Pedigree


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS




λοιπον τα καταφερα...
αυτο ειναι το pedigree επιτελους..οχι οτι με ενδιαφερει..αλλα για την ιστορια να ξερω το συγκεκριμενο πετ σοπ τι δεινει..
 


ΜΑΚΗΣ

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2006
4.160
2
εντάξει φαίνετε αλλά δεν είναι export.

αυτό σημαίνει ότι δεν μπορείς να το γράωεις στην Ελλάδα.

πρέπει να επικοινωνήσεις με τον Κυνοόγικό όμιλο στην Ουγγαρία και να σου το κάνουν αυτή export.

αυτοί θα σου πουν και εαν είναι πλαστό (δεν φαίνετε καλά αλλά δεν νομίζω)
 










kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
δεν ξερω πως εγινε αυτο..

ναι..κοιτα εγω τον βρηκα οποτε καταλαβαινεις οτι δεν πολυκοπτομαι..
αυτοι που μου το εδωσαν δεν ειχαν καμια υποχρεωση να μου το δωσουν..
παντως μου ειπαν οτι τον δωσανε 1000..ευρ.. :shock: για πετ σοπ πολυ ακριβα..
 


EVI.T

Well-Known Member
13 Ιανουαρίου 2008
455
5
ATHENS
www.afghanhounds.gr
πως στο καλο γινεται ολοι αυτοι οι byb(back yard breeders)να μοσχοπουλανε τα κουταβια τους και οταν καποιος σοβαρος εκτροφεας εχει κουταβια να τα κανει πορτα για το χειμωνα?????????? :?: :?:
 


denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
Eλα ντε ... η διατύπωση των αγγελιών και αυτό που λές στον ενδιαφερόμενο φταίει ...

rottweiler εκιεσιακά κουτάβια πατέρας ΧΧΧΧΧ μάνα ΧΧΧΧΧ cac, cacib, ΕΕΙΠ, ΙPO, από το εκτροφείο ΧΧΧΧΧ εγγύηση δυσπλασίας, διατίθενται σε γνώστες της φυλής κατά προτίμηση για εκθεσεις.
και

ροτβαίλερ μεγαλόσωμα, χοντρά κεφάλια, χοντρά κόκκαλα, μάνα κόρη παγκόσμιο πρωταθλητή, πατέρας ελάτε να δείτε πώς φυλάει, θα σας φύγει η μαγκιά ... λογική τιμή, για να μπορούμε να έχουμε όλοι στο σπίτι μας την φυλή που αγαπάμε ... :lol: :lol:
:wink: :wink:
 






Strays' help

Well-Known Member
29 Αυγούστου 2007
1.516
3
Γλυφάδα,Αθήνα
strayshelp.blogspot.com
Re: ..

πω πω..φρίττω με αυτές τις αγγελίες!

Απ την (πολύ)προσωπική μου εμπειρία πάντως,τα πετ-σοπ κοροϊδεύουν 100%.Τα κουτάβια είναι από puppy mills ή byb και τα πουλανει 700 και ΄1000 ευρω.Αν ξεμείνει κανενα και πάει πχ 4 μηνών ,πχ ενα ροτβαιλερ που ειχα δει,το δίνουν για 200 ευρω.

Αν όντως ήταν απο εκτροφείο και αν όντως τα εισήγαγαν ΔΕ θα το δίνανε τόσα.

Και έχουν σταματήσει να δίνουν pedigree γιατί λεει λόγω ΕΕ δεν βγαζουν πια τα εκτροφεία!Λες και έχει σχεση η ευρωζώνη και η ελεύθερη αγορά,με το χαρτί καθαροαιμίας του σκυλου!!!
Πολύ εκμετάλλευση ρε γμτ.
 






Νικος

Well-Known Member
13 Σεπτεμβρίου 2007
2.481
1
36
νεαπολη-νικαια
απαντηση απο ενα πετ σοπ περι πεντιγκρι οταν τους ρωτησα αν δινουν: εμεις επειδη οι ιταλοι εχουν αλλα κριτηρια μορφολογιας οι ουγγροι αλλα και οι ελληνες αλλα και ηδη καπιοι εχουν σταματησει να βγαζουν πλεον πεντιγκρι εχουμε επιλεξει εκτροφεα που δεν δινει αφου εχει πλεον καταργηθει και εχουμε φροντισει να δινει εγγυηση για δυσπλασια.τον ρωταω τοτε τι ειναι η δυσπλασια και μου λεει οτι δεν ειναι τιποτα απλα οταν θα μεγαλωσει ισως να κουραζεται πιο γρηγορα και ετσι και αλλιως ειναι πολλυ ακριβη εξεταση και δεν πρεπει να με νοιαζει γιατι δεν την κανει και κανεις.(απο το τελευταιο δεν εβγαλα ακρη). :shock: :shock: ](*,) :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 










FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
εμεις επειδη οι ιταλοι εχουν αλλα κριτηρια μορφολογιας οι ουγγροι αλλα και οι ελληνες αλλα
:shock: :shock:

Και εμεις, που παμε σε διεθνες εκθεσεις- τι κανουμε??

Ειναι παντος απαιχτοι με τις δικαιολογιες.
Και ο κοσμος τα χαφτει....

Την περασμενη εβδομαδα ηρθε μια οικογενια με ενα Westie σε πολυ κακια κατασταση. Κατοπην συμβουλης τις φιλης μου- που καταλαβε τι ειχε το μωρο, πηγαν στον κτινιατρο του μαγαζιου οποιος επιβεβαιοσε το Παρβο και το "αλλαξαν" με ενα καινουργιο!!
Και οταν τους ρωτισα γιατι πηγαν σε πετσοπ μου ειπαν οτι δεν ξερουν και πηγαν για καλυτερα.
Και τετια παραδειγματα- αααααπειρα.
Καθε εβδομαδα ενα τουλαχιστον. Παρβο-Μορβα ενναλαξ!