Καταστημα πετ σοπ στο ιντερνετ




east49

Well-Known Member
6 Δεκεμβρίου 2012
3.743
5.061
Η δικια μου εμπειρια εχει ως εξης:
Διαβαζοντας εδω μεσα κ ριχνοντας μια ματια στο site παρατηρησα στην τροφη τεραστεια διαφορα τιμης.
Εγω την αγοραζω 49ευρω στο καταστημα κ θα εφτανε 37 ευρω στην πορτα μου!
Με τετοια διαφορα ειπα να το δοκιμασω.
Η παραγγελια εγινε στις 15/9 κ το courier εφτασε προχτες 28/9.
Το ειχα διαβασει για την καθυστερηση κ δεν με ενοιαξε ιδιαιτερα, μοα κ δεν βιαζομουνα.
Εφτασε πακεταρισμενη με το γνωστο ναυλον σελοφαν.
Στην παρακατω φωτο φαινονται οι δυο συσκευασιες
IMG_20150930_135112.jpg

Δεξια ειναι αυτη που αγοραζω απο το pet shop εδω κ αριστερα αυτη που μου παραδωθηκε.
Εμφανης η διαφορα κ τα εγκεφαλικα επισης.....
Ψαχνοντας λιγο παραπανω την συσκευασια ειδ αυτο
IMG_20150930_135119.jpg

Που ελεγε οτι αυτο που ειχα μπροστα μου ειναι το νεο σακι......
Για επιβεβαιωση αυτου αρχισα να ψαχνω αριθμο παρτιδας κ ημερομηνια ληξης.
Τοτε επεσα πανω στην ηλιθιοτητα καποιου που εοχε κολλησει (εσκεμμενα; κατ λαθος;) το αυτοκολλητο με τα στοιχεια παραδοσης ΠΑΝΩ στην ημερομηνια ληξης!!
IMG_20150930_135140.jpg

Βεβαια αφου εβγαλα τα ματια μου ειδ πτι ληγει τον 9/16 κ οτι ο αριθμος παρτιδας ειναι κατα πολυ μεταγενεστερος του δικου μου.

Πηρα τηλ στο pet shop κ ζητησα την τροφη με την νεα συσκευασια, μου ειπανε "δεν υπαρχει νεα συσκευασια".

Ενα ξεχεσμα για να μαθουνε να κολλανε καλυτερα τις ετικετες θα το φανε, αλλα οοοοοοοταν σε κανα 6μηνο τελειωσει η τροφη, θα ξαναπαραγγειλω.

Μεσα δεν ξερω την κατασταση, γιατι εχω ακομα μισο σακι απο την αλλη, οποτε δεν την ανοιξα.....
 


Yorkaddict

Well-Known Member
24 Ιανουαρίου 2011
5.445
12.860
Aθήνα
Και στο site της Josera δείχνουν την αλλαγή στη συσκευασία
http://www.josera-dog.com/super-premium/optiness/

Φαντάζομαι το εγκεφαλικό :D:p

Το άλλο με την Aslan όμως, είναι απαράδεκτο. (n):mad:


Ευχαριστούμε που μας ανοίγετε τα μάτια (y)
 


Aslan

Well-Known Member
12 Μαϊου 2014
1.024
1.882
Αθήνα, Φλύα
Μηπως αυτα τα κάνουν με τις "ακριβές" μάρκες? Εξου κ η διαφορά τιμης?
Τα αλλα σακια τι ηταν?
Πολύ πιθανό... Ποιά άλλα σακιά;; Ένα πήρα!:p

Όταν πήρα τηλέφωνο και είπα ότι η ημερομηνία της τροφής φαίνεται σβησμένη, η αντιπρόσωπος έβγαλε μιά κραυγή τρόμου[δεν κάνω πλάκα - μου ήρθε να γελάσω:ROFLMAO:], μουρμούρισε πως δεν μπορεί να επικοινωνήσει με τα κεντρικά[;], μου είπε να της στείλω μία φώτογραφία και πως μόλις την στείλω θα μου επιστραφούν τα χρήματα. [δεν πρότεινε αντικατάσταση]
Έστειλα ένα email στην Acana μήπως και μπορούν να ξέρουν το LOT από το barcode[μήπως και δεν χρειαστεί να την επιστρέψω] και επίσης τους πρότεινα να αλλάξουν τον τρόπο που το προσθέτουν για να μην σβήνεται.


Edit: Επίσης να προσθέσω πως στο μέλλον μπορεί να ξαναδοκιμάσω να πάρω την TOTW μήπως και ισχύει αυτό που είπε η Μαρία.
 


east49

Well-Known Member
6 Δεκεμβρίου 2012
3.743
5.061
.
Και στο site της Josera δείχνουν την αλλαγή στη συσκευασία
http://www.josera-dog.com/super-premium/optiness/

Φαντάζομαι το εγκεφαλικό :D:p

Το άλλο με την Aslan όμως, είναι απαράδεκτο. (n):mad:


Ευχαριστούμε που μας ανοίγετε τα μάτια (y)
Φαντασου ειχα σκοπο να την βγαλω φωτο απο την παραλαβη με το σελοφαν κλπ, αλλα μολις ειδα οτι ειναι διαφορετικη, απο τα νευρα μου κοντεψα να την ταισω στον κουριερ (που δεν μου εφταιγε σε τιποτα εδω πιυ τα λεμε, αυτος μεταφορα εκανε) κ φυσικα εσκισα το σελοφαν κ την οποια "συσκευασια" του την παρατησα στο αμαξι:eek:
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
.


Φαντασου ειχα σκοπο να την βγαλω φωτο απο την παραλαβη με το σελοφαν κλπ, αλλα μολις ειδα οτι ειναι διαφορετικη, απο τα νευρα μου κοντεψα να την ταισω στον κουριερ (που δεν μου εφταιγε σε τιποτα εδω πιυ τα λεμε, αυτος μεταφορα εκανε) κ φυσικα εσκισα το σελοφαν κ την οποια "συσκευασια" του την παρατησα στο αμαξι:eek:
Σε βρίσκω τέρας ψυχραιμίας. Εγώ μάλλον θα του την είχα ταΐσει. Και όταν θα έπαιρνα χαμπάρι το λάθος μου θα ήθελα να ανοίξει η γη να με καταπιεί...

Μέχρι τώρα μόνο στην Acana έχει θέμα; Εκεί το έχω εντοπίσει. Μου διαφεύγει κάτι;
 
  • Like
Reactions: Aslan




east49

Well-Known Member
6 Δεκεμβρίου 2012
3.743
5.061
Κοιτα, περα απο το αρχικο σοκ κ τον ηλιθιο που κολλαει το ταμπελακι των στοιχειων πανω στην ημερ ληξης με δεδομενο την καθυστερηση στην μεταφορα, κ με μονη επιφυλαξη οτι δεν την εχω ανοιξει να ξερω αν πχ ειναι τριμματα (δεν εχω λογο να το πιστευω παντως) θα ξαναπαρω. Ερχεται 12 ευρω φτηνοτερα ΚΑΙ στην πορτα μου!!
 
  • Like
Reactions: Orilis


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Θα το συζητήσω με το έτερο ήμισυ και θα δω αν θα το τολμήσουμε. Έτσι κι αλλιώς την τροφή που τρώει δεν την φέρνει κάποιο πετ σοπ που έλουσε να στηρίξουμε, οπότε, λογικά, δεν έχουμε να χάσουμε κάτι
 




Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Χμμμ πρέπει να κάτσω να οαναδιαβασω το θέμα γιατί το περιστατικό με την Brit με ενδιαφέρει. Εκτός αν είναι το θέμα με τα τρίμματα, που εμένα, όπως προείπα, δεν με απασχολεί
 


Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
Πολύ πιθανό... Ποιά άλλα σακιά;; Ένα πήρα!:p
Των αλλων τα σακια βρε :p που ανεφεραν το ιδιο προβλημα :LOL:

Δδδδεεε ξερω...πολλα κουλα μαζεύονται...
Αμα δεν υπάρχει κ μια συνοχή...
Καλα εγω δεν ξαναπαιρνω, το πα :barefoot:
 


ProudtobeGreek

Well-Known Member
21 Σεπτεμβρίου 2010
3.681
4.317
42
www.proudtobegreek.eu
Παρηγγειλα προχτές βραδυ απο το http://www.pets-friends.gr ξηρά τροφη μπελκαντο και κάποιες λιχουδιές,με πήραν τηλ χτες το πρωί οτι η παραγγελία θα παραδοθεί 16:00-18:00 το απόγευμα οπως και έγινε.Ημερομηνια στην ξηρά 6/2016...έμεινα ευχαριστημένη και απο την ταχύτητα και απο την ημερομηνία!
 


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Το Tracking από το zoofast.gr είναι αυτό εδώ το site!

Βάζετε τον αριθμό που θα σας αποσταλεί και βλέπετε που είναι το πακέτο...

:)
 






panos_litsa

New Member
13 Οκτωβρίου 2015
1
0
50
Καλησπερα
διαβασαμε για το zoofast και σαν πελατες του συγκεκριμενου online pet shop ειπαμε να σας γραψουμε τις εμπειριες μας.
Ειμαστε κατοχοι ενος θυληκου ημιαιμου λαμπραντορ και ενος ¨αλητακου" που σωσαμε απο τους δρομους.
Επειδη το λαμπραντορ ειναι φαγανο παιρνουμε την acana light and fit και για τον "αλητακο" επειδη τρεχει σαν τον βεγγο παιρνουμε την acana sport and agility.
μεχρι πριν κανα τριμηνο αγοραζαμε απο ελληνικα μαγαζια με τις αναλογες τιμες!
Ανακαλυψαμε ομως το zoofast και προχωρησαμε σε παραγγελια απο εκει, στην αρχη ενα 13κιλο και εφοσον εσταλει γρηγορα και δεν συναντησαμε κανενα προβλημα συνεχισαμε σε παραγγελιες και πολλαπλων συσκευασιων τροφης αλλα και αλλων ειδων.
Διαβασα εδω οτι οι τροφες απο zoofast δεν εχουν αριθμο LOT και ημερ/νια ληξης...
Χθες παρελαβα τεσσερα τσουβαλια 13κιλες acana και εχουν και τα τεσσερα και αριθμο LOT αλλα και ημερ/νια ληξης ( απριλιο του 2016 ).
Σε μια συζητηση που ειχα με καποιον ( δεν θελω να αναφερω την ιδιοτητα του, μην τον καψω ) πολυ ιδιοκτητες pet shop στην ελλαδα παραγγελνουν ποσοτητες απο zoofast και τις πουλανε με τιμες ελλαδας ( φυσικα δεν ειναι πολυ μεγαλες αλλα αρκετες για να δωσουν καλο κερδος ).
Αναφερομαι για το συγκεκριμενο online pet shop γιατι ειναι δυσκολοι οι καιροι και ειναι κριμα να πληρωνουμε τοσα λεφτα ενω μπορουμε να γλιτωσουμε καποια αλλα και να ταιζουμε τα σκυλια μας οσο το δυνατον ποιοτικοτερες τροφες. ( οφελος περιπου τα 20 - 25 ευρω )
Ελπιζουμε να μην σας κουρασαμε και θα τα λεμε εδω μεσα πιο συχνα τωρα που σας βρηκαμε.
 




love2008

New Member
23 Οκτωβρίου 2015
4
0
57
κοζανη
παιδιά καλησπέρα εγώ δεν έχω σκυλάκι αλλά κουνέλι και το zoofast έχει τις τροφές σχεδόν στην μισή τιμή έκανα παραγγελία που την περιμένω από βδομάδα 30,00 ευρώ όταν τα ίδια προϊόντα εδώ στην Ελλάδα θα μου έβγαιναν γύρω στα 55,00 ευρώ.... πήρα τροφή από Αθήνα από μεγάλο σούπερ μάρκετ για κατοικίδια στου ρέντη 3 κιλά με 7,5 ευρώ και στο site την ίδια ακριβώς την βρήκα 4,00 ευρώ τα 3 κιλά....... και όχι μόνο..... είναι η πρώτη φορά βέβαια που κάνω παραγγελία θα δούμε..... εδώ που ζω κάποιο χωριό της Κοζάνης είναι δύσκολο να βρώ τροφή και κάνω 30-50 χιλιόμετρα για το κοντινότερο pet shop οπότε βενζίνη και ελληνικές τιμές βγαίνουν πάρα πολλά τα έξοδα.... άσε που πήρα τροφή που έτυχε να έχει κάποιος κτηνίατρος εδώ και ήταν γεμάτη ζωύφια..... αν όντως είναι έτσι όπως φαίνεται το zoofast δεν πρόκειται να ξαναπάρω από Ελλάδα..... ευχαριστώ.....
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.826
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU