ΜΟΥΖΗ, ΜΟΥΖάκα, ΜΟΥΖολίνι, ΚαραΜΟΥΖΗ, ΛιΜΟΥΖίνα, ΜΟΥΖικούλα, ΜΟΥΖούκι, ΜΟΥΖΟΥ


ripper2.1

Well-Known Member
21 Δεκεμβρίου 2015
489
1.386
39
Κω
Να σου ζήσει φιλε μου !!!!! Ευχομαι υγεια κ τύχη !!!! Καλη υπομονη για την κουταβοπεριοδο ;)
 
  • Like
Reactions: d-friend




d-friend

Well-Known Member
23 Φεβρουαρίου 2014
905
2.550
42
Αθήνα, Παγκράτι
Να σου ζήσει φιλε μου !!!!! Ευχομαι υγεια κ τύχη !!!! Καλη υπομονη για την κουταβοπεριοδο ;)
Ευχαριστώ!
Η κουταβοπερίοδος είναι πια παρελθόν.
Ωραία περάσαμε, δε λέω, αλλά δε θα ήθελα και να το ξαναπεράσω άμεσα.. Εκ των υστέρων μου φαίνεται βουνό.. Πολλή κούραση!!
7 Αυγούστου το κορίτσι με τα γένια (το λες και Κοντσίτα) θα κλείσει τα 2χρόνια ζωής.
 


ripper2.1

Well-Known Member
21 Δεκεμβρίου 2015
489
1.386
39
Κω
Η κουταβοπερίοδος είναι πια παρελθόν.
Ωραία περάσαμε, δε λέω, αλλά δε θα ήθελα και να το ξαναπεράσω άμεσα.. Εκ των υστέρων μου φαίνεται βουνό.. Πολλή κούραση!!
7 Αυγούστου το κορίτσι με τα γένια (το λες και Κοντσίτα) θα κλείσει τα 2χρόνια ζωής.[/QUOTE]

Ζητω συγνώμη , παρανόηση ;) τοτε ειναι κοριτσάρα ;)
 
  • Like
Reactions: d-friend


d-friend

Well-Known Member
23 Φεβρουαρίου 2014
905
2.550
42
Αθήνα, Παγκράτι
Αυτά ειναι...........να το χαίρεσαι
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩΩ..
Μα να κοιμάται σε αυτή την κατάσταση; :ROFLMAO:
Όπως λέει και το mareco, κατουριόμουν και που να κουνηθώ.. Εκεί, στήλη άλατος, μη ξεβολέψω και αναστατώσω το νυχτεριδαγγελάκι μου..
 




d-friend

Well-Known Member
23 Φεβρουαρίου 2014
905
2.550
42
Αθήνα, Παγκράτι
Δεν μπορώ να καταλαβω πως γίνεται να μην το κακομαθεις αυτο το μικρακι, ρε παιδι μου; Θέλει μεγαλο αυτοέλεγχο. Καλό κουράγιο. :p
Έχω πείσει τον εαυτό μου, ότι θα συνεχίσει να μεγαλώνει, μέχρι να γίνει ένα Giant Schnauzer (απωθημένα είναι αυτά). Έτσι εγώ τουλάχιστον τηρώ αυστηρά τα όρια.. Οι θηλυκές (κυρίως) υπάρξεις του περιβάλλοντος, γκρεμίζουν για πλάκα σε μια νύχτα ότι χτίζω μέρες, και φτου και τρέχω να τα μαζεύω..
 
Last edited:




matilda

Well-Known Member
16 Ιουλίου 2007
1.431
1.022
Χμμμ μαυροτσουκαλη, και τσαμπουκαλου? Χτυπησες νευρο. Να την χαιρεσαι την μικρη τσαπερδονα.

(κριμα για την κυρια που την ειχε, αυτη μαλλον δεν βρηκε καποιον να την υιοθετησει)...
 




d-friend

Well-Known Member
23 Φεβρουαρίου 2014
905
2.550
42
Αθήνα, Παγκράτι
Χμμμ μαυροτσουκαλη, και τσαμπουκαλου? Χτυπησες νευρο. Να την χαιρεσαι την μικρη τσαπερδονα.

(κριμα για την κυρια που την ειχε, αυτη μαλλον δεν βρηκε καποιον να την υιοθετησει)...

Ευχαριστώ! Η χαρά πάει κι έρχεται γενικότερα..

Πολύ με συγκινείς που σκέφτηκες την κυρία.. Τη λυπήθηκε η ψυχή μου κι εμένα.. Δυστυχώς όμως αναγκάστηκα να κόψω την επικοινωνία μαζί της, γιατί είχε γίνει της προσκολλήσεως κι είχε παράλογες απαιτήσεις.. Πήρα το κουτάβι Σάββατο, μετά από τρελό καψονάρισμα που μου έκανε, και για μια εβδομάδα με τάραξε στα τηλέφωνα.

"Μπορεί να αλλάξω γνώμη, γιατί είναι δώρο του άντρα μου", έλεγε, "αλλά σου υπόσχομαι, ότι σε αυτό το ενδεχόμενο θα σου πάρω εγώ, το ίδιο ή ό, τι σκυλί θες! Ακόμα και το γίγαντα Σνάουτσερ! Πάντα από τον ίδιο κατάστημα, (DOG CENTER) γιατί μόνο αυτό έχει τα καλά κουτάβια. Ό,τι πήρα από αλλού, μου αρρώστησε από τύφο κλπ.."Τι να πεις.. από που να το πρωτοπιάσεις.. "Πως θα το πεις το κουτάβι;" ρωτούσε. Είπα εγώ εκεί τυχαία για να δώσω μια απάντηση, "Αύρα". Κι εκείνη: "Ααα μην το πεις Αύρα! Αύρα λέγαν τη θεία μου!!"

Πρέπει να έπαιρνε χοντρά φάρμακα, γιατί ήταν σε μια νιρβάνα κατάσταση.. Μιλούσε απίστευτα αργά, και είχε και μια ημιπάρηση στην κάτω γνάθο.. Τη λυπήθηκε η ψυχή μου, αλλά το να "υιοθετήσεις" έναν άνθρωπο, δυστυχώς είναι ένα απείρως μεγαλύτερο φορτίο από ό,τι ένα κουτάβι, και μόνο ως ειδικός και σε μια άκρως οριοθετημένη επαγγελματική σχέση δε θα σε πνίξει κι εσένα στην προσπάθεια να τον βγάλεις στην ακτή.

Εγώ όχι μόνο ειδικός δεν είμαι, αλλά έχω ένα σωρό δικά μου ζητήματα και θέματα προς επίλυση.. Οπότε, πήρα το κουτάβι, και την έκανα με ελαφρά πηδηματάκια.. Εύχομαι πάντα να είναι μαζί μας σε αυτόν τον κόσμο (γιατί, δεν αποκλείω τίποτα μετά από αυτό που είδα) και να την προστατεύει ο Θεός.
 
Last edited:




l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Να το χαίρεσαι το σναουτσεράκι σου d-friend. Είναι πανέμορφη και νομίζω ότι ήταν πολύ ωραία η συγκυρία να σώσεις ένα σκύλο αλλά να αποκτήσεις και την αγαπημένη σου φυλή. Καλή ζωή να έχετε!
Όσο για τη κυρία κρίμα, ελπίζω να μη πάρει άλλο σκύλο και να βρει βοήθεια από ανθρώπους.
 
  • Like
Reactions: d-friend


d-friend

Well-Known Member
23 Φεβρουαρίου 2014
905
2.550
42
Αθήνα, Παγκράτι
τι έγινε από μαύρο σε καφέ?
Κατράμι μαύρη είναι.. Πίσσα! Για αυτο και συγχίζονται οι φωτογραφικοί φακοί.. Άλλωτε τη βγάζουν πιο μπλε, κι άλλωτα πιο κόκκινη.. Ανάλογα και τα χρώματα του περιβάλλοντος. Εδώ είναι η αντανάκλαση από το κόκκινο βελούδο που ξεγελάει. Δεν έχω κι i-phone.. :D
 
  • Like
Reactions: doritamelie




oreos

Active Member
19 Απριλίου 2016
33
8
67
Κατράμι μαύρη είναι.. Πίσσα! Για αυτο και συγχίζονται οι φωτογραφικοί φακοί.. Άλλωτε τη βγάζουν πιο μπλε, κι άλλωτα πιο κόκκινη.. Ανάλογα και τα χρώματα του περιβάλλοντος. Εδώ είναι η αντανάκλαση από το κόκκινο βελούδο που ξεγελάει. Δεν έχω κι i-phone.. :D
Σε αυτή το τρίχωμα λάμπει, ενώ σε εκείνη που κάθεται στα πόδια σου το μαύρο είναι "μουντό".
Με την ευκαιρία ας γράψει κάποιος έμπειρος μαζεμένα τι δεν κάνει να δίνουμε στα σκυλάκια μας. π.χ. χτες διάβαζα όχι αμπούλα certifect. μαζί μπορεί να είναι όχι σταφύλια κ.λ.π.. για έναν αρχάριο, όπως εγώ καλά είναι γιατί μέχρι να διαβάσω-μάθω όλα μπορεί να έχω κάνει πατάτα. ευχαριστώ φιλικά γιάννης.
 


d-friend

Well-Known Member
23 Φεβρουαρίου 2014
905
2.550
42
Αθήνα, Παγκράτι
Ντάξει είναι πολύ μαύρη !!! :D
Να την χαίρεσαι είναι πολύ όμορφη :love:
Black is beautiful.. Κι έχει χυθεί πολύ μελάνι μιλάμε.. Όχι αστεία..
Ευχαριστώ πολύ! Να χαίρεσαι κι εσύ το αγόρι σου!!
 




d-friend

Well-Known Member
23 Φεβρουαρίου 2014
905
2.550
42
Αθήνα, Παγκράτι
Να το χαίρεσαι το σναουτσεράκι σου d-friend. Είναι πανέμορφη και νομίζω ότι ήταν πολύ ωραία η συγκυρία να σώσεις ένα σκύλο αλλά να αποκτήσεις και την αγαπημένη σου φυλή. Καλή ζωή να έχετε!
Όσο για τη κυρία κρίμα, ελπίζω να μη πάρει άλλο σκύλο και να βρει βοήθεια από ανθρώπους.

Να δεις που αυτή η τσίχλα που χρεώνουμε στον Κοέλο τελικά έχει βάση.. Μου είχε γίνει σχεδόν εμμονή.. Σε βαθμό που άλλαζε η καθημερινότητά μου, με βάση τα MiniSchnauzer που γνώρισα.. Το ήθελα τόσο πολύ.. Από εδώ κι από εκεί είχα το ενδεχόμενο από κοντά.. Και μόλις σταμάτησα να το κυνηγάω (είχε κλείσει και το forum), τσουπ.. Η μοίρα με κάλεσε στο τηλέφωνο με τη φωνή της groomer. Το κατεργάρικο σύμπαν είχε συνωμοτήσει.. Κατεργάρικο, γιατί ήθελα αρσενικό και αλατοπίπερο, και τα έφερε έτσι που με έκανε να προτιμήσω το μαύρο το θηλυκό..

Σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές.. Κι εσύ να χαίρεσαι την αγέλη σου!

Για την κυρία δε ξέρω κατά πόσον υπάρχει πραγματικά ελπίδα. Δε μπορώ παρά να εύχομαι τα καλύτερα..
 
Last edited:


d-friend

Well-Known Member
23 Φεβρουαρίου 2014
905
2.550
42
Αθήνα, Παγκράτι
Είναι πανέμορφη!!!!!!!!!!! :love::love::love::love::love::love:
Σε ευχαριστώ πολύ!! Λέω να ανεβάσω και καμία από τις φωτογραφίες που παίζουν στο άλσος με τον Τιμ, να γουστάρεις.. Εσύ που έχεις εμπειρία, κάτι θα διακρίνεις στα ολόμαυρα συμπλέγματα..
 
  • Like
Reactions: doritamelie


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.813
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf