leoN - Ελληνικός Ποιμενικός


Noela

Well-Known Member
25 Οκτωβρίου 2007
1.954
222
Παλλήνη
www.agilityadddicts.gr
Το Σαββάτο το μεσημμερi θα πάω απο αθήνα Χαλκιδική Kids welcome !!!! xixixi :p ++ 1
Καλόταξιδο και καλόριζηκο το κ9 !!!!
Πίσω στο θέμα μας απο που τον πήρες τον Λεων ? δώσε πληροφώριες για την αποκ΄τηση του !

υγ. Ο Λεων γιατί χασμουρίεται ??? "αμαν αυτη η μάμα μου παλί αργό μηχανάκι πήρε και θα τρώμε πίτες !!! "

Σάββατο μεσημέρι θα είμαι Σέρρες στην πίστα, εκεί που είναι τα σοβαρά μηχανάκια. Slow riders welcome. :p
Thanks, στρώνω!

Όταν έψαχνα για Ελληνικό Ποιμενικό είχα επικοινωνήσει με τον ΟΦΕΠ ηλεκτρονικά και τηλεφωνικά. Μου είπαν ότι θα είχαν γέννα σε 3 μήνες αλλά γενικά με γράψανε οπότε (αναγκαστικά) τους έγραψα κι εγώ. Ο Αρκτούρος, πέραν του ότι έχει μεγάλη λίστα αναμονής, δίνει σε κτηνοτρόφους και όχι για να πάρεις έναν για πετ στην Αθήνα.
Τον Λέοντα τον πήρα από τσοπάνη που είχε 3 γέννες εκείνη τη στιμή. 25, 33 και 55 ημερών, σε διάφορους θάμνους. Είχα πάει για να πάρω των 55 ημερών εννοείται, αλλά είδα 3 άρρωστα σε αυτή τη γέννα. Έτσι διάλεξα ένα των 33 ημερών, ενδιάμεσο σε χαρακτήρα καθώς δεν ήθελα κανένα εκ των δύο άκρων. Τον πήρα επιτόπου γιατί δεν ήξερα αν σε ένα μήνα θα τον έβρισκα υγιή και ζωντανό. Ήταν απογαλακτισμένος, με τη μάνα του δεμένη πιο μακριά (μην τη ξεζουμίζουνε γιατί την ήθελε για εργασία) και ο τσοπάνης όλο περηφάνια μου δήλωσε ότι θα τους έδινε τυρόγαλα! :maria:
Χαρτιά φυσικά δεν έχει, ούτε ενδιαφέρθηκα ποτέ να αναγνωριστεί.

p.s. Ο Λέων χασμουριέται γιατί έχει στρεσσαριστεί από το sit-stay δίπλα στο Κ9. :p
 


gvaikousis

Well-Known Member
9 Ιουνίου 2009
110
0
Athens
Ζηλεύω

Τόσο για τον σκύλο όσο και για το Σαββάτο.
Να σου πω γυρνάς κάτω από 1:30 ;
Βρε μπας και με ξέρεις; Ένα custom κίτρινο ασημί CBR 600 είχα. (με κουστουμιά πολυεστερικό). Αλλά έχω να πάω από το 2005
Τώρα με το τρακτέρ μου (το GS) θα έρθω να οργώσω τα χωράφια γύρω από την πίστα :)
 








Noela

Well-Known Member
25 Οκτωβρίου 2007
1.954
222
Παλλήνη
www.agilityadddicts.gr
Πέρασαν τόσα χρόνια και δεν έγραψα ποτέ για το "αποπαίδι" που λέει και ο Κώστας, μπαμπάς Πύρρου.
Τώρα πια... όταν βρω το κουράγιο θα γράψω...
Μια εικόνα, 1000 λέξεις λένε, οπότε για την ώρα καταθέτω πολλά καρέ, μόνο από agility.

[video=youtube_share;D0AVlMEf1og]http://youtu.be/D0AVlMEf1og[/video]
 


chrysoula

Well-Known Member
18 Ιανουαρίου 2011
2.819
31
Αθήνα
Αααααχ, βρε Έφη μου.... ήταν ένας υπέροχος σκύλος, πανέμορφος χαρακτήρας και τόσο μα τόσο ξεχωριστός!!! Να τον θυμάσαι με αγάπη, το ξέρω καλά πόσο δύσκολο είναι αλήθεια, όμως όπως σκέφτομαι και για την Κλαιρούλα μου έτσι θα σου πω να κάνεις και εσύ με τον Λέοντα, να τον θυμάσαι με αγάπη, χαρούμενο και ευτυχισμένο! Και να σε παρηγορεί η σκέψη ότι έζησε καλά, γεμάτα και υπέροχα χρόνια κοντά σας!!

Να είναι καλά το μωρό μου όπου και να είναι και σου εγγυώμαι ότι έχει καλή συντροφιά!! Τα αγάπαγε πολύ να ευγενικά τεράστια αρκούδια η μικρή!
 


stamatia

Well-Known Member
6 Ιουνίου 2009
5.371
2.994
Να τον θυμάσαι χαρούμενο και ευτυχισμένο.
(Το προσπαθούσε το άθλημα ο γλυκός μου :)).
 


zouzounos

Well-Known Member
19 Ιανουαρίου 2009
1.954
317
Φανταστικος χαρακτηρας!Ειχα την τυχη πολλες φορες να παιξω μαζι του εντος και εκτος στιβου.Τι χαδια
τι παιχνιδι με το σωμα......παρα το μεγεθος του ηταν προσεκτικος,ποτε δεν σε φοβιζε και παντα με αυτη την ηρεμια του σε κερδιζε.
θυμαμαι την τελευταια μερα πριν "φυγει" ολοι μα ολοι εργασιακοι και μη ειχαν παθει πλακα!
Τετοια δειγματα προωθουν την φυλη.Μπραβο Εφη ειμαι σιγουρος οτι ειναι ευτυχισμενος.
μου λειπει παντως...ποσες φορες ειχα κατσει μαζι του μεσα στο δωματιο....
Το μονο που δεν προλαβε ηταν να μου "φτιαξει" τον ρουντ...
Καλο ταξιδι
 






aouimbae

Well-Known Member
7 Μαϊου 2011
1.753
26
Τι λετε ρε παιδια , εφυγε ο σκυλαρος? παντα τον καμαρωνα σ ο,τι ανεβαζε η ιδιοκτητρια του.. Καλο ταξιδι :(


Sent from my iPad using Tapatalk HD
 
  • Like
Reactions: Katiariko


















Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.813
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf