Eλλήνικος ποιμενικός Αττάλος


galazio

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2008
3.733
7
βαριεσαι να απαντησεις?
εγω βαριεμαι να ψαχνω σε αλλα σαιτ, θεματα που εξελισονται εδω.
ποσα ηταν διαθεσιμα οταν πηγες? το αναγραφει και αυτο στο σαιτ?
 






galazio

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2008
3.733
7
ακριβως αυτα που ρωταω..
ποσα κουταβια ειχε συνολικα η γεννα και
ποσα ηταν διαθεσιμα οταν εσυ πηγες να παρεις το δικο σου.
:maria:.........
 


μαρκος

Well-Known Member
7 Μαϊου 2009
253
0
43
Νεα Ιωνια
βαριεσαι να απαντησεις?
εγω βαριεμαι να ψαχνω σε αλλα σαιτ, θεματα που εξελισονται εδω.
ποσα ηταν διαθεσιμα οταν πηγες? το αναγραφει και αυτο στο σαιτ?
Οταν πήγα είδα έκει 3 αρσένικα + 2 θύλικα δεν μπήκα στον κόπο να ρώτησω σύνολικα την γέννα !!

εσύ βαριέσαι να απαντήσεις γίατι ρωτάς ?
 


μαρκος

Well-Known Member
7 Μαϊου 2009
253
0
43
Νεα Ιωνια
ακριβως αυτα που ρωταω..
ποσα κουταβια ειχε συνολικα η γεννα και
ποσα ηταν διαθεσιμα οταν εσυ πηγες να παρεις το δικο σου.
:maria:.........
Τωρα πού έμαθες έπακρηβως θα μοιράστεις και μάζι μου το σύμπαιρασμα ??
 


galazio

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2008
3.733
7
ποιο συμπερασμα καλε μου ανθρωπε?
πληροφοριες για μια φυλη που αγαπαω πολυ ζητησα, μιας και βρηκα ιδιοκτητη κουταβιου της στο φορουμ.
ηθελα να μαθω ποσα γεννησε συνολικα και μετα θα ρωτουσα και με τι κριτηριο εκανες επιλογη σε οσα υπηρχαν διαθεσιμα.
αλλα τελικα, με παρεπεμψες σε ενα σαιτ για να μαθω το συνολο της γεννας, που ουτε εσυ δεν ξερεις!:maria::paja1::-|
οποτε τι να ρωτησω τωρα..πιαστο το αυγο και καν'του μπουκλες!
 




despina

Well-Known Member
8 Δεκεμβρίου 2008
1.198
1
ε μα ρε συ μαρκος ηθελες να τα ακουσεις!καθε νεος που μπαινει στο φορουμ με τις αποριες του κ τα προβληματα του ολοι μας τρεχουμε να του απαντησουμε!
εσυ γιατι τρελενεσαι κ δεν κανεις το ιδιο?αν αντιμετωπιζαμε κ εμεις ετσι την κατασταση τοτε το φορουμ θα ηταν μουγκο!!!!
 


μαρκος

Well-Known Member
7 Μαϊου 2009
253
0
43
Νεα Ιωνια
ε μα ρε συ μαρκος ηθελες να τα ακουσεις!καθε νεος που μπαινει στο φορουμ με τις αποριες του κ τα προβληματα του ολοι μας τρεχουμε να του απαντησουμε!
εσυ γιατι τρελενεσαι κ δεν κανεις το ιδιο?αν αντιμετωπιζαμε κ εμεις ετσι την κατασταση τοτε το φορουμ θα ηταν μουγκο!!!!
Γράφω και σε αλλά φόρουμ ( μήχανες ) και πράγμματι εδώ με μπερδέβαιτε !!! και απάνταω και έγω ακάταληλα δεν έχω εκλιμάτιστει !!!
 


despina

Well-Known Member
8 Δεκεμβρίου 2008
1.198
1
Γράφω και σε αλλά φόρουμ ( μήχανες ) και πράγμματι εδώ με μπερδέβαιτε !!! και απάνταω και έγω ακάταληλα δεν έχω εκλιμάτιστει !!!
take your time!:)
 


μαρκος

Well-Known Member
7 Μαϊου 2009
253
0
43
Νεα Ιωνια
μέτα από 2 βδομάδες συμβίωσεις με τον Αττάλο εχώ να πω τα έξης

είναι πόλυ καλό ζώο αρωσταίνει με τα παιδεία :)
σέβεται τον χώρο του και είναι και αγαπισίαρης !!!

άλλα τετοιο Ξέρο ΚΕΦΑΛΙ ΠΕΙΣΜΑΤΑΡΗΣ δεν έχω δει !!!! δηδ αμά του μπει κάτι στο μύαλο δεν κάταλαβαινει τπτ θα το κάνει !!!!!! Και το κύριοτερο έχει μια απάθεια στα μαλώματα !!!!! δηδ σε ντουβάρια μίλας στον αττάλο μίλας όταν θέλει θα σε γράψει !!!

Του άρεσουν τα χάδια παιχνιαδια λίχουδιες κτλ αλλά δεν θα σου κάνει τα χατήρια για την ανταμοιβή με τπτ και αμά έπιμενεις θα ακούσεις γαβ γαβ γρρρ ( όχι άγρια βέβαια ) !
 


Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
Υποθέτω ότι η συμπεριφορά του θα επηρρεάζεται και από το γεγονός ότι είναι κουτάβι. Αν τον πας εκπαίδευση υποθέτω θα βελτιωθεί. Και ο δικός μου Άτταλος με γράφει κανονικά όταν το αποφασίζει και πρέπει από το φθινόπωρονα ανασκουμπωθώ να του κόψω το βήχα. Τι εννοείς αρρωσταίνει με τα παιδιά? Τα πάει ή όχι?:)

Έχεις σκεφτεί να πάρεις κανένα βίντεο με εκπαίδευση? Νομίζω ότι θα βρεις μέχρι και στο ίντερνετ, π.χ. youtube.
 


μαρκος

Well-Known Member
7 Μαϊου 2009
253
0
43
Νεα Ιωνια
Τα λάτρεβει !!!! ακούει παιδικι φών η
έχω εμπείρια από σκύλια και ξέρο 2 πραγμμάτα για την πόλυ πόλυ βασική εκπαιδευση , μέχρη να παει 6 7 μήνων να τον παω και εκπαιδευτη αλλά αυτός είναι αλλή φάση βάζει το κεφαλι κάτω και τέλος !!!

πχ κάθε μέρα κοιματε έξω απο την πόρτα μου δεν με ενοχλει ποτε χθές μύρισε air contion μέσα ε λύσαξε !!!! ανοιξέ την σύρομενη μπαλκονοπόρτα μπήκε μέσα , αττάλε έλα αγοράκι μου κοιμήσου στο κρεβαττάκι σου παρέ και τα παίχνιδια σου απάντηση γαβ γαβ αουυυυ ξαναβγαινω να τον μαλωσω μου κατουρισε την πόρτα !!! :eek::eek: αλλά έχει πλακα τι να του πεις !!! :mad:
 
Last edited:


GRDANE

Well-Known Member
7 Σεπτεμβρίου 2007
6.815
5.047
patra
grdane.blogspot.com
oso πλάκα και να εχει αν αρχίσεις να του κανεις τα χατηρια.....
μετά θα είναι αργά και για εκπαίδευση και για όλα....
είναι ελ. ποιμενικός σωστά...????
 


sir-elric

Well-Known Member
17 Νοεμβρίου 2006
2.589
3
marathon beach
Τα λάτρεβει !!!! ακούει παιδικι φών η
έχω εμπείρια από σκύλια και ξέρο 2 πραγμμάτα για την πόλυ πόλυ βασική εκπαιδευση , μέχρη να παει 6 7 μήνων να τον παω και εκπαιδευτη αλλά αυτός είναι αλλή φάση βάζει το κεφαλι κάτω και τέλος !!!

πχ κάθε μέρα κοιματε έξω απο την πόρτα μου δεν με ενοχλει ποτε χθές μύρισε air contion μέσα ε λύσαξε !!!! ανοιξέ την σύρομενη μπαλκονοπόρτα μπήκε μέσα , αττάλε έλα αγοράκι μου κοιμήσου στο κρεβαττάκι σου παρέ και τα παίχνιδια σου απάντηση γαβ γαβ αουυυυ ξαναβγαινω να τον μαλωσω μου κατουρισε την πόρτα !!! :eek::eek: αλλά έχει πλακα τι να του πεις !!! :mad:
αχ τι ωραια τι γλυκα ειναι ολα αυτα! τελεια


οταν θα εχεις ενα κακομαθημενο κυριαρχικο σκυλι 50 κιλων να δω ποσο πλακα θα εχουν ολα αυτα
 




harryf3

Well-Known Member
27 Απριλίου 2009
7.818
76
Ξάνθη
Ασχετο και σχετικο, αλλά μια και μιλαμε για κακομαθημενο θα ηθελα να το αναφερω γιατι ακομα το θυμαμαι.

Πριν απο καιρο, πολύ προτου παρω την Ηρα, με ειχε παρακαλεσει ενας φιλος, λογω εκτακτου περιστατικου, να φιλοξενησω ένα βραδυ το 4 μηνων κουταβι του.
Ημιαιμο ελληνογερμανικο ή κατι τετοιο τελος παντων.

Επειδη ειχα ηδη την πινσερινα, θεωρησε ότι κατι ξερω από σκυλια και θα ειχε και το κουταβι του παρεα.
Ειπα κι εγω, 4 μηνων, κατι στοιχειωδες θα ξερει.

Ο απολυτος εφιαλτης. Δικαιολογημενα θα μου πεις, λογω αλλαγης περιβαλλοντος. Στο μαλκονι χαλαγε ο τοπος από τις κραυγες και ρημαζε τα παντα.
Φυσικα γρηρορα το πηραμε μεσα. Μολις ξεθάρρεψε, αρχισε να κυνηγαει την πινσερινα μας και να της επιτιθεται.
Φοβηθηκαμε και μαζεψαμε την πινσερινα και μετα αρχισε να διαλυει το σπιτι παρά τις προσπαθειες της κορης μου να παιξει μαζι του και να το κανει να χαρει.

Το συγκλονιστικο όμως ηταν, επειδη αργησαμε να το βγαλουμε για τουαλετα (ασε που δεν μας εδωσε περιλαιμιο ουτε λουρι και της πινσερινας είναι πολύ μικρα και ψευτικα για τετοιο κουταβι) δεν πηγε κάν σε καποια γωνια εξω ή εστω μεσα στο σπιτι για να τα κανει.
Περπατουσε καμαρωτο στο σαλονι και ε#εζε, εκανε μερικα μετρα γεματα ακαθαρσιες και να μην μιλησω για το κατουρημα.
Δεν ακουγε ουτε στο ονομα του και δεν επαιρνε από φωνες.

Οσο και να το επηρεασε η αλλαγη περιβαλλοντος, εχω την εντυπωση ότι αν ηταν στοιχειδως εκπαιδευμενο και του ειχαν δειξει ότι υπαρχουν όρια, θα ηταν πολύ καλυτερα τα πραγματα.

Μετα από ένα μηνα το εδωσε το σκυλι ο φιλος μου. Δεν μπορουσε να το αντεξει ουτε και ο ιδιος. Ας προσεχε.
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
Eνα σκυλί που έχει μάθει την τουαλέτα του δεν τα κάνει μέσα σε χώρους ακόμα και αν αυτο δεν είναι σπίτι του, αλλα μονο έξω..

Φυσικά και δεν φταίει το σκυλί αλλα ο φίλος σου..;):)
 


scooby doo

Well-Known Member
25 Φεβρουαρίου 2009
612
3
Ναύπλιο-Αθήνα
μέτα από 2 βδομάδες συμβίωσεις με τον Αττάλο εχώ να πω τα έξης

είναι πόλυ καλό ζώο αρωσταίνει με τα παιδεία :)
σέβεται τον χώρο του και είναι και αγαπισίαρης !!!

άλλα τετοιο Ξέρο ΚΕΦΑΛΙ ΠΕΙΣΜΑΤΑΡΗΣ δεν έχω δει !!!! δηδ αμά του μπει κάτι στο μύαλο δεν κάταλαβαινει τπτ θα το κάνει !!!!!! Και το κύριοτερο έχει μια απάθεια στα μαλώματα !!!!! δηδ σε ντουβάρια μίλας στον αττάλο μίλας όταν θέλει θα σε γράψει !!!

Του άρεσουν τα χάδια παιχνιαδια λίχουδιες κτλ αλλά δεν θα σου κάνει τα χατήρια για την ανταμοιβή με τπτ και αμά έπιμενεις θα ακούσεις γαβ γαβ γρρρ ( όχι άγρια βέβαια ) !
Σαν να διαβάζω για τον Σκούμπι μου..(ημίαιμος ποιμενικός). Λατρεύει τα παιδιά, δεν τους φέρεται ποτέ ατσούμπαλα, να χοροπηδάει πάνω τους κλπ.. αλλά είναι Ξερό Κεφάλι.. Πολύ όμως..

Να προστεθώ και εγώ σε αυτούς που σου λένε πρόσεχε λοιπόν γιατί τα προβλήματα που δεν θα λυθούν από την αρχή θα τα βρεις μπροστά σου πολύ σύντομα..(πριν φτάσει τα 50 κιλά!)!
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.815
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf