προβολή αδένα τρίτου βλεφάρου






magi

Well-Known Member
15 Ιουνίου 2006
607
2
Athens
:cry: :cry:
Πια να είναι η δεύτερη επέμβαση ? Η πρώτη δεν πέτυχε ή το μάτι παρουσιάζει και κάτι άλλο ?
 




ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Σου στέλνω και ‘γω τις ευχές μου Μάνο! Εύχομαι να πάνε όλα καλά και να αναρρώσει γρήγορα η μικρή.
Γράψε μας τα νεότερα…
 






psaras

Well-Known Member
5 Σεπτεμβρίου 2007
841
1
63
Chania
www.chaniatown.gr
Την Τετάρτη έχω ραντεβού με τον γιατρό που έκανε την επέμβαση (19 Δεκεμβρίου)
Ο αδένας έχει υποχώρηση όμως εάν μείνει έτσι όπως βλέπω το μάτι της εγώ δεν θα είμαι ικανοποιημένος με την επέμβαση .. τα ράμματα μου είχαν πει ότι είναι βραδείας και χρειάζεται περίπου 2 μήνες για να πέσουν , το μάτι το βλέπω πολύ ερεθισμένο ακόμα
Κατά τα αλλά η Έρις είναι Α από πολλές πλευρές, βέβαια και με προσπάθειες από όλη την οικογένεια μου .
Όποιος θέλει έχουμε και Φώτος !
Θα σας πω περισσότερα μετά την επίσκεψη μου στον γιατρό
Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον !
 








Fileiro

Well-Known Member
17 Οκτωβρίου 2006
452
1
Athens
Αυτό είναι και το καλύτερο.Με εξαίρεση κάποιες φυλές που και να το θάψεις, ΠΑΛΙ θα ξαναβγεί (Μπούλντογκ, Μαστίνο κλπ.)
 


psaras

Well-Known Member
5 Σεπτεμβρίου 2007
841
1
63
Chania
www.chaniatown.gr
Το θάψιμο είναι ότι καλύτερο( μέσα στην ατυχία ) διότι δεν αφαιρείς τον αδένα και έτσι γλυτώνεις από ξηροφθαλμία και από το λούκι να βάζεις καθημερινά σταγόνες στο μάτι του σκύλου
Νομίζω ότι σε όλες τις φυλές υπάρχει ο κίνδυνος να ξαναβγεί ίσως σε αυτές που ανέφερες να υπάρχουν περισσότερες πιθανότητες δεν το γνωρίζω
 


Fileiro

Well-Known Member
17 Οκτωβρίου 2006
452
1
Athens
Έχεις δίκιο.Απλά σ αυτές τις φυλές είναι σχεδόν βέβαιο οτι θα ξαναβγεί ΟΣΟ προσεκτικά κι άν χειρουργηθεί.
Εϊναι θέμα κατασκευής..
 


psaras

Well-Known Member
5 Σεπτεμβρίου 2007
841
1
63
Chania
www.chaniatown.gr
Ελπίζω να μην ξανασυμβεί αρκετά ταλαιπωρηθήκαμε η οικογένεια και το σκυλί και ασφαλώς και το πακέτο που ξοδεύτηκε δεν ήταν ασήμαντο ……
8)
 






Στατιστικά Forum

Θέματα
33.116
Μηνύματα
895.852
Μέλη
19.925
Νεότερο μέλος
vicky1981