καθαροαιμο και ημιαιμο

Τι θα προτιμουσατε και γιατι

  • Καθαροαιμο

    Votes: 18 52,9%
  • ημαιμο

    Votes: 19 55,9%

  • Total voters
    34

Status
Κλειδωμένο θέμα

gkamar

Well-Known Member
25 Ιουλίου 2012
165
1
Θα ηθελα να ανοιξω ενα θεμα σχετικα με μια λαθος αντιληψη. Τα ημιαιμα δεν στερουνται σε τειπωτα απο τα καθαροαιμα, εγω εχω σκυλακι πολη ωραιο ημαιμο και το αγαπο παρα πολη θυλικο εχω δει και jack Rassel καθαροαιμο δεν διαφερει σε τειπωτα σας πληρωφορο το ενα με το αλλο. Ξερω τι θα πειτε οτι το πληρωνο και θελω καθαροαιμο αυτο λεω καμια φωρα, ενω δεν ηξερα και εγω αλλα αλαξα. Να πουμε μια αλληθεια ημαιμα ειναι ποιο υγιες και φθηνα στην αποκτηση και αυντηρηση απο τα καθαροαιμα. Αυτο το λεω εκ πειρας. θα ηθελα και την αποψη σας για αυτο.
 
Last edited:




Xotikouli

Well-Known Member
24 Δεκεμβρίου 2006
4.974
630
Athens
Γιατί είναι πιο "φθηνά στη συντήρηση" τα ημίαιμα; Τρώνε άλλο φαΐ, χρειάζονται άλλες αμπούλες ή διαφορετικό τσεκάπ;
 


ilektra_ilie

Well-Known Member
31 Ιανουαρίου 2012
1.834
61
Hollywood
pawpix.wix.com
ημαιμα ειναι ποιο υγιες και φθηνα στην αποκτηση και αυντηρηση απο τα καθαροαιμα. Αυτο το λεω εκ πειρας. θα ηθελα και την αποψη σας για αυτο.
Στην αποκτηση ναι αλλα στην συντηρηση γιατι ειναι πιο οικονομικα απο τα καθαροαιμα??? :confused: δηλαδη τα καθαροαιμα εχουν πιο πολλες αναγκες????????????
edit:
Xotikouli γραφαμε μαζι
:p
 


mpampis-kallia

Well-Known Member
8 Ιουνίου 2012
145
3
Καλλιθεα
Τωρα αρχιζω να καταλαβαινω αυτα περι υπομονης ...καλο κουραγιο , αν μη τι αλλο περιμενω με πολυ διαθεση την συνεχιση του thread ...στο τελος παντα κατι καλο βγαινει
 


Sirkos

Well-Known Member
1 Αυγούστου 2012
2.329
668
Νεα σμυρνη
τα καθαροαιμα ισως παρουσιαζουν περισσοτερα προβληματα υγειας απο οτι τα ημιαιμα, οποτε αυτοματως σημαινει και περισσοτερα εξοδα?? αυτο ισως θελει να πει ο γκαμαρ μια εικασια κανω ;)
 


mpampis-kallia

Well-Known Member
8 Ιουνίου 2012
145
3
Καλλιθεα
τα καθαροαιμα ισως παρουσιαζουν περισσοτερα προβληματα υγειας απο οτι τα ημιαιμα, οποτε αυτοματως σημαινει και περισσοτερα εξοδα?? αυτο ισως θελει να πει ο γκαμαρ μια εικασια κανω ;)
Αν δεν κανω λαθος αυτο που διατυμπανιζουν ολοι , ειναι η σωστη επιλογη αποκτησης κουταβιου(εκτροφεας) για να μην εχεις μελλοντικα προβληματα(υγειας) και οχι ημιαιμο απο ΒΥΒ που δεν ξερεις τι θα βγαλει
 
Last edited:


Sirkos

Well-Known Member
1 Αυγούστου 2012
2.329
668
Νεα σμυρνη
@μπαμπης-καλλια
Το μονοδρομος σωστου εκτροφεα για αποκτηση καθαροαιμου σκυλου ειναι γνωστο , η ερωτηση ειναι τι ηθελε να πει ο γκαμαρ με τα ημιαιμα και τα καθαροαιμα και το κοστος:) αυτο προσπαθουσα να καταλαβω
 


mpampis-kallia

Well-Known Member
8 Ιουνίου 2012
145
3
Καλλιθεα
@μπαμπης-καλλια
Το μονοδρομος σωστου εκτροφεα για αποκτηση καθαροαιμου σκυλου ειναι γνωστο , η ερωτηση ειναι τι ηθελε να πει ο γκαμαρ με τα ημιαιμα και τα καθαροαιμα και το κοστος:) αυτο προσπαθουσα να καταλαβω
παρανοηση μου , με συνχωρεις , αν και απο την απαντηση μου εστω και λαθασμενα και την δικια σου επειτα βγαινει και η απαντηση στο αρχικο ποστ του gkamar
 


gkamar

Well-Known Member
25 Ιουλίου 2012
165
1
τα καθαροαιμα ισως παρουσιαζουν περισσοτερα προβληματα υγειας απο οτι τα ημιαιμα, οποτε αυτοματως σημαινει και περισσοτερα εξοδα?? αυτο ισως θελει να πει ο γκαμαρ μια εικασια κανω ;)
Αυτο ακρειβως λεω, επεισης και να το αγωρασεις ειναι ποιο φθηνο .
 
Last edited:


Sirkos

Well-Known Member
1 Αυγούστου 2012
2.329
668
Νεα σμυρνη
Αυτο ακρειβως λεω, επεισης και να το αγωρασεις ειναι ποιο φθηνο .
Δεν νομιζω οτι καν χρειαζεται να πληρωσεις για ημιαιμο βρε γκαμαρ αφου οι φιλοζωικες και οι ελληνικοι δρομοι ειναι γεματα απο ημιαιμα και πολλες φορες απο παρατημενα καθαροαιμα οποτε τσαμπα ειναι .
 










Donzouan

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2010
649
1
Συμφωνώ για το κόστος απόκτησης .
Εάν ψάξεις στοχευμένα , είναι μηδενικό .
Ευτυχώς ή δυστυχώς , υπάρχουν πολλά κυνοφιλικά καταφύγια και "αγγελίες" όπου διάφοροι βρήκαν και χαρίζουν κάποια αδέσποτα , οπότε ... ;)
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.125
10.078
Athens
Αν δεν κανω λαθος αυτο που διατυμπανιζουν ολοι , ειναι η σωστη επιλογη αποκτησης κουταβιου(εκτροφεας) για να μην εχεις μελλοντικα προβληματα(υγειας) και οχι ημιαιμο απο ΒΥΒ που δεν ξερεις τι θα βγαλει
E καλά μην το δέσεις και κόμπο...
Και εδώ με εκτροφικά είμαστε και κόβουμε επιταγές στους κτηνίατρους...
 


Donzouan

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2010
649
1
καλά , ποιος εγγυήθηκε οτι ενας ζωντανός οργανισμός δεν θα εμφανίσει ποτέ το οτιδήποτε ?
 


mpampis-kallia

Well-Known Member
8 Ιουνίου 2012
145
3
Καλλιθεα
E καλά μην το δέσεις και κόμπο...
Και εδώ με εκτροφικά είμαστε και κόβουμε επιταγές στους κτηνίατρους...
Αλιμονο , δεν ισχυριζομαι οτι παο εκτροφεα ειναι ολα ροδινα ενω απο την αλλη ολα μαυρα ...αν μη τι αλλο ομως οι πιθανοτητες , οταν αποκτησεις σωστα το κουταβι , ειναι υπερ σου , ενω στο αντιποδα ειναι κατα σου ...και οταν οι κατα σου πιθανοτητες αρχισουν να γινονται πραγματικοτητα πολλες φορες θες πολλα παραπανω απο μπλοκ επιταγων ...αν ειμαι λαθος δεκτη καθε επισημανση .....
 


Vasilis75

Well-Known Member
4 Ιουνίου 2012
417
0
Athens
Μπαμπη...ειμαι της αποψης οτι ενα σκυλι του δρομου , εχει "σκληραγωγηθει" σε σχεση με τα δικα μας τα καλομαθημενα.
Οποτε πιστευω οτι αντεχει σε περισσοτερες κακουχιες λογω ισχυροτερου ανισοποιητικου συστηματος.
Αποψη μου παντα...
 


Status
Κλειδωμένο θέμα