ενόχληση απο γείτονες για σκύλο.


flygirl

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2010
335
49
Kefalonia
Αυτο που μου ειχε πει τοτε η αστυνομια ειναι οσο και να με νευριασει να μην την βρισω γιατι θα πιαστει απο αυτο και θα σου κανει καμια μηνυση για εξυβριση.

Μην της μιλας καθολου!!!και πηγαινε στην αστυνομια επιτελους μην καθεσαι και σε παταει.
 


natasa_hector

Active Member
21 Νοεμβρίου 2010
41
0
Πάτρα, Πειραιάς
το μπαλκόνι δεν είναι δημόσιος χώρος...και με βγάζει φωτογραφία χωρίς την άδεια μου,αυτό εναντιώνεται στο αρθρ.57 , το δικαίωμα στην προσωπικότητα δηλαδή αλλά και στην νομοθεσία περι προσωπικών δικαιώματων...
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.646
19.876
το μπαλκόνι δεν είναι δημόσιος χώρος...και με βγάζει φωτογραφία χωρίς την άδεια μου,αυτό εναντιώνεται στο αρθρ.57 , το δικαίωμα στην προσωπικότητα δηλαδή αλλά και στην νομοθεσία περι προσωπικών δικαιώματων...
Βρε συ, ασχολήσου με τα χοντρά πρώτα και άσε τα ψιλά γράμματα για αργότερα, γιατί δεν είναι καθόλου εύκολη υπόθεση. Μπορεί για παράδειγμα να πει, ότι τραβάει τον σκύλο σου, που είναι μόνιμα στην βεράντα, για να αποδείξει ότι παραβιάζεις τον Νόμο. Δεν βγάζεις άκρη έτσι. Ηρέμησε, σκέψου ψύχραιμα και πράξε αποτελεσματικά. Και η αστυνομία να έρθει, αν βρεθείτε όλοι μαζί face to face, μην της απευθύνεις καθόλου τον λόγο. Μην την κοιτάς καν. Να αναφέρεσαι και να απαντάς μόνο στους αστυνομικούς. Σαν να μην υπάρχει. "Αναστατωμένη" μεν, κυρία δε. Αστην να λυσσάξει, λέμε...
 




mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.646
19.876
Αντε μπράβο...:)
Α... και στα μπατσάκια...μιλάμε και λίγο χαριτωμένα (...μεν, σοβαρά δε...) ε;
Με πιάνιιιιιεις; ;)

(αυτή ήταν συμβουλή γενικής χρήσεως) :p
 




natasa_hector

Active Member
21 Νοεμβρίου 2010
41
0
Πάτρα, Πειραιάς
Λοιπόν, σας έχω νέα...πήρα τηλ. μίλησα με κάποιον κύριο του έξηγησα την κατάσταση και μ πε το απόγευματακι ν πάω απο κει ν κάνουμε το πρακτικό της σύστασης...και κάθε φορα π βγαίνει μ ενοχλεί θα κάνω το ίδιο.... !! κ μετά απο κάποιο αριθμό συστάσεων θα κάνω κ μήνυση!!! και πάλι,εγώ και ο Hector σας ευχαριστούμε όλους πολύ για το ενδιαφέρον σας :)
 








mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.646
19.876
ενταξει...την επομενη φορα π θα μ πει κτ γ αρχη θ την ηχογραφησω.....
Η τουλάχιστον έτσι να νομίσει...εδώ επιτρέπεται να σπάσεις τον όρκο σιωπής σου και να της πεις, να τα πει και λίγο πιο δυνατά, για να καθαροκαταγραφούν...loud and clear... *demonio*
 




GRDANE

Well-Known Member
7 Σεπτεμβρίου 2007
6.815
5.047
patra
grdane.blogspot.com
εγω σου ειπα... αν θελεις το σαββατο ή την κυριακή κανουμε ενα σκυλο παρτυ και φερνω 3 ομορφα μεν και ηρεμα...
σκυλαρους δε...
ετσι για να διαλεξεις... :p
 


katerina116

Well-Known Member
23 Μαρτίου 2010
677
2
Nicosia ,Cyprus
mayasfriends.blogspot.com
χαχχαχα :paja1: συγνωμη που γελαω αλλα η γυναικα ειναι τρελη !! Πφφ κ αστυνομια να ερθει θα δει πως δεν εχει σωας τας φρενας κ θα φυγει.Το καλυτερο ειναι να ερθει καποιος αρμοδιος να της πει η δεσποινις ειναι νομιμη κ μη την ξαναενοχλησετε,ωστε να ηρεμισεις.
Κανε παντως σκυλοσυναντηση με τον GRDANE κ βγαλτε φωτο να γελασουμε :D
 


natasa_hector

Active Member
21 Νοεμβρίου 2010
41
0
Πάτρα, Πειραιάς
ναι ,θα το κανονισουμε αμα συνεχισει ! πηγα στο τμημα στην πανεπιστημιου και της εκανα συσταση ! κ ηρθε το περιπολικο απο κατω και δεν ανοιγε η κυρια..... :)
 




flygirl

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2010
335
49
Kefalonia
ναι ,θα το κανονισουμε αμα συνεχισει ! πηγα στο τμημα στην πανεπιστημιου και της εκανα συσταση ! κ ηρθε το περιπολικο απο κατω και δεν ανοιγε η κυρια..... :)

Σιγα μην ανοιγε!!!!!

Ο λαος ειναι σοφος και για τετοιες περιπτωσεις αργοσχολων ανθρωπων λεει :Δουλεια δεν ειχε ο διαολος,γ.....ε τα παιδια του!!!
 






st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Έτσι πρέπει να γίνεται και δεν είναι καθόλου αστείο αυτό που διαδραματίζεται στο σπίτι Νατάσας!

Όσο δείχνεις ανοχή τόσο σε πατάνε!Οπουδήποτε,όχι μόνο σε αυτήν την περίπτωση!

Για αυτό όποιος είναι σίγουρος για τον εαυτό του την βρίσκει την λύση!

Ορίστε ήδη έχει έρθει σε επικοινωνία με κάποιον αστυνομικό και από ότι κατάλαβα είχε και πρόθυμη στάση ο αστυνομικός!

Όποιος έχει δίκιο δεν τον κουνάει κανείς λοιπόν και μην γελάμε με το αυτονόητο!