Ώρες ώρες φοβάμαι το σκυλί μου ότι θα μου επιτεθεί


tsimakgr

Well-Known Member
30 Απριλίου 2011
572
9
Athens
deskon μία είναι η λύση για να δοκιμάσεις αν ο σκύλος σου θα σε φάει ποτέ...
Πρέπει μία μέρα, πριν κοιμηθείς, να βάλεις λίγο Ketsup ή λίγο γιαουρτάκι στα δάχτυλα των ποδιών σου...
Αν ξυπνήσεις το πρωί και σου λείπει κανένα δάχτυλο τότε έχεις λόγο να ανησυχείς...
Αλλιώς μην αγχώνεσαι....


Είσαι σε ομάδα χαμηλού κινδύνου έτσι κι αλλιώς γιατί τα troll βρωμάνε ψαρίλα!!!!!
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.885
Χμμ
Εγώ έχω καταλάβει τι παίζει
Διαφώτισέ μας λοιπόν. Μην μας κρατάς σε αγωνία.

Αλλά
Κάποιος που μπαίνει. Τυχαία . Πρώτη φορά
Τι γνώμη αποκομίζει για την κοινότητα εδώ?
Ποικίλλη. Το σώφρον, θα ήταν να περιμένει να βγάλει συμπέρασμα, μετά από πολλές επισκέψεις. Οχι από την πρώτη.
 




Giannis_Rottie

Well-Known Member
2 Ιουλίου 2013
1.207
1.243
Brakhami,Athens,Greece
Ενα σκυλι για να δαγκωσει πρεπει να νιωσει ιδιαιτερη απειλη(που και παλι θα γαβγισει...προειδωποιωντας πριν δαγκωσει) ή πρεπει να ειναι σε αμυνα ή να εχει καποια ενοχληση (καποιο θεμα υγειας..οπως να εχει καποια διαταραχη στομαχου η καποια διαταραχη σε καποιο ζωτικο οργανο που του επιφερει πονο και εκει μπορει να δαγκωσει αλλα οχι να ξεσκισει/κοματιασει κατι...!αν και εφοσον το σκυλι σου ειναι μια χαρα με τους ανθρωπους...τοτε δεν χρειαζεται να φοβασαι! (οσο αφορα την επιθετικοτητα με τα σκυλια..αυτο καλο ειναι να το επιλυσεις με την βοηθεια εκπαιδευτη)!
 


deskon

Banned
Banned
4 Αυγούστου 2013
86
0
Θεσσαλονίκη
Συνεχίζεις να δίνεις ακόμη γλυκά στο σκυλί;
Tρώω μπισκοτάκια γλυκά με τον καφέ μου και έρχεται αυτή η λιγούρα και μου ζητάει από κανένα και εγώ της δίνω. Δεν την αντέχω να με παρακαλάει υποκίπτω.:(
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Tρώω μπισκοτάκια γλυκά με τον καφέ μου και έρχεται αυτή η λιγούρα και μου ζητάει από κανένα και εγώ της δίνω. Δεν την αντέχω να με παρακαλάει υποκίπτω.:(
Καλά κάνεις γιατί ο νο1 λόγος που επιτίθονται είναι αν δεν τους δίνεις μπισκοτάκια!
 


deskon

Banned
Banned
4 Αυγούστου 2013
86
0
Θεσσαλονίκη
....μετά απο 5 σκυλους σε αυτό συμπέρασμα έχω καταλήξει
Σε ευχαριστώ Boss, ήσουνα πολύ διαφωτιστικός!!!! Εμένα, είναι το πρώτο μου σκυλί. Δεν είχα σκοπό να πάρω σκυλί, ο αδερφός μου μας το έφερε στο σπίτι μια μέρα και δεν ήμουνα έτοιμη. Είναι πολύ ευχάριστη εμπειρία. Το αγαπώ πολύ το σκυλάκι μου και θέλω να είμαι και εγώ άψογη μαζί του όπως είναι αυτό με μας. Προσέχει, που θα κάνει τις ακαθαρσίες του, δεν δαγκώνει ποτέ ούτε για να παίξει, είναι πολύ ευγενική και προσεκτική ώστε να μην μας ενοχλήσει καθόλου, κοιμάται στην γωνίτσα της. Κουτάβι όταν ήτανε είχε καταστρέψει αρκέτα έπιπλα, ευτυχώς ήτανε παλιά και παπούτσια αλλά τώρα σταμάτησε να κάνει ζημίες και είναι απόλαυση το σκυλί μου.
 


manolo

Well-Known Member
31 Ιουλίου 2013
2.593
7.631
Tρώω μπισκοτάκια γλυκά με τον καφέ μου και έρχεται αυτή η λιγούρα και μου ζητάει από κανένα και εγώ της δίνω. Δεν την αντέχω να με παρακαλάει υποκίπτω.:(
Να τις τα κόψεις. Υπάρχουν λιχουδιές κατάλληλες για σκύλους που μπορείς να τις δίνεις όταν υποκύπτεις. Όπως εσύ δεν τρως σκυλοτροφη και γενικά ότι να'ναι, έτσι και ο σκύλος δεν πρέπει να τρώει ότι να'ναι. Άσε που δεν πρέπει να υποκύπτεις γιατί ο σκύλος μετά σε κάνει ότι θέλει. Τουλάχιστον όταν υποκύπτεις, πριν τις δώσεις την λιχουδιά βάλε την να εκτελέσει μια εντολή(κάτσε, μείνε κτλ) ώστε να την εκπαίδευεις παράλληλα.
 




deskon

Banned
Banned
4 Αυγούστου 2013
86
0
Θεσσαλονίκη
Bασικά το σκυλί μου είχε πάθει τύφο όταν ήτανε πολύ μικρό κουτάβι και το γλυτώσαμε παρατρίχα ο γιατρός μας έλεγε να το κάνουμε ευθανασία αλλά δεν το κάναμε εμείς και μέχρι τέλος το παλέψαμε και βγήκαμε νικητές. Όταν είχε πάθει τύφο η "έξυπνη" η γιατρός μας μου είπε να το κάνω μια αντιεμετική ένεση στο πόδι του και το καημένο κούτσαινε για κάμποσο καιρό από τότε, πήγαμε στο γιατρό και είπε ότι θα το προσαρμόσει το ποδαράκι και δεν θα κουτσαίνει. Τα καλοκαίρια δεν κουτσαίνει αλλά τον χειμένα κάτι το πιάνει και ψιλοκουτσαίνει ορισμένες φορές.
 




russellKind

Well-Known Member
14 Ιουνίου 2010
948
4
Αν καποια μερα σταματησει να δινει μπισκοτακια στον σκυλο δεν θα φρικαρει ο σκυλος?Ζωο ειναι με μικρη νοημοσυνη.Αν του γυρισει το μυαλο?Μετα τι θα γινει?
 


vasgial

Well-Known Member
6 Φεβρουαρίου 2011
3.531
1.729
49
Μαραθώνας-Κάτω Σούλι
Η ώρα που ταΐζεις το σκύλο έχει άμεση σχέση με την επιθετικότητα προς το αφεντικό του. ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ δεν ταΐζουμε το σκύλο μετά τις 12 τη νύχτα.
 






ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Η ώρα που ταΐζεις το σκύλο έχει άμεση σχέση με την επιθετικότητα προς το αφεντικό του. ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ δεν ταΐζουμε το σκύλο μετά τις 12 τη νύχτα.
μια φορά το εκανα εγώ αυτο και μετά εβλεπα τα δοντια της σελ στο σκοτάδι.... εκτοτε ΠΟΥΤΕ!
 




vasgial

Well-Known Member
6 Φεβρουαρίου 2011
3.531
1.729
49
Μαραθώνας-Κάτω Σούλι
μια φορά το εκανα εγώ αυτο και μετά εβλεπα τα δοντια της σελ στο σκοτάδι.... εκτοτε ΠΟΥΤΕ!
Νομίζες ότι το σενάριο των γκρέμλινς ήταν τυχαίο ή δημιούργημα της φαντασίας του σκηνοθέτη ή του σεναριογράφου; Όχι, ήταν βγαλμένο από τη ζωή.
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Νομίζες ότι το σενάριο των γκρέμλινς ήταν τυχαίο ή δημιούργημα της φαντασίας του σκηνοθέτη ή του σεναριογράφου; Όχι, ήταν βγαλμένο από τη ζωή.
πού να το φανταστω... παιδι ημουν οταν τα ειδα τα γκρεμλινς και μετά μεγάλη οταν εκανα μπανιο τη δικιά μου... βρε σου λέω, εβλεπα τα δοντια της στο σκοτάδι....
 


vasgial

Well-Known Member
6 Φεβρουαρίου 2011
3.531
1.729
49
Μαραθώνας-Κάτω Σούλι
πού να το φανταστω... παιδι ημουν οταν τα ειδα τα γκρεμλινς και μετά μεγάλη οταν εκανα μπανιο τη δικιά μου... βρε σου λέω, εβλεπα τα δοντια της στο σκοτάδι....
Ευτυχώς που δεν πολλαπλασιάστηκε :D
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.820
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU