Cane Corso [κουτάβι με δυσπλασία]


Status
Κλειδωμένο θέμα

k.xaris

Well-Known Member
1 Απριλίου 2013
123
0
Δεν ξερω αν δεν την κολακευουνε καθολου οι φωτο -εσυ την βλεπεις συνεχεια,
αλλα σε οσα κουταβια εχω δει (περαν κ της δικιας μου) η κοιλια δεν εξεχει τοσο του φαρδους των ωμων.
Δες το θεμα των σκουλικιων.......
Η δικια μου που ειχε πειρισσοτερα κιλα απο αυτα που αναφερεις ειχε την μιση κοιλια απο την δικια σου (ξαναλεω με αυτο που βλεπω στις φωτο)

Κατα τ'αλλα τελικα το γκρι τους παει πολυ κ εχει πολυ ομορφο βλεμα!
Να την χαιρεσαι!

Υ.Γ. Please μην στραβωσεις με το σχολιο το λεω με καθε καλη προθεση.....
Γιατι να στραβωσω.Προς θεου.Δεν τρεχει τιποτα.
Μολις την πηρα πηγα αμεσως στον γιατρο για τα ασχετικα.
Νομιζω πως θα μου ελεγε αν ηταν.
Την ψιλαφησε,την εξετασε γενικοτερα,την ζυγισε κτλ κτλ.
Την αλλη βδομαδα που θα ξαναπαω θα την ξαναδει.Οποτε.....
 


Second

Active Member
29 Δεκεμβρίου 2012
36
0
Γιατι να στραβωσω.Προς θεου.Δεν τρεχει τιποτα.
Μολις την πηρα πηγα αμεσως στον γιατρο για τα ασχετικα.
Νομιζω πως θα μου ελεγε αν ηταν.
Την ψιλαφησε,την εξετασε γενικοτερα,την ζυγισε κτλ κτλ.
Την αλλη βδομαδα που θα ξαναπαω θα την ξαναδει.Οποτε.....

Να την χαιρεσαι φιλε μου και παντα υγιης και ζωηρη να ειναι!!! Συγνωμη που θα ρωτησω κατι ασχετο στο thread σου αλλα δεν καταλαβαινω ομως παιδια και επειδη μαλλον θα καταληξω και εγω στο εξωτερικο για το σκυλο μου, θελω να μην παρω λαθος μηνυματα. Υπαρχουν εκπαιδευτες που μπορουν να βοηθησουν στην εισαγωγη σκυλου απο το εξωτερικο απο καλο εκτροφειο?

Ακουω οτι ο κυριος Τριαντης χαιρει σεβασμου απο τα μελη του forum αλλα απο την αλλη ακουω οτι ο σκυλος δεν εχει pedigree και οτι ο σκυλος δεν ειναι καθαροαιμος.Πως ακριβως χαιρει σεβασμου αν φερνει κουταβια χωρις pedigree? Τι ακριβως συμβαινει?
 


k.xaris

Well-Known Member
1 Απριλίου 2013
123
0
Να την χαιρεσαι φιλε μου και παντα υγιης και ζωηρη να ειναι!!! Συγνωμη που θα ρωτησω κατι ασχετο στο thread σου αλλα δεν καταλαβαινω ομως παιδια και επειδη μαλλον θα καταληξω και εγω στο εξωτερικο για το σκυλο μου, θελω να μην παρω λαθος μηνυματα. Υπαρχουν εκπαιδευτες που μπορουν να βοηθησουν στην εισαγωγη σκυλου απο το εξωτερικο απο καλο εκτροφειο?

Ακουω οτι ο κυριος Τριαντης χαιρει σεβασμου απο τα μελη του forum αλλα απο την αλλη ακουω οτι ο σκυλος δεν εχει pedigree και οτι ο σκυλος δεν ειναι καθαροαιμος.Πως ακριβως χαιρει σεβασμου αν φερνει κουταβια χωρις pedigree? Τι ακριβως συμβαινει?
Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου.Ο κ.Τριαντης δεν φερνει σκυλια.Δεν εμπορευετε σκυλους.
Εγω τον παρακαλεσα να μου φερει ενα Cane corco.
Aπο τον ιδιο εκτροφεα να καταλαβεις εχει παρει και το δικο του.
Οσον αναφορα το Pedigree που λες με ειχε ρωτησει ο ανθρωπος αν θελω να συνοδευεται κι εγω του ειχα πει οχι.
 


Hlianna

Well-Known Member
19 Δεκεμβρίου 2009
1.567
647
Να την χαιρεσαι φιλε μου και παντα υγιης και ζωηρη να ειναι!!! Συγνωμη που θα ρωτησω κατι ασχετο στο thread σου αλλα δεν καταλαβαινω ομως παιδια και επειδη μαλλον θα καταληξω και εγω στο εξωτερικο για το σκυλο μου, θελω να μην παρω λαθος μηνυματα. Υπαρχουν εκπαιδευτες που μπορουν να βοηθησουν στην εισαγωγη σκυλου απο το εξωτερικο απο καλο εκτροφειο?

Ακουω οτι ο κυριος Τριαντης χαιρει σεβασμου απο τα μελη του forum αλλα απο την αλλη ακουω οτι ο σκυλος δεν εχει pedigree και οτι ο σκυλος δεν ειναι καθαροαιμος.Πως ακριβως χαιρει σεβασμου αν φερνει κουταβια χωρις pedigree? Τι ακριβως συμβαινει?
Second εγω αν ηθελα τωρα να παρω σκυλο και ηξερα καποιον εκπαιδευτη θα ηθελα να μου πει τι γνωμη του και να με κατευθυνει σε 1-2 εκτροφεια που θεωρει εκεινος καλα. Αν τυχον ακουγα θες να εχει πεντιγκρι ή οχι θα εφευγα μακρια. Ποιος ο λογος το κουταβι μου εφοσων το πληρωσα και υποτιθεται ερχεται απο εκτροφεα να μην εχει πεντιγκρι? Ας πληρωσω και καποια λεφτα παραπανω. Αλλιως αν ηθελα κουταβι ή σκυλι χωρις πεντιγκρι πηγαινα σε μια φιλοζωικη και επαιρνα ενα απο τα χιλιαδες που υπαρχουν ημιαιμα ή μη. Εμενα το σκυλι μου ειναι rottweiler το οποιο το βρηκα αδεσποτο.
Απο κει και περα οτι και να σου πει ο καθε εκπαιδευτης θα κανεις ΚΑΙ τη δικη σου ερευνα και δεν θα δεχτεις κανενας να κανει συναλλαγες για σενα ειδικα οταν μιλαμε για ενα ζωντανο πλασμα.
Εγω ναι αν θα θελησω να παρω κουταβι θα απευθυνθω στον εκπαιδευτη που ηδη πηγαινουμε το σκυλι μας, αλλα αν ακουγα τιποτα του στυλ θα στο φερω εγω και μην αγχωνεσαι για τιποτα ή θες πεντιγκρι ή οχι θα ξενερωνα παρα πολυ.
Αυτα που σου εγραψα ειναι τι θα εκανα εγω.
 


Lara_kouklara

Well-Known Member
11 Ιανουαρίου 2011
4.722
457
Από ποιο εκτροφείο είναι τελικά η μικρή σου? Για να το προτιμάει ο κ.Τριάντης θα είναι καλό! :rolleyes:
 


k.xaris

Well-Known Member
1 Απριλίου 2013
123
0
Από ποιο εκτροφείο είναι τελικά η μικρή σου? Για να το προτιμάει ο κ.Τριάντης θα είναι καλό! :rolleyes:
Oτι ειναι ενταξει το σκυλι δεν υπαρχει καμια αμφιβολια ( Και χωρις να εχει Pedegree )
Εγω το γνωριζω πολυ καλα,απλα δεν μπορω να μεταφερω την σιγουρια μου και στους αλλους...
Το ονομα του Εκτροφειου δεν το ξερω..
 


k.xaris

Well-Known Member
1 Απριλίου 2013
123
0
Kαλημερα σε ολη την παρεα.
Αν εξαιρεσουμε την πρωτη μερα,ολες τις αλλες φορες τα κακα της τα κανει πια εξω στην αυλη.
Μονο τα ψιλα της μερικες φορες παει και τα κανει σε δυο συγκεκριμμενα σημεια κοντα στο κλουβι της μεσα στο σπιτι.Θεωρω πως κι αυτη ειναι μια θετικη εξελιξη...
 




east49

Well-Known Member
6 Δεκεμβρίου 2012
3.743
5.061
Eχε υπ οψιν σου γενικα οτι τετοια μεγαλοσωμα σκυλια ειναι καλυτερο να ειναι ενα κλικ κατω στα κιλα παρα ενα κλικ πανω. "το στρουμπουλο κουταβι" επιβαρυνει γενικα τις αρθρωσεις του, ποσο μαλλον οταν σε λιγο θα αρχισει να τρεχει κ να πηδαει!
 


cinderella

Member
2 Απριλίου 2012
7
0
επειδη διαβασα ολο το θεμα ηθελα να κανω μια ερωτηση στους σχετικους.
ειπατε αρκετοι πριν οτι αφου ειναι καθαροαιμο για ποιο λογο να μην εχει pedigree.
και κανενας δεν ειπε τιποτα για εξοδα χαρτιων.

λοιπον πηγα σε ενα pet shop να δει η κοπελα μου σκυλακι και της ειπε μια τιμη.
τον ρωτησαμε για χαρτια και μας ειπε οτι αν θελετε χαρτια και τσιπακι ειναι αλλα 200 ευρω.
στοιχιζουν τοσο?
στην ερωτηση οτι αν θελω χαρτια θα ερθει το ιδιο σκυλακι χωρις χαρτια η απαντηση ειναι εχει δεν εχει χαρτια θα ειναι το ιδιο σκυλι. και αν θελουμε μετα μπορουμε να του βγαλουμε χαρτια και εμεις.

τι παιζει ρε παιδια τελικα?

και τι λενε αυτα τα χαρτια? δηλωνουν πω ειναι υγιη το σκυλακι και εχει ολα τα χαρακτηριστηκα τη ρατσας?

αν υπαρχει καποιο σχετικο θεμα ας μου δωσει καποιος ενα λινκ.

Χαρη να χαιρεσαι το σκυλακι σου ελπιζω να εισαι ευχαριστημενος. :)
 


Sirkos

Well-Known Member
1 Αυγούστου 2012
2.329
668
Νεα σμυρνη
μακρια απο πετ σοπς !!! δεν κανουν τα χαρτια 200 ευρω και ειδικα τα κωλοχαρτα που δινουν στα πετ σοπς ουτε 10σεντς δεν κανουν . Αμα δεν δηλωθει εγκαιρα η γεννα και τα κουταβια μετα δεν βγαινουν οχι χαρτια ουτε χαρτοπετσετακια .
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Διάφορα λινκ, μερικά μοιάζουν άσχετα, αλλά δεν είναι...

http://www.dogforum.gr/v3/εκτροφή.αναπαραγωγή.επιλογή-15/εμπειρίες.από.pet.shops.bybs-4953/

http://www.dogforum.gr/v3/εκτροφή.αναπαραγωγή.επιλογή-15/pet-.shops.-.puppy.mills-38/

http://www.dogforum.gr/v3/εκτροφή.αναπαραγωγή.επιλογή-15/θέλω.κουτάβι.ράτσας.αλλά-1352/

http://www.dogforum.gr/v3/εκτροφή.αναπαραγωγή.επιλογή-15/γιατι.δεν.ζευγαρώνουμε.τα.σκυλιά-273/

http://www.dogforum.gr/v3/εκτροφή.αναπαραγωγή.επιλογή-15/θέλω.κουτάβι.ράτσας.αλλά-1352/

Θα βρείς κι άλλα ενδιαφέροντα, αν ψάξεις λίγο το φόρουμ, ειδικότερα στα θέματα που είναι στις "συζητήσεις"--> "Εκτροφή, αναπαραγωγή & Επιλογή", για να απαντηθούν κάποια από τα ερωτήματά σου, cinderella, αλλά και άλλα πράγματα που ίσως να μην έχεις καν σκεφτεί ή φανταστεί.
 


cinderella

Member
2 Απριλίου 2012
7
0
να ειστε καλα παιδια.
και εμενα με παραξενεψε. τι 200 ευρω λεω ειναι δυνατον?
να μην το παρουμε απο pet shop αλλα απο που να το παρουμε?
 


Hlianna

Well-Known Member
19 Δεκεμβρίου 2009
1.567
647
να ειστε καλα παιδια.
και εμενα με παραξενεψε. τι 200 ευρω λεω ειναι δυνατον?
να μην το παρουμε απο pet shop αλλα απο που να το παρουμε?
απο σωστο εκτροφεα.
 




k.xaris

Well-Known Member
1 Απριλίου 2013
123
0
Eπιτρεψτε μου να πω την γνωμη μου .
Το συστημα γυρω απο τους εκτροφεις και το Pedegree ειναι ασαφες και θολο απ οπου και να το πιασεις.
Δεν λεω σε οποιον θελει να παρει σκυλι να μην επιδιωξει να εχει Pedegree αλλα ξαναεπαναλαμβανω οτι ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ δεν σε εξασφαλιζει οτι το σκυλι που απεκτησες ανταποκρινετε στα Standars που πρεπει.
Μπορει να ειναι μπορει και οχι.
Μπορει ανετοτατα οποιος θελει να σε κοροιδεψει και να μην το παρεις χαμπαρι ΠΟΤΕ !!
Και ας εχει και Βουλα απο τον Παπα ο σκυλος.
Οποιος πιστευει οτι με ενα χαρτι ειναι καλυμενος πλαναται πλανην οικτρα.....
 


Sirkos

Well-Known Member
1 Αυγούστου 2012
2.329
668
Νεα σμυρνη
Βρε κ.χαρις χωρις να θελω ναμσε θειξω ή να στην πω , αλλα αυτα τα σκεφτηκες αφου ή πριν να στειλεις αλλον να σου φερει ετοιμο το σκυλο απο εξω χωρις να σε νοιαζει απο που ειναι το κουταβι και απο που κραταει η σκουφια του?
 








Status
Κλειδωμένο θέμα

Στατιστικά Forum

Θέματα
33.112
Μηνύματα
895.792
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf