Γειά χαρά [γερμανικός ποιμενικός]


Mandy.D.A.S

Well-Known Member
29 Ιουνίου 2015
88
86
56
Πολυ ωραιος ο Ερμης και το μαζεμα της ουρας ολα τα λεφτα!
Βλεποντας αυτο θυμηθηκα το σκηνικο με τον τυπο στη Λεσβο που του επιτεθηκε το σκυλι στο μηχανακι κι επεσε κι αυτος και ο γιος του. Αληθεια αν επιτεθει καποιο σκυλι ο Ερμης πως θα αντιδρασει;
Καλες βολτες ευχομαι!
 


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
@dnassib Για δες αυτό
Φόρα κράνος και εξοπλισμό, θα σου σπάσω το κεφάλι!
Ευγενικά, ευγενικά!:D

Πολυ ωραιος ο Ερμης και το μαζεμα της ουρας ολα τα λεφτα!
Βλεποντας αυτο θυμηθηκα το σκηνικο με τον τυπο στη Λεσβο που του επιτεθηκε το σκυλι στο μηχανακι κι επεσε κι αυτος και ο γιος του. Αληθεια αν επιτεθει καποιο σκυλι ο Ερμης πως θα αντιδρασει;
Καλες βολτες ευχομαι!
Ε αν έχεις πεθάνει τον σκύλο στα ερεθίσματα και του έχεις δείξει πως να φέρεται, ε δεν θα έχεις πρόβλημα σε τίποτα!
Και ειδικά αν αυτά τα έχεις κάνει πράξη σε έναν Γερμανικό Ποιμενικό, ο πλέον εύκολος σκύλος σε εκπαιδευσιμότητα.
 
  • Like
Reactions: manolo and dnassib


Mandy.D.A.S

Well-Known Member
29 Ιουνίου 2015
88
86
56
Πραγματικα ειναι εκπληκτικα σκυλια, ειχα στο παρελθον γ.π που εφτασε τα 15 1/2 χρονια και ενω εχουν περασει τα χρονια, απεκτησα αλλα σκυλια, μου λειπει ακομα!
Στο θεμα τωρα, φοβηθηκα λιγο που ειδα τον Ερμη στο μηχανακι, γιατι πριν λιγο διαβαζα το περιστατικο που προανεφερα και το εκανα εικονα.
Αλλα αμα ειναι καλα εκπαιδευμενο το σκυλι εχεις δικιο, δεν υπαρχει προβλημα.
 
  • Like
Reactions: manolo


dnassib

Well-Known Member
10 Μαϊου 2013
1.469
1.077
Παγκράτιους exoticus
Respect! -- πραγματικά. Και σ' ευχαριστώ πάρα πολύ για το βιντεάκι. Είναι και κούκλος και πανέξυπνος, και προφανώς και πολύ 'καλοδουλεμένος'. Μπράβο σας!
Σε κάποια άλλη ζωή ίσως και εμείς.... :love: Συνεχίζουμε τον αγώνα να μη φοβάται όταν κάποιος, πχ, φταρνίζεται η τραβάει την κουρτίνα, χοχοχο
 


manolo

Well-Known Member
31 Ιουλίου 2013
2.593
7.631
@Mandy.D.A.S Με κάλυψε ο @st3li0s με την απάντηση του. Για την ιστορία μας έχει επιτεθεί σκυλί 2, 3 φορές. Ο Ερμής αντέδρασε άψογα όπως πάντα.

Γενικά δεν θα ρισκαρα αν δεν ήμουν 1000 %σίγουρος. Τον εμπιστεύομαι πάνω στο μηχανάκι περισσότερο από οποιονδήποτε άνθρωπο συνοδηγο χωρίς να υπερβαλω.

@dnassib Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια.
 
  • Like
Reactions: Mandy.D.A.S


manolo

Well-Known Member
31 Ιουλίου 2013
2.593
7.631
Την προηγούμενη εβδομάδα την περάσαμε στο χωριό. Θάλασσα όλη μέρα τσικουδιες τα βράδια κτλ κτλ.
Ο Ερμής δεν χάρηκε όσο ήθελε την θάλασσα γιατί τις τελευταίες μέρες μπήκε σε καραντίνα λόγο αμπουλας αλλά τις λίγες φορές που τον πήρα μαζί πέρασε καλά.

Μια από αυτές.

ΕΓΩ : Ερμή κοίτα που σε έφερα για μπάνιο...
1.jpg

ΕΡΜΗΣ: εεεεφυγαααα
2.jpg

ΕΡΜΗΣ : αντε ακόμα;;; εγώ θα μπω
ΕΓΩ : οοοχι περίμενε να ερθω
3.jpg

ΕΡΜΗΣ : επιτέλους ήρθες. Να μπω τώρα;
ΕΓΩ : αντε μπες
4.jpg

ΕΡΜΗΣ : μπαινωωωωωωω.......
5.jpg
 




manolo

Well-Known Member
31 Ιουλίου 2013
2.593
7.631
12.jpg
13.jpg

-------------------------------------------

14.jpg
ΕΡΜΗΣ :Να μπω ξανά;;;
ΕΓΩ : πρέπει να στεγνωσεις. Πως θα σε βάλω στο αμάξι; κάτσε να σε βγάλω μια φωτογραφία στο ηλιοβασίλεμα

15.jpg
ΕΡΜΗΣ : να κάνεις τιιιι; δεν την παλεύεις καθόλου.

16.jpg
ΕΡΜΗΣ : αντε να στην κάνω την χάρη. Πάλι μαύρος θα βγω;;;
 








Yorkaddict

Well-Known Member
24 Ιανουαρίου 2011
5.445
12.860
Aθήνα
Μπράβο ρε Μάνο!!!!
Άψογος!

Και ο Ερμής άρχοντας...
Σκυλίσια ζωαρα!!!

Να του δώσεις ένα φιλί στο δεξί του αυτί:love:
 
  • Like
Reactions: manolo




d-friend

Well-Known Member
23 Φεβρουαρίου 2014
905
2.550
42
Αθήνα, Παγκράτι
Αν θυμαμαι καλά, τρέχει κι ένας διαγωνισμος.. Μην τις χαραμίζεις εδώ τις φωτογραφιες.. Εκτός κι αν φύλαξες τις δυο καλύτερες.

Εδικά η 7η από το πρώτο post και η 2η από το δεύτερο, είναι πολύ ωραίες για μένα.
 
Last edited:










ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Δεν βλέπεις απο τα βουνά κατεβενουν στη θαλασσα ;)
Κατεβαίνουν όμως....
Θα περιμένεις τη σειρά σου, κατα την χειμερινή σεζόν που πιάνουν τις βουνοκορφές!
Εδώ ειναι για εμας, τα σκυλοψαρα!
 
  • Like
Reactions: manolo and GRDANE


manolo

Well-Known Member
31 Ιουλίου 2013
2.593
7.631
@betty coltrane και @Estranged Σας κόβω υπερβολικές
:D

@Pitsinaki σε αυτην την παραλία είδα τα καθαροτερα και πιο κρυστάλλινα νερά για φέτος. Και δεν πατάει ψυχή. Ευτυχώς.

Μιχάλη @Yorkaddict το έδωσα.

@d-friend Αν και δεν πιστεύω σε αυτά του φοράω χαντρά. Όσο για τον διαγωνισμό don't worry. 7η;;;

@ghelly Εννοείται πως του αξίζει.

@ISKENDER Ελάτε. @ghelly Μια από τα ίδια.
 
  • Like
Reactions: ghelly