Acana - Origen


aouimbae

Well-Known Member
7 Μαϊου 2011
1.753
26
Πως εκανες τη μεταβαση;; 15 μερες τρωει μονο ακανα?


Sent from my new iPad using Tapatalk HD
 


Antonis_a

Well-Known Member
11 Νοεμβρίου 2011
200
0
Πως εκανες τη μεταβαση;; 15 μερες τρωει μονο ακανα?


Sent from my new iPad using Tapatalk HD
Την μετάβαση την έκανα όπως πρέπει σιγά σιγά. Πρόβλημα δεν είχε στην αρχή. Τώρα τελευταία που έχει φάει την μισή και λίγο παραπάνω μου κάνει νούμερα!!!
 


aouimbae

Well-Known Member
7 Μαϊου 2011
1.753
26
Ισως να μην εχεισχεση με την αλλαγη της τροφης... Θα ελεγα να μιλησεις με τον κτηνιατρο μηπως κατι το εχει επιραξει, και πρεπει να φαει λιγες μερες id. Βασικα εγω σε διαρροια(αν δεν ειναι πολλες μερες και δε τα κανει συνεχεια) δε παιρνω τον κτηνιατρο. Αφηνω ενα 24ωρο το σκυλο νηστικο, και μετα δινω 4-5 μερες id.


Sent from my new iPad using Tapatalk HD
 


Antonis_a

Well-Known Member
11 Νοεμβρίου 2011
200
0
Το είπα στον κτηνίατρο και μου είπε κοτόπουλο με ρύζι αλλά μετά της ψιλοπέρασε και συνέχισα την τροφή αλλά σήμερα πάλι το ίδιο. Πιστεύω βέβαια (και το σκέφτηκα σήμερα) ότι μπορεί να πρέπει να της ελαττώσω την ποσότητα της τροφής. Ίσως να την πειράζει η πολύ πρωτείνη.
 


Antonis_a

Well-Known Member
11 Νοεμβρίου 2011
200
0
Ρε παιδιά, εμένα η δικιά μου μια κάνει μια δεν κάνει διάρροια (τις πιο πολλές φορές κάνει). Να την κρατήσω λίγο ακόμα την τροφή μήπως είναι νωρίς για να βγάλω σωστό συμπέρασμα, ή να την πετάξω και να πάω για άλλη??
 


aouimbae

Well-Known Member
7 Μαϊου 2011
1.753
26
Τη Διατροφη (κοτοπουλο-ρυζι ή hills id) πρεπει να την ακολουθησεις για 5 μερες , και μετα αλλες 5 να δινεις mix μιση ακανα μιση id.
Κι εμεις ειχαμε διαρροια και πολυ μαλακα κοπρανα, αλλα εστρωσε ετσι.

Το λαθος που εκανες ηταν που σταματησες την "διαιτα" επειδη ειδες οκ κοπρανα. Κανε αυτο που σου λεω και πες μας νεα!


Sent from my new iPad using Tapatalk HD
 


Antonis_a

Well-Known Member
11 Νοεμβρίου 2011
200
0
Αυτό που λες έκανα μόνο που δεν πρόλαβα να την ξεκινήσω καν. Σκεφτόμουν να της δώσω κοτόπουλο με ρύζι αλλά μου έκανε 2-3 φορές κανονικά και δεν της έδωσα. Σήμερα την τελευταία φορά ήταν νορμάλ. Αν και αύριο μου τα κάνει μπάχαλο πάλι, το μενού θα έχει κοτοπουλάκι.
 




Ouritsos

Member
5 Μαρτίου 2012
21
0
Lamia-Patra
Μια τα ιδια και απο μενα....οταν της την εδεινα οι σκατουλες συνεχεια τουρτες...τι με ρυζι ειχα δοκιμασει τι με μηλα...για τις φυτικες ινες να στουπωσει τπτ....ειχα βαρεθει να μυριζει ο ποπος της αηδια και να της καθαριζω τους πρωκτικους σακους...οσοι δεν το εχεται ζησει σας ευχομαι να μν το ζησεται...για αυτο και δεν την τρωει τωρα πια....
 


lawrence-gr

Well-Known Member
2 Σεπτεμβρίου 2008
6.512
750
Ξεσσαλονικη!!!
νταξει ...κ το σοου το μεγαλο ,ηταν με την οριτζεν!!δεν υπηρχε!!!ταρτες παντου!!!βασικα σαν μανιταρια ηταν κ εβγαζε κ το ζωο ταλαιπωρια μεχρι να βγει βολτα...
 


Ouritsos

Member
5 Μαρτίου 2012
21
0
Lamia-Patra
Με οριτζεν δεν δοκιμασα...δεν μου το επετρεπε ουτε η τσεπι ουτε η δυσωδια...αλλα εχεις δικιο και μενα τραβουσε ταλαιπωρια...φανταζομαι και πριν βγει...αλλα εμενα και οταν τα κανε... εβαζε κωλο κατω 3-4 φορες.και δωστου σφυξιμο στο τελος...και που να τα μαζεψεις...
 


lawrence-gr

Well-Known Member
2 Σεπτεμβρίου 2008
6.512
750
Ξεσσαλονικη!!!
δεν μαζευονται...αν ηταν σε χωμα,απλα ποτιζε το χωμα!!κ να σου πω,χαρηκα που δεν του εκατσε ,γιατι ουτε η δικη μου τσεπη θα το αντεχε!!θα επρεπε να κατσω κ εγω πουθενα μετα και δε....
 




Antonis_a

Well-Known Member
11 Νοεμβρίου 2011
200
0
Κι εμένα μια απ' τα ίδια!! Έλεγα να του πάρω ότι καλύτερο (και καλά!!!) τώρα που είναι στην ανάπτυξη και ας στερηθώ κάτι άλλο, αλλά δεν το βλέπω να του πήρα το καλύτερο!!! Τι τους δίνεται τώρα??
 


lawrence-gr

Well-Known Member
2 Σεπτεμβρίου 2008
6.512
750
Ξεσσαλονικη!!!
σταθερα τα παντα...
απο κροκετα του δινω την farmina,εκτροφικη της cibau κ απο κει κ μετα τρωει τα παντα.κοτοπουλα,βοδια,μοσχαρια,μυγες :p ,ψαρια,μακαρονια,ρυζια,μηλα,καροτα,αυγα,γιαουρτια κτλ κτλ κτλ...μια φορα εφαγε κ εναν στα φαναρια,αλλα ειχε τριχοπτωση κ το σταματησαμε...
 


Ouritsos

Member
5 Μαρτίου 2012
21
0
Lamia-Patra
χαχαχαχα!!!Κατα κυριο λογο της δινω brit
αλλα κανα κοτοπουλο καμια μπριζολα αυγα κεφιρ...προχτες μου ειχαν μεινει στην καταψηξη δυο μπριζολες χοιρινες! Δεν ξερω και γω απο ποτε τις ειχα τις εψησα και οταν ηταν ετοιμες καταλαβα το ποσο ηλιθιος ειμαι ,γ μου τρεχαν τα σαλια με δαφτες και μιας και εγω ειχα φαει μακαρονια..χθες εφτιαξα ενα χαμολι για μενα και εβαλα και στην ουριτσα να πιει.και τις εδωσα και χαμομιλι να φαει
το κακο ειναι οτι με ολα αυτα εμενα εχει αρχισει και σνομπαρει την κροκετα...
 


Antonis_a

Well-Known Member
11 Νοεμβρίου 2011
200
0
σταθερα τα παντα...
απο κροκετα του δινω την farmina,εκτροφικη της cibau κ απο κει κ μετα τρωει τα παντα.κοτοπουλα,βοδια,μοσχαρια,μυγες :p ,ψαρια,μακαρονια,ρυζια,μηλα,καροτα,αυγα,γιαουρτια κτλ κτλ κτλ...μια φορα εφαγε κ εναν στα φαναρια,αλλα ειχε τριχοπτωση κ το σταματησαμε...
+1000. H cibau είναι της FARMINA.
 




arrigo_corso

Well-Known Member
21 Μαρτίου 2012
1.094
273
σταθερα τα παντα...
απο κροκετα του δινω την farmina,εκτροφικη της cibau κ απο κει κ μετα τρωει τα παντα.κοτοπουλα,βοδια,μοσχαρια,μυγες :p ,ψαρια,μακαρονια,ρυζια,μηλα,καροτα,αυγα,γιαουρτια κτλ κτλ κτλ...μια φορα εφαγε κ εναν στα φαναρια,αλλα ειχε τριχοπτωση κ το σταματησαμε...

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα :xD:
Τρελάθηκα στα γέλια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 


lawrence-gr

Well-Known Member
2 Σεπτεμβρίου 2008
6.512
750
Ξεσσαλονικη!!!
εμεις να δεις,οταν ειπε οτι θα μας κανει μηνυση(σε σπαστα ελληνικα) κ ο σκυλος τον κοιταξε κ απαντησε...πακισταν σως...με δεντρολιβανο....!!!