Maya the Golden Retriever




Kharma

Well-Known Member
3 Ιουνίου 2013
120
1
Υπεροχη κ η φωτο κ η στιγμη κ η κουταβινα κ το κουκλι ο γιος σου!!!Να ειστε ολοι καλα!!!
 


themdro

Well-Known Member
9 Ιανουαρίου 2012
112
74
36
Βριλήσσια
Παιδιά σας ευχαριστώ πάρα πολύ, να είστε καλά! Τρελαίνομαι που τα πάνε τόσο καλά οι 2 τους, βέβαια είναι μέχρι ο μικρός να πάρει κανένα φορτηγό και να παίξει, τότε γινόμαστε καπνός :)
 


dnassib

Well-Known Member
10 Μαϊου 2013
1.469
1.077
Παγκράτιους exoticus
Υπέροχες φωτογραφίες πραγματικά-- να τα χαίρεστε και τα 2!
Εγώ έχω μια άλλη, πιο 'πεζή' ερώτηση: παρατήρησα την uber cool φλοκάτη σας (έρωτας!) και ήθελα να ρωτήσω...πως την παλεύετε; Με την φλοκάτη και τα μικρά;;
 


dimitris_27

Well-Known Member
22 Ιουλίου 2013
179
89
Να τη χαιρεσαι. Ακου να δεις τωρα. Και εγω πηρα τη δικια μου(7,5 μηνων τωρα) απο το εκτροφειο της Αλεξιας Καμμενου, ειναι απο τον ιδιο πατερα και την εχω ονομασει Μαγια.
 


Kimigaz

Well-Known Member
7 Απριλίου 2013
743
238
Goldenland
Να τη χαιρεσαι. Ακου να δεις τωρα. Και εγω πηρα τη δικια μου(7,5 μηνων τωρα) απο το εκτροφειο της Αλεξιας Καμμενου, ειναι απο τον ιδιο πατερα και την εχω ονομασει Μαγια.
Που εχεις να μας βαλεις φωτο απο τον Σεπτεμβριο!!
 


dimitris_27

Well-Known Member
22 Ιουλίου 2013
179
89
Που εχεις να μας βαλεις φωτο απο τον Σεπτεμβριο!!
Ναι δικιο εχεις. Τις επομενες μερες θα ανεβασω μερικες. Ειχα ανεβασει και τον Δεκεμβρη αλλα στο θεμα με τις αστειες φωτογραφιες.
 


Kimigaz

Well-Known Member
7 Απριλίου 2013
743
238
Goldenland
Να τη χαιρεσαι. Ακου να δεις τωρα. Και εγω πηρα τη δικια μου(7,5 μηνων τωρα) απο το εκτροφειο της Αλεξιας Καμμενου, ειναι απο τον ιδιο πατερα και την εχω ονομασει Μαγια.
Που εχεις να μας βαλεις φωτο απο τον Σεπτεμβριο!!

Άλλο εκεί!! Ανεμένω!!
 


themdro

Well-Known Member
9 Ιανουαρίου 2012
112
74
36
Βριλήσσια
Να τη χαιρεσαι. Ακου να δεις τωρα. Και εγω πηρα τη δικια μου(7,5 μηνων τωρα) απο το εκτροφειο της Αλεξιας Καμμενου, ειναι απο τον ιδιο πατερα και την εχω ονομασει Μαγια.

Πω πω σύμπτωση, να τη χαίρεσαι!!! Είναι και ο Nouba καταπληκτικό σκυλί! Πως είναι μέχρι στιγμής η συμβίωση?
 


dimitris_27

Well-Known Member
22 Ιουλίου 2013
179
89
Στην αρχη ηταν λιγο ατιθαση και τον καιρο που εβγαζε δοντια ειχε καποιες στιγμες τρελας(ειδικα πριν κανει τα εμβολια που δε μπορουσε να βγει βολτα). Πλεον μεσα στο σπιτι ειναι παναγια και η συμβιωση ειναι απολυτα αρμονικη. Τωρα το εξω προσπαθουμε λιγο να καλυτερευσουμε. Να μη τραβαει στη βολτα, να ακουει κλπ(γιατι οταν βγαινει βολτα ειναι λιγο στον κοσμο της).
 




dimitris_27

Well-Known Member
22 Ιουλίου 2013
179
89
Την εχουμε σε crate το πρωι που λυπουμε(6-6.5 ωρες). Τωρα προσπαθουμε να καταλαβουμε πως αντιδραει οταν ειναι μονη της, μηπως και αρχισουμε να την εχουμε ελευθερη.
 


themdro

Well-Known Member
9 Ιανουαρίου 2012
112
74
36
Βριλήσσια
Μια χαρά δηλαδή! Δημήτρη ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις. Εμας είναι σε γενικές γραμμές πολύ ήρεμη, έμαθε άμεσα την τουαλέτα και πάει μόνη της πλεον στην τζαμόπορτα για να τη βγάλουμε έξω και προσέχει πολύ τον μικρό, άσε που τον ακολουθάει παντού όταν κρατάει φαγητό μπας και πέσει τίποτα, πολύ γέλιο.

Να σας ζήσει και πάλι, βάλε καμια φωτογραφία να τη θαυμάσουμε!!!
 


dimitris_27

Well-Known Member
22 Ιουλίου 2013
179
89


themdro

Well-Known Member
9 Ιανουαρίου 2012
112
74
36
Βριλήσσια
Υπέροχες φωτογραφίες πραγματικά-- να τα χαίρεστε και τα 2!
Εγώ έχω μια άλλη, πιο 'πεζή' ερώτηση: παρατήρησα την uber cool φλοκάτη σας (έρωτας!) και ήθελα να ρωτήσω...πως την παλεύετε; Με την φλοκάτη και τα μικρά;;
Ευχαριστώ για τα καλά λόγια!! Η απάντηση είναι μια, σκούπα 2 φορές την ημέρα και ατμός 2 με 3 φορές την εβδομάδα και για τις τρίχες της Μαγιας αλλά και γιατί ο Νικόλας όλο και κάποιο (πολλά!!) ψίχουλο θα ρίξει κάτω από αυτά που φέρνει και τρώει. Με τις τρίχες δεν είμαι ευχαριστημένος βέβαια, αλλά δυστυχώς δεν είναι καιρός για αγορά σκούπας ακόμα.
 




themdro

Well-Known Member
9 Ιανουαρίου 2012
112
74
36
Βριλήσσια
Ναι δυστυχώς δεν γίνεται διαφορετικά. Ηλεκτρικη (στα χαλιά τουλάχιστον) 2 φορές την ημέρα και ατμός για αποστείρωση, 2-3 φορές την εβδομάδα.
 


συλβοσκυλο

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2013
2.036
294
Ναι δυστυχώς δεν γίνεται διαφορετικά. Ηλεκτρικη (στα χαλιά τουλάχιστον) 2 φορές την ημέρα και ατμός για αποστείρωση, 2-3 φορές την εβδομάδα.
:eek:
Aν δεν ειχατε βελετζες νομιζω οτι δεν θα ηταν απαραιτητο τοσο σκουπισμα ε?
 


Kimigaz

Well-Known Member
7 Απριλίου 2013
743
238
Goldenland
Ε μια χαρα ειστε τοτε! Ειναι και ο πιτσιρικας τωρα για αυτο χρειαζεστε τοσες φορες σκουπα! Συγχαρητηρια στη 'μαμα' !! Της βγαζω το καπελο!
 


themdro

Well-Known Member
9 Ιανουαρίου 2012
112
74
36
Βριλήσσια
Συλβόσκυλο, αυτό να λέγεται, αλλά το χαλί προυπήρχε των μικρών οπότε δεν γινόταν διαφορετικά!

Κιμ, ποιός σου είπε οτι η μαμά μόνο καθαρίζει? χεχεχ Μπορώ να πω πως είμαι πιο περίεργος με την καθαριότητα εγω αλλά τα έχουμε μοιράσει μιας και οι 2 μαζί στο σπίτι είμαστε μόνο το αργά το απόγευμα προς βράδυ δυστυχώς.

Της βγάζω το καπέλο όμως που εκπαιδεύει και τα 2 μικρά με πολύ καλά αποτελέσματα!!
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.123
Μηνύματα
895.931
Μέλη
19.938
Νεότερο μέλος
panos95