Golden Retriever




Ioulitsa

Well-Known Member
3 Ιουνίου 2009
98
0
Έδεσσα-Θεσσαλονίκη
Γεια! Είμαι η Ιώ και έχω έναν Goldenako τον Άρη που είναι 4 χρονων! Πραγματικά ειναι καταπληκτικά σκυλιά!
(δε ξέρω γιατί αλλά δε μπορώ να βάλω φωτο του στο αβαταρ, του έχω φτιαξει άλμπουμ όμως στο προφίλ μου!!!)
 


harryf3

Well-Known Member
27 Απριλίου 2009
7.818
76
Ξάνθη
Από τον πινακα ελεγχου, πηγαινε αριστερα στο μενου στην επεξεργασια επιλογων και τσεκάρισε το Προβολή Avatars.
 




Άρτζι

Member
22 Ιουλίου 2010
15
0
Έδεσσα
Γεια σας !!!! ειμαι ο τασος και εχω ενα γλυκητατο κουταβι golden ,την Αρτζι.Ειναι απλα πανεξυπνα και φυσικα πανεμορφα!!!
 






katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
Μάλιστα...έχεις pedigree? Την έχει δηλώσει τη γένα?
Ψάξε πάντως να ενημερωθείς γιατί δεν παίρνουμε σκύλο από ιδιώτες ..και ιδίως τα Golden που έχουν κάποιες κληρονομικές παθήσεις οι οποίες μπορεί να σε ταλαιπωρήσουν στο μέλλον...
Βάλε και καμία φωτογραφία να τον δούμε!!!
 


Άρτζι

Member
22 Ιουλίου 2010
15
0
Έδεσσα
και οι δυο γονεις ειναι αγορασμενοι υγιεστατοι και γενικως πανεμορφοι

αμα τους βρω καμια μερα θα τους βγαλω φωτο τους γονεις της


σημειωση:πηρα το μεγαλυτερο απο τα 7 που γεννηθηκαν και ειναι τεεελειο!!!
 


mathousalix

Well-Known Member
9 Ιανουαρίου 2009
803
1
το κουταβι σου ειναι οντως πανεμορφο!!!

ομως γενικα να ξερεις οτι το "πανεμορφο' εκτος του ειναι εντελως υποκειμενικο δεν ειναι ο γνωμονας με βαση τον οποιο παιρνουμε σκυλι..κανε μια αναζητηση μεσα στο φορουμ για byb και εκτροφεις και θα καταλαβεις!!!

φιλικα :)
 


DOG.CRIME

Well-Known Member
5 Ιουλίου 2010
1.289
7
το μαγαλύτερο γιατί?

σε γέννες αν έχεις την δυνατότητα επιλογής διαλέγεις το μεσαίο μέγεθος και το φυσιολογικά δραστήριο.

δεν ξέρω αν ισχύει έστι μου είχε πει ένας εκτροφέας
 


katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
Δεν νομίζω ότι ισχύει αυτό..
Ο εκτροφέας μπορεί να σου πει μορφολογικά αρκετά πράγματα για το κουτάβι σου...
Το μέγεθος του κουταβιού συνολικά είναι σχετικό...'
έχω δει κουτάβια που ήταν τα πιο μικρόσωμα της γένας να έχουν καταλήξει καταπληκτικοί σκύλοι...
Ούτε θέμα δραστήριου παίζει για μένα προσωπικά...
 




DOG.CRIME

Well-Known Member
5 Ιουλίου 2010
1.289
7
Δεν νομίζω ότι ισχύει αυτό..
Ο εκτροφέας μπορεί να σου πει μορφολογικά αρκετά πράγματα για το κουτάβι σου...
Το μέγεθος του κουταβιού συνολικά είναι σχετικό...'
έχω δει κουτάβια που ήταν τα πιο μικρόσωμα της γένας να έχουν καταλήξει καταπληκτικοί σκύλοι...
Ούτε θέμα δραστήριου παίζει για μένα προσωπικά...
ναι εννοούσε ανθρώπους που δεν μπορούν να καταλάβουν την μορφολογία ενός κουταβιού.

αν έχεις έμπειρο μάτι σίγουρα κοιτάς και άλλα πράγματα.
 


BRUNNO

Active Member
27 Δεκεμβρίου 2010
36
0
LIMASSOL CYPRUS
Γεια σας και από εμένα. Με λένε Βασίλη και εχω εδω και 4 μήνες ενα αρσενικό golden το Bruno. Ειναι καταπληκτικός και αν εξαιρέσεις οτι εχει φαει σχεδόν ολα τα λουλούδια τις γυναικας μου απο τον κήπο 2 φορές ολα τα αλλά καλά. Ειναι μεσα στη ενέργεια αλλα ευτυχώς εχουμε αρκετό χωρο για βολτα και εκτόνωση. Τον ''ξελιγονο'' στο παιχνίδι και πιστεύω οτι περνά αρκετα καλά. Ειναι αρκετα εξυπνος αν και μερικες φορές σε κοιτάει με ενα βλέμμα τελείως χαζό ειδικά οταν θέλει κατι. Τωρα εχουμε αρχίσει και τις βόλτες στην Θάλασσα την οποια ακόμα κοιταει με μισό ματι. Ειναι λιγο ατσουμπαλος αλλά πιστευω οτι ειναι μικρός ακόμα και θα στρώσει.
 


stamatia

Well-Known Member
6 Ιουνίου 2009
5.371
2.994
Ειναι καταπληκτικός και αν εξαιρέσεις οτι εχει φαει σχεδόν ολα τα λουλούδια τις γυναικας μου απο τον κήπο 2 φορές ολα τα αλλά καλά.
Προσοχή με τα λουλούδια.
 


BRUNNO

Active Member
27 Δεκεμβρίου 2010
36
0
LIMASSOL CYPRUS
Προσέχουμε προσέχουμε αν και τωρα δεν ασχολείτο παρα πολυ με τα λουλούδια αλλα με το να ανοίγει μεγαλες τρυπες στον κηπο και να χωνει το κεφάλι του μεσα λες και ψαχνει για τον θησαυρό.
 


golden boy

Well-Known Member
12 Σεπτεμβρίου 2010
805
93
Hell
Nα 'μαστε και μεις !
Μολις συστηθηκαμε και ειπαμε να κανουμε και την πρωτη μας παρουσιαση.
Chavi.
Το παλικαρι που μας εκλεψε τις καρδιες!Συγκατοικουμε εδω και δυο χρονια σχεδον και ολα μεχρι τωρα βαδιζουν καλα.
Δεν μας δημιουργησε ποτε το παραμικρο προβλημα και αυτο ειναι πολυ μεγαλη υποθεση για δυο ανθρωπους που δεν ειχαν ποτε ξανα σκυλο στην ζωη τους.Θα μπορουσε να μας ειχε κανει την ζωη πατινι,αλλα την γλιτωσαμε.
Ειχαμε κανει τις απαραιτητες ερευνες οσον αφορα την φυλη,αλλα και απειρες συζητησεις με ιδιοκτητες γκολντεν.
Ολοι οι δρομοι τελικα οδηγουσαν σ' αυτον. Και μπορω να πω πλεον με σιγουρια οτι εχει ξεπερασει κατα πολυ τις προσδοκιες μας.
Ειναι ενας σκυλος τρομερα καλοβολος και τρυφερος.Εχει υπερβολικα πολλη ενεργεια,την οποια φροντιζουμε να την βγαζει καθημερινα ειτε στην παραλια με κολυμπι (εχουμε την τυχη να μενουμε σε περιοχη με παραλια στα 3 λεπτα με το ποδι),ειτε σε καποιο ομαδικο μαθηματακι με αλλα σκυλια.Μεσα στο σπιτι ειναι ενας αγγελος,δεν μας εκανε ποτε ζημιες,ουτε καν σαν κουταβι (ενταξει,κατι φιλτρακια για στριφτα τσιγαρα δεν μετρανε καν..:D)
Χαιρομαι πολυ που βρηκα και αλλους ιδιοκτητες,ελπιζω να μπορεσουμε να πουμε καποια πραγματα και να ακουσω και καποιες αποψεις και συμβουλες.
Iδου ο κυριος Chavi,
 

Attachments



ninoula

Well-Known Member
17 Φεβρουαρίου 2010
149
1
Κομοτηνή
καλώς ήρθατε με τον κούκλο σας....
λιώνω για την φώτο μέσα στο νερό...
όντως η ζωή μαζί με ένα γκολντενάκι είναι απίθανη ....έρωτας μεγάλος...
να τον χαίρεστε και εδω θα είμαστε να τα λέμε:):)