Eλλήνικος ποιμενικός Αττάλος


μαρκος

Well-Known Member
7 Μαϊου 2009
253
0
43
Νεα Ιωνια
Κάλα έκανες φίλε Νίκο και έγω μάζι σου !!!!! και δεν έχω κάνενα πρόβλημμα να πάρω και να δώσω στέγνα τον αμέλη ίδιοκτήτη των γόνειων !!!! Μάζι σου !!!

Χρειάζεται κοινωνικοποίηση με ανθρώπους και ζώα από μικρή ηλικία, για να είναι ευάγωγος και αρμονικός στην συμβίωση μαζί τους.

Ένταξη με τους ανθρώπους έυκολο ο Αττάλος παίζει μάζι μου με την οικόγενια τα 2 κόριτσακια της γείτονησας τους φίλους φίλες κτλ Κάφε μάζι κτκλτκτ

Με τα Ζώα ????
Η αγριόγατα ( στο εξωχίκο ) ούτε να τον δει κάτι μία σκύλιτσα γείτονα ( που είναι πόλυ φίληκη ) δεν τον θέλει πως να κοινονικοποιήθει με το ζώα ????
 






omarock

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2009
2.836
7
Δραμα
Απλα ρωτησα,Νικος Παναγιωτου ειναι ο υπευθινος του ΟΦΕΠ,εγω λεγομαι Ηλιας.
 














despina

Well-Known Member
8 Δεκεμβρίου 2008
1.198
1
ειναι πανεμορφο το σκασμενο!αλλα θα μεινει για πολυ λιγο κουταβι......
 


galazio

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2008
3.733
7
τον διαλεξες εσυ ? τους γονεις τους ειδες?
η απλα σου εστειλαν ενα κουταβι? τι ακριβως ζητησες απο τον "εκτροφεα" ?
τα περι 45 ημερων, δεν τα σχολιαζω καν..απαραδεκτα.
απορω απλα με το τι σοι οργανωση υπαρχει σε αυτους τους ανθρωπους:maria:
 


μαρκος

Well-Known Member
7 Μαϊου 2009
253
0
43
Νεα Ιωνια
τον διαλεξες εσυ ? τους γονεις τους ειδες?
η απλα σου εστειλαν ενα κουταβι? τι ακριβως ζητησες απο τον "εκτροφεα" ?
τα περι 45 ημερων, δεν τα σχολιαζω καν..απαραδεκτα.
απορω απλα με το τι σοι οργανωση υπαρχει σε αυτους τους ανθρωπους:maria:
Είπαμε τον δίαλεξα εγώ πήγα στο σπίτι των ανθρωπων που τον είχαν και τον πείρα
 


Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
Να σου ζήσει ο Άτταλος, συνονόματος του δικού μου του Αυστραλέζου!:D:D Φυσικά και είναι καταπληκτικό (και μακεδονικό) όνομα. Ελπίζω να έχετε πάρει το όνομα από τον Περγαμηνό βασιλιά και όχι από κείνο το βλαμένο τον μπατζανάκη του Φίλιππου του Βου της Μακεδονίας που τα 'κανε γενικώς μπάχαλο και ήταν και ψυχανώμαλος!:D:D:D:D:D

Χρειάζεται κοινωνικοποίηση με ανθρώπους και ζώα από μικρή ηλικία, για να είναι ευάγωγος και αρμονικός στην συμβίωση μαζί τους.
Όλο ξεχνάω να το ρωτήσω αυτό: υπάρχουν μαθήματα εκπαίδευσης με γκρουπ για κουτάβια στην Ελλάδα? Στην Αμερική βάζουν τα κουτάβια πρώτα στο λεγόμενο puppy kindergarten κυρίως για κοινωνικοποίηση και μόνο μετά τα αφήνουνε να πάνε για βασική υπακοή.
 
Last edited:




Gizmo

Well-Known Member
11 Φεβρουαρίου 2009
563
1
Ηρακλειο Κρητης
Να σου ζήσει ο Άτταλος, συνονόματος του δικού μου του Αυστραλέζου!:D:D Φυσικά και είναι καταπληκτικό (και μακεδονικό) όνομα. Ελπίζω να έχετε πάρει το όνομα από τον Περγαμηνό βασιλιά και όχι από κείνο το βλαμένο τον μπατζανάκη του Φίλιππου του Βου της Μακεδονίας που τα 'κανε γενικώς μπάχαλο και ήταν και ψυχανώμαλος!:D:D:D:D:D
Εβγαλε τα απλητα των αρχαιων στην φορα!!!
Βρε τι μαθαινει κανεις οσο ζει....:D
 


Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
Gizmo, ο κόσμος το 'χει τούμπανο κι αυτοί κρυφό καμάρι που λένε. :D:D Σοφία, ξέθαβα κυριολεκτικά πεθαμένους, το επάγγελμα βλέπεις.:p

Για πείτε μου όμως τίποτα για την κοινωνικοποίηση κουταβιών και τα "προνήπιά" τους πριν τη βασική υπακοή....:)
 


galazio

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2008
3.733
7
Είπαμε τον δίαλεξα εγώ πήγα στο σπίτι των ανθρωπων που τον είχαν και τον πείρα
ποσα κουταβια ηταν διαθεσιμα οταν πηγες?
ποσα ειχε συνολικα η γεννα?
 


harryf3

Well-Known Member
27 Απριλίου 2009
7.818
76
Ξάνθη
....... Ελπίζω να έχετε πάρει το όνομα από τον Περγαμηνό βασιλιά και όχι από κείνο το βλαμένο τον μπατζανάκη του Φίλιππου του Βου της Μακεδονίας που τα 'κανε γενικώς μπάχαλο και ήταν και ψυχανώμαλος!:D:D:D:D:D
Sara, αν εκτος απο κουτσομπολιά της αρχαιότητος κανεις και ψυχογραφήματα, τοτε εγω να την κανω με ελαφρα πηδηματάκια :p
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.815
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf