Eλλήνικος ποιμενικός Αττάλος


μαρκος

Well-Known Member
7 Μαϊου 2009
253
0
43
Νεα Ιωνια
Γιουπή !! τον πήρα ο αττάλος απο όφεπ

http://www.ofep.gr/birth_detail.php?Id=149

είναι σαν ντολμας ήσιχος κουκλος όλη μέρα κοιματε και το βραδύ παιζει κανα 5λέπτο και σύνεχιζει τον ύπνο άραγε είναι νόρμαλ για κούταβι ?? ( 45 ήμερων ) δεν μου λέρωνει έμαθε τα κάνει στην αυλή κι όλλα !!! :):):eyecrazy:
Αλλά να πω τον πέριμενα πιο ναζιαρη !!!
 


Chloe

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2006
8.324
30
42
Αθήνα
prigipissa-straydog.blogspot.com
Να σου ζήσει! Μαύρο ε.π δεν είχα ξαναδεί :)
Σωσάνδρα η μαμά του? Καταπληκτικό όνομα... όπως και το Άτταλος βεβαίως (αυτή τη στιγμή στο φόρουμ έχουμε 2 :D )
Πάντως πολύ μικρό το πήρες...
 




μαρκος

Well-Known Member
7 Μαϊου 2009
253
0
43
Νεα Ιωνια
Να σου ζήσει ο νέος!:):):)
Δεν το κράταγε :( ναι και εγώ για άσπρο πήγαινα αλλά τώρα το πρώτυπο δεν απόριπτει τα μάυρα τον έχω δίπλα μ και κάτι μασουλίζει όλη την ώρα !!! μαλλόν βγάζει δόντια πάντος είναι μεγάλο λάμογιο κοιτάει να πέρασει το δίκο του ( δηδ να βρεθεί κόντα σου ) τον αφήσα λίγο πίσω στην αυλή και άρχισε την μουρμούρα !! !
 


kopritis

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2008
7.809
23
Αθήνα, κεντρο.
ΧΑΑΑΑΑ..... τι φοβερός κούταβος είναι αυτός!!!!! Τέλειος!!!!!! Πολύ ζουμπουρλούδικος!!!!

(παρεμπιπτόντως ο βασιλιάς λεγόταν Άτταλος, όχι Αττάλος....)
 


despina

Well-Known Member
8 Δεκεμβρίου 2008
1.198
1
φοβερος σκυλος!kopritis αλλος ενας μαυρος στην παρεα μας!!!!:D
 


kopritis

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2008
7.809
23
Αθήνα, κεντρο.
φοβερος σκυλος!kopritis αλλος ενας μαυρος στην παρεα μας!!!!:D
Kαλά στα χρώματα αυτός είναι ίδιος το Γκογκολάκι μου! Εχει και τα πατουσάκια τα άσπρα, και το πουκαμισάκι και όλα (φουντίτσα ασπρη στην ουρά έχει?? δε φαίνεται....)!!! Τελειος τέλειος!!! Πολύ μ'αρέσει!!! (οπως όλα τα ζουμπουρλούδικα κουτάβια!!!! Ζήτω οι μάυροι!:):)
 


despina

Well-Known Member
8 Δεκεμβρίου 2008
1.198
1
ζητω οι μαυροι!ζητω!....μην παρεξηγηθουμε φοβαμαι.....χαχαχαχαχα!:D
 




despina

Well-Known Member
8 Δεκεμβρίου 2008
1.198
1
περαν του αστειου,δεν εχω καταλαβει παρ οτι μπηκα στο σαιτ του ελληνικου ποιμενικου,πληρωνεις για να αποκτησεις εναν τετοιο σκυλο?μπαινεις σε καποιο προγραμμα αναπαραγωγης αν πληρει τις προδιαγραφες του προτυπου?πρεπει ο σκυλος να μενει απαραιτητα σε χωρο ανοιχτο κ οχι διαμμερισμα?
 


mariettou

Well-Known Member
14 Μαρτίου 2009
314
1
Glasgow, UK
Να σου ζησει το Ατταλακι! Κουκλος ειναι!:D (καλα γιατι δεν κραταει κανεις τους ε.π. μεχρι 2 μηνων;:confused:)
 


greedy

Well-Known Member
23 Απριλίου 2008
2.314
3
51
Πατρα
θα με ενδειεφερε και εμενα να μου πεις πρακτικα ποιες ειναι οι υποχρεωσεις σου απεναντι στο κουταβι σου και στην φυλη γενικοτερα.
Να σου ζησει και να το χαιρεσε.:)
 




omarock

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2009
2.836
7
Δραμα
KKranis φευγει στις 45 για να ειναι Ε.Π με τα ολα του γνησιος που λεμε.
Μαλλον πρεπει καποιος να τους δαγκωσει λιγο για να βαλουν μυαλο,και μαλλον θα ειμαι εγω αυτος.
 


μαρκος

Well-Known Member
7 Μαϊου 2009
253
0
43
Νεα Ιωνια
περαν του αστειου,δεν εχω καταλαβει παρ οτι μπηκα στο σαιτ του ελληνικου ποιμενικου,πληρωνεις για να αποκτησεις εναν τετοιο σκυλο?μπαινεις σε καποιο προγραμμα αναπαραγωγης αν πληρει τις προδιαγραφες του προτυπου?πρεπει ο σκυλος να μενει απαραιτητα σε χωρο ανοιχτο κ οχι διαμμερισμα?

Λοιπόν ο οφεπ πάρακολουθει τα ζώα και σε φέρνει σε έπαφη με οικογενιες που έχουν γεννήτουρια και εγγύατε οτι πάιρνεις ζωο από γόνεις μέλλοι και ελλ ποι, για το οικονομήκο όπως το λεεί μια μίκρη αμοιβή στον ιδιώτη-έλτρωφαια

Το σκύλακι είναι σχεδόν μόνιμος μάζι μου , έχω κάταστημα με λέυκα είδη κουρτίνες κτλ ) και η πίσω αυλη τον φίλοξενη , τα βράδια σπίτι το σκ εξώχικο μόνος σπάνια !! τώρα τι κάνει ή ράτσα θα δείξη !!!
 


μαρκος

Well-Known Member
7 Μαϊου 2009
253
0
43
Νεα Ιωνια
KKranis φευγει στις 45 για να ειναι Ε.Π με τα ολα του γνησιος που λεμε.
Μαλλον πρεπει καποιος να τους δαγκωσει λιγο για να βαλουν μυαλο,και μαλλον θα ειμαι εγω αυτος.
δεν το κατάλαβα το νόημα τώρα η γνώμη μου θα προτημουσά 60 αλλά δεν έιναι και δίκοι μου οι γώνεις !! και πάντα δεν μίλαμε για έκτρωφια αλλά ίδιωτες !!! φιλους της ράτσας !!
 




μαρκος

Well-Known Member
7 Μαϊου 2009
253
0
43
Νεα Ιωνια
KKranis φευγει στις 45 για να ειναι Ε.Π με τα ολα του γνησιος που λεμε.
Μαλλον πρεπει καποιος να τους δαγκωσει λιγο για να βαλουν μυαλο,και μαλλον θα ειμαι εγω αυτος.
Σήγουρα δεν έχω την δύνατοτητα να αγόρασω προββάτα !!!! από κει και πέρα απέναντη στο σύλλογο δεν έχεις κάμοι ύποχρεωσει έγω πάντως γιατι μου αρέσε ή ίδιεα της ράτσας ( και αν αποδηχτεί κάλος σκύλος ) όταν μεγάλωσει θα κοιταξώ να του βρώ θύλικια !!
αν κάταλαβα κάλα την έρωτηση σου ??
 


greedy

Well-Known Member
23 Απριλίου 2008
2.314
3
51
Πατρα
Εσυ θα κοιταξεις να του βρεις θυληκο η ο ΟΦΕΠ, εφοσον τηρει τα στανταρ της φυλης?
 


μαρκος

Well-Known Member
7 Μαϊου 2009
253
0
43
Νεα Ιωνια
Εσυ θα κοιταξεις να του βρεις θυληκο η ο ΟΦΕΠ, εφοσον τηρει τα στανταρ της φυλης?
θα σου πω όταν και εφόσων αλλά μου φαίνεται λόγικο για κάποιον που δεν έχει γνώσεις ανάπαραγωγης ( όπως εγώ ) να ζήτησει βόηθεια από έκει :)
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.815
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf