barfing.gr








fanfoun

Well-Known Member
1 Απριλίου 2011
78
2
Την πλάτη, την σπονδυλική στήλη. Σαν πέτρες είναι ένα πράγμα.


την σπονδυλική στήλη την δίνεις ενωμένη η κομμάτια κομμάτια ?

το οστό του μπουτιού το σπάει μπίλι ?
 


ΑΡΘΟΥΡΟΣ

Well-Known Member
22 Ιουνίου 2012
203
0
Αθηνα
Η ωμη διατροφή συνήθως έχει ως αποτέλεσμα να χάσει ο σκύλος λίπος. Για να αποκτήσει σκύλος μυική μάζα, να "δέσει", η διατροφή ναι μεν παίζει ρόλο αλλά η άσκηση είναι το κυριότερο. Χωρίς άσκηση η μυική μάζα δεν αυξάνεται.


Ή πάρε ωμά κόκκαλα ή πάρε παιχνίδια για να δαγκώνει.
Να ξέρεις ότι όσο περισσότερη μαλακή τροφή τρώει τόσο πιο δύσκολο είναι να κρατάς τα δόντια του καθαρά.

* Τα κόκκαλα που δίνεις για τα δόντια του να μη μπορεί να τα φάει. Προτίμησε στήθος/πλευρά βοδινού.
Eυχαριστω πολυ για τις πληροφοριες, θα δοκιμασω τα κοκκαλα που μου προτειναται κ βλεπουμαι!
 


deliaki

Well-Known Member
26 Μαϊου 2011
447
45
40
ελληνορωσων
ειναι τσιμπημενος,δεν τον λες φθηνο(θα μπορουσε να ειναι πιο φθηνος) πηρα και ρωτησα και για τα τρια σκυλια μας.65 κιλα,85 κιλα και 90 κιλα που ενταξει ειναι παρα πολλα κιλα αλλα μου πε μια τιμη που καραφλιασα...............πανω απο 300 ευρω,που αν επιλεξω να κανω μπαρφ παλι μονη μου αφενος θελω καταψυκτη τον οποιο δεν διαθετω πια και χρονο τον οποιο παλι παλι δεν διαθετω μιας που πλεον δουλευω δυο δουλειες και γυρναω σπιτι μου 9 το βραδυ απο την αλλη ομως αν παω στην αγορα ειναι παμφθηνα τα κρεατα που ειναι η πρωτη υλη μου οποτε σιγουρα με συμφερει οικονομικα να το κανω οταν εχει 0.17 νομιζω το πλαταρι και οσο για την ενημερωση δλδ το πως θα το κανει καποιος υπαρχουν πολλοι τροποι να ενημερωθω για να το κανω και σωστα... παντως 1,35 ευρω το κιλο ειναι πολλα για εμενα που εχω κανει αυτη την διατροφη και ξερω ποσο κοστιζει. παντως αν καποιος εχει τα χρηματα ειναι καλο λογο χρονου,σε γλυτωνει απο χρονο δλδ.
 


BiggBilly

Well-Known Member
28 Μαϊου 2010
4.237
407
Γλυφάδα
την σπονδυλική στήλη την δίνεις ενωμένη η κομμάτια κομμάτια ?

το οστό του μπουτιού το σπάει μπίλι ?
Τα κομμάτια που βρίσκω είναι σε μέγεθος απο δάκτυλα εως αγκώνα.
Απο πόδι δεν έχω δώσει. Αλλά συνήθως τα κόκκαλα που στηρίζουν το ζώο είναι τα πιο σκληρα.
 


fanfoun

Well-Known Member
1 Απριλίου 2011
78
2
Τα κομμάτια που βρίσκω είναι σε μέγεθος απο δάκτυλα εως αγκώνα.
Απο πόδι δεν έχω δώσει. Αλλά συνήθως τα κόκκαλα που στηρίζουν το ζώο είναι τα πιο σκληρα.


θα μου έκανες μεγάλη χάρη άμα το έβγαζες μια φωτογραφία!!! και την ανέβαζες βεβαια :cool:
 


ΑΡΘΟΥΡΟΣ

Well-Known Member
22 Ιουνίου 2012
203
0
Αθηνα
Του εδωσα κοκκαλο πλευρου κ ολα μια χαρατο ροκανισε κ ετσι καθαρισε τα δοντια του,παιδευτικαι για κανα 40λεπτο ειδε οτι δεν μπορουσε να το φαει κ το παρατησε, αυτο το επαναλαμβανει παντα μετα απο καθε γευμα.Ευχαριστο κ παλι!!!!!!!!!!!!
Χρηστες της εταιρειας barfing.gr εχουμε κανα νεο?
Εμενα μεχρι στιγμης ολα καλα!
 


m@r@

Well-Known Member
31 Μαϊου 2011
292
1
Επειδή σκέφτομαι να ξεκινήσω κι εγώ από τους συγκεκριμένους ξέρει κανείς ή έχει ρωτήσει οταν λένε 70% κρέας-κόκαλα- εντόσθια σε τι αναλογία μιλάνε; Μήπως το περισσότερο προέρχεται μόνο από κόκαλα;
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.125
10.078
Athens
Επειδή σκέφτομαι να ξεκινήσω κι εγώ από τους συγκεκριμένους ξέρει κανείς ή έχει ρωτήσει οταν λένε 70% κρέας-κόκαλα- εντόσθια σε τι αναλογία μιλάνε; Μήπως το περισσότερο προέρχεται μόνο από κόκαλα;
Ρώτα καλύτερα στο site. Πάντως είδα ότι έχουν πακέτα με πλατάρια και πακέτα με μοσχάρι, οπότε δίνοντας και από τα 2 είδη πετυχαίνεις μια σχετική ισορροπία.
 


kopritis

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2008
7.809
23
Αθήνα, κεντρο.
Ωραίοτατο κιμά κοτόπουλο σε πολύ φτηνή τιμή (νομίζω φτηνότερη κι από τη Βαρβάκειο), έχει αυτός. 0,80/κιλό. Εγώ πήρα σήμερα πρώτη φορά και μου φάνηκε πάρα πολύ καλός. Σε επόμενη φάση θα του προτείνω να βγάλει και κανα φτηνό barf πακέτο με μοσχάρι ή άλλο κρέας (αν και οι τιμές του και για τα κανονικά κρέατα είναι πολύ καλές). Φέρνει και στο σπίτι. Εξαιρετικά καθαρό μαγαζί.
 
Last edited:


peskandritsos

Well-Known Member
7 Αυγούστου 2009
225
0
τον πήρα και μίλησα μαζί του, βάζει μόνο κοτόπουλο και καθόλου εντόσθια, παρήγγειλα και θα την εμπλουτίσω εγώ με διάφορα μέσα, συν κόκκαλα μοσχαρίσια που θα δίνω στο σκύλο να μασουλάει όταν βαριέται.
δεν θεωρώ ότι είναι πολύ φτηνή άμα βάζει μέσα μόνο πλατάρια και λαιμούς.
και θέλει και βαθιά κατάψυξη γιατί την δίνει νωπή!!!
όταν θα έχω λεπτομέρειες θα ενημερώσω
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.125
10.078
Athens
Ωραίοτατο κιμά κοτόπουλο σε πολύ φτηνή τιμή (νομίζω φτηνότερη κι από τη Βαρβάκειο), έχει αυτός. 0,80/κιλό. Εγώ πήρα σήμερα πρώτη φορά και μου φάνηκε πάρα πολύ καλός. Σε επόμενη φάση θα του προτείνω να βγάλει και κανα φτηνό barf πακέτο με μοσχάρι ή άλλο κρέας (αν και οι τιμές του και για τα κανονικά κρέατα είναι πολύ καλές). Φέρνει και στο σπίτι. Εξαιρετικά καθαρό μαγαζί.
Πολύ ενδιαφέρον - γλιτώνω το λιάνισμα των πλαταριών.
Μόνο κρέας έχει μέσα;
 


kopritis

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2008
7.809
23
Αθήνα, κεντρο.
Πολύ ενδιαφέρον - γλιτώνω το λιάνισμα των πλαταριών.
Μόνο κρέας έχει μέσα;
Θεώρησα δεδομένο'οτι έχει και κόκκαλα.... αλλά δε ρώτησα (βιαζόμουν και τα πήρα κι έφυγα.... την επόμενη φορά θα κουβεντιάσω πιο πολύ, να δούμε τι άλλο μπορεί να κανει). Και από τα κόπρανα πάντως αυτό συμπεραίνω (ειχαν τη γνωστή θρυψουλιστή μορφή την πρώτη μέρα που έδωσα μόνο κιμά, όπως όταν έδινα μόνο πλατάρια). Πάντως μου έκανε εξαιρετική εντύπωση η καθαριότητα του μαγαζιού καθώς και το ότι ο κιμάς ήταν κοκκινοπος κοκκινοπός (όπως ο μοσχαρίσιος που πήρα για την πάρτη μου) και δεν μύριζε απολύτως καθόλου.
 


kopritis

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2008
7.809
23
Αθήνα, κεντρο.
τον πήρα και μίλησα μαζί του, βάζει μόνο κοτόπουλο και καθόλου εντόσθια, παρήγγειλα και θα την εμπλουτίσω εγώ με διάφορα μέσα, συν κόκκαλα μοσχαρίσια που θα δίνω στο σκύλο να μασουλάει όταν βαριέται.
δεν θεωρώ ότι είναι πολύ φτηνή άμα βάζει μέσα μόνο πλατάρια και λαιμούς.
και θέλει και βαθιά κατάψυξη γιατί την δίνει νωπή!!!
όταν θα έχω λεπτομέρειες θα ενημερώσω
Κι εγώ θεώρησα ότι είναι εύκολο να προσθέσει κανείς τα έξτρα μόνος του όπως θέλει (εγώ δεν είμαι και μανιακή με τα ποσοστά.... ότι μου βρίσκεται βάζω). Φτηνή τη βρήκα γιατί μου φάνηκε ασύγκριτα καλύτερη η ποιότητα σε σχέση με τα πλατάρια/λαιμούς της βαρβακείου. Ας πουν κι οι άλλοι που δοκίμασαν πως τη βρίσκουν για να δούμε αν συμφωνούμε. Εγω πάντως είμαι πολύ ευχαριστημένη, γιατί είχα κόψει τη BARF εδώ και καιρό (δε γούσταρα να τρέχω στη Βαρβάκειο, μου κάναν άνω κάτω το σπίτι με τα πλατάρια και τα κόκκαλα, δε φέρνανε στο σπίτι, καθόμουν να χωρίζω σε μερίδες κτλ) και τώρα βρήκα τρόπο να την ξαναρχίσω.
 


kopritis

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2008
7.809
23
Αθήνα, κεντρο.
Επίσης σε σχέση με τη μέτρια ξηρά που έδινα (40 ευρώ το σακι, 1.5 σακί το μήνα = 60 ευρώ), τώρα έρχεται στη μισή τιμή και δεν υπάρχει καμία σχέση στην ποιότητα (φάνηκε άμεσα από τα κόπρανα....)
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.125
10.078
Athens
Εμένα μου ακούγεται μια χαρά.
Μια επιφύλαξη μόνο - στη μηχανή που αλέθει το κοτόπουλο ή το μοσχάρι να μην αλέθει και το χοιρινό αλλά που να το ξέρει κανείς αυτό...
 


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Παντος η τιμη ειναι μια χαρα!
Μιας και στην βαρβακειο εχουν ανεβασει τις τιμες στα πλαταρια και απεχουν μονο 30 λεπτα απο αυτον τον κιμα.
 


peskandritsos

Well-Known Member
7 Αυγούστου 2009
225
0
Την δοκίμασα καμιά 10αριά μέρες.
Πρόσθεσα μόνο και λίγα συκωτάκια πουλιών γιατί μου φάνηκε κάπως στεγνή.
Επίσης την άφησα και 5 μέρες στον καταψύκτη πριν αρχίσω να την δίνω γιατί όταν την πήρα ήταν νωπή.
Καλή μου φάνηκε αλλά δεν πρέπει να είναι πλήρης με λαχανικά και άλλα πρόσθετα.
Το καλό για όποιον έχει καταψύκτη είναι ότι αφού την παίρνει νωπή μπορεί να προσθέσει μέσα ότι γουστάρει πριν την καταψύξει.
Και η τιμούλα αρκετά καλή τελικά.
Συν το ότι παίρνεις και κοκαλάκια τσάμπα.
Συν το ότι μπαίνεις σε ένα χασάπικο με δυνατή μουσική και οθόνες με επιδείξεις μόδας.
Γουστάρω, αναβαθμιζόμαστε!!!:cool:
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.120
Μηνύματα
895.887
Μέλη
19.931
Νεότερο μέλος
Kwnstantina_22