Εμείς και ο Alpen (Νέα μέλη)


jimboGS

Well-Known Member
10 Οκτωβρίου 2011
1.629
581
New Peramos City a.k.a Megalo Peuko
Είναι πανέμορφος ο Alpen !!!

Αντε, να είστε καλά και του χρόνου!
ομορφος !! και κακοπερναει.. αντε και του χρονου να ειμαστε γεροι .
Πολύ πολύ όμορφος ο Alpen! :rolleyes:
Φαγωθήκατε "πάει το καλοκαίρι" και "καλό φθινόπωρο" και άλλα τέτοια χαριτωμένα... Αφήστε να μείνει λιγάκι ακόμα, αφού το θέλει... Κι αν δεν υπάρχει άδεια, υπάρχουν και τα σαββατοκύριακα, κι αν δεν υπάρχουν λεφτά, υπάρχει η διάθεση και κάπου βγαίνει η άκρη, έστω και σε πιό... κοντινούς προορισμούς...

Ο Alpen έχει ομορφύνει επικίνδυνα! Να τον χαίρεσαι!
Σας ευχαριστουμε, ειναι ομορφος γιατι εχει μοιάσει στον μπαμπα του!!!χαχαχα:rolleyes::rolleyes:

Η αληθεια ειναι kritikopoula οτι εμεις ολο το καλοκαιρι το βγαλαμε με τα σουκου, λόγω αλλαγής δουλειας, οποτε για εμενα ειναι ακομα καλοκαιρι, για τους υπολοιπους το λεω...χαχαχα
 








jimboGS

Well-Known Member
10 Οκτωβρίου 2011
1.629
581
New Peramos City a.k.a Megalo Peuko
Σε ευχαριστουμε κυρ-αργυρω.....
προσφατα μιλουσα με εναν εκτροφεα ΓΠ και μου λεει οπως τον βλεπω εχει να παρει πολυ ακομα σε ογκο, οποτε ακομα κουταβινιο ειναι!!!! (στο μυαλο ειναι και παρα ειναι κουταβινιο)
 










jimboGS

Well-Known Member
10 Οκτωβρίου 2011
1.629
581
New Peramos City a.k.a Megalo Peuko
απο το πλαι προσφατη εχω μονο συτην εδω που τρεχει, θα προσπαθησω αυριο να βγαλω καμμια σαν και αυτες που στήνονται στις εκθεσεις.


Κυνηγώντας το κακόμοιρο μπαλάκι:
 






keegan

Well-Known Member
18 Ιουνίου 2010
340
0
Ο σκύλος γίνεται πανέμορφος, μπράβο σας παιδιά γιατί έχετε αφιερώσει πολυ χρόνο και αγάπη στον Alpen...
Τον φαντάζομαι έτσι οπως εξελίσεται από κουτάβι που τον είχα δει στα τρία του χρόνια ...θα είναι άπαιχτος !!

ειναι ομορφος γιατι εχει μοιάσει στον μπαμπα του!!!
γιαααα πες...
Πάντως από κεφάλι σκίζει!!!
:wink::wink: ........ποιότητας VA παρακαλώ !!

Τον χειμώνα εννοείται πως θα ανεβάσεις και άλλες που θα είναι φουλ στη τρίχα και στο χρώμα...και αν είναι και από εργασία ακόμα καλύτερα :)
 




jimboGS

Well-Known Member
10 Οκτωβρίου 2011
1.629
581
New Peramos City a.k.a Megalo Peuko
Ο σκύλος γίνεται πανέμορφος, μπράβο σας παιδιά γιατί έχετε αφιερώσει πολυ χρόνο και αγάπη στον Alpen...
Τον φαντάζομαι έτσι οπως εξελίσεται από κουτάβι που τον είχα δει στα τρία του χρόνια ...θα είναι άπαιχτος !!
γιαααα πες...

Εμένα εννοώ Δημήτρη!
:wink::wink: ........ποιότητας VA παρακαλώ !!

και αν είναι και από εργασία ακόμα καλύτερα :)
Εαν μας επιτρεψει ο γιατρος την εργασια θα πεταω στα ουρανια!
και μιας και το είδα τώρα στο ποστ.
Ας μου εξηγήσει κάποιος τι σκατα σημαίνουν τα VA,SG,SV τα βλέπω σε πολλά ΓΠ και δεν ξερό τι σημαίνουν
 


Viviana

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2011
2.901
546
Χολαργός
Απίστευτος έγινε!!!!



Και του χρόνου να είσαστε καλά,αλλά βάλε κι άλλες φωτο να τον καμαρώσουμε και να τον....χορτάσουμε!
 


keegan

Well-Known Member
18 Ιουνίου 2010
340
0
VA,SG,SV τα βλέπω σε πολλά ΓΠ και δεν ξερό τι σημαίνουν
VA-Vorzüglich-Auslese σημαίνει εξαιρετική επιλογή και απονέμεται από τους σπεσιαλίστες κριτές για τον Γ.Π στο παγκόσμιο πρωτάθλημα....top of the top δηλαδη..

SG-Sehr Gut σημαίνει πολύ καλός είναι η υψηλότερη διάκριση σε νεαρούς Γ.Π μέχρι 24 μηνών.

SV είναι ο όμιλος γερμανικού ποιμενικού Γερμανίας Verein fur Deutshe Schaferhunde
 


jimboGS

Well-Known Member
10 Οκτωβρίου 2011
1.629
581
New Peramos City a.k.a Megalo Peuko
πω πω βιβλιο εισαι ρε Δημητρη.Λοιπον οι φωτο που ζητήσατε απο τον SDGSD* Alpen

Κεφάλι, συνήθως τα αυτια τα έχει πιο όρθια, εδω ειναι λιγο αεροπλανος:




Το στησιμο του ατζαμή:



Το μυστικο του στησίματος ειναι στο τι κρατας:

εαν κανεις κατέβει στα Crufts και θέλει βοήθεια στο στησιμο, ας μου πει να τον βοηθήσω χαχαχαχαχα;)

* SuperDupperGermanShepherdDog
 
Last edited:






Στατιστικά Forum

Θέματα
33.123
Μηνύματα
895.931
Μέλη
19.938
Νεότερο μέλος
panos95