γλυψιμο!!!


keyman

Well-Known Member
18 Ιουλίου 2007
1.010
1
ΑΘΗΝΑ
www.keyman.gr
ναι ρε παιδιά αυτό με το μπάνιο τι κουλό?μάλλον το άρωμα τα τρελαίνει :lol: Παραμονεύει μόλις θα βγούμε να αρχίσει δουλειά :lol: και από τη χαρά της η ουρά από το κούνημα κοντεύει να ξεκολλήσει :lol:
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.314
16
ATHENS
:lol: :lol: :lol: ναι ειναι γεγονος..και εγω οταν βγενω απο το μπανιο..βαζω διαφορων ειδων κρεμες..πολλες φορες βαζω βανιλια η αρωμα φραουλα αλλα μερικες φορες..καποιες δεν του αρεσουν ειδικα αμα βαλω την φραουλα..και οπου παω εγω εκεινος φευγει.. :lol: :lol: :lol: :lol: αλλα αν βαλω την βανιλια μια που την βαζω εγω μια που την βγαζει αυτος αφου κηνυγιομαστε μεσα στο σπιτι.. :lol: :lol:
 


Simeonaras

Well-Known Member
19 Ιανουαρίου 2008
176
0
τελικα καλα ειπα πως ειστε πιο πολες :lol: :lol:

αλλα η keyman με το δημοσιευμα που ανεβασες μου ελυσες ολες τις αποριες!!!

τρομερο αρθρο!!!
 


lone wolf

Well-Known Member
13 Οκτωβρίου 2006
706
3
Athens
Εμένα δεν με γλύφει μόνο ο σκύλος μου αλλά και όλοι οι μαθητές μου είτε το θέλω είτε όχι... δεν έχω πάθει τίποτα απολύτως!!!! :lol:

Επίσης να πω εδώ ότι πριν ακόμα πάθω ωτίτιδα πριν με ενοχλήσει κάποιο σύμπτωμα το ξέρω γιατί η σκύλα μου έρχετε και μυρίζει το αυτί μου επίμονα οπότε βάζω λίγο οινόπνευμα και δεν εξελίσετε η ωτίτιδα... :wink:
το τελευταίο το ανέφερα και στον ΩΡΛ γιατρό μου οποίος επιβεβαίωσε ότι υπάρχει κάποιο μικρόβιο το οποίο η σκύλα "πιάνει"...
 


Malamatenia

Well-Known Member
12 Ιουλίου 2007
217
0
:lol: Κι εμείς το χουμε αυτό με το μπάνιο!!
Το γέλιο είναι οτι ο σκύλος είναι μακριά στο σαλόνι και με το που ακούει την πόρτα του μπάνιου να ανοίγει και να βγαίνω, τρέχει το προσωπικό μου wettex και δε μ αφήνει μέχρι να στεγνώσω!!! :lol: :lol:
Έχει πλάκα να δείς πως τρέχει ο σκύλος από πίσω και πως τρέχω εγώ να μπώ στο δωμάτιο και να κλείσω την πόρτα!! :lol:
 


PUG2

Well-Known Member
20 Ιανουαρίου 2008
80
0
ΛΑΡΙΣΑ
γεια σας και απο μενα!!!! εμενα ο κουταβακος μου με γλυφει συνεχεια στη μυτη και στο αυτι!!!!και το κανει ιδιαιτερα οταν εχει να με δει ωρα η οταν εχουμε να παιξουμε ωρα και ειναι καταπλικτικο και δεν εχω παθει τιποτα!!!αν και ο φιλος μου φωναζει............
 


cocker-fan

Well-Known Member
28 Ιουλίου 2007
264
1
Acharnai
Η Εσμεραλδα μας ολη μερα φιλακια στο στομα θελει...
Το σαλιο των σκυλιων ειναι αντισυπτικο...
Εγω δν εχω εμφανισει ποτε τιποτα περιεργο απο τα φιλια μου με την μικρη...Κ πιστεψτε με,δν την φιλαω μια στο τοσο ...:p

Κ μενα η μαμα μ στην αρχη φωναζε οταν πλησιαζε το προσωπο..Αλλα πλεον αν ΔΕΝ πλησιασει θα της φανει περιεργο...:p :lol:
 




keyman

Well-Known Member
18 Ιουλίου 2007
1.010
1
ΑΘΗΝΑ
www.keyman.gr
όταν μας δαγκώσει όμως σκύλος ποτε δεν γίνονται ράμματα :roll: γιατί οι γιατροί λένε πως το στόμα του έχει μικρόβια,γι'αυτό και καθαρίζεται το δάγκωμα πολλές φορές και δίνεται αντιβίωση.Αλλο βέβαια το δάγκωμα και άλλο το γλύψιμο....

Πιο επικίνδυνες είναι οι γρατσουνιές τους από άποψη μικροβίων γιατί τα νύχια τους φέρουν τεράστιο μικροβιακό φορτίο και καλό είναι πάντα να καθαρίζουμε με οινόπνευμα τις γρατσουνιές και να βάζουμε μπεταντίν.Η δικιά μας μάς έχει κάνει κάτι γρατσουνιές :evil: ......
 






chihuahua

Well-Known Member
10 Σεπτεμβρίου 2007
135
0
Φιλάτε να σκυλιά σας;
Στην μουσούδα κυρίως...
δεν τα φιλάω ανθρώπινα ποτέ. αλλά φιλιόμαστε σκυλίσια με τα σκυλιά μου που είναι στο σπίτι.

Το ρίτο που διανυκτερεύει σε ανοιχτή μάντρα και σίγουρα γλύφει άλλα σκυλιά σε απόκρυφα σημεία σιχαίνομαι και τα σάλια του όταν παίζουμε και πετάγοντε από δω κι απο κεί.

:cool:Πιστεύω πως τηρώντας τους καθιερωμένους κανόνες υγιεινής και λίγη κοινή λογική τα σκυλιά μόνο υγεία έχουν να προσφέρουν στον άνθρωπο-ακόμα και τα αδέσποτα-:cool:

Να καταθέσω εδω το γεγονός ότι ανήκω στους ανθρώπους που μάλλον χαρακτηρίζονται ως βρωμιάρηδες από τους υποχόνδριους με την καθαριότητα. Μικρός είμουν σίγουρα καθαρόαιμος βρωμιάρης και όλη μέρα έπαιζα με αδέσποτα και ότι ναναι και σίγουρα μετά έτρωγα χωρίς να πλύνω τα χέρια μου .επεζησα πάντως.λίγο βαρεμένος αλλά ζωντανός:)
 


Milou

Well-Known Member
5 Μαρτίου 2008
1.019
1
Αθήνα
Για τις αρρώστιες που διάβαζα στο άλλο μήνυμα.
Και εγώ τον φιλάω ασταμάτητα στην μύτη και του δαγκώνω το αυτί στο παιχνίδι (απαλά, μην φανταστειτε...) :p
Μια φορά τρακάραν και τα δόντια μας σε παιχνίδι :eek:

Οταν όμως βλέπω τις σκ*τούλες που μυρίζει στην βόλτα λέω οτι πρέπει να σταματήσω να τον φιλάω....:(:cool:
 


BLUE

Well-Known Member
4 Ιουνίου 2008
278
0
Κι εγώ ναι!:) Πολλές φορές και σε όλα τα σκυλάκια που είχα και έχω!
Δεν έχω πάθει ποτέ τίποτα;)
Δεν γνωρίζω βέβαια αν μπορείς να πάθεις κάτι σοβαρό:confused:
Στο εξωτερικό δεν αγχώνονται καθόλου με σκυλιά και παιδιά και αρρώστιες.
Μια φορά μου έτυχε το εξής:
Ηλιόλουστη μέρα σε μεγάλο πάρκο των Βρυξελλών παιδιά, σκυλιά όλα μαζί!
Κάποια στιγμή βλέπω ένα παιδάκι, 4 χρονών να πλησιάζει μ' ένα παγωτό χωνάκι τον σκύλο της αδελφής μου...Δεν δώσαμε σημασία και ούτε και οι γονείς του γιατί όπως είπα προηγουμένως υπάρχει σχετική χαλαρότητα...
Στη συνέχεια δίνει ο μικρός παγωτό στο σκύλο από το χωνάκι...Έπρεπε να το φανταστούμε:rolleyes:
Ακούστηκε λοιπόν ένα ωωωω! απ' όλο τον κόσμο γύρο που είδε τη φάση!
Γελάσαμε όλοι και κανένας δεν φαντάστηκε ποια θα ήταν η επόμενη κίνηση του μικρού...:D
Να ξαναφάει από το παγωτό του...:eek:
Ακούστηκε πάλι ένα δεύτερο ωωωωω! και χειροκροτήματα!
Και οι γονείς γέλασαν και δεν αγχώθηκαν καθόλου!
Μου έκανε δε εντύπωση που ούτε μας ρώτησαν για το σκυλί (αν έχει κάνει εμβόλια κλπ αλλά μάλλον το θεώρησαν δεδομένο...)

Αυτό δεν το έχω κάνει...να φάω δηλ. παγωτό μαζί με το σκύλο μου:eek:
 


xritaki

Well-Known Member
7 Ιουνίου 2008
1.724
1
χε.. εγω το εχω -ντροπηη- παντως στην μικρη δεν επιτρεπω να μυρισει κακα.. την εχω με λουρι εκτος απο κανα κηπο η μερος που ξερω οτι δε θα βρει κακα.. Πιστευω οτι ειναι καλο τοσο για την υγεια της οσο για τη δικια μου.. και κατεπεκταση των αλλων. Οσον αφορα το εξωτερικο.. τουλαχιστον εδω ολοι οι γερμανοι θα επρεπε να τα ειχαν κακαρωσει!! Κατανταει σκανδαλο πια η τοση αγαπη!! μου τη δινουν που ειναι χαλαροι και δε θα το συζητουσαν καν αυτο το θεμα..:mad: :mad: και επισης δεν αγχωνονται για κακα γιατι απλα δεν υπαρχουν!!!.. ουτε κακα ουτε αδεσποτα ουτε κυριες που φοβουνται την υγεια του παιδιου τους ουτε αγχος για το αν θα κολλησουν κατι.. ειναι ολοι ευτυχισμενοι, υγιεις και τρωνε τις κυριακες τα μεσημερια μπραντς σκυλια και οι ανθρωποι τους.. μηπως λοιπον λεω μηπως ειναι υπερβολες ολα αυτα? και μηπως το μονο που ειναι αγχωτικο ειναι οι αρρωστιες απο τα αδεσποτακια που υπαρχουν γιατι καποιοι π.χ. γεννησαν και φοβουνται μην τους παθει κατι το παιδι.
υ.γ1 ιχ λιμπε ντοητσλαντ!!:D;)
υ.γ.2 το προγραμμα ακομα τρεχει και εγω δεν εχω οδυλεια να κανω οπως βλεπετε
 


chihuahua

Well-Known Member
10 Σεπτεμβρίου 2007
135
0
Κι εγώ ναι!:) Πολλές φορές και σε όλα τα σκυλάκια που είχα και έχω!
Δεν έχω πάθει ποτέ τίποτα;)
Δεν γνωρίζω βέβαια αν μπορείς να πάθεις κάτι σοβαρό:confused:
Στο εξωτερικό δεν αγχώνονται καθόλου με σκυλιά και παιδιά και αρρώστιες.
Μια φορά μου έτυχε το εξής:
Ηλιόλουστη μέρα σε μεγάλο πάρκο των Βρυξελλών παιδιά, σκυλιά όλα μαζί!
Κάποια στιγμή βλέπω ένα παιδάκι, 4 χρονών να πλησιάζει μ' ένα παγωτό χωνάκι τον σκύλο της αδελφής μου...Δεν δώσαμε σημασία και ούτε και οι γονείς του γιατί όπως είπα προηγουμένως υπάρχει σχετική χαλαρότητα...
Στη συνέχεια δίνει ο μικρός παγωτό στο σκύλο από το χωνάκι...Έπρεπε να το φανταστούμε:rolleyes:
Ακούστηκε λοιπόν ένα ωωωω! απ' όλο τον κόσμο γύρο που είδε τη φάση!
Γελάσαμε όλοι και κανένας δεν φαντάστηκε ποια θα ήταν η επόμενη κίνηση του μικρού...:D
Να ξαναφάει από το παγωτό του...:eek:
Ακούστηκε πάλι ένα δεύτερο ωωωωω! και χειροκροτήματα!
Και οι γονείς γέλασαν και δεν αγχώθηκαν καθόλου!
Μου έκανε δε εντύπωση που ούτε μας ρώτησαν για το σκυλί (αν έχει κάνει εμβόλια κλπ αλλά μάλλον το θεώρησαν δεδομένο...)

Αυτό δεν το έχω κάνει...να φάω δηλ. παγωτό μαζί με το σκύλο μου:eek:

πάντως έπρεπε να σου ζητήσουν συγνώμη γιατί το παγωτο είναι ανθυγιεινό για το σκύλο:lol:
 


BLUE

Well-Known Member
4 Ιουνίου 2008
278
0
Αυτό που το πας!!!!:lol::lol::lol::lol:
Ευτυχώς ήταν μόνο βανίλια και όχι σοκολάτα:razz::razz::razz::razz::razz:
 


chihuahua

Well-Known Member
10 Σεπτεμβρίου 2007
135
0
Αυτό που το πας!!!!:lol::lol::lol::lol:
Ευτυχώς ήταν μόνο βανίλια και όχι σοκολάτα:razz::razz::razz::razz::razz:

ζάχαρη όμως φουλ...
μην ανησυχείς όμως-πιο πιθανό είναι να τυφλωθούμε εμείς απο τις μ@#@%ίες που λέμε παρά το σκυλακι
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.314
16
ATHENS
και εγω τον φιλαω..

Tωρα θα μου πεις..οταν αυτος βαζει την μουσουδα του στιγμιαία σε αλλα κακα και εσυ δεν το δεις και μετα πας να τον φιλησεις...,τι να πω αν κατσεις και τα σκεφτεις ετσι..,ειναι βραστα...
Για να εισαι σιγουρος πρεπει να τον εχεις ακινητο ολη μερα..,χωρις να γλυφει τιποτα και με πλιμενες πατουσες συνεχως...

Παντως απο την γατα ειναι νομιζω πιο ευκολο να κολησεις παρα απο τον σκυλο..,λογο οτι εχεις πιο πολυ επαφη με τα περιττωματα που τα κανει στην κουτα της..(πως λεγεται δεν ξερω..)
 


nikos_x

Well-Known Member
31 Μαρτίου 2008
2.117
11
...
και εγω φιλαω τη Χιονα...μουσουδα,κεφαλιο γενικα,ποδι...χαχαχχα για γελια ειμαστε!!το κορυφαιο ειναι π ακουω καθε φορα ''μηηηηη!!!!!αααααα!!!!'' ,μανα-γιαγια....:D
εγω παντως κραταω μια φραση ενος κτηνιατρου π ειχα ακουσει πριν 6-7 χρονια στη τηλεοραση. ''στις μερες μας πιο καλα να φας τη τριχα ενος σκυλου,παρα ενος ανθρωπου!''...το πιστευω αυτο...:cool:
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.594
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3