barfing.gr


Manogr

Well-Known Member
25 Ιανουαρίου 2012
149
31
50
Glyfada, Greece
www.dogpark.gr
Δεν τον συμφέρει καθόλου πάντως (από οικονομικής πλευράς).
Εκτροφέας με 14 σκύλους σίγουρα παίρνει σε άλλη τιμή την ξηρά. Και με τα έξοδα που έχει με τόσα ζώα χλωμό να έχει πάρει τέτοια απόφαση.
Μίλησα μαζί του στο τηλ, μετά από ενημέρωση από άλλο γνωστό, για το θέμα αυτό επειδή έμαθα ότι πήγε από εκεί και πήρα να μάθω τι παίζει από συνθήκες κτλ... είναι αρκετά γνωστός εκτροφέας πάντως και έχει και πανσιόν φιλοξενίας αλλά επειδή του μίλησα πρώτη φορά και δεν γνωριζόμασταν πριν δεν μπήκαμε σε τέτοια ανάλυση. Δεν μου είπε κάτι αλλά υποψιάζομαι ότι και εκεί θα πήρε ειδική τιμή όπως και με τη ξηρά...

Πάντως αναλύουμε πάλι μόνο το οικονομικό που παίζει ρόλο μεν αλλά για εμένα με 1 σκυλί και με την ξηρά που παίρνω τώρα (73 euro το μεγάλο τσουβάλι) δεν είναι το πιο βασικό αυτή τη στιγμή.
 


Kalisee

Member
28 Μαϊου 2012
21
0
Δεν ξέρω από που είναι η συγκεκριμένη εταιρία, πάντως "Barfing" στα αγγλικά σημαίνει κάνω εμετό "ξερνάω". Δεν τη δοκίμασα, μπορεί να έχει καταπληκτικά αποτελέσματα, αλλά μόλις είδα το όνομα.. κάπως μου φάνηκε...:D
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.644
7.753
Δεν ξέρω από που είναι η συγκεκριμένη εταιρία, πάντως "Barfing" στα αγγλικά σημαίνει κάνω εμετό "ξερνάω". Δεν τη δοκίμασα, μπορεί να έχει καταπληκτικά αποτελέσματα, αλλά μόλις είδα το όνομα.. κάπως μου φάνηκε...:D
Ερμμμ από ότι καταλαβαίνω το όνομα της εταιρίας δεν προέρχεται από την λέξη ξερνάω αλλά από τα αρχικά των λέξεων Biologically Appropriate Raw Food (B.A.R.F.)
 


Kalisee

Member
28 Μαϊου 2012
21
0
Ερμμμ από ότι καταλαβαίνω το όνομα της εταιρίας δεν προέρχεται από την λέξη ξερνάω αλλά από τα αρχικά των λέξεων Biologically Appropriate Raw Food (B.A.R.F.)
Δεν πίστευα και εγώ ότι θα μπορούσε να ήταν η συγκεκριμένη λέξη, κάποια αρχικά θα ήταν. Σύμπτωση βγαίνει έτσι, αλλά μου φάνηκε αστείο :)
 


28 Απριλίου 2012
10
0
ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
θελω να κανω μια ερωτηση αλλα δεν ξερω αν ειναι σωστο σε αυτο το θεμα εχουμε μια βδι=ομαδα που τρωμε την τροφη απο την εταιρεια αυτη τα κακα ειναι καλα και απο μυρωδια το σκυλι οντως μυριζει λιγοτερο αλλα το ΤΡΙΧΩΜΑ ΜΑΔΑΕΙ ΣΑΝ ΤΡΕΛΛΗ ενω με την for fish for dogs το ειχμε λυση ειναι απο την αλλαγη απο τον καιρο αν ξερει καποιος ας μου πει το σκυλακη ειναι η ΣΙΣΣΥ (μποξερινα )
 


Manogr

Well-Known Member
25 Ιανουαρίου 2012
149
31
50
Glyfada, Greece
www.dogpark.gr
θελω να κανω μια ερωτηση αλλα δεν ξερω αν ειναι σωστο σε αυτο το θεμα εχουμε μια βδι=ομαδα που τρωμε την τροφη απο την εταιρεια αυτη τα κακα ειναι καλα και απο μυρωδια το σκυλι οντως μυριζει λιγοτερο αλλα το ΤΡΙΧΩΜΑ ΜΑΔΑΕΙ ΣΑΝ ΤΡΕΛΛΗ ενω με την for fish for dogs το ειχμε λυση ειναι απο την αλλαγη απο τον καιρο αν ξερει καποιος ας μου πει το σκυλακη ειναι η ΣΙΣΣΥ (μποξερινα )
Ο καιρός προφανώς και παίζει ρόλο αλλά ίσως φταίει και το γεγονός ότι πέρνει λιγότερη Ω3 και άλλα ψαροσυστατικά που έχει η F4D και βοηθάνε στο τρίχωμα... Φαντάζομαι ακόμα είσαι στη φάση του κοτόπουλου προσαρμογής οπότε και κάποια συστατικά ίσως λείπουν και δεν έχεις ακόμα τη δυνατότητα να δώσεις ψάρι... θα μπορούσες να προσθέτεις λίγο λάδι σωλομού (έχει και η fish for dogs έχουν και πολλές άλλες εταιρείες) σε ένα από τα γεύματα! Κακό δεν θα κάνει!
 


ΑΡΘΟΥΡΟΣ

Well-Known Member
22 Ιουνίου 2012
203
0
Αθηνα
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΜΕΛΟΙ!ΝΕΟΣ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ Κ ΚΑΤΟΧΟΣ ΚΑΝΕ ΚΟΡΣΟ!ΜΠΑΙΝΩ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΣΤΟ ΘΕΜΑ *BARFING.GR* ---- ΕΧΩ ΞΕΚΙΝΗΣΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΑΥΤΗ ΝΑ ΤΑΙΖΩ ΤΟΝ ΓΙΟ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΗΣ 1/6/12 ΜΕΧΡΙ Κ ΣΗΜΕΡΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΕΞΕΙΣ=
α)ΤΡΙΧΑ ΤΕΛΕΙΑ(ΟΠΩΣ ΕΙΧΑ Κ ΜΕ ΞΗΡΑ)
β)ΔΟΝΤΙΑ ΤΕΛΕΙΑ(ΟΠΩΣ ΕΙΧΑ Κ ΜΕ ΤΗΝ ΞΗΡΑ)
γ)ΔΕΝ ΜΥΡΙΖΗ ΤΟ ΤΡΙΧΩΜΑ(ΜΕ ΤΗΝ ΞΗΡΑ ΤΟ ΕΙΧΑ ΣΕ ΜΙΚΡΟ ΒΑΘΜΟ)
δ)ΤΑ ΚΙΛΑ ΠΑΡΕΜΙΝΑΝ ΙΔΙΑ ΜΕ ΠΡΙΝ
ε)ΟΥΤΕ ΑΚΟΥΩ ΠΟΡΔΕΣ ΟΥΤΕ ΤΙΣ ΜΥΡΙΖΩ(ΜΕ ΤΗΝ ΞΗΡΑ ΑΚΟΥΣΤΙΚΕΣ Κ ΒΡΟΜΕΡΕΣ ΠΟΡΔΕΣ)
ζ)ΚΟΠΡΑΝΑ ΣΥΝΕΧΕΙΑΣ ΣΚΛΗΡΑ Κ ΣΩΣΤΑ(ΜΕ ΤΗΝ ΞΗΡΑ ΕΙΧΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΑΛΑΚΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΣΚΛΗΡΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ Κ ΔΙΑΡΟΙΑ)
η)ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΣΤΟ ΦΟΥΛ ΟΠΩΣ Κ ΠΡΙΝ
θ)ΑΝΑΣΑ ΤΕΛΕΙΑ(ΜΕ ΤΗΝ ΞΗΡΑ ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΧΑ)
ι)ΤΣΙΜΠΛΕΣ ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ ΟΠΩΣ Κ ΠΡΙΝ

ΜΕΡΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΤΟ ΜΟΝΟ ΑΡΝΗΤΙΚΟ ΠΟΥ ΕΙΧΑΜΕ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΗΝ BARF ME ΨΑΡΙA ΟΥΤΕ ΝΑ ΤΗΝ ΜΥΡΙΣΕΙ ΔΕΝ ΗΘΕΛΕ, ΑΛΛΑ ΕΥΤΥΧΟΣ ΥΠΑΡΧΗ ΑΡΝΙ,ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ,ΜΟΣΧΑΡΙ Κ ΧΟΙΡΙΝΟ ΠΟΥ ΤΩΝ ΤΡΕΛΕΝΟΥΝ!(ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΚΡΕΑΤΑ ΜΕΝΟΥΝ ΚΑΠΟΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΨΥΞΗ ,ΓΙΑ ΤΟ ΧΟΙΡΙΝΟ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΚΑΝΑ ΜΗΝΑ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΜΕΝΕΙ Κ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΨΥΞΗ ΓΙΑ ΣΑΡΜΟΝΕΛΑ ΚΤΛ)
ΟΙ ΞΗΡΕΣ ΤΡΟΦΕΣ ΠΟΥ ΕΔΕΙΝΑ ΗΤΑΝ Η ACANA,ORIGEN,ARTEMIS USA , Ο ΓΙΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 2,5 ΧΡΟΝΩΝ, Κ ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΤΟΥ 64 ΚΙΛΑ Κ ΤΟΝ ΤΑΙΖΩ BARF 2 ΚΙΛΑ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ(ΕΝΩ ΜΕ ΤΗΝ ΞΗΡΑ ΑΠΟ 650gr.-750gr. ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΞΗΡΑΣ ΤΡΟΦΗΣ)
ΣΤΗΝ ΕΤΑΙΡΕΙΑ BARFING.GR ΕΧΩ ΔΕΙ ΑΡΚΕΤΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΦΤΙΑΧΝΟΥΝ ΤΙΣ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΕΣ, ΝΑ ΕΤΟΙΜΑΖΟΥΝ ΤΑ ΚΡΕΑΤΑ Κ ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΒΑΖΟΥΝ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ Κ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΠΟΙΟΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΡΟΦΙΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΦΑΓΩΘΟΥΝ ΨΗΜΕΝΑ ΑΠΟ ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ,ΑΡΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΝΤΑΞΕΙ ΣΤΟ ΤΙ ΘΑ ΤΡΩΕΙ Ο ΛΕΒΕΝΤΗΣ ΜΟΥ, ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΣΧΕΔΟΝ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΕΙΔΙΑ ΜΟΥ ΠΑΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΞΗΡΑ.
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΧΑΡΗ ΜΕ ΤΗΝ BARF ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΡΩΕΙ ΜΕ ΟΡΕΞΗ Κ ΜΑΝΙΑ, ΕΝΩ ΜΕ ΤΗΝ ΞΗΡΑ ΗΤΑΝ ΜΕ ΤΑ ΚΕΦΙΑ ΤΟΥ.

ΥΓ. ΣΥΓΧΩΡΕΣΤΕΜΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΟΡΘΟΓΡΑΦΙΚΑ ,ΤΟ ΟΜΟΛΟΓΟ ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ ΚΑΛΟΣ ΜΑΘΗΤΗΣ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ!
 


fani

Well-Known Member
30 Οκτωβρίου 2010
2.468
408
Αθήνα
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΜΕΛΟΙ!ΝΕΟΣ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ Κ ΚΑΤΟΧΟΣ ΚΑΝΕ ΚΟΡΣΟ!ΜΠΑΙΝΩ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΣΤΟ ΘΕΜΑ *BARFING.GR* ---- ΕΧΩ ΞΕΚΙΝΗΣΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΑΥΤΗ ΝΑ ΤΑΙΖΩ ΤΟΝ ΓΙΟ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΗΣ 1/6/12 ΜΕΧΡΙ Κ ΣΗΜΕΡΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΕΞΕΙΣ=
α)ΤΡΙΧΑ ΤΕΛΕΙΑ(ΟΠΩΣ ΕΙΧΑ Κ ΜΕ ΞΗΡΑ)
β)ΔΟΝΤΙΑ ΤΕΛΕΙΑ(ΟΠΩΣ ΕΙΧΑ Κ ΜΕ ΤΗΝ ΞΗΡΑ)
γ)ΔΕΝ ΜΥΡΙΖΗ ΤΟ ΤΡΙΧΩΜΑ(ΜΕ ΤΗΝ ΞΗΡΑ ΤΟ ΕΙΧΑ ΣΕ ΜΙΚΡΟ ΒΑΘΜΟ)
δ)ΤΑ ΚΙΛΑ ΠΑΡΕΜΙΝΑΝ ΙΔΙΑ ΜΕ ΠΡΙΝ
ε)ΟΥΤΕ ΑΚΟΥΩ ΠΟΡΔΕΣ ΟΥΤΕ ΤΙΣ ΜΥΡΙΖΩ(ΜΕ ΤΗΝ ΞΗΡΑ ΑΚΟΥΣΤΙΚΕΣ Κ ΒΡΟΜΕΡΕΣ ΠΟΡΔΕΣ)
ζ)ΚΟΠΡΑΝΑ ΣΥΝΕΧΕΙΑΣ ΣΚΛΗΡΑ Κ ΣΩΣΤΑ(ΜΕ ΤΗΝ ΞΗΡΑ ΕΙΧΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΑΛΑΚΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΣΚΛΗΡΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ Κ ΔΙΑΡΟΙΑ)
η)ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΣΤΟ ΦΟΥΛ ΟΠΩΣ Κ ΠΡΙΝ
θ)ΑΝΑΣΑ ΤΕΛΕΙΑ(ΜΕ ΤΗΝ ΞΗΡΑ ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΧΑ)
ι)ΤΣΙΜΠΛΕΣ ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ ΟΠΩΣ Κ ΠΡΙΝ

ΜΕΡΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΤΟ ΜΟΝΟ ΑΡΝΗΤΙΚΟ ΠΟΥ ΕΙΧΑΜΕ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΗΝ BARF ME ΨΑΡΙA ΟΥΤΕ ΝΑ ΤΗΝ ΜΥΡΙΣΕΙ ΔΕΝ ΗΘΕΛΕ, ΑΛΛΑ ΕΥΤΥΧΟΣ ΥΠΑΡΧΗ ΑΡΝΙ,ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ,ΜΟΣΧΑΡΙ Κ ΧΟΙΡΙΝΟ ΠΟΥ ΤΩΝ ΤΡΕΛΕΝΟΥΝ!(ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΚΡΕΑΤΑ ΜΕΝΟΥΝ ΚΑΠΟΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΨΥΞΗ ,ΓΙΑ ΤΟ ΧΟΙΡΙΝΟ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΚΑΝΑ ΜΗΝΑ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΜΕΝΕΙ Κ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΨΥΞΗ ΓΙΑ ΣΑΡΜΟΝΕΛΑ ΚΤΛ)
ΟΙ ΞΗΡΕΣ ΤΡΟΦΕΣ ΠΟΥ ΕΔΕΙΝΑ ΗΤΑΝ Η ACANA,ORIGEN,ARTEMIS USA , Ο ΓΙΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 2,5 ΧΡΟΝΩΝ, Κ ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΤΟΥ 64 ΚΙΛΑ Κ ΤΟΝ ΤΑΙΖΩ BARF 2 ΚΙΛΑ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ(ΕΝΩ ΜΕ ΤΗΝ ΞΗΡΑ ΑΠΟ 650gr.-750gr. ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΞΗΡΑΣ ΤΡΟΦΗΣ)
ΣΤΗΝ ΕΤΑΙΡΕΙΑ BARFING.GR ΕΧΩ ΔΕΙ ΑΡΚΕΤΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΦΤΙΑΧΝΟΥΝ ΤΙΣ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΕΣ, ΝΑ ΕΤΟΙΜΑΖΟΥΝ ΤΑ ΚΡΕΑΤΑ Κ ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΒΑΖΟΥΝ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ Κ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΠΟΙΟΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΡΟΦΙΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΦΑΓΩΘΟΥΝ ΨΗΜΕΝΑ ΑΠΟ ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ,ΑΡΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΝΤΑΞΕΙ ΣΤΟ ΤΙ ΘΑ ΤΡΩΕΙ Ο ΛΕΒΕΝΤΗΣ ΜΟΥ, ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΣΧΕΔΟΝ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΕΙΔΙΑ ΜΟΥ ΠΑΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΞΗΡΑ.
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΧΑΡΗ ΜΕ ΤΗΝ BARF ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΡΩΕΙ ΜΕ ΟΡΕΞΗ Κ ΜΑΝΙΑ, ΕΝΩ ΜΕ ΤΗΝ ΞΗΡΑ ΗΤΑΝ ΜΕ ΤΑ ΚΕΦΙΑ ΤΟΥ.

ΥΓ. ΣΥΓΧΩΡΕΣΤΕΜΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΟΡΘΟΓΡΑΦΙΚΑ ,ΤΟ ΟΜΟΛΟΓΟ ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ ΚΑΛΟΣ ΜΑΘΗΤΗΣ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ!
Αρθούρε Καλώς όρισες,

Τα ορθογραφικά δε πειράζουν όσο τα ΚΕΦΑΛΑΙΑ!!
Είναι σαν να μας φωνάζεις:)
Παίρνα και απότα νέα μέλη να σε γνωρίσουμε να βάλεις και καμία φώτο να καμαρώσουμε τον γιό σου!:D
 


deliaki

Well-Known Member
26 Μαϊου 2011
447
45
40
ελληνορωσων
παρειγγειλε μια γνωστη μου.δευτερα ξεκιναει και τα τρια σκυλια της και αν ειναι ολα οκ(συμφωνα με οτι μου ειπε ολα μια χαρα της ακουστηκαν και απο αποψη υγιεινης και απο αποψης πληροτητας της τροφης ) ιδωμεν.....
 


ΑΡΘΟΥΡΟΣ

Well-Known Member
22 Ιουνίου 2012
203
0
Αθηνα
Αρθούρε Καλώς όρισες,

Τα ορθογραφικά δε πειράζουν όσο τα ΚΕΦΑΛΑΙΑ!!
Είναι σαν να μας φωνάζεις:)
Παίρνα και απότα νέα μέλη να σε γνωρίσουμε να βάλεις και καμία φώτο να καμαρώσουμε τον γιό σου!:D

Sorry!!!!!!!!!!!!!!(Για τα κεφαλαια).
Εβαλα κ φωτο του γιου μου!
Επι του θεματος (ΒARFING.GR) , μεχρι στιγμης ολα καλα, αλλα εχω καποια ερωτηματα???????????
1)H barf τροφη σωματικα τι προσφερει αυξηση κιλων,ισοροπια βαρους η στεγνωμα απο τα λιποι κ μειωση περιτου βαρους?
2)Οι συσκευασιες της εταιρειας εχουν την τροφη σε μορφη κιμα , με τα δοντακια του τι να κανω για να τα γυμναζει κ να τα καθαριζει?(μην μου προτεινεται χημικα οπως τυπου friskies dental,κτλ)
 


stak117

Member
26 Δεκεμβρίου 2011
21
0
Οι συσκευασιες της εταιρειας εχουν την τροφη σε μορφη κιμα , με τα δοντακια του τι να κανω για να τα γυμναζει κ να τα καθαριζει?(μην μου προτεινεται χημικα οπως τυπου friskies dental,κτλ)
Πηγαινε σε κανεναν χασαπη και παρε κοκαλα μοσχαρισια οπου θα τα δινεις ωμα
 


Manogr

Well-Known Member
25 Ιανουαρίου 2012
149
31
50
Glyfada, Greece
www.dogpark.gr
Sorry!!!!!!!!!!!!!!(Για τα κεφαλαια).
Εβαλα κ φωτο του γιου μου!
Επι του θεματος (ΒARFING.GR) , μεχρι στιγμης ολα καλα, αλλα εχω καποια ερωτηματα???????????
1)H barf τροφη σωματικα τι προσφερει αυξηση κιλων,ισοροπια βαρους η στεγνωμα απο τα λιποι κ μειωση περιτου βαρους?
2)Οι συσκευασιες της εταιρειας εχουν την τροφη σε μορφη κιμα , με τα δοντακια του τι να κανω για να τα γυμναζει κ να τα καθαριζει?(μην μου προτεινεται χημικα οπως τυπου friskies dental,κτλ)
Ωραίος ο γιος!

Σχετικά με το 1 πιστεύω ότι η αύξηση κιλών με τη barf έρχεται δύσκολα.. μάλλον προς στέγνωμα το βλέπω και ίσως και αύξηση μυικής μάζας... εγώ δεν έχω κλείσει ούτε μήνα ακόμα, έχω δει ένα ελαφρύ αδυνάτισμα όχι σε κιλά αλλά στη μέση του (ίσως είναι το ότι μεγαλώνει αφού είναι μόλις 11 μηνών...) αλλά η Γερμανίδα κριτής στην έκθεση έγραψε για Super μυική κατάσταση που για bulldog είναι πολύ τιμητικό :D

Για το 2 θα ήθελα και εγώ να ακούσω κάποια ιδέα!
 






ΑΡΘΟΥΡΟΣ

Well-Known Member
22 Ιουνίου 2012
203
0
Αθηνα
Αρθουρε ποσο σου κοστιζει τον μηνα περιπου?
Με την ξηρα τροφη(ακανα) εδινα τον μηνα 120€ ενω τωρα δινω 137€(την θεωρω μικρη διαφορα 17€ σε συγκριση με την ποιοτητα της διατροφης που προσφερω στο αγορι μου)
Για το κοκαλο μοσχαριου να τον αφηνω μεχρι να το φαει η να των σταματαω μετα απο καποια ωρα κ να του το περνω?(το ρωταω αυτο γιατι στον κιμα μεσα εχει ειδη τριματισμενα κοκκαλα που τα εχει φαει μηπως του επιβαρηνω πολυ το στομαχι του με κοκκαλα)

Τι ομορφο Cοrso ειναι αυτο που εχεις!!!!!!!1
 


BiggBilly

Well-Known Member
28 Μαϊου 2010
4.237
407
Γλυφάδα
1)H barf τροφη σωματικα τι προσφερει αυξηση κιλων,ισοροπια βαρους η στεγνωμα απο τα λιποι κ μειωση περιτου βαρους?
Η ωμη διατροφή συνήθως έχει ως αποτέλεσμα να χάσει ο σκύλος λίπος. Για να αποκτήσει σκύλος μυική μάζα, να "δέσει", η διατροφή ναι μεν παίζει ρόλο αλλά η άσκηση είναι το κυριότερο. Χωρίς άσκηση η μυική μάζα δεν αυξάνεται.

 
AΡΘΟΥΡΟΣ said:
2)Οι συσκευασιες της εταιρειας εχουν την τροφη σε μορφη κιμα , με τα δοντακια του τι να κανω για να τα γυμναζει κ να τα καθαριζει?(μην μου προτεινεται χημικα οπως τυπου friskies dental,κτλ)
Ή πάρε ωμά κόκκαλα ή πάρε παιχνίδια για να δαγκώνει.
Να ξέρεις ότι όσο περισσότερη μαλακή τροφή τρώει τόσο πιο δύσκολο είναι να κρατάς τα δόντια του καθαρά.

* Τα κόκκαλα που δίνεις για τα δόντια του να μη μπορεί να τα φάει. Προτίμησε στήθος/πλευρά βοδινού.
 


stak117

Member
26 Δεκεμβρίου 2011
21
0
Συμφωνω με BiggBilly δωσε κοκκαλο που να μην μπορει να το σπασει και αστον με τις ωρες να μασουλαει. Τα βρισκεις και τσαμπα
Εγω τα φυλαω στην καταψυξη
Αρθουρε και το δικο σου κορσακι ειναι πανεμορφο και τεραστιο, να τον χαιρεσε και να τον αγαπας
 


epial

Well-Known Member
24 Ιουλίου 2011
3.026
5.276
65
Aθήνα
Ποιά είναι βρε παιδιά τα κόκκαλα που δεν μπορεί να τα σπάσει και φάει;
Εμένα θρυμματίζει και κόκκαλα από δεινόσαυρο.
 


BiggBilly

Well-Known Member
28 Μαϊου 2010
4.237
407
Γλυφάδα
Έχεις δώσει πλατάρια μοσχαριού?
Αν καταφέρει να τα φάει αυτές της πέτρες τότε έχεις λύκο όχι σκύλο :D
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.120
Μηνύματα
895.887
Μέλη
19.931
Νεότερο μέλος
Kwnstantina_22