Καταστημα πετ σοπ στο ιντερνετ


Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
Λοιπον παρηγγειλα για εναν φιλο (πειραμοτοζωο κ ετσι :D)
Αισίως μπήκατε στην 3η εβδομάδας αναμονης κ ακομη περιμενουμε, καποιο προβλημα ειχε λεει το συστημα τους στην Πολωνία κ αρκετες παραγγελίες αργησαν να σταλουν, στην προκειμενη ειναι Ελλαδα μεν αλλα δεν εχουν ιδεα που ακριβως καθοτι δεν εχει αριθμό φορτωτικης :ROFLMAO: το τηλεφωνικό τους κεντρο ειναι για τον π@#$@ -just saying- οποτε μεχρι στιγμης οπως καταλαβαινετε δεν εχω αποκομίσει κ τις καλυτερες των εντυπωσεων (παλι καλα δλδ που δεν τις ειχαμε αναγκη τις τροφες)
 




Aslan

Well-Known Member
12 Μαϊου 2014
1.024
1.882
Αθήνα, Φλύα
Το κακό είναι πως και οι τίμες δεν είναι σταθερές... π.χ. την μία μέρα ενα σακί κοστίζει 40ευρώ/13kg και την άλλη 79ευρώ/13kg...:confused:
 


Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
Λοιπον απο μας φαγαν ακυρο!
Παρηγγειλα στις 6 κ παρελαβα σημερα (με πηραν τφ απτο ταχυδρομείο να παω να τις παρω, τωρα γιατι εγω περιμενα μεταφορική δε καταλαβα...)
Τεσπα μπαινω μεσα κ μου δείχνει η κοπελα κατι κουτες που με καναν να αναρωτηθω αμα ειχα παραγγείλει μποτες κ δε το θυμομουν...
Φορτώνω το ετερον ήμισυ (κλασσικα) κ ερχομαι σπίτι, ανοιγω το ενα σακι, το μισο στανταρ θρυμματα...εκνευριστικα τοσο που δεν ξανα ξανα ασχολήθηκα!
Αυτο που ανοιξα θα το κρατησω για την Ηρα δε μαμιεται...
Παντως δεν ξανά παραγγέλνω ουτε γι αστείο, αυτο ειναι το μονο στανταρ!
 






Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
Fitmin maintenance
Οχι τιποταλλο αλλα πήραμε κ τρεις σα τα χαζα...
Τουλάχιστον ληγουν τον 2ο του 17, κατι ειναι κ αυτο!
 
  • Like
Reactions: Aslan


Aslan

Well-Known Member
12 Μαϊου 2014
1.024
1.882
Αθήνα, Φλύα
Ε, εντάξει άμα είναι OK από ημερομηνία λήξης πάλι καλά.(y)
Εγώ έχω παραγγείλει την acana pacifica cat 6.8kg για δοκιμή μιάς και στην Ελλάδα δεν υπάρχει σε μεγάλο σακί και επίσης όλα τα pet shops που ρώτησα εδώ έχουν έλλειψη στους υπόλοιπους κωδικούς σε μεγάλα και δεν με συμφέρει να πάρω τα μικρά...
Από 18/09/15 που έγινε η παραγγελία, μου ήρθαν κάποια emails, ένα ήταν η απόδειξη και δύο ήταν για την αλλάγη κατάστασης της παραγγελίας πρώτα "έτοιμο για αποστολή"[21/09/15] και μετά "Sent"[23/09/15] και μετά άλλα δύο οτί θα παραδοθεί από PTA services και μου έδιναν και τον αριθμό παραγγελίας για παρακολούθηση πακέτου αλλά το site είναι στα Πολωνικά και μάλλον μούφα παρακολούθηση... :D
 


Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
Ααα κκκαααλλλααααα
Οχι μανα μου, τι πολυτελειες είναι αυτές?
Δυο mail στειλαν ολα κ ολα, ενα με την εγγραφη κ παραγγελια κ αλλο ενα την επομενη οτι κ καλα απεστάλη (ναι...το δαμε αυτο...)
 


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.743
Θεσ/νίκη
Δεν είναι μούφα!
Μία μέρα πριν παραδοθεί το πακέτο παίρνουν τηλέφωνο και από την zoofast Ελλάδας και από την PTA Services!

Και προφανώς το δέμα στο φέρνουν σπίτι!

Καλό είναι να επικοινωνήσετε με την εταιρία και να το πείτε παρά να κάνετε την πάπια και να μην ξαναπάρετε! Έτσι επισημαίνετε και τυχόν λάθη τους και ολοκληρώνετε ό,τι ενέργειες μπορείτε να κάνετε ως καταναλωτές.
 
  • Like
Reactions: Aslan


Aslan

Well-Known Member
12 Μαϊου 2014
1.024
1.882
Αθήνα, Φλύα
@st3li0s σε λίγο θα πάρω τηλέφωνο το PTA, ποιόν αριθμό πρέπει να δώσω της παραγγελίας του site[στο τελευταίο email μου λένε άλλο αριθμό παραγγελίας...] ή τον αριθμό αποστολής;;
 


Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
Εε φαινεται καπου γραφω λαλακας δεν εξηγείται...
Τι mail κ τ/φ μου τσαμπουνατε? Τέτοιο πραγμα εγω προσωπικα δε τοχω ξαναδει (που ως επί το πλείστον απο εξωτερικό παραγγέλνω)
I putted them to the test and they failed miserably δεν υπαρχει κατι αλλο να ειπωθεί!
Τρωνε Χ απο μενα κ μαζι με μενα κ ολους οσους εχω απο πισω μου κ κανω τις παραγγελιες τους!
Το χειροτερο ειναι που Α) 3 βδομαδες με γραψαν στα @@ ουτε καν σκέφτηκαν να με παρουν να μου πουν το κ το (οπως μου πε η κοπελα αφου εξαναγκαστηκα να παρω εγω, ΕΑΝ ισχυει κ αυτο κ δε μου λεγε πιπες) κ Β) φυσικα εκτεθηκα κ σαυτον για τον οποίο εκανα την παραγγελια (οπου υποτιθεται του παρήγγειλα για καλύτερα απο κει)
 
  • Like
Reactions: johnk


fani

Well-Known Member
30 Οκτωβρίου 2010
2.468
408
Αθήνα
Εμένα πάντος έκανε 10 μέρες να έρθει μου είχαν στείλει και εμένα τα εμαιλ που λεέι η Aslan και τα 2 σακια που είχα πάρει ήταν μεταξύ τους δεμένα με διαφανι ταινία και η τροφή μια χαρά με όλα ημερομηνίες και χωρίς θρυματα και στην πόρτα μου!!!
 


Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
Δεν με ενοιαξαν τοσο οι τρεις βδομαδες (μου χει τυχει να περιμένω δεμα απο Αθηνα ή Θεσσαλονικη βδομάδα+) παρότι λεγαν απο 4-8 εργασιμες,γιατι μας πιανουν σαν απομακρυσμενη περιοχη (οι άχρηστοι) κ εχω συνηθισει σχεδον παντα να εκνευριζομαι με κουριερ μεταφορικες κλπ.
Με ενοιαξε ομως πολυ που δεν μπηκαν στον κοπο να με ενημερωσουν για τις "τεχνικές τους δυσκολίες" κ μεις περιμέναμε σα τους λαλακες (δλδ ποσο πιο αντιεπαγγελματικο?)

Κ παλι καλα που ρθαν κ σήμερα, τελευταία μερα πουχα δώσει διορια ηταν, τοχα πει, εαν ερχοταν αυριο ή την Δευτέρα θα λεγα "τωρα παρτε τα πισω, δεν παραλαμβανω καν"!

Προφανως κ κάποιοι μεινατε ευχαριστημενοι...εγω παλι καθόλου!
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Φροντίστε να κάνετε παράπονα... είτε τηλεφωνικά είτε εγγράφως....
Το να το συζητάμε εδώ, οκ είναι ενας τρόπος ενημέρωσης και "εκτονωσης" αλλά το feedback πρέπει να δοθεί στην εταιρία.
 
  • Like
Reactions: GRDANE and sis


ptf

Well-Known Member
2 Ιουλίου 2009
2.051
1.810
58
ΑΘΗΝΑ
Μια και είχα πει πως θα ενημερώσω, παρέλαβα 4 σακιά TOTW με ημερομηνία λήξης Μάιο του 2016, κι εντός των ορίων χρόνου παράδοσης (10 εργάσιμες).
 


Elrandir

Well-Known Member
15 Ιουλίου 2013
468
1.340
Παιδιά πέραν από τροφές έχει παραγγείλει κανείς τίποτα άλλο? Αξεσουάρ, κρεβάτι, βούρτσες.. Γενικά έχει πολύ χαμηλές τιμές στα πάντα και με κάνει να αναρωτιέμαι λίγο για την ποιότητα.. Έχω μπανίσει αυτό το κρεβάτι για τη μικρή καθώς και ορισμένες βούρτσες που είναι στο 1/3 της τιμής που βρίσκω αλλού..

http://www.zoofast.gr/zoofast2Fkrak...81CF8ECEBCCEB13ACEBACEB1CF86CEAD-p-31981.html¨

Και το αντίστοιχο αγγλικό λινκ (γιατί από την περιγραφή του ελληνικού καις εγκέφαλο)
http://www.zoofast.co.uk/zoofast2Fk...ttressno3A3120x74cmcolour3Abrown-p-31981.html
 


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.743
Θεσ/νίκη
Παιδιά πέραν από τροφές έχει παραγγείλει κανείς τίποτα άλλο? Αξεσουάρ, κρεβάτι, βούρτσες.. Γενικά έχει πολύ χαμηλές τιμές στα πάντα και με κάνει να αναρωτιέμαι λίγο για την ποιότητα.. Έχω μπανίσει αυτό το κρεβάτι για τη μικρή καθώς και ορισμένες βούρτσες που είναι στο 1/3 της τιμής που βρίσκω αλλού..

http://www.zoofast.gr/zoofast2Fkrak...81CF8ECEBCCEB13ACEBACEB1CF86CEAD-p-31981.html¨

Και το αντίστοιχο αγγλικό λινκ (γιατί από την περιγραφή του ελληνικού καις εγκέφαλο)
http://www.zoofast.co.uk/zoofast2Fk...ttressno3A3120x74cmcolour3Abrown-p-31981.html
Όχι δεν έχει τύχει προσωπικά να πάρω κάτι άλλο εκτός από τροφές!
Η μαξιλάρα είναι από δερματίνη κατά πως φαίνεται. Αν είναι της πλάκας, δεν ξέρω, πάντως έχω φτιάξει μαξιλάρα από δερματίνη καλούτσικης ποιότητας που βάζουμε στους καναπέδες και είναι άψογο ως υλικό. Βέβαια ο σκύλος πάει μόνο και ξαπλώνει, ούτε την μασουλάει, ούτε την σκάβει.
 


Elrandir

Well-Known Member
15 Ιουλίου 2013
468
1.340
Η μαξιλάρα είναι από δερματίνη κατά πως φαίνεται. Αν είναι της πλάκας, δεν ξέρω, πάντως έχω φτιάξει μαξιλάρα από δερματίνη καλούτσικης ποιότητας που βάζουμε στους καναπέδες και είναι άψογο ως υλικό. Βέβαια ο σκύλος πάει μόνο και ξαπλώνει, ούτε την μασουλάει, ούτε την σκάβει.
Για αυτό την κοίταξα! Θέλω να καθαρίζει και εύκολα καθώς η μικρή δεν είναι στειρωμένη οπότε στον οίστρο θα έχουμε θέμα αν δεν καθαρίζει.. Ευτυχώς όσον αφορά το θέμα της καταστροφής, το κρεβάτι/κουβέρτα είναι ιερό πράγμα.. Δεν το πειράζει καθόλου, παρά μόνο κοιμάται..
 
  • Like
Reactions: GRDANE


Aslan

Well-Known Member
12 Μαϊου 2014
1.024
1.882
Αθήνα, Φλύα
Με πήραν χθές τηλέφωνο από το απόγευμα να μου τη φέρουν αλλά δεν ήμουν σπίτι οπότε τους είπα να έρθουν σήμερα το πρωί. Η παραλαβεί έγινε από τους γονείς μου και εγώ απλά όταν ήρθα έβγαλα τις φωτογραφίες για να υπάρχει σημείο αναφοράς.
  1. Καμία καθυστέρηση [εντός 11 ημερών αν ήμουν σπίτι στις 29/09]
  2. Συσκευασία άψογη [είχα επιλέξει το "Ενίσχυση μεγάλο κουτί"]
  3. Ημερομηνία Λήξης - LOT ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΗ!!!
Στα σχόλια της παραγγελίας είχα πεί ότι θέλω ένα σακί που να λήγει μετά τον Απρίλιο του 2016 αλλά σε αυτό που μου έστειλαν, έχουν σβήσει την Ημερομηνία Λήξης και γυαλίζει στο συγκεκριμένο σημείο[φαίνεται στην φώτο] ενώ το υπόλοιπο σακί είναι μάτ. Τολμώ να πώ ότι την έχουν σβήσει διότι αχνοφαίνεται στο "κόκκινο κουτάκι" που έκανα, μέρος του πραγματικού LOT... H σφραγίδα πιό πάνω δεν είναι ευδιάκριτη και δεν θυμίζει καθόλου τον τρόπο με τον οποίο είναι τυπομένο το LOT της Αcana.