Γειά χαρά [γερμανικός ποιμενικός]




manolo

Well-Known Member
31 Ιουλίου 2013
2.593
7.631
Ευχαριστούμε για τα καλά σας λόγια.
@Grifos εννοείς ότι τον τρέχω περισσότερο από όσο πρέπει;
 


manolo

Well-Known Member
31 Ιουλίου 2013
2.593
7.631
Σε κοντινή και πολυσυχναστη παραλία την οποία επισκέπτομαι σχεδόν καθημερινά (και στην οποία δεν τολμουσα να πάρω και τον Ερμή μαζι) έβλεπα σχεδόν καθημερινά σκυλιά με τους ιδιοκτήτες τους και να μπαίνουν κανονικά στην θάλασσα και κανένας να μην διαμαρτηρεται ούτε καν να ενοχλειται. (πάντα τετοια)
Έτσι σήμερα αποφάσισα να πάρω τον Ερμή παρόλο που είναι Κυριακή και γινόταν χαμός.
(εντάξει πήγαμε κάπως αργα)
Περάσαμε υπέροχα.

IMG_20150615_005949.jpg IMG_20150615_010340.jpg IMG_20150615_010155.jpg IMG_20150615_010101.jpg IMG_20150615_005832.jpg
 






dnassib

Well-Known Member
10 Μαϊου 2013
1.469
1.077
Παγκράτιους exoticus
Απροπό του μπάνιου, να ρωτήσω βρε παιδιά... (λίγγγγγγγγγγγο off topic): επειδή πέρυσι συγχρόνισα τα 3-4 μπάνια της μικρής στη θάλασσα με την τοποθέτηση 'φρέσκιας' αμπούλας, και φέτος θα ήθελα να είμαστε πιο χαλαροί και αυθόρμητοι (!)(τρομάρα μας!), τί κάνουμε; Υποτίθεται ότι η vectra 3D πχ που της βάζω δεν επηρεάζεται από το νερό, εσείς το ρισκάρετε; Δε λέω να την έχεις βάλει την προηγούμενη μέρα, αλλά αν κάνει 3-4-5 μπάνια μέσα στο μήνα, είναι οκ λέτε;
 
  • Like
Reactions: manolo


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Πάλι κατσικοπόδαρο στο στόμα? :whistle:
Στην τελευταία το ύφος του τρελού που έχει, απλά τα σπάει!

@dnassib γιατί δεν παίρνεις και eukacid συμπληρωματικά να βάζεις? εγώ -επειδη μπαινοβγαίνει στο νερό καθημερινα- αυτό κάνω. Το 4ημερο αμπούλας (2 πριν-2 μετά) δεν βουτάει αλλά ειδικά προς τη βδομαδα που λήγει η αμπούλα βαράω και eukacid
 
  • Like
Reactions: manolo and Kimigaz




dnassib

Well-Known Member
10 Μαϊου 2013
1.469
1.077
Παγκράτιους exoticus
Eukacid δε βάζω γιατί είναι τόσο αποτελεσματικό που με πεθαίνει και εμένα γαμώτο.... (αλλεργικό άσθμα γαρ, (*@#(*@(@#()) Βάζω κολλάρο με need oil και ψεκάζω με home-made μείγμα εντομοαπωθητικών. Μου δίνεις ελπίδα πάντως αν τη βάζεις και εσύ αυτές τις μέρες!
 
  • Like
Reactions: manolo


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Σωστή η @HolywoodBrn , την είχα ξεχάσει την παράμετρο με το ασθμα. Μ@λακια μου.

Οπότε με εναλλακτική αν το πας. Χμ αν συμπληρωματικά προς το τελος δράσης της αμπουλας, χρησιμοποιήσεις μια καθαρά φυτική (δεν ξερω καν αν αυτές μυρίζουν και πώς ώστε να σε πειράξει)
 
  • Like
Reactions: manolo










manolo

Well-Known Member
31 Ιουλίου 2013
2.593
7.631
Όσο επικίνδυνο και όταν οδηγώ χωρίς τον Ερμή.
Είναι μακράν ο καλύτερος συνοδηγός. Δεν κουνάει καθόλου.
 
  • Like
Reactions: dnassib


dimitris-skg

Well-Known Member
3 Σεπτεμβρίου 2012
844
2.851
Φαντάζομαι ότι είσαι διπλά προσεκτικός όταν τον έχεις μαζί σου, αλλά σε ένα πχ ενδεχόμενο απότομο φρενάρισμα δεν υπάρχει κίνδυνος να φύγει ο σκύλος και να χτυπήσει;
Καλές βόλτες εύχομαι !!!
 


ioanna a

Well-Known Member
21 Ιανουαρίου 2014
2.239
3.079
οι κοκκινιλες δεν θα χρειαζονταν αν φορουσες κρανος.:coffee:
για τον Ερμή δεν ανησυχω από τη στιγμή που του μαζεύεις την ουρα .

οχι τωρα σοβαρα , ανησυχω. ελπίζω να πατε με ταχυτητα οππόσουμ στο δρομο.
 
  • Like
Reactions: Orilis


Beyond Wonderland

Well-Known Member
6 Μαϊου 2013
1.108
1.753
Όσο επικίνδυνο και όταν οδηγώ χωρίς τον Ερμή.
Είναι μακράν ο καλύτερος συνοδηγός. Δεν κουνάει καθόλου.
Δεν ειχες ποτε καποιο θεμα,να δει κατι και να θελει να πηδηξει ενω κινεισαι ;
 


manolo

Well-Known Member
31 Ιουλίου 2013
2.593
7.631
Καταλαβαίνω πως φαίνεται κάπως.
Ο Ερμής τον τελευταίο 1μιση χρόνο έχει γράψει πάρα πολλά χιλιόμετρα και πιστέψτε με αν δεν ήταν άνετος η αν δεν ήμουν απολύτως σίγουρος δεν θα τον ανέβαζα στο μηχανάκι.
@ioanna a Συνήθως φοράω κράνος και όλος τυχαίος είναι κόκκινο. Το συγκεκριμένο βίντεο το έγραψα πριν λίγο έξω από το σπίτι μου απλά για το μέλος @dnassib που μου το ζήτησε σε άλλο θεμα, και δεν κάναμε πάνω από 50 μέτρα.
 
  • Like
Reactions: dnassib