνει πολλά τσίσα, δεν είναι καλό. Αρχικά άλλαξε τροφή και δες αν φταίει αυτό. Υπάρχουν πολλές καλές και ποιοτικές οικονομικές τροφές. Σίγουρα καλύτερες απο τη χιλλς. Arden, Barking heads, equilibrium, naturea..μερικές. Αν δεις ότι συνεχίσει, ρώτα μια και το γιατρό σου. Τώρα για τον καναπέ 2 πράγματα. 1)πάρε ατμοκαθαριστή και θα σωθείς απο μυρωδιές β)διάβασε για το crate (δεν είναι κλουβί στα μάτια του σκύλου) αλλιώς περιόρισε την σε συγκεκριμένα δωμάτια/χώρους του σπιτιού.
 


elizabeth dominguez

Active Member
2 Δεκεμβρίου 2015
39
58
33
ναι ο ατμοκαθαριστης με εχει σωσει.εχεις δικιο για τη τροφη θελω να ψαχτω λιγο αν και ειναι δυσκολη κ δε τρωει μονο αυτη της αρεσει απο καποιες που δοκιμασα.εχω διαωασει για το κρειτ κ εχω πεση στην αναγκη του αλλα απτη στιγμη που ειναι υπακουη λεω να την αφηνω.δε μαρεσει καθολου η εικονα
 


HolywoodBrn

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2013
2.286
3.224
Αμπελοgarden
υπάρχει πάντα και η λύση του μαγειρευτού (με συμπληρώματα μια φορά το μήνα περίπου νομίζω χρειάζεται). Δε μπορεί..το μαγειρεμένο κρεατάκι θα το φάει.
 


elizabeth dominguez

Active Member
2 Δεκεμβρίου 2015
39
58
33
ναι θα ηθελα να ενημερωθω γιαυτο εχω ακουσει πολυ καλα λογια αλλα δε ξερω καθολου.λογικα στα thread της διατροφη θα βρω κατι σχετικο και για την ηλικια της ετσι???εσυ δινεις μαγειρευτο?
 






FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Εγω ταιζω και τα 4 γαλλικα μου με barf. Οχι ετοιματζιδικη- αλλα με γευματα που φτιαχνω μονη μου!
Η μικρη μου ειναι τωρα σχεδον 8 μηνων και την εχω μεγαλοσει με barf- οπος και της αλλες μου, που ειναι τωρα σχεδον 8 και 7 ετων,
 


elizabeth dominguez

Active Member
2 Δεκεμβρίου 2015
39
58
33
Εγω ταιζω και τα 4 γαλλικα μου με barf. Οχι ετοιματζιδικη- αλλα με γευματα που φτιαχνω μονη μου!
Η μικρη μου ειναι τωρα σχεδον 8 μηνων και την εχω μεγαλοσει με barf- οπος και της αλλες μου, που ειναι τωρα σχεδον 8 και 7 ετων,
ευχαριστω για την απαντηση.υπαρχει καποιο κειμενο που μπορω να ενημερωθω γ αυτο?
 




elizabeth dominguez

Active Member
2 Δεκεμβρίου 2015
39
58
33
καλησπερα σας.γραφω γιατι χρειαζομαι τη βοηθεια σας κ παλι.ειμαστε πλεον 7 μηνων και ενω ημουνα τοσο περηφανη που το κουταβακι μου δε κανει ζημιες, ειναι ησυχο και γενικα δεν ειχα κανενα θεμα.απο τη στιγμη που μπηκε στον 7ο μηνα δηλαδη εδω κ μια βδομαδα με εχει τρελανει.τρεχει σαν το σιφουνα μεσα στο σπιτι με αποτελεσμα να τα παιρνει ολα παραμαζωμα,τρεχει μεσα στα ποδια μου ενω περπαταω κ παει να με ριξει κατω,καθομαι στον καναπε κ γαβγιζει σα κακομαθημενο.οταν τη μαλωσω η τη βαλω τιμωρια σταματαει για 10 λεπτα κ μετα ξανα τα ιδια.εχει ξεκινησει κ τρωει επιπλα κ φερεται πολυ ζωηρα.να επισημανω οτι δεν εργαζομαι κ ημαστε συνεχεια μαζι δηλαδη δε μενει ιδιαιτερα μονη.κ δεν τιθεται θεμα εκτονωσης καθως βγαινει βολτες κ με το παραπανω κ παιχνιδι εξω χωρις λουρι.εχει κανεις καμια ιδεα τι μυγα την τσιμπησε?
 










ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Σε άλλα περισσότερο, σε άλλα λιγότερο. Είναι θέμα και του σκύλου και των ορίων που έχει ήδη ως εκείνο το διάστημα. Η δικιά μου πχ στον πρώτο οίστρο την είδε μπουμπουλίνα...ε μετά "αποφάσισε" ότι οι επαναστάσεις που πνίγονται στο αίμα, δεν ειναι του γούστου της....
 




Mariaki

Active Member
23 Ιουνίου 2015
30
24
37
Ειναι μια γλυκα!
Ετοιμασου για πολυ "τρεξιμο"! Ειναι πεισματαρικα και ψυχουλες. Εκανα κι εγω το λαθος να μην παρω καθαροαιμο και απο οσα εχω διαβασει ειμαι προετοιμασμενη για ολα...
Ειναι πολυ δυσκολο να σταματησεις ενα γαλλικο να πηδαει.
Θελει προσοχη η τροφη οπως σου ειπαν και τα παιδια δινουμε adult μετα τους 5-6 μηνες. Εγω επελεξα τελικα να δινω barf.
Το καλοκαιρι μεγαλη προσοχη!!! Αν εισαι εξω να χεις ενα μπουκαλι νερο για βρεξιμο.
Και sos ο κτηνιατρος. Δεν εχουν ολοι γνωση της φυλης.
Εχω γνωρισει πολλους με γαλλακια, οι μισοι τουλαχιστον τα χουν χειρουργησει στην σπονδυλικη.
Κι εγω στην αρχη με ολα αυτα που διαβασα εκ των υστερων ειχα στεναχωρηθει..αλλα τωρα οτι εγινε εγινε. Θα φροντισουμε μια χαρα τα γαλλακια μας
 
  • Like
Reactions: elizabeth dominguez


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.815
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf