SOS τριχες παντου..


Xaroula_Rous

Well-Known Member
13 Μαρτίου 2014
109
88
37
Παιδια υπομονη.....εμενα δεν εχει σταματησει εδω και ενα μηνα να μαδαει παααρα πολυ....ειναι κ σε οιστρο τωρα χανει ακομα ποιο πολλες και μονο που την χαιδευω οχι να την χτενιζω κιολας.......οσο ο καιρος δεν παει καλα...τοσο τα παιδια μας θα μαδανε...εδω μαδαμε εμεις...............πολυ.........φετος παντως...δεν με βλεπω για χαλια.....τσαμπα ο κοπος........
 


rodriguez

Well-Known Member
5 Απριλίου 2013
329
111
Ανω Γλυφάδα
Μου έτυχε ένα περιστατικό, πήγαινα πρωινή βόλτα και βλέπω έναν που βούρτσιζε το σκύλο, ένα σαρπέι, κατηγορία κοντότριχων. Πιάσαμε κουβέντα μου λέει άστα να πάνε σηκώνουμε συνέχεια τα χαλιά κλπ, του λέω ο δικός μου δεν μαδάει. Τέλος πάντων ο τύπος είχε πολύ καλή ιδέα συνδύαζε βόλτα με βούρτσιμα και δεν μέναν οι τρίχες στο σπίτι :D
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Μου έτυχε ένα περιστατικό, πήγαινα πρωινή βόλτα και βλέπω έναν που βούρτσιζε το σκύλο, ένα σαρπέι, κατηγορία κοντότριχων. Πιάσαμε κουβέντα μου λέει άστα να πάνε σηκώνουμε συνέχεια τα χαλιά κλπ, του λέω ο δικός μου δεν μαδάει. Τέλος πάντων ο τύπος είχε πολύ καλή ιδέα συνδύαζε βόλτα με βούρτσιμα και δεν μέναν οι τρίχες στο σπίτι :D
Το κάνω κι εγώ ενίοτε, αλλά τη στήνω κοντά σε κάδο για να μαζέψω μετά τις τρίχες και να τις πετάξω. Βγαίνουν τόσες που ντρέπομαι να τις αφήσω ετσι απλά
 


Xaroula_Rous

Well-Known Member
13 Μαρτίου 2014
109
88
37
εγω εχω ενα ευχαριστο νεο! σημερα που εβαλα σκουπα...ενω καθε φορα η Γκρινια χαλαγε τον κοσμο δαγκωνε πηδαγε σαν κατσικι και τα σχετικα.... ηρθε σημερα την μυρισε κ επεσε τανασκελα μπροστα στη σκουπα...οπα λεω ...λες???? χαμηλωνω την ενταση...βαζω το ειδικο ματσουκι που ειναι για υφασματα καναπεδες (αυτο με το βουρτσακι το βελουδινο) και κανω την κινηση να την ψιλορουφηξω......παιδια θαυμα! το σκυλακουλακι μου εκατσεεεεε η ουρα δεν σταματουσε να κουναει! τρελαθηκε! και εγω επισης! μεσα σε 5 λεπτα.... ουτε τριχα πετουσε απο πανω της ουτε τπτ!πηρε την λιχουιδια της και ξαπλωσε κυρια!!!!!! νομιζω βρηκα λυση στο χτενισμα που εκτοξευει παντου τριχες!!!!! τωρα μενει να βρω κανενα ειδικο εξαρτημα για την σκουπα να εχει κ χτενα μαζι..κατι ειχε παρει το ματι μου!
 




matilda

Well-Known Member
16 Ιουλίου 2007
1.431
1.022
Το εχεις παρει αυτο @Orilis? Γιατι καπως, καπου, καποτε αχνοθυμαμαι οτι ειχα ρωτησει τιμη και μου ειχε φανει του πανακριβου, για εξαρτημα που κουμπωνει πανω στην σκουπα.
 




Xaroula_Rous

Well-Known Member
13 Μαρτίου 2014
109
88
37
Τιμη ειναι 59€ απο οτι ειδα... και εχει μια βουρτσα μονο την οποια διαλεγεις βαση του τριχωματος...κανει και μασαζ ταυτοχρονα...και εγω το λιμπιζομαι αλλα δεν εχω τοσα! και το μικρο σκουπακι της σκουπας καλο μου φαινεται τελικα αχαχαχα :)
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Θα πατε στο θεμα με τη σκουπα για τριχες, θα δηλώσετε ποια μέρα σκουπιζει το σπιτι η καθε μια σας.... θα παρετε τη σκουπα ρεφενέ και θα ξεκινησετε... Δευτερα η μια, τρίτη θα την παίρνει η αλλη, κ.ο.κ. Μια χαρά θα σας βγει ετσι!
 


matilda

Well-Known Member
16 Ιουλίου 2007
1.431
1.022
Οχι matilda δεν το έχω πάρει, ουτε τιμή ξέρω, αλλά το λιμπίζομαιιιιιιιιιιιι
Μωρε και εγω το λιμπιζομανε αλλα οπως λεει και η γειτονισσα του πανω οροφου @Xaroula_Rous με ενα καλο περασμα με την βουρτσα του σκυλου απο την καλη και απο την αναποδη φορα του τριχωματος και ταυτοχρονο ρουφηγμα με την σκουπα μια χαρα δουλεια γινεται.

Υ.Γ. Εγω θυμαμαι πολλα παραπανω ευρα. Οχι οτι τα 59 τα λες και λιγα...
 


Xaroula_Rous

Well-Known Member
13 Μαρτίου 2014
109
88
37
μαλλον ριξανε την τιμη γειτονισσα!!!!!!!!! εγω παντως την περασα απο την καλη μερια του τριχωματος...την επομενη θα δοκιμασω και την αναποδη...αφου καθεται κ της αρεσει...να της το στερησω?????? :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
 




D

Deleted member 14614

Guest
Ωραία, λέμε τον πόνο μας εδώ βλέπω!χαχα
Κι εμείς τα ίδια... Εδώ και κανένα μήνα έχουμε πήξει στην τρίχα. Πρέπει να τον βουρτσίζω κάθε μέρα για να μην φεύγουν τούφες. Κι αν ξεχαστώ, αρχίζει και τρίβεται στις γλάστρες της βεράντας και σπάει τα φυτά, πανάθεμά τον!
 
  • Like
Reactions: Xaroula_Rous


matilda

Well-Known Member
16 Ιουλίου 2007
1.431
1.022
Τι ειναι το πελμα τουρμπο?

Καθεται το Ρασονι γενικα στην σκουπα ή την αποφευγει?
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Δεν κάθεται γιατί του αρέσει να παίζει μαζί της... Το πέλμα τούρμπο είναι ένα πέλμα σκούπας που έχει και βούρτσα μέσα που γυρίζει
 


Xaroula_Rous

Well-Known Member
13 Μαρτίου 2014
109
88
37
Δεν κάθεται γιατί του αρέσει να παίζει μαζί της... Το πέλμα τούρμπο είναι ένα πέλμα σκούπας που έχει και βούρτσα μέσα που γυρίζει
χμμμμ δεν το ξερω αυτο....αλλα δοκιμασε το κ αν κανει δουλεια γλυτωσες και εσυ.... !!!!
 


Xaroula_Rous

Well-Known Member
13 Μαρτίου 2014
109
88
37
Ωραία, λέμε τον πόνο μας εδώ βλέπω!χαχα
Κι εμείς τα ίδια... Εδώ και κανένα μήνα έχουμε πήξει στην τρίχα. Πρέπει να τον βουρτσίζω κάθε μέρα για να μην φεύγουν τούφες. Κι αν ξεχαστώ, αρχίζει και τρίβεται στις γλάστρες της βεράντας και σπάει τα φυτά, πανάθεμά τον!
Υπομονη ολοι ψαχνουμε πατεντες και λυσεις! τριχες παντου! :rolleyes::rolleyes:o_O
 


matilda

Well-Known Member
16 Ιουλίου 2007
1.431
1.022
Βουρτσα που γυριζει μονη της? Χμμμ και αν τραβηξει καμμια τουφα ατσαλα και πονεσει το σκυλι?

Δεν ξερω, εγω βουρτσιζω και εχω σκετο τον σωληνα της σκουπας χωρις κανενα εξαρτημα επανω.
 




matilda

Well-Known Member
16 Ιουλίου 2007
1.431
1.022
Αν ειναι καλα χτενισμενος και δεν εχει κομπακια ή σκουπιδακια που αν πιαστουν θα τραβηξουν μαζι και τριχες, εγω μια δοκιμη θα την εκανα με το τουρμπο
 
  • Like
Reactions: Orilis