Pedigree














ΜΑΚΗΣ

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2006
4.160
2
αυτό το νούμερο είναι chip

το pedigree είναι ένα χρτί το οποίο γρα΄φει πολλά ονόματα.

δεν έχει καμία σχέση με το βιβλιαρίο υγείας

και εφόσον είδες τους γονείς του στον εκτροφέα θα έχεις ελληνικό pedigree.

πες στον εκτροφέα να σου δώσει αντίγραφο από το

http://www.koe.gr/

έντυπα ΚΟΕ

δήλωση γέννας
 


denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
Aυτό είναι σιγουρα chip ...
εάν είναι ελληνική γέννα δεν θα έχει βγεί ακόμα pedigree
αλλά μπορείς να ζητησεις αντίγραφο της δήλωσης γέννας, από τον εκτροφέα ...
 


PUG2

Well-Known Member
20 Ιανουαρίου 2008
80
0
ΛΑΡΙΣΑ
ΑΑΑ ευχαριστω πολυ!!!!επικοινωνησα μαζι του και μου ειπε οτι pedigreeδεν εχει ο σκυλακος και οτι πιστοποιητικο μορφολογιας θα μου στειλει μεσα στην βδομαδα!ο σκυλος ειναι ελληνικης εκτροφης μπορω να κανω κατι εγω ωστε να του βγαλω pedigree???

ευχαριστω πολυ για την βοηθεια σας!!!!! :lol: :lol: :lol:

ειναι παντως φανταστικος τελειος απεριγραπτος!!!!!!!!!
 


denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
Οχι, ο σκύλος είναι προιόν εκτροφής της ''πίσω αυλής'' και ό,τι σου στείλει είναι άχρηστο.

Δεν εχει pedigree για τους γονείς, ή τσιγκουνεύεται, ή δεν μπορεί να βγάλει γιατί η μάνα γεννάει κάθε 6 μήνες, ή δεν τον νοιάζει, αφού κάποιος θα βρεθεί να πάρει φτηνά το κουτάβι ...

πιθανότατα δεν είδες κάν τους γονείς, είδες κάποια άλλα, και (μακριά από μάς) αν αρρωστήσει ο σκύλος ή βγάλει κάποια κληρονομική ασθένεια το μόνο που θα βρείς αντί για υποστήριξη - συμβουλές, είναι κατεβασμένο τηλέφωνο.

Ο άνθρωπος αυτός ονομάζει αυτό εκτροφείο σκύλων και είναι, αλλά μοιαζει σαν εκτροφείο κοτόπουλων για σφάξιμο.

Αλλά εσύ το αγαπάς.

Ελπίζω να καταλάβεις ότι εσύ αν τον αγαπάς ή αν σε αγαπάει αυτός είναι δεδομένο και εξ' ού δέν έχει σημασία.

Σημασία έχει να καταδικάζουμε όλοι μαζί τετοιου είδους εκτροφές.
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
PUG2 said:
ΑΑΑ ευχαριστω πολυ!!!!επικοινωνησα μαζι του και μου ειπε οτι pedigreeδεν εχει ο σκυλακος και οτι πιστοποιητικο μορφολογιας θα μου στειλει μεσα στην βδομαδα!ο σκυλος ειναι ελληνικης εκτροφης μπορω να κανω κατι εγω ωστε να του βγαλω pedigree???

ευχαριστω πολυ για την βοηθεια σας!!!!! :lol: :lol: :lol:

ειναι παντως φανταστικος τελειος απεριγραπτος!!!!!!!!!
:? :? :?

Pug2, έχω την εντύπωση πως δεν αντιλαμβάνεσαι ούτε την σοβαρότητα της κατάστασης, ούτε το μέγεθος της απάτης…
 


ΜΑΚΗΣ

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2006
4.160
2
όταν σου στείλει το πιστοποιητικό καθαροαιμίας σκανάρησε το σε παρακαλώ και βάλτο στο forum
 


denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
Eννοείται ... αλλά δεν έχει πολύ σημασία να καταλάβει και να συμφωνήσει συγκεκριμένα ο pug2. Εξάλλου δεν ήξερε, ούτε ξέρει, και δεν μπορεί να ενημερωθεί από πουθενά.
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
το ξερω οτι το εχουμε ξαναπει..αλλα μπορειτε να ξαναπητε πως ανεβαζουμε φωτο..να βαλω επιτελους το pedigree !! :oops: :oops:
 






ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
denis said:
Eννοείται ... αλλά δεν έχει πολύ σημασία να καταλάβει και να συμφωνήσει συγκεκριμένα ο pug2. Εξάλλου δεν ήξερε, ούτε ξέρει, και δεν μπορεί να ενημερωθεί από πουθενά.
Η pug2, δεν ήξερε, την πάτησε και εάν ΘΕΛΕΙ μπορεί να ενημερωθεί από έμας (και μαζί με αυτήν οποίος άλλος ΘΕΛΕΙ να ενημερωθεί) για να μην την εξαπατήσουν ξανά.
 


PUG2

Well-Known Member
20 Ιανουαρίου 2008
80
0
ΛΑΡΙΣΑ
Εννοειται οτι θελω να ενημερωθω και για αυτο ρωταω!!!!!ναι θα σασ το ανεβασω μολις μου το στειλει!!!!!
παρακαλω ενημερωστε με γιατι μονο ειρωνια βλεπω και πειτε μου σας παρακαλω τι πρεπει να κανω ωστε να κηνυγησω και αυτον αλλα και αν μπορω να τα βγαλω εγω τα χαρτια που χρειαζεται το σκυλακι μου!!!!!!!
 


ΜΑΚΗΣ

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2006
4.160
2
χαρτιά ΔΕΝ ΒΓΑΖΕΙΣ.

ΤΕΛΟΣ

για κυνήγι το συζητάμε.

εσεύ οταν τον πήρες τηλ για το κξουτάβι του είπες ότι θες pedigree?

σου ανάφερε τίποτα αυτός?

τι συζητήσατε ΠΡΙΝ πάρεις το κουτάβι????????