Στειρωση!










mariatheo

Well-Known Member
23 Νοεμβρίου 2015
828
435
Μολις
Πως ειναι η μικρη;
την έφερα στο σπίτι είναι μέσα στο κρειτ με κολάρο και κοιμάται..η το χειρουργείο πήγε πολύ καλά.το άγχος μου είναι ότι πήγε ο άντρας μου το μεσημέρι να δει τι γίνεται πως είναι η μικρή και εκείνη την ώρα ξύπναγε σιγά σιγά και όταν τον άκουσε πετάχτηκε και κατά λάθος αυτοτραυματίστηκε με αποτέλεσμα να έχει λίγο αιμορραγία.τους ανησύχησε όμως που σταμάτησε η αιμορραγία βοηθώντας με χάπι.αυτο μόνο λίγο τους ανησύχησε και μου ζήτησαν να την πάω και το πρωί να την δει,ενώ μου είχαν πει ότι θα την δουν μετά από μια εβδομάδα.ξερει κάποιος να μου πει τι είναι όλο αυτό;;;
 










mariatheo

Well-Known Member
23 Νοεμβρίου 2015
828
435
Οχι δυστυχως δεν ξερω κατι:(.
Ο γιατρος δε σας εξηγησε;
Με ρώτησε αν βάζω κάθε μήνα αμπουλα(εννοείται ναι)του είπα ότι από Απρίλιο μέχρι Νοέμβριο βάζουμε scalibor και κάθε τρεις μήνες χάπι για τα ενδοπαρασιτα.με ρώτησε αν ποτέ είχε τσιμπούρια.του είπα όχι.θα κάνουμε εξετάσεις κάποια στιγμή όταν αναρρώσει αλλά φοβάται για ερλιχεια κάτι με τα αιμοπετάλια
 


mariatheo

Well-Known Member
23 Νοεμβρίου 2015
828
435
Ανησύχησε γιατί μετά το τραύμα καθυστέρησε να σταματήσει λίγο περισσότερο η αιμορραγία από το κανονικό.και πως σταμάτησε τον ρωτήσαμε και μας απάντησε με χάπι.που σημαίνει για κάποιο λόγο δεν πήζει το αίμα της.
 




mariatheo

Well-Known Member
23 Νοεμβρίου 2015
828
435
Ευχομαι να μην ειναι τιποτα!
Μην την αφηνεις να κατσικιαζει αυτες τις μερες.
Σήμερα και να θέλει δεν μπορεί είναι off από την νάρκωση,για αύριο θα είμαι συνέχεια κοντά της και θα προσπαθήσω να είναι μέσα στο κρειτ περισσότερο από τις άλλες φορές.αν και γενικά ήταν πολύ ήσυχη.σε ευχαριστω πολύ για το ενδιαφέρον.(y)
 




Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Παυσιπονα σας εδωσε;
Καλύτερα χωρίς παυσίπονα. Ήδη έχουν μεγάλη αντοχή στον πόνο και κατσικιάζουν πριν να είναι έτοιμα, με παυσίπονα μπορεί να ξεθαρρέψουν ακόμα πιο γρήγορα και δεν λέει...
 


Iraki maria

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2015
368
791
37
Thessaloniki
Καλύτερα χωρίς παυσίπονα. Ήδη έχουν μεγάλη αντοχή στον πόνο και κατσικιάζουν πριν να είναι έτοιμα, με παυσίπονα μπορεί να ξεθαρρέψουν ακόμα πιο γρήγορα και δεν λέει...
Ναι το ξερω.
Και εμεις οταν στειρωθηκε η Ηρα δεν της εδωσε παυσιπονα για αυτο τον λογο, μονο αντιβιωση.
 
  • Like
Reactions: Orilis


mariatheo

Well-Known Member
23 Νοεμβρίου 2015
828
435
Μας έδωσε και παυσίπονο και αντιβίωση.αυριο το πρωί που θα την πάω να το δει θα της αν γίνεται να μην της δώσω παυσίπονο.ευχαριστω πολύ.
 
  • Like
Reactions: Orilis


mariatheo

Well-Known Member
23 Νοεμβρίου 2015
828
435
Εχθές βγήκε με πολύ μεγάλη δυσκολία και πήγε για τσίσα μετά επέστρεψε στο κλουβί και από εκείνη την ώρα μέχρι τώρα είναι μέσα.καθεται ποτέ κοιμάται ποτέ έχει ανοιχτά τα μάτια.εφαγε το πρωί λίγο όπως είναι μέσα στο κλουβί...είναι φυσιολογικό αυτό;;;;;
 


noni_papa

Well-Known Member
19 Δεκεμβρίου 2015
1.935
3.155
34
Νέο Ψυχικό
Δώσε της χρόνο. Ούτε μια μέρα δεν πέρασε. Ακόμα πονάει, δεν έχει φύγει και παντελώς η νάρκωση. Μην την πιέζεις, άστην στους δικούς της ρυθμούς ;) Σε μια-δυο μέρες δεν θα την προλαβαίνεις
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Ναι, φυσιολογικό είναι... Πονάει η μικρή κι αντιλαμβάνεται ότι είναι καλύτερο και για την ίδια να κάτσει όσο το δυνατόν πιο ακίνητη. Εαν, δε, την πας και βόλτα για τις ανάγκες της θα σε πόνεσε η ψυχή σου. Ο δικός μου, αρσενικός, δηλαδή με πολύ μικρότερο χειρουργείο, κι αν δεν με απατά η μνήμη μου είχε κρατήσει τα κακά του ένα εικοσιτετράωρο για να τα κάνει όταν αντέχει τον πόνο. Κι όταν τα έκανε και πάλι με έπιασε ένας σφάχτης στην καρδιά από την προσπάθειά του και την περίεργη στάση που πήρε. Κάθε μέρα η βελτίωση θα είναι αξιοσημείωτη και σε δύο με τρεις ημέρες, η μικρή θα πάρει και περισσότερο θαρρώ από ότι πρέπει. Εκεί θα είναι και το ζόρι να την περιορίσεις γιατί θα έχει μαζέψει κι ενέργεια και θα κατσικιάζει λες κι είναι 5 μηνών κουτάβι, αλλά τα ράμματα θα είναι ακόμα ευαίσθητα.

Τελικά πήγατε γιατρό το πρωί; Πως είδε την τομή;
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.820
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU