Απολλων....Αkita Inu


aouimbae

Well-Known Member
7 Μαϊου 2011
1.753
26
Ε ρε φιλε τι μπορει να πει καποιος για να πουλησει...,

Λοιπον νομιζω οτι οπως εχει παει το θεμα θελω να πω καποια συγκεκριμενα πραγματα.

1) 1000% τα κουταβια που φερνουν τα πετ σοπ απο "εκτροφεια" προερχονται απο puppy mills. Γι αυτο και αν ζητησεις να μαθεις ποιο σκατα εκτροφειο ειναι αυτο που συνεργαζονται, δε θα βρεις τιποτα.

2)Το πεντιγκρι ΔΕΝ κοστιζει 100€ και ΠΡΕΠΕΙ να δινεται μαζι με το σκυλο

3)μη ξαναπας στο πετ σοπ ΔΕΝ προκειται να βρεις δικιο. Και μεταξυ μας, καλα θα κανουν, αφου εσυ εκανες το λαθος και τους εμπιστευτηκες.


4)το κουταβι σου ειναι ομορφο, απο τος φωτο φαινεται μεγαλυτερο των 2 μηνων. Ναι, μοιαζει με ακιτα, πιθανον να ειναι κιολας καθαροαιμο αλλα χωρις ενα σωστο πεντιγκρι αυτο δεν αποδεικνυεται.

5)τη στιγμη που το πηρες, απο το πρωτο λεπτο που μπηκε σπιτι σου, εγινε δικο σου. Απο τη στιγμη εκεινη οφειλεις να το προσεχεις και να το φροντιζεις για ολη του τη ζωη.

6)εφοσον εστω και τωρα μας βρηκες, φροντισε να εχεις τα ματια σου ανοιχτα για να ΜΑΘΕΙΣ. Η ανατροφη ενος κουταβιου δεν ειναι ευκολο πραγμα, ποσο μαλλον ενος δυναμικου σκυλου σαν το Ακιτα.

7)φροντισε τουλαχιστον να ενημερωσεος φιλους και γνωστους γιατι δεν πρεπει ν αγοραζουμε ζωακια απο πετ σοπς.


And last... Καλως ηρθατε εσυ και η χνουδωτη σου μπαλα


Sent from my iPad using Tapatalk
 








aouimbae

Well-Known Member
7 Μαϊου 2011
1.753
26
Μα σ οποιον ελτροφεα απευθυνθεις δε θα σου πει θελω το χ ποσο για πεντιγκρι. Αυτο συμπεριλαμβανεται στην τιμη.

(Το 100 ηταν ενδεικτικο νουμερο)


Sent from my iPad using Tapatalk
 


Φωτεινή

Well-Known Member
2 Ιανουαρίου 2011
1.846
33
Αχαρναί Αττικής
Που ειμαι λαθος?


Sent from my iPad using Tapatalk
Σε όλα αυτά περί του pedigree.
1. Το export pedigree πράγματι κοστίζει κάπου 100 €, μπορεί κα παραπάνω, εξαρτάται από την τιμή κάθε Όμιλου την χώρας προέλευσης του κουταβιού.
2. Όχι, δεν δίνουν το pedigree μαζί με το κουτάβι, για την έκδοση του πρέπει να περιμένεις κάποιους μήνες, πάλι καλά που μπορέι να σου δώσουν την puppy card (όπως από το RKF ας πούμε) μέχρι θα βγει το export pedigree και θα το πάρεις στα χέρια σου.
 


aouimbae

Well-Known Member
7 Μαϊου 2011
1.753
26
Θ αρχισω να νιωθω χαζη, αν και δεν ειμαι :) μαλλον εγω δε τα γραφω καλα. Τα ξερω αυτα που λες.. Το ρεζουμε για οποιον "ασχετο" διαβαζει, ειναι οτι κανεις εκτροφεας δε σου λεει θες ή δε θες pedigree, κι αν θες κοστιζει τοσο.


Sent from my iPad using Tapatalk
 




mazas

Well-Known Member
6 Απριλίου 2014
106
0
φωτεινη και aouimbae ευχαριστω παρα πολυ που μου μιλατε ομορφα χωρις να με κατηγορειται και να με βριζετε ολη την ωρα επειδη εκανα το λαθος να βαλω αγγελια....ειπα χιλιες φορες οτι ηταν χαζομαρα!!!

Δεν θελω να ξανα αναφερθει κανενας πανω στις αγγελιες εκανα λαθος ΣΥΓΝΩΜΗ απο ολους εσας τους φιλοζωους.
το εχω παρει χαμπαρι οτι δεν ειναι καθαροαιμο το σκυλι και δεν εχουν αλλαξει τα συναισθηματα μου για αυτο!!!
ο πετσοπας μου ειπε οτι αν πει καποιος ποιο εμπειρος οπως ενας εκτροφεας ακιτα η ενας μορφολογος οτι δεν ειναι θα παρω τα λεφτα μου ολα πισω.....ετσι ΕΙΠΕ δεν λεω οτι τον πιστεψα

για το θεμα του πεντιγκρι τωρα...οταν του ανεφερα οτι δεν υπαρχει περιπτωση ενα κουταβι καθαροαιμο να πουληθει χωρις πεντριγκρι ΕΦΡΙΞΕ ΛΥΣΣΑΞΕ "οποιος το ειπε αυτο πες του να πα να γαμηθει δεν ισχυει αυτο που σου ειπαν με τιποτα"
τα λογια του λεω δεν τον πιστεψα
επισης μου ειπε οτι βγαινει 100 ευρω επειδη ειναι λεει export pedigree
 
Last edited:




Vaggoulas

Well-Known Member
21 Μαρτίου 2013
60
3
Volos, Greece
"οποιος το ειπε αυτο πες του να πα να γαμηθει δεν ισχυει αυτο που σου ειπαν με τιποτα"

είπε ο επαγγελματίας Πετ σοπάς σε κάποιον ΑΓΝΩΣΤΟ πελάτη του στην προσπάθειά του να δικαιολογηθεί!!!! Ταινιάρα θα γινόταν...

επισης μου ειπε οτι βγαινει 100 ευρω επειδη ειναι λεει export pedigree
Φωτεινή, του έμαθες και χρήσιμη ορολογία την οποία αποστήθισε άμεσα..
 




Φωτεινή

Well-Known Member
2 Ιανουαρίου 2011
1.846
33
Αχαρναί Αττικής

επισης μου ειπε οτι βγαινει 100 ευρω επειδη ειναι λεει export pedigree
Οτι και θα σου πει από εδώ και πέρα θα έιναι όλα ψέματα, θα σου πάρει τα 100 € βέβαι και θα σου δώσει ένα πλαστό pedigree έτσι για να μην τον πρήζεις ξανά, άλλα αυτό θα είναι ένα απλό άχριστο χαρτάκι τύπου κωλόχαρτο.
 


mazas

Well-Known Member
6 Απριλίου 2014
106
0
βαγκουλα και μπερνα ξερετε φανταζομαι οτι δεν χρειαζεται να ασχολεισται με το παρον θεμα που ανοιξα και με εμενα και να το αγνοησετε ....ετσι???
 


Siegfried

Well-Known Member
9 Δεκεμβρίου 2013
301
330
Athens-Crete
βαγκουλα και μπερνα ξερετε φανταζομαι οτι δεν χρειαζεται να ασχολεισται με το παρον θεμα που ανοιξα και με εμενα και να το αγνοησετε ....ετσι???
Δεν νομίζω να μπορεί να σε αγνοήσει κάποιος.Ούτε με το Breaking Bad δεν είχα κολλήσει τόσο άσχημα.
 




Aunt Mary

Well-Known Member
16 Οκτωβρίου 2012
599
178
Δεν νομίζω να μπορεί να σε αγνοήσει κάποιος.Ούτε με το Breaking Bad δεν είχα κολλήσει τόσο άσχημα.
Και σημερα ειχαμε και ενα επεισοδιο game of thrones για να ξεχαστουμε....αυριο?? τι θα κανουμε?? ε??
 


kanarini

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2014
922
453
Θεσσαλονίκη
Γαμωτ κι άρχισα διατροφή...Να είχα κανα 2 σουβλάκια τώρα να τρωω και να βλεπω....Όχι τίποτα άλλο αλλά δεν μ'αρέσει και το ποπ κορν.Αναθεωρώ,ας μην κλειδωθεί ποτέεεε!
 


mazas

Well-Known Member
6 Απριλίου 2014
106
0
Θεια μαιρη δεν φταιω εγω αν εσυ εισαι αργοσχολη και η μονη σου ασχολια ειναι τα σκυλια σου και η τηλεοραση....θα με ευχαριστουσε πολυ αν δεν ξανα μπαινατε σε αυτο το θεμα να σχολιασετε το οτιδηποτε!!!
παρακαλω πολυ απλα αγνοηστε το θεμα αυτο να τελειωνουμε
 


kanarini

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2014
922
453
Θεσσαλονίκη
βαγκουλα και μπερνα ξερετε φανταζομαι οτι δεν χρειαζεται να ασχολεισται με το παρον θεμα που ανοιξα και με εμενα και να το αγνοησετε ....ετσι???
Αυτό έπρεπε να το κάνουμε απ την αρχή τώρα πάει το πήρε το ποτάμι και γυρισμό δεν έχει.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.116
Μηνύματα
895.852
Μέλη
19.925
Νεότερο μέλος
vicky1981