Bullmastiff: Η ιστορια, εκτροφη, χρησιμοτητα και ο χαρακτηρας μιας μοναδικης φυλης!


kimonas

Banned
Banned
8 Οκτωβρίου 2009
847
2
Αθήνα - Γαλάτσι
Μην ανησυχείς καταλαβαίνω πολύ καλα τι εννοείς και έχεις πάρα πολύ δίκιο!!Εδώ καμιά φορά αδυνατώ να χειρηστώ τους δικούς μου που είναι μυρμήγκια (all around και γενικά σε απαιτήσεις) σε σχέση με τα bull!!!Αλλα αυτή όμως είναι και η κρυφή γοητεία αυτής της φυλής!!! Είναι τό κάτι παραπέρα και το one step forward που λένε!!Είναι πρόκληση και για σένα τον ίδιο να βελτιωθείς γενικά σαν άνθρωπος και σε όλους τους τομείς μαθαίνοντας να συμβιώνεις και να χειρίζεσαι μια τόσο ιδιαίτερη φυλή!!!!!Με άλλα λόγια!!!Άντε να τελειώνω με τα φανταριλίκια...;)
 




kimonas

Banned
Banned
8 Οκτωβρίου 2009
847
2
Αθήνα - Γαλάτσι




Αυτος ο σκυλος μπουλντογκιζει και οχι τοσο οι προηγουμενοι. Νομιζω οτι η διαφορα ειναι εμφανης. Ομως αυτος ο σκυλος τωρα παιρνει ακομη και BIS σε specialties
Συμφωνώ απόλυτα, και προφανέστατες οι διαφορές
 


kimonas

Banned
Banned
8 Οκτωβρίου 2009
847
2
Αθήνα - Γαλάτσι
μη βιαζεσαιιιιιι
Βρε δε βιάζομαι!!τι να βιαστώ???Άλλωστε έχω 1.5 χρόνο με τα φανταριλίκια και μέεεεεχρι να πάω έχω αρκετότατο χρόνο μέχρι να ωριμάσει και να μεστώσει σαν γνώση και σκέψη το θέμα!!!Το μόνο σίγουρο και πρώτο βήμα είναι ότι λατρεύω τη φυλή!!!!!Θέλω γελάδι!!:D:D
 


solco

Well-Known Member
6 Φεβρουαρίου 2008
807
0
Syros Greece
www.caneguardiano.com
αυτο σου λεω κι εγω. Μη βιαζεσαι να λατρεψεις τη φυλη μεσα απο μερικα ποστς. Εισαι σιγουρος οτι σου ταιριαζει η φυλη? Γνωρισε την καλυτερα και πιο ψυχραιμα. Μην ενθουσιαζεσαι απο τωρα...
 


kimonas

Banned
Banned
8 Οκτωβρίου 2009
847
2
Αθήνα - Γαλάτσι
αυτο σου λεω κι εγω. Μη βιαζεσαι να λατρεψεις τη φυλη μεσα απο μερικα ποστς. Εισαι σιγουρος οτι σου ταιριαζει η φυλη? Γνωρισε την καλυτερα και πιο ψυχραιμα. Μην ενθουσιαζεσαι απο τωρα...
όχι ρε είπαμε!!οκ!!!Παιδιά είμαστε??????
 






Teobullmastiff

Well-Known Member
25 Ιουλίου 2009
4.816
3
39
Πεντελη,Αθηνα
Κιμωνα να ερθεις στην επομενη εκθεση που θα γινει να μας δεις...αλλιως να κανονισουμε να δεις τον Τορο καμια φορα,να παρεις μια Α ιδεα περι τινος προκειται...βεβαια θα δεις ενα κουταβι και οχι ενα ολοκληρωμενο,πνευματικα και σωματικα σκυλο.

ειπαμε αργει να ολοκληρωθει,ειδικα το αρσενικο.
 




Teobullmastiff

Well-Known Member
25 Ιουλίου 2009
4.816
3
39
Πεντελη,Αθηνα
Bullmastiff

Mastiff.

ολα ειναι θεμα γουστου...μετα απο αυτο ξεκινα ο χαρακτηρας,τα ιδιαιτερα χαρακτηριστικα,οι αναγκες,η υγεια,οι απαιτησεις κλπ κλπ κλπ.
 


kimonas

Banned
Banned
8 Οκτωβρίου 2009
847
2
Αθήνα - Γαλάτσι
Από θέμα εμφάνισης και ομορφιάς ίσως τελικά προτιμώ λίγο παραπάνω το mastiff(θα το χω παράπονο) αλλά επειδή δε μετρά μόνο η εμφάνηση και μετράνε όλα τα άλλα πολύ περισσότερο προτιμώ πιο πολύ το bull γιατί έρχεται πιο καλά και πιο κοντά στο προφίλ μου και στο χαρακτήρα μου!!!!Το mastiff παρά είναι ήρεμο και ήσυχο και λιγότερο ενεργειακό για τα γούστα μου!!!:)
 


Teobullmastiff

Well-Known Member
25 Ιουλίου 2009
4.816
3
39
Πεντελη,Αθηνα
θα σας καληνυχτισω για σημερα λεγοντας μονο αυτο...αν τελικα αποφασισεις και καταληξεις να παρεις bullmastiff,τεραστιο θεμα ειναι απο που θα το παρεις...ψαξε για σωστους και καλους εκτροφεις...οτι θες εδω θα ειμαστε (Θεου θελοντος)...

σε 1 μιση με 2 χρονια απο σημερα θα αποκτησω και εγω το δευτερο μου bullie!!Αυτη την φορα θα ειναι μια χοντρουλα θηλυκια!

καλο σας βραδυ!:):)
 










Teobullmastiff

Well-Known Member
25 Ιουλίου 2009
4.816
3
39
Πεντελη,Αθηνα
Λεωνιδα οτι ειναι ονειρο η εκτροφη,δεν θα πω ψεματα και ουτε θα το κρυψω...ομως το ονειρο απο την πραξη απεχει παρα πολυ,θελει πολυ προσπαθεια,γνωση πολυ περισσοτερη απ'οση εχω τωρα πανω στην φυλη,ενα σταθερο εισοδημα,εναν Α χωρο κλπ.

ονειρα κανω,δεν αιθεροβατω ομως.μακαρι να το καταφερω καποτε.

την θηλυκια θα την παρω για δευτερο σκυλι γιατι το θελω και γιατι ποτε δεν ειχα θηλυκο.δεν το σκεφτηκα σαν "αγορα εκτροφης".
 


sir-elric

Well-Known Member
17 Νοεμβρίου 2006
2.589
3
marathon beach
Λεωνιδα οτι ειναι ονειρο η εκτροφη,δεν θα πω ψεματα και ουτε θα το κρυψω...ομως το ονειρο απο την πραξη απεχει παρα πολυ,θελει πολυ προσπαθεια,γνωση πολυ περισσοτερη απ'οση εχω τωρα πανω στην φυλη,ενα σταθερο εισοδημα,εναν Α χωρο κλπ.

ονειρα κανω,δεν αιθεροβατω ομως.μακαρι να το καταφερω καποτε.

.
χωρο δεν θελει! σταθερο εισοδημα θελει, χρονο θελει ΑΛΛΑ ΚΥΡΙΩΣ ΜΕΡΑΚΙ.