Στειρωση!


Μάρθα & Σίλβα

Well-Known Member
28 Μαϊου 2014
1.705
3.933
39
Εχεις συζητήσει τις διαφορες στις μεθόδους τους;; πχ πως κανει ο καθένας τη ναρκωση; μηπως η διαφορά οφιελεται σε τετοιες παροχές...
 
  • Like
Reactions: bat-iris


Μάρθα & Σίλβα

Well-Known Member
28 Μαϊου 2014
1.705
3.933
39
Εχεις συζητησει τις διαφορες στις μεθόδους τους;; πχ πως κανει ο καθένας τη ναρκωση; μηπως η διαφορά οφιελεται σε τετοιες παροχές...
 


mariatheo

Well-Known Member
23 Νοεμβρίου 2015
828
435
Εχεις συζητησει τις διαφορες στις μεθόδους τους;; πχ πως κανει ο καθένας τη ναρκωση; μηπως η διαφορά οφιελεται σε τετοιες παροχές...
Πως κανει την νάρκωση τι εννοεις;;;;και στους δυο θα την παω μεσημέρι και θα την πάρω απογευμα βραδάκι.το μονο που ξερω απο τον 1ο μετα 200€ απο φίλη μου ειναι οτι πηγε το μαλινουα της αρσενικό και ειχε μια καταπληκτικη ανάρρωση στην αυλή χωρίς φάρμακα αντιβιωσεις,σε σχέση με όλες της επιπλοκες που εχω διαβάσει εδω στο φόρουμ.
 


mariatheo

Well-Known Member
23 Νοεμβρίου 2015
828
435
Ενας λόγος που σκευτομαι αυτόν ειναι γιατι δεν θελω να ταλαιπωρηθεί το σκυλάκι πολυ.φυσικα 200€ χωρίς ΦΠΑ.με ΦΠΑ θα παει 250€.απλα ηθελα να ξερω απο εσάς αν ειναι φυσιολογικό η υπερβολή η τιμη αυτη.
 


ioanna a

Well-Known Member
21 Ιανουαρίου 2014
2.239
3.079
Μπορεί να διαφέρει στα υλικά/τεχνική που χρησιμοποιούν, όπως σου εγραψε πιο πάνω. Ρώτα τον γιατί ανεβάζει τόσο την τιμή.
Τα 130 πολύ όμορφα μου ακούγονται, αν σε ενδιαφέρει αποψη.
Αναρωτήθηκε ποτέ κανείς σας πόσο στοιχίζει η στείρωση στον άνθρωπο;
 








betty coltrane

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2011
3.972
9.756
47
Ηράκλειο, Αττική
goodcopbadcop6.blogspot.gr
Θα ελεγα να ρωτησεις ανοιχτα τον 200 ευρω ποιοι ειναι οι λογοι που αλλοι κανουν στειρωσεις με 130. Μπορει να σε πεισει οτι χρειαζονται τοσα. Ουτε να παιζεις με την υγεια του σκυλου ειναι σωστο αλλα ουτε και 70+ ευρω ειναι λιγα.
Δηλαδη αν χρεωνει περισσοτερο γιατι οι χωροι αναρρωσης ειναι σουιτες, δεν με ψηνει. Οχι πως θα παραδεχτει κατι τετοιο βεβαια. Αλλα νομιζω οτι το καταλαβαινεις.
 


dimitris-skg

Well-Known Member
3 Σεπτεμβρίου 2012
844
2.851
το μονο που ξερω απο τον 1ο μετα 200€ απο φίλη μου ειναι οτι πηγε το μαλινουα της αρσενικό και ειχε μια καταπληκτικη ανάρρωση στην αυλή χωρίς φάρμακα αντιβιωσεις
Ψάξτο λίγο καλύτερα το θέμα, γενικώς ...
 
  • Like
Reactions: bat-iris




bat-iris

Well-Known Member
14 Σεπτεμβρίου 2015
591
622
Πριν 2-3 μήνες που ρώτησα δυο κτηνιάτρους μου είπαν 150€ για θηλυκό σκύλο, με όλα τα παρελκόμενα, αντιβιώσεις, παυσίπονη, κολλάρο, επίσκεψη για αφαίρεση των ραμμάτων και τα σχετικά. Η τιμή ήταν στάνταρ και δεν άλλαζε ανάλογα με τα κιλά.
 


betty coltrane

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2011
3.972
9.756
47
Ηράκλειο, Αττική
goodcopbadcop6.blogspot.gr
ρε παιδιά η τιμή δεν εξαρτάται κι από τα κιλά του σκύλου? η εγώ θυμάμαι λάθος?
Ναι, εμενα η κτηνιατρος μου ειπε οτι θα το χρεωσει σα να ηταν μια μεγαλη γατα. :oops::oops:
 


Μάρθα & Σίλβα

Well-Known Member
28 Μαϊου 2014
1.705
3.933
39
Αν ο ενας κανει αναισθησια με ενεση κ ο αλλος με αέριο....εγω θα εψαχνα καποιον τριτο χαχα...ας εξηγησω...

Ο καλύτερος τροπος να κοιμηθει το ζωο ειναι με αεριο..το κρατάμε...λογικα ο ακριβος θα κανει αυτό...ομως επέμβαση χωρις αντιβίωση μετα ΔΕΝ ΓΊΝΕΤΑΙ ουτε σε ανθρωπο ουτε σε ζωο...ευκολοτερη αναρρωση λογω εσωτεριλων ραμματων ναι...αλλα το 90% πλεον χρησιμοποιει αυτή τη μέθοδο ετσι κ αλλιως..το θεμα του κολλαρου εχει να κάνει με το σκυλο οχι με την επεμβαση... Αν μπορεις να εισαι 24 ωρες το 24ωρο απο πανω του κ τον ελεγχεις να μην πειράζει τη τομη μπορείς κ να μην βάλεις...εγω οσο ήμουν σπιτι δεν της το φορουσα αλλα ουτε που μαγειρευα...μαζι κολλημενες ολη μερα
 


mariakala

Well-Known Member
26 Απριλίου 2011
2.021
1.314
επίσης να προσθέσω ότι αρκετοί κτηνίατροι κάνουν ενέσιμη αντιβίωση 4 ημερών οποτε είναι λογικό ο ιδιοκτητης να μην χρειάζεται να χορηγήσει αντιβίωση σε μορφή χαπιού

και έχω όμως μια απορία - ένσταση θυμάμαι ότι η αναισθησία με αέριο είχε τρομακτική διαφορα σε τιμή 5 χρονια πριν της τάξης των 500 ευρώ έχει αλλάξει κάτι από τότε?
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Στείρωση, με αέριο και διασωλήνωση σε αρσενικό σκύλο, πέντε χρόνια πριν, εκατόν πενήντα ευρώ. Για την αντιβίωση δεν θυμάμαι. Φόρεσε ελισαβετιανό κολάρο γιατί πείραζε την τομή.
 


Μάρθα & Σίλβα

Well-Known Member
28 Μαϊου 2014
1.705
3.933
39
Αντιβιωση μια βδομαδουλα...πριν 2 χρονια θηλυκο μμαζι με αφαίρεση νεοπλασιας κ ναρκωση με αεριο 180..
 


theo9

Well-Known Member
18 Μαϊου 2016
515
377
νοτια προαστια
στειρωση σε αρσενικο με ενεση για ταβλιαρισμα και ολα μια χαρα ουτε αντιβιωση ουτε τιποτα 100 πριν 4 χρονια
στειρωση σε θυληκο πριν 3 χρονια με τα ιδια στοιχεια και ραμματα που απορροφουνται 180 πριν 3 χρονια.
το 130 μου ακουγεται εκλυστικο .αλλα το 200 πιο κοντα στα οσα ξερω και εχω ακουσει μεχρι τωρα.
μη το πηγαινεις με τα λεφτα.πηγαινε το με το γιατρο απλα.
 
  • Like
Reactions: sis




vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.123
10.078
Athens
Καταρχήν η στείρωση θηλυκού με αρσενικό καμία σχέση. Η τελευταία είναι πολύ πιο λάιτ.
Πάντως σε στείρωση αρσενικού πέρυσι, ούτε εγώ έδωσα αντιβίωση - αρκέστηκε στην ενέσιμη αντιβίωση και τέλος.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.820
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU