τι κανουμε τωρα??


vaso

Well-Known Member
23 Ιανουαρίου 2008
1.197
1
Θεσσαλονίκη
Όχι δεν το είπα..
Ντρέπομαι λίγο με τέτοια.. :oops:
Λίγα μου φάνηκαν!Ε αν πάω από εκεί μπορεί και να το πώ! :D
Το μόνο που με εκνευρίζει είναι που θα παρκάρω εκεί που είναι.. :evil: :evil:
 


LUNA07

Well-Known Member
3 Οκτωβρίου 2007
1.657
3
45
thessaloniki
να το πεις :D
ασε με το παρκαρισμα ειναι στενακι και ζορικα :? :? :?

πρωι βρηκα παρκινγκ που την πηγα,απογευμα ομως δεν......δυσκολα :!:
 


Milou

Well-Known Member
5 Μαρτίου 2008
1.019
1
Αθήνα
Να πάτε με τα πόδια να κάνετε και βόλτα :wink:

Πε παιδιά τι σύνθημα είναι αυτό που το λές και σου κόβει τιμή;;;;;; :shock: :shock: :shock:
 


vaso

Well-Known Member
23 Ιανουαρίου 2008
1.197
1
Θεσσαλονίκη
Πλάκα πλάκα είναι καμια ώρα περπάτημα αλλά μάλλον με τα πόδια θα πάμε! Δεν το έχω το παρκάρισμα και πολύ όπως καταλαβαίνετε!! :lol: :lol:

Α το σύνθημα είναι μυστικό! :wink:
 




LUNA07

Well-Known Member
3 Οκτωβρίου 2007
1.657
3
45
thessaloniki
ακριβως ετσι :lol:
γιατι αλλιως κινδυνευεις να μπεις με μαλλι και να βγεις κουρεμενος :lol: :lol: :lol:
 


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
πιστεύω πως απο εδώ και πέρα δεν θα μπορείς να κάνεις τον σκύλο σου στριπινγκ γιατί μάλλον έχει μαλλακώσει πολύ το τρίχωμα του και σ'αυτή την περίπτωση θα πονάει.
ΔΕΝ ειναι δεφακτο καταστραμεννο το μαλλι του σκυλου.
Ισως να σωθει!
Αν ο σκυλος εχει γενικος καλη ποιοτητα μαλλιου (σκληρο) και τον αφησει για ακρετο καιρο (να γινει καπος αρκουδα, επειδη το σκληρο τριχομα πρεπει να γινεται πιο μακρυ απο το υποτριχομα- το οποιο μεγαλονει γρυγοροτερα), ισως μπορει να γινει κατι!
( μια φιλη μου Groomer στην γερμανια καταφερα να επαναφερει μεσα σε 2 χρονια Westie που για 5 χρονια κουτεβοταν με μηχανη συνεχος.)
Αλλα θελει ΠΟΛΥ χρονο- αυτα που σκατοσε ενας ασχετος μεσα σε λιγα λεπτα, θα χρειαστουν 1.5-2 χρονια για να συνερχονται!
Ακομα και στα Westie με whooly coat ειναι καμια φορα δυνατον να πετυχεις αλλαγες, οταν στριπαρεται!
Βεβαια υπαρχουν και περιπτοσεις, που ΠΟΤΕ δεν γινεται στριππινγκ- και δυστηχος ολο και πιο συχνα- βλεπετε, το Westie εγινε μοδα και οταν γινεται μαζικη παραγωγη πια- μενει η ποιοτητα πισω!
 


tralala

Well-Known Member
12 Δεκεμβρίου 2007
58
0
οταν σε 2-3 μηνες το παω σε γκρουμερ,θα δει και θα μου πει σε τι κατασταση ειναι το τριχωμα....μεχρι τοτε υπομονη...και κατι ακομα,τωρα που ειναι ετσι κουρεμενο δεν αντεχει το σκαλιμπορ συνεχεια κανει κινησεις οτι τον ενοχλει....με το που το βγαζω ,ηρεμει...τι να κανω σαυτη τι περιπτωση??
 


Milou

Well-Known Member
5 Μαρτίου 2008
1.019
1
Αθήνα
Φυσικά να ΜΗΝ του ξαναβάλεις scalibur, ποτέ γιατί προφανώς δεν το αντέχει και τον ενοχλεί πολύ!
Χρησιμοποιησε την αμπούλα EX-Spot που καλύπτει και για σκνύπα. Αλλιώς βάζε του Autan (για ανθρώπους) η σιτρονέλλα σε σρπέι
 


tralala

Well-Known Member
12 Δεκεμβρίου 2007
58
0
οκ θα ψαξω για αμπουλα χ-σποτ (να δω που θα τη βρω μια που σε 2 μαγαζια που πηγα δεν την ξεραν καν! αν ειναι δυνατον!)
ενα σπρει που εχω εδω και 3 χρονια που κανει για σκνιπα κουνουπια τσιμπουρια ψυλλους και λοιπα,χαλαει?δεν εχει ημερομηνια ληξης και δε ξερω τι παιζει