Oh come the F*** on!




























Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Τέτοιο (χωρίς το κερατάκι, ε!) φορούσα στον δικό μου. Δεν τον ζόριζε, όχι. Φρόντιζα να τον έχω σε σκιά όμως την περισσότερη ώρα
 


Kouros

Banned
Banned
25 Μαρτίου 2014
757
529
Αυτα τα υφασματινα ρε παιδια δεν εμποδιζουν την αναπνοή ?
Ειδικα μια ζεστη καλοκαιρινη μερα...
Αφου αναπνεουν κ απτα πλαγια...
Αυτά τα υφασμάτινα δυστυχώς βολεύουν μόνο τον ιδιοκτήτη...Στη δική σας περίπτωση ένα πλαστικό θα ήταν καλύτερο γιατί δεν αφήνει τον σκύλο να γλύψει από κάτω (οπότε γλυτώνουμε και τη φόλα) και αερίζεται καλύτερα το ζώο.
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Τέτοιο (χωρίς το κερατάκι, ε!) φορούσα στον δικό μου. Δεν τον ζόριζε, όχι. Φρόντιζα να τον έχω σε σκιά όμως την περισσότερη ώρα
Έχω διαφορετική εμπειρία. Το υφασμάτινο που είχα στον Τζιμάκο αρχικά ήταν εμπόδιο στο να δροσίζεται ο σκύλος από το στόμα.
 


Yorkaddict

Well-Known Member
24 Ιανουαρίου 2011
5.445
12.860
Aθήνα
Συγνώμη βρε παιδιά, αλλά οι σκύλοι αποβάλουν θερμότητα με το λαχάνιασμα, το στόμα ανοικτό και τη γλώσσα έξω.
Αν τους κλείσεις το στόμα σε βαθμό τέτοιο που να μην μπορούν να αποβάλλουν θερμότητα και να διατηρήσουν σταθερή την θερμοκρασία του σώματός τους, αυτή θα αυξηθεί.
 


Lavernne

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2011
1.976
4.034
Περιστέρι
www.facebook.com
Επειδή και εμείς μάλλον θα χρησιμοποιήσουμε το πλοίο για να γυρίσουμε στην Αλεξανδρούπολη για διακοπές, θα πάω να της πάρω φίμωτρο. (Ω Θεέ!!)
Το ταξίδι είναι 15 ώρες, αλλά δε θα κλείσουμε καμπίνα, θα τη βγάλουμε στο κατάστρωμα.
Ευτυχώς η γραμμή δεν έχει ακόμα πολύ κόσμο και έτσι ελπίζω να περάσουν ήρεμα οι ώρες.
Είναι και φοβική τρομάρα της.

Για τις ανάγκες της (τις οποίες θα κάνει στο κατάστρωμα) αν έχω ένα μπουκάλι με νερόξυδο και αντισηπτικά μαντηλάκια, λέτε να τη βγάλω καθαρή από τις γλώσσες τους;
 


Ήρα & Freedom

Well-Known Member
22 Μαϊου 2016
210
639
Λάρισα
Για τις ανάγκες της (τις οποίες θα κάνει στο κατάστρωμα) αν έχω ένα μπουκάλι με νερόξυδο και αντισηπτικά μαντηλάκια, λέτε να τη βγάλω καθαρή από τις γλώσσες τους;
με την καμία
το χω κάνει και θα μας πετούσαν μαζί με το σκύλο στη Φαλκονέρα

καλύτερα εφημερίδα ή πάνα σε μια γωνία (πίσω από καμια λέμβο πχ) και μωρο μάντηλο για φασίνα αν κάτι ξεγύγει!

(καλό κουράγιο.....και στα γόνατα να πέσεις να πάρεις ένα σφουγγάρισμα όλο το κατάστρωμα όλο και κάποιος θα πει κάτι....)
 
  • Like
Reactions: Μαρια&Ηρα


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.236
7.779
Αυτα τα υφασματινα ρε παιδια δεν εμποδιζουν την αναπνοή ?
Ειδικα μια ζεστη καλοκαιρινη μερα...
Αφου αναπνεουν κ απτα πλαγια...
Φανταζομαι η πλειοψηφια δεν τα περνει για καθημερινη χρηση αλλα για περιστασιακη π.χ να υπαρχει σε περιπτωση που σου ζητηθει καπου,μεχρι να ανεβεις στο πλοιο κ.τ.λ Και χωρις σκοπο να τα φορεσει για αρκετη ωρα.
Τα πλαστικα επισης για καποιο λογο εφευγαν, γλιστρουσαν απο το κεφαλι του γκρεμλιν .
 
  • Like
Reactions: mareco