σκεφτομαι για boxer ή American Staffordshire Terrier


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.644
7.753
Ε τώρα σορρυ...σέβομαι φυσικά την άποψη σου αλλά είναι και η υπερβολή Σε όλο της το μεγαλείο .
Με την ίδια λογική να μη κάνουμε παιδιά. ..και να κλειστουμε σε.μια γυάλα να παρακολουθουμε τη ζωή να περνάει. ..με την ίδια λογική αυτός που πήρε ένα άσπρο πράγμα από τον....της κότας και το έφαγε ..ήταν τρελλος αλλά εμείς τώρα τρώμε αυγά.
Μη το...παρακάνουμε οκ είπαμε ότι δεν είναι εύκολο να συζεις με ένα σκύλο αλλά οκ έχουμε καταφέρει πράγματα και πράγματα στη ζωή μας έχουμε μεγαλώσει παιδιά. ..έχουμε έχουμε. .Όταν έχεις μια ποιότητα ως άνθρωπος και είσαι υπεύθυνος καλά είναι να δοκιμάζεις ΠΆΝΤΑ με ΣΕΒΑΣΜΟ προς αυτά διάφορες αλλαγές στη ζωή σου.
Ναι αλλά επειδή εγώ όταν απευθύνομαι σε κάποιον στο φόρουμ δεν μπορώ να ξέρω πόσο ποιότητα έχει ως άνθρωπος και επειδή η εμπειρία μου μου λέει οτι η εύκολη λύση είναι να ξαποστείλω τον σκύλο προτιμώ την υπερβολή.
 


koumparos7

Well-Known Member
19 Αυγούστου 2016
51
9
49
Αθήνα
Ναι αλλά επειδή εγώ όταν απευθύνομαι σε κάποιον στο φόρουμ δεν μπορώ να ξέρω πόσο ποιότητα έχει ως άνθρωπος και επειδή η εμπειρία μου μου λέει οτι η εύκολη λύση είναι να ξαποστείλω τον σκύλο προτιμώ την υπερβολή.
Αν με...είχες διαβάσει θα καταλάβαινε ίσως κάτι περισσότερο. Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου και γι αυτό τόνισα και εξήγησα πράγματα που μπορείς να διαβάσεις παραπάνω. Και εγώ είμαι της γνώμης ότι αν δεν...μη...αλλά αν...καντο.
 
  • Like
Reactions: l.Kyveli


Captain hook

Well-Known Member
11 Απριλίου 2016
405
785
Ε τώρα σορρυ...σέβομαι φυσικά την άποψη σου αλλά είναι και η υπερβολή Σε όλο της το μεγαλείο .
Με την ίδια λογική να μη κάνουμε παιδιά. ..και να κλειστουμε σε.μια γυάλα να παρακολουθουμε τη ζωή να περνάει. ..με την ίδια λογική αυτός που πήρε ένα άσπρο πράγμα από τον....της κότας και το έφαγε ..ήταν τρελλος αλλά εμείς τώρα τρώμε αυγά.
Μη το...παρακάνουμε οκ είπαμε ότι δεν είναι εύκολο να συζεις με ένα σκύλο αλλά οκ έχουμε καταφέρει πράγματα και πράγματα στη ζωή μας έχουμε μεγαλώσει παιδιά. ..έχουμε έχουμε. .Όταν έχεις μια ποιότητα ως άνθρωπος και είσαι υπεύθυνος καλά είναι να δοκιμάζεις ΠΆΝΤΑ με ΣΕΒΑΣΜΟ προς αυτά διάφορες αλλαγές στη ζωή σου.
Τα παραδείγματα που έφερες δεν βγάζουν λογική. Μπαίνεις στο φόρουμ και ανοίγεις θέμα "......" και ξαφνικά λες ότι σε πειράζουν οι τρίχες. Εάν είχες κάποιο πρόβλημα Υγείας θα μπορούσαν να σου προτείνουν κάποιες Ράτσες που δεν μαδανε ΌΣΟ ΟΙ ΆΛΛΕΣ. Εάν ο λόγος όμως που δεν θες είναι ότι σιχαινεσαι τότε καλύτερα να ξεχάσεις τον σκύλο (όπως σωστά σου πρότειναν και αλλοι). Και ας υποθέσουμε πως ξεπερνάς το θέμα με τις τρίχες, για όλα τα υπόλοιπα είσαι έτοιμος? Τους πρώτους μήνες η σφουγγαριστρα θα γίνει προέκταση του χεριού σου. Θα πρπει να πλύνεις χαλιά σεντόνια πετσέτες καναπέδες κλπ. Κάνεις εδώ μέσα δεν έχει σκοπό να κάνει την κατοχή σκύλου μονοπώλιο (όπως μερικές φορές φαινεται) αλλά επειδή ακριβώς όπως είπες μιλάμε για μια ψυχή δεν την παίρνεις με την προϋπόθεση ότι "ντάξει μωρέ και να μην ανταπεξελθω θα του βρω άλλο σπίτι" όπως ανέφερες παραπάνω.
 
  • Like
Reactions: Kodagoshe


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.644
7.753
Αν με...είχες διαβάσει θα καταλάβαινε ίσως κάτι περισσότερο. Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου και γι αυτό τόνισα και εξήγησα πράγματα που μπορείς να διαβάσεις παραπάνω. Και εγώ είμαι της γνώμης ότι αν δεν...μη...αλλά αν...καντο.
Και να σου πω και κάτι άλλο; Δεν νομίζω ότι ήμουν υπερβολική. Αν κάποιος άνθρωπος έρθει και μου πει θέλω παιδί αλλά δεν θέλω να ξυπνάω κάθε βράδυ 2-3-4 φορές για διάφορα θέματα όσο θα είναι μωρό και νήπιο θα του πω πολύ απλά μην κάνεις παιδί.
 


koumparos7

Well-Known Member
19 Αυγούστου 2016
51
9
49
Αθήνα
ΝΤΑΞ μωρέ βασικά δεν είπα πουθενά. Απλά ο καθένας μεταφράζει τον άλλο όπως θέλει.
Αυτό το πράγμα να μη πάρεις σκύλο ενώ πιστεύω ότι αν κάποιος διαβάσει όλες μου τις απαντήσεις θα καταλάβει ότι θα έπρεπε άνθρωποι σαν εμένα να παίρνουν σκύλο. ..Αλλά χαρσκτηριστηκα παρορμητικος και επιπόλαιος επειδή μπήκα (κακώς τελικα)να μιλήσω με ανθρώπους που έχουν ήδη σκύλο και θα έπρεπε κατά την γνώμη μου πάντα να ενθαρρύνουν σοβαρούς ανθρώπους να ασχοληθούν με τα σκυλιά και όχι να τους απομακρύνουν .Πριν γίνεται γονείς ΜΗΝ μπείτε σε αντίστοιχο φόρουμ γιατί αν σας πω τι τράβηξα εγώ για να μεγαλώσω την κόρη μου μέρα ΔΕΝ θα θέλετε να κάνετε παιδιά κι εσείς.
Αλήθεια. ..απίστευτο.
@Albatross σε ευχαριστώ για τις συμβουλές. Ήδη ξεκίνησα να τις ακολουθώ.
 


Χριστόφορος_Καρ

Well-Known Member
15 Ιουνίου 2015
510
445
Αθήνα
Πες με το καλό ότι βρήκες τον σκύλο που θες.
Έξοδα που θα έχεις είναι ένα -+100€ το μήνα για τροφές, παιχνίδια, λουριά που χαλάσαν κλπ. Τα έξτρα πχ εκπαιδευτή στραβή με αρρώστια δεν λέμε γιατί δεν ξέρουμε που μπορεί να φτάσει.
Θα σου πω μόλις με το καλό βρεις το σκύλο πιο αναλυτικά τι παίζει.
 
  • Like
Reactions: koumparos7


cygor

Well-Known Member
15 Νοεμβρίου 2015
623
1.496
41
ενω καλα καλα δεν ξερεις τι σκυλο θελεις και με τι χαρακτηριστικα και τι ρατσα, μεσα σε μιση ωρα μας λες οτι κατεληξες και μιλησες κιολας και με δυο εκτροφεις του εξωτερικου χωρις να γνωριζεις και πολλα πολλα για αυτους, δεν ξερεις καν τι ειναι ο ΚΟΕ και αλλα πολλα που βαριεμαι να τα αναλυσω τωρα, τι δγιαλο μονο σε μενα φαινεται οτι μιλαμε για τον υπερθετικο βαθμο παρορμητικοτητας, μου δινεις την εντυπωση οτι και μεχρι το βραδυ μπορει να τον αγορασεις εσυ το σκυλο αμα στον κανουν ντελιβερι..
 


koumparos7

Well-Known Member
19 Αυγούστου 2016
51
9
49
Αθήνα
ενω καλα καλα δεν ξερεις τι σκυλο θελεις και με τι χαρακτηριστικα και τι ρατσα, μεσα σε μιση ωρα μας λες οτι κατεληξες και μιλησες κιολας και με δυο εκτροφεις του εξωτερικου χωρις να γνωριζεις και πολλα πολλα για αυτους, δεν ξερεις καν τι ειναι ο ΚΟΕ και αλλα πολλα που βαριεμαι να τα αναλυσω τωρα, τι δγιαλο μονο σε μενα φαινεται οτι μιλαμε για τον υπερθετικο βαθμο παρορμητικοτητας, μου δινεις την εντυπωση οτι και μεχρι το βραδυ μπορει να τον αγορασεις εσυ το σκυλο αμα στον κανουν ντελιβερι..
Η απάντηση είναι πάρα πολύ απλή αλλά πλέον με όλο το σεβασμό δεν θα μπω σε διαδικασία να εξηγώ τι και πως.
Το θέμα μας άλλωστε είναι άλλο.
Θέλω να ασχοληθώ με τα Boxer αφού κάποιοι φίλοι εδώ μέσα με απλές κουβέντες με προσγείωσαν αλλά και με καθοδηγησαν ταυτόχρονα και μου έδειξαν ένα τρόπο τουλάχιστο πως πρέπει να συμπεριφερθω-ενεργήσω για να κάνω την καλύτερη επιλογή.
Αν μπορείς και εσύ καλέ μου φίλε να με καθοδηγησεις σε σχέση με την αγορά ενός Boxer...καλύτερα ...
θα σου είμαι υπόχρεος.
 


Haris Drazen

Well-Known Member
25 Μαρτίου 2016
1.454
2.847
ΑΘΗΝΑ
αν κάποια μέρα απηυδήσεις με τις τρίχες, τα σάλια, τα σκατά, τους εμετούς, τις διάρροιες,τα ξενύχτια, τον εγκλεισμό στο σπίτι, το να μη μπορείς να βγεις για ποτό ή να πας διακοπές, τώρα έχεις και ένα μέλος να απευθυνθείς για βοήθεια...αυτού του ενός που σου ταίριαξαν οι συμβουλές...γιατί όλοι οι άλλοι (πολύ καλώς) ΔΕΝ ενθαρρύνουν κάποιον που προβάλει ως σημαντικό πρόβλημα τις τρίχες του σκύλου. Από ανεύθυνους ιδιοκτήτες στην Ελλάδα, έχουμε περίσσευμα... (το ανεύθυνος δεν το λέω για σένα προσωπικά). Αλλά από το internet κανείς δεν ξέρει με ποιον έχει να κάνει πραγματικά. Και επειδή εδώ μέσα όντως πολλά μέλη έχουν την εμπειρία,τα έχουν ξαναζήσει πολλάκις, για αυτό προβάλλουν τοίχους και εμπόδια σε κάθε έναν επίδοξο νέο ιδιοκτήτη, όταν κάτι δεν κολλάει...
Φυσικά σου εύχομαι να πάνε όλα καλά και να μην συμβεί τίποτα από τα παραπάνω και το λέω πολύ ειλικρινά. Από την στιγμή που έχεις πάρει την απόφαση σου, προετοιμάσου όσο το δυνατόν καλύτερα, δηλαδή άκου τα χειρότερα για να μην βρεθείς προ εκπλήξεων.
 


Χριστόφορος_Καρ

Well-Known Member
15 Ιουνίου 2015
510
445
Αθήνα
αν κάποια μέρα απηυδήσεις με τις τρίχες, τα σάλια, τα σκατά, τους εμετούς, τις διάρροιες,τα ξενύχτια, τον εγκλεισμό στο σπίτι, το να μη μπορείς να βγεις για ποτό ή να πας διακοπές, τώρα έχεις και ένα μέλος να απευθυνθείς για βοήθεια...αυτού του ενός που σου ταίριαξαν οι συμβουλές...γιατί όλοι οι άλλοι (πολύ καλώς) ΔΕΝ ενθαρρύνουν κάποιον που προβάλει ως σημαντικό πρόβλημα τις τρίχες του σκύλου. Από ανεύθυνους ιδιοκτήτες στην Ελλάδα, έχουμε περίσσευμα... (το ανεύθυνος δεν το λέω για σένα προσωπικά). Αλλά από το internet κανείς δεν ξέρει με ποιον έχει να κάνει πραγματικά. Και επειδή εδώ μέσα όντως πολλά μέλη έχουν την εμπειρία,τα έχουν ξαναζήσει πολλάκις, για αυτό προβάλλουν τοίχους και εμπόδια σε κάθε έναν επίδοξο νέο ιδιοκτήτη, όταν κάτι δεν κολλάει...
Φυσικά σου εύχομαι να πάνε όλα καλά και να μην συμβεί τίποτα από τα παραπάνω και το λέω πολύ ειλικρινά. Από την στιγμή που έχεις πάρει την απόφαση σου, προετοιμάσου όσο το δυνατόν καλύτερα, δηλαδή άκου τα χειρότερα για να μην βρεθείς προ εκπλήξεων.
Εγκλεισμό στο σπίτι γιατί;
Διακοπές;
ΜΗΝ κοντράρεις ρωτάω φιλικά γιατί δεν έχω κανένα πρόβλημα από αυτά. Εντάξει αν κάτσει αρρώστια θα πρέπει να ανταπεξέλθεις όπως κάνεις πάντα έτσι κι αλλιώς.
 


Haris Drazen

Well-Known Member
25 Μαρτίου 2016
1.454
2.847
ΑΘΗΝΑ
Εγκλεισμό στο σπίτι γιατί;
Διακοπές;
ΜΗΝ κοντράρεις ρωτάω φιλικά γιατί δεν έχω κανένα πρόβλημα από αυτά. Εντάξει αν κάτσει αρρώστια θα πρέπει να ανταπεξέλθεις όπως κάνεις πάντα έτσι κι αλλιώς.
φυσικά και δεν θα κοντράρω αφού ρωτάς φιλικά...
Γιατί ο θεματοθέτης αναφέρει (αν θυμάμαι σωστά από ό,τι έχει γράψει, αν θυμάμαι λάθος διέγραψε τα από την λίστα προβλημάτων) ότι πλέον είναι μόνος του και για αυτό θέλει να πάρει σκύλο. Οπότε διακοπές έχει μόνο μαζί με το σκύλο (εξαιρετικά περιορισμένες επιλογές, τρίχες παντού μέσα στο αμάξι, άλλο πρόγραμμα διακοπών από ότι έχει στο μυαλό του) ή χωρίς το σκύλο (pansion και προσευχή σε τι κατάσταση θα πάρεις πίσω τον σκύλο σου, εθελοντής φίλος και ...τζόκερ). Εγκλεισμός στο σπίτι μέχρι να μεγαλώσει και να ωριμάσει τουλάχιστον, γιατί αν λείπει 10 ώρες με την δουλεία του και άλλες 2-3 το βράδυ, το κουτάβι τι θα το κάνει; αμολυτό στο σπίτι να γεμίζει τρίχες και να τρώει τα πάντα, ή εγκλεισμός σε ένα crate σχεδόν όλη τη μέρα (8 ώρες το βράδυ για ύπνο+10 την ημέρα,να βάλουμε και +3 βόλτα για ποτάκι; )
 


Χριστόφορος_Καρ

Well-Known Member
15 Ιουνίου 2015
510
445
Αθήνα
Όλα αυτά στην αρχή ναι οκ έχεις απόλυτο δίκιο, και εγώ πέρυσι δεν πήγα διακοπές γι αυτό το λόγο. Φέτος όμως που έχει μεγαλώσει έχει μάθει και αυτή και εγώ θα πάμε κανονικά να κάνουμε τα μπάνια μας μαζί.
Ζημιές ναι όταν είναι μικρό θα κάνει αλλά και πάλι κάποιος που το γουστάρει θα του αρέσει κι αυτό. Όταν είναι μικρό δεν το έχεις ελεύθερο το έχεις σε χώρο fix για αυτό και όχι για να μην κάνει ζημιές αλλά για να μην κάνει κακό στον εαυτό του.
Προσωπικά μετά από δύο χρόνια σχεδόν το μόνο που άλλαξε σε μένα είναι το βράδυ τον διακοπών και τίποτε άλλο. Μέχρι 5 μηνών ήταν πιο ζόρι ναι μετά που είχαμε μπει σε πρόγραμμα είμαστε τέλεια.
Να σημειώσω ότι δεν θέλω να ακούω καν την λέξη pansion.
Create επίσης, για πιο λόγο βάζετε τα σκυλιά σε create;
 
  • Like
Reactions: koumparos7


PXM-DANBULL

Well-Known Member
23 Ιανουαρίου 2014
692
2.264
Φίλε καλωσόρισες,

Επειδή ξεφεύγεις και μπερδεύεσαι. Απλά τα πράγματα. Προσπάθησε να επικοινωνήσεις και να έρθεις σε επαφή με το Βλάχο. Σε ότι αφορά τα boxer θα στα πει αυτός καλύτερα από τον οποιοδήποτε. Αν μετά από αυτόν έχεις ακόμη απορίες για τη φυλή το ξεχνάς και πάμε για άλλα...
 


Haris Drazen

Well-Known Member
25 Μαρτίου 2016
1.454
2.847
ΑΘΗΝΑ
βλέπεις @Albatross;; δεν πρέπει να τα αναφέρουμε όλα αυτά σε κάποιον που σκύλο θέλει, τώρα τον θέλει, χωρίς να ξέρει ακόμα τι ακριβώς θέλει; πως προσπερνάς και ενθαρρύνεις έτσι εύκολα κάποιον που ξέχασε να αναφέρει ότι είχε έναν σκύλο επί 3 χρόνια (πως είναι δυνατόν!!!;;λες και ήταν κάποια κακή ανάμνηση και είχε κάνει delete στο μυαλό του, δεν "ξεχνάς" έτσι απλά να το αναφέρεις- στο δικό μου μυαλό τουλάχιστον), στα οποία δεν φρόντισε να τον εκπαιδεύσει ή έστω να μην τον λύνει επ' ουδενί, αλλά είχε ετοιμάσει τα χαρτιά για την απώλεια του;;; εκεί διαφωνώ μαζί σου...
στον ίδιο τον θεματοθέτη αναφέρθηκα παραπάνω, μην ξαναπώ τα ίδια...
 


Χριστόφορος_Καρ

Well-Known Member
15 Ιουνίου 2015
510
445
Αθήνα
Δεν είδα κανέναν να του λέει στην αρχή για προβλήματα τι χρειάζεται τι πρέπει κλπ.
Είδα απαντήσεις τράβα πάρε κάλτσες δεν κάνεις για σκύλο.
Μια σωστή απάντηση θα ήταν
Τι σκύλο θες; ωραία! αυτός κάνει αυτά είναι έτσι, μπορείς;
Μπορείς οκ. Θα έχεις αυτά όταν θα τον πάρεις και θα χρειάζεσαι αυτά τα λεφτά πάνω κάτω.
Επίσης επειδή εγώ ξέρω από σκύλους πρόσεχε αυτά τα εξτρα γιατί τα βλέπω συχνά και άλλοι δεν τα ξέρουν.

Ναι;
Ποιος έδωσε τέτοια απάντηση;
 
  • Like
Reactions: koumparos7


Χριστόφορος_Καρ

Well-Known Member
15 Ιουνίου 2015
510
445
Αθήνα
Όταν κάποιος δεν ξέρει όχι μόνο από σκυλιά αλλά γενικά κατευθύνεις εσύ την κουβέντα και όχι αυτός γιατί απλά δεν ξέρει είναι μπερδεμένος.
 


Haris Drazen

Well-Known Member
25 Μαρτίου 2016
1.454
2.847
ΑΘΗΝΑ
καταρχας δεν ηταν αυτη η ερωτηση του θεματοθετη, για να παρει τις απαντησεις που αναφερεις ως ιδανικες. Η ερώτηση ήταν "να πάρω Ford ή Opel"; και συνεχίστηκε "ή να πάρω Toyota, ή BMW τώρα που τα είδα και μου αρέσουν"
το βασικότερο όμως είναι ότι όλα αυτά που αναφέρεις, έχουν γραφτεί εκατοντάδες φορές εδώ μέσα...και όπως σου είπε η @mareco ο καθένας γράφει όπως του βγαίνει και δεν είναι και υποχρεωμένος κιόλας να γράψει...τουλάχιστον όμως να συμβουλεύει προς την σωστή κατεύθυνση. Το να χαϊδεύεις αυτιά, κατά την γνώμη μου δεν είναι η σωστή. Εσύ αν έχεις τον χρόνο, την διάθεση και την υπομονή, θα χαρώ να σε βλέπω σε κάθε αντίστοιχη περίπτωση να απαντάς έτσι όπως λες.
Εσύ γιατί δεν απάντησες έτσι όπως περιγράφεις;
 


Χριστόφορος_Καρ

Well-Known Member
15 Ιουνίου 2015
510
445
Αθήνα
Με τα σκυλιά που έβαλα δεν τον έσπρωξα προς εκεί(γι αυτό έγραψα ότι αρέσουν σε μένα) αντίθετα ήθελα να βάλει και αυτός κάτω τις δικές του προτιμήσεις να δει τι του αρέσει. Είδα μόνο απαντήσεις μην πάρεις σκύλο που δεν νομίζω να βοηθάνε, ποιος τον συμβούλεψε σωστά;
 


koumparos7

Well-Known Member
19 Αυγούστου 2016
51
9
49
Αθήνα
παιδια ολα καλα...δεν υπαρχει λογος αντιπαραθεσης..
παντα η αληθεια ειναι καπου στη μεση...πχ ναι μπορει να φταιω με τον Δαλματο που ειχα ΑΛΛΑ ηταν πριν 20 χρονια...οταν δεν υπηρχε η πληροφορηση του ιντερνετ και ουτε η ωριμοτητα απο εμενα ισως να αντιμετωπισω καταστασεις γιατι ημουν και 22...
Απλα θα συμφωνησω με τον @Albatross στο ότι δεν θέλει τετοιο πέσιμο.Γιατί εγω πχ μπορει να ειχα την ωριμοτητα και την υπομονη αν θελεις να καταλαβω τι θελετε να πειτε πισω απο τις φοβέρες της αποκτησης ενος σκυλου.(προς θεου οχι φοβέρες δικές σας προς εμένα απλα για τις ευθυνες εννοω που εχει ενας ιδιοκτητης σκύλου.) αλλα δεν εχουν ολοι την ιδια υπομονη και θα εφευγαν μακρυα πριν καλα καλα μπορεσετε αφου ειναι αποφασισμενοι να βοηθησετε μελλοντικους ιδιοκτήτες ουσιαστικα.
Η παρουσια ενος τετοιου φορουμ πιστευω οτι ΔΕΝ πρεπει να ειναι αποστρεπτικη στην αγορα ενος σκυλου αλλα ισα ισα ενημερωτικη ωστε καποια πραγματα ΠΟΥ ΣΙΓΟΥΡΑ οπως εγω δεν ειχα σκεφτει και μου τα θεσατε...λιγο απότομα ή λίγο όμορφα να με κανουν να διπλοσκεφτω την αποφασή μου ....και όχι απλά να φύγω τρέχοντας απο εδω μεσα γιατί το μόνο που εισέπραξα είναι ενα...εμεις εχουμε σκυλο και εσυ δεν έχεις αρα ποτέ μην αποκτήσεις...γιατι και εσεις κάποτε ασχετοι εισασταν οπως εγώ ή κάποιος άλλως στη θέση μου.
Εν κατακλείδι μπορουμε ΟΛΟΙ μαζι κι εγω να συννενοηθουμε για τις δυσκολιες και τις αναποδιες που υπαρχουν δεδομενα σε ένα σκύλο ΑΛΛΑ και να ενημερώσουμε σωστά τον οποιοδήποτε μελλοντικο ιδιοκτήτη σκύλου τι πρεπει να ΞΑΝΑσκεφτεί ή να ΠΡΩΤΟσκεφτεί.
Με σεβασμό ...ο μελλοντικος ιδιοκτήτης ενός Boxer...Θανασης.
 


yasemin

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2009
2.789
5.380
Ποσες φορες του εγραψαν να ενημερωθει?
Η απαντηση ηταν ενημερωθηκα αλλα....ουπς μολις ανακαλυψα οτι τα μποξερ μαδανε!
Του ειπαν να παει σε εκθεση να δει να μιλησει και η απαντηση ηταν....δεν μπορω να περιμενω μεχρι την εκθεση.
Μετα ηθελε ντογκ αλλα.......τοσο σαλιο βγαζουν?Δεν το ηξερα!
Μετα ξαναγυρναμε στα μποξερ....

Θα γραφουμε τα ιδια και τα ιδια μεχρι ποτε?
Αυριο μπορει να θελει αλλη φυλη και παει λεγοντας.

Ας αποφασισει ο θεματοθετης τι θελει,ας ενημερωθει και μετα μπορουμε να συνδραμουμε με οποιες γνωσεις εχει ο καθενας μας.