Eλλήνικος ποιμενικός Αττάλος


μαρκος

Well-Known Member
7 Μαϊου 2009
253
0
43
Νεα Ιωνια
πάντος το έχω ξανακούσει σκύλια που είναι αττίθασα να κατουρανε μπρόστα σου όταν δεν κάνεις αυτό που θέλουν αλλά δεν ξάρω αν ίσχυει 100%
 


harryf3

Well-Known Member
27 Απριλίου 2009
7.818
76
Ξάνθη
Αποδειξη αυτου που λεει η φιλη kango ειναι οτι η Ηρα οπου και να παμε δεν τα κανει και περιμενει τον καταλληλο τοπο.
Δεν κρυβω οτι στην αρχη φοβομουν μην κατουρησει σε καμια καφετερια ή ταβερνα ή οπου αλλού πηγαινουμε, αλλά δεν συνεβη ποτε γιατι ειχε μαθει σωστα.

Το ιδιο και η πινσερινα μας.
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.314
16
ATHENS
QUOTE=μαρκος;143372]πάντος το έχω ξανακούσει σκύλια που είναι αττίθασα να κατουρανε μπρόστα σου όταν δεν κάνεις αυτό που θέλουν αλλά δεν ξάρω αν ίσχυει 100%
Aυτό δεν είναι ατίθασα..
Aλλα είναι σκυλιά κυριαρχικά, που έχουν τον πρώτο λόγο στην αγελη.., που ποτε δεν μπήκαν τα όρια τους και που φυσικά κάνουν ότι θέλουν αυτά με οτι αυτο συνεπαγεται..!!!
Εχω δει σκυλί να του λες ΜΗ και να πηγαίνει να σηκώνει το πόδι στον καναπέ και να σε κοιτάει με τσαμπουκά..
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.689
23
ATHENS
Αμ τα ξέρω αυτά !!! και έχει να φαει τάκο !

ναι σώστα !!
Τι είναι ο τακος?
Έχω διαβάσει 3-4 φορές την κάθε σου δημοσίευση για να καταφέρω να βγάλω νόημα. Δεν βοηθαει και ο καιρός με τόση ζέστη…
 


kopritis

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2008
7.809
23
Αθήνα, κεντρο.
Το ΄κανε κι ο Γκογκόλ μου πάντως που δεν είναι ούτε κακομαθημένος ούτε κυριαρχικός, την πρώτη φορά που του'φερα άλλο σκύλο μέσα στο σπίτι. Ηταν ο σκύλος ενός φίλου....

Ηταν στην πολύ αρχη όταν είχε πρωτοέρθει στο σπίτι ο Γκογκόλ, αλλά είχε ήδη μάθει να μην κατουράει μέσα.... Παρόλα αυτά όταν είδε τον άλλον να μπαίνει, έριξε μια κατρούλα με σηκωμένο πόδι, για να μας υπενθυμίσει ποιανού είναι ο χώρος!!! :rolleyes::rolleyes:

Μιλάμε για σκύλο πολύ υποχωρητικό που δεν έχει τσακωθεί ποτέ με άλλο σκύλο, δεν ήταν ποτε αρχηγός στην αγέλη του, και δεν έχει δείξει κανένα δείγμα επιθετικότητας.
 




μαρκος

Well-Known Member
7 Μαϊου 2009
253
0
43
Νεα Ιωνια
τάκος εμπλοκή και σύναφη αργκό = τέρμα οι γλύκες πειθαρχεια
ακούω αλλές απόρειες τι δεν κάταλαβαινεις με χάρα να εξηγείσω !!!
το χείμωνα θα είναι κάλυτερα ??? :p
 


harryf3

Well-Known Member
27 Απριλίου 2009
7.818
76
Ξάνθη
Ρε συ Μαρκο, καλυτερα να μην βαζεις καθολου τόνους στις λεξεις, παρά να τους βαζεις λαθος και να αλλάζει το νοημα της λεξης και να μπερδευομαστε.

Οι κυρίες είναι φυσικο να μην γνωριζουν τον τάκο.
«Στον τάκο» στον Στρατό σημαινει στην αναφορά για απολογια και τιμωρια.
 


Zodi

Well-Known Member
25 Απριλίου 2017
179
173
44
Ρε συ Μαρκο, καλυτερα να μην βαζεις καθολου τόνους στις λεξεις, παρά να τους βαζεις λαθος και να αλλάζει το νοημα της λεξης και να μπερδευομαστε.

Οι κυρίες είναι φυσικο να μην γνωριζουν τον τάκο.
«Στον τάκο» στον Στρατό σημαινει στην αναφορά για απολογια και τιμωρια.
Σέ καλό σου, έκλαψα απ᾽ τά γέλια!!!!
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.598
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3