1η φορα μαγειρευτο


Status
Κλειδωμένο θέμα

Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
Φιλε...άδικο κ άνευ λόγου!
Μπορείς να ταπωσεις κάποιον μονο κ μονο με τις γνωσεις σου επανω στα σκυλια?
Που ειναι κ το θεμα μας δλδ...
Κάντο!
Αλλα μην αρχιζεις τα σεξιστικα κ ρατσιστικα σχολια!
 


zerom0

Well-Known Member
14 Οκτωβρίου 2015
490
728
Αθήνα
Οκ θα αρματωθώ κι εγώ κ με το τύπου μαλτέζ κ θα ξεχυθούμε για κυνήγι στις γύρω περιοχές...
Αλλο ήταν το θέμα του νήματος, αλλού κατέληξε....
Κούρος αν μας προεξοφλείς ως αδαείς κι ανόητους γιατί κάνεις τον κόπο και μπλέκεσαι σε νήμα που δε σε αφορά; Να συγκεντρώσουμε/μοιραστούμε πληροφορίες πάνω σε θέμα που μας ενδιαφέρει θέλαμε, οκ διαφωνείς, το καταλάβαμε, αλλά κρίμα από ανάγκη δικής σου αυτοεπιβεβαίωσης να χαλάει ένα θέμα επειδή πρέπει ντε κ ντε να επιβάλλεις την άποψή σου. Ασε τον καθένα να ακολουθεί το δρόμο που του γουστάρει απ'τη στιγμή που δε βλάπτει κανέναν, έλεος...
 


Asmodeus

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2012
1.469
1.618
Πολλα σχολια εδω μεσα (στο φορουμ) ειναι αδικα και ανευ λογου και εννοειται οχι μονο αυτα του @Kouros o οποιος αν εξαιρεσεις τον τροπο που τα γραφει ο οποιος οντως ειναι εριστικος μερικες φορες (οπως και ο δικος σου) τουλαχιστον κατα τη γνωμη μου οσον αφορα το σκυλο-α εχει καποιες φορες πολυ ευστοχες παρατηρησεις. Σε καθε θεμα αναλωνομαστε το ποιος την εχει μεγαλυτερη τη γνωση και τον εγωισμο ειδικα πολυ συγκεκριμενα ατομα (καμια 10αρια)
 






Kouros

Banned
Banned
25 Μαρτίου 2014
757
529
Φιλε...άδικο κ άνευ λόγου!
Μπορείς να ταπωσεις κάποιον μονο κ μονο με τις γνωσεις σου επανω στα σκυλια?
Που ειναι κ το θεμα μας δλδ...
Κάντο!
Αλλα μην αρχιζεις τα σεξιστικα κ ρατσιστικα σχολια!
Να πεις τότε στην κύρια από πάνω να σταματήσει τα σχόλια για το άτομο μου..Όσον αφορά τα οικονομικά μου και το τι ξοδεύω για τα σκυλιά μου..Αυτή άρχισε τα σχόλια όχι εγω με σκοπό πάλι να προκαλέσει..ΟΧΙ ΤΥΧΑΙΑ!!
 




Asmodeus

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2012
1.469
1.618
Εγω θα ελεγα οσοι τρωγονται σα παιδια δημοτικου απλα να παραθεσουν πολυ απλες συνταγες light , δυναμωτικες και ευπεπτες για το σκυλικι του @zerom0 και οχι μονο , το να πεταγωνται ατακες του στυλ κυρατσα , γιατι ανοιξες το θεμα , ταισε το κερασια , θα το πω στον admin (aka μπαμπουλα) ειναι χαρακτηριστικο του επιπεδου και αυτης της υποομαδας της κοινωνιας μας που δηθεν ειναι και λιγο ανωτερου επιπεδου (πολυ δηθεν ομως)
 
  • Like
Reactions: zerom0


Kouros

Banned
Banned
25 Μαρτίου 2014
757
529
Οκ θα αρματωθώ κι εγώ κ με το τύπου μαλτέζ κ θα ξεχυθούμε για κυνήγι στις γύρω περιοχές...
Αλλο ήταν το θέμα του νήματος, αλλού κατέληξε....
Κούρος αν μας προεξοφλείς ως αδαείς κι ανόητους γιατί κάνεις τον κόπο και μπλέκεσαι σε νήμα που δε σε αφορά; Να συγκεντρώσουμε/μοιραστούμε πληροφορίες πάνω σε θέμα που μας ενδιαφέρει θέλαμε, οκ διαφωνείς, το καταλάβαμε, αλλά κρίμα από ανάγκη δικής σου αυτοεπιβεβαίωσης να χαλάει ένα θέμα επειδή πρέπει ντε κ ντε να επιβάλλεις την άποψή σου. Ασε τον καθένα να ακολουθεί το δρόμο που του γουστάρει απ'τη στιγμή που δε βλάπτει κανέναν, έλεος...
Το θέμα ήταν για το μαγειρευτό και εγώ τόνισα την αχρηστία συγκεκριμένου συστατικού..Είμαι 100% on topic..Εσύ μπορεί να θες να συνεχίσεις να το βάζεις αλλά μην το διατυμπανιζεις και για σωστό γιατί παρασύρονται και άλλοι και το βάζουν..
 


zenio

Well-Known Member
4 Ιουνίου 2011
1.002
2.714
Δραμα
Το ξέρω...Όχι μόνο εσύ..
Δεν ηξερα οτι σου ερχεται ειδοποιηση, ηθελα απλα να μην εχεις την απορια ποιος και τι, χαιρομαι που υπαρχουν και αλλοι.

Ντροπη σου
 


Asmodeus

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2012
1.469
1.618
@zerom0 Platinum ξηρα εχεις δοκιμασει; ειδικα τη συνταγη με το αρνι; Αφου εχεις τοσο ευαισθητο σκυλακι νομιζω δεν θα εχνες κατι να του δωσεις , πιστευω ειναι μια ποιοτηκη light τροφη (ακριβη βεβαια)
 


Δημητρα_kme

Well-Known Member
4 Ιανουαρίου 2017
998
1.409
Τι εγινε ρε παιδια.. εγω ξεκινησα να λεω για τα εξτρα στο φαγητο αλλα αμα ειναι το παιρνω πισω:eek: για να επαναφερω λιγο και το θεμα, στο μαγειρευτο τι παιζει με την αναλογια φωσφορου ασβεστιου; Αφου κοκαλα μαγειρευτα δεν πρεπει να μπαινουν..
 
  • Like
Reactions: Asmodeus


zerom0

Well-Known Member
14 Οκτωβρίου 2015
490
728
Αθήνα
Για το μέλι διαφωνείς δηλαδή; Αχρηστες οι έρευνες που γίνονται ανά τον κόσμο λες ε; Και σου προτείνουν κατά βάση υλικά που ήδη μπορεί να έχεις στο σπίτι σου...μάλιστα
Φαντάζομαι ότι κάποτε θα καταλάβεις ότι δεν πρέπει να προτρέχεις να τοποθετηθείς (χωρίς να γνωρίζεις) ούτε να αφορίζεις τόσο εύκολα. Εχω ήδη αφήσει αναπάντητα κι άλλα πράγματα που απηύθηνες σε μένα, δε σε έχω προτείνει για μπανάρισμα αλλά κόψε τον προσβλητικό τόνο, θα σε απογοητεύσω αλλά δεν είμαι ηλίθια, λυπάμαι...
@Asmodeus είχα δοκιμάσει το αρνί της ακάνα αλλά δεεεεν...το κακό με αυτές τις τροφές είναι ότι έχουν ένα κάρο άλλα συστατικά που μπορεί να τον πειράζουν κ να μη φταίει το αρνί πχ, όπως το κοτόπουλο που το έχουμε ήδη διαπιστώσει (και σε φρέσκο δλδ). Αντίθετα, με άπαχα μέρη του σουβλιστού αρνιού το Πάσχα, τα πήγαμε μια χαρά!
Κάτσε γιατί τώρα μπήκα στο σάιτ τους κ εκ πρώτης όψως δείχνουν πιο λιτές, θα το κοιτάξω κ αυτό
 
Last edited:


Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
Να προσπαθεις να προστατεψεις να ενημερωσεις κ να στην λενε κιολας...

Αφου εισαι οτι ναναι,τι ηθελες δλδ να σου πω εν τέλει?
Φυσικα κ μου δημιουργηθηκε απορια "WTF κ γιατι το άνοιξες?"
Κ εγινα εριστικη...

Εε τουλαχιστον δεν χρειαστηκε να περιμενεις κ πολυ για να πεταχτεις σα τη τσουτσου να μου την πεις...το πηρες το αιμα σου πισω...ναι...

FYI υπαρχουν ΗΔΗ θεματα,σελιδες επι σελιδων,για το μαγειρευτο!
 
  • Like
Reactions: zerom0


Asmodeus

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2012
1.469
1.618
@Asmodeus είχα δοκιμάσει το αρνί της ακάνα αλλά δεεεεν...το κακό με αυτές τις τροφές είναι ότι έχουν ένα κάρο άλλα συστατικά που μπορεί να τον πειράζουν κ να μη φταίει το αρνί πχ, όπως το κοτόπουλο που το έχουμε ήδη διαπιστώσει (και σε φρέσκο δλδ). Αντίθετα, με άπαχα μέρη του σουβλιστού αρνιού το Πάσχα, τα πήγαμε μια χαρά!
Αν εχεις την ορεξη δοκιμασε λιγο την Platinum ειναι πιο ελαφρυα τροφη απο την Acana και εχει λιγοτερα συστατικα , την εχω δοκιμασει στη δικια μου με εξαιρετικα αποτελεσματα απλα την αλλαξα επειδη ηταν κουταβι και ηταν λιγο light για τροφη αναπτυξης (24% πρωτεινη , 14% λιπος). Μετα το ετος σε αυτη θα επανελθω.
 
  • Like
Reactions: zerom0


zerom0

Well-Known Member
14 Οκτωβρίου 2015
490
728
Αθήνα
Σα να έχεις δίκιο κι από τιμή...εντάξει...δεν είναι και τόσο πολύ πιο ακριβή, εκεί στα μείον 500γρ ως ποσότητα μας επιβαρύνει λίγο
 
  • Like
Reactions: Asmodeus


zerom0

Well-Known Member
14 Οκτωβρίου 2015
490
728
Αθήνα
Τι εγινε ρε παιδια.. εγω ξεκινησα να λεω για τα εξτρα στο φαγητο αλλα αμα ειναι το παιρνω πισω:eek: για να επαναφερω λιγο και το θεμα, στο μαγειρευτο τι παιζει με την αναλογια φωσφορου ασβεστιου; Αφου κοκαλα μαγειρευτα δεν πρεπει να μπαινουν..
Αν δεν έχεις σκοπό να προσθέσεις ωμό κόκκαλο, άλλη φθηνή κι ελεγχόμενη λύση είναι τα τσόφλια αυγού. Ως προς το φώσφορο (λένε) ότι εφόσον ταίζεις μαγειρευτό-σπιτίσιο, παίρνει όσο χρειάζεται, υποτίθεται λοιπόν ότι πρέπει μόνο να υπολογίσεις πόσα mg ασβεστίου χρειάζεσαι ανάλογα με το βάρος του σκύλου σου. Για περαίτερω λεπτομέρειες θα σε διαφωτίσει κάποιος που ξέρει πιο σίγουρα κι αναλυτικά
 
  • Like
Reactions: Asmodeus


Kouros

Banned
Banned
25 Μαρτίου 2014
757
529
Τι εγινε ρε παιδια.. εγω ξεκινησα να λεω για τα εξτρα στο φαγητο αλλα αμα ειναι το παιρνω πισω:eek: για να επαναφερω λιγο και το θεμα, στο μαγειρευτο τι παιζει με την αναλογια φωσφορου ασβεστιου; Αφου κοκαλα μαγειρευτα δεν πρεπει να μπαινουν..
Μία χαρά πρέπει να μπαίνουν μαγειρεμένα κόκκαλα..Εκτός κουνέλι και κοτόπουλο.
 
  • Like
Reactions: ripper2.1


Kouros

Banned
Banned
25 Μαρτίου 2014
757
529
Συγχαρητήρια
Δεν ηξερα οτι σου ερχεται ειδοποιηση, ηθελα απλα να μην εχεις την απορια ποιος και τι, χαιρομαι που υπαρχουν και αλλοι.

Ντροπη σου
..Είσαι όμως off-topic εδώ μιλάμε για μαγειρευτό..
 


Asmodeus

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2012
1.469
1.618
Μία χαρά πρέπει να μπαίνουν μαγειρεμένα κόκκαλα..Εκτός κουνέλι και κοτόπουλο.
Κατσε αρνισια παιδακια θα εδινες στα σκυλια σου μαγειρεμενα?
 


Status
Κλειδωμένο θέμα

Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.597
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3