Άρυα


Aliki V.

Well-Known Member
1 Μαϊου 2020
554
527
49
Ευχαριστώ πολύ, πάρα πολύ. Η Νέλλη ακούγεται απίθανη, είναι λογικό να φοβούνται οι σκύλοι τον κομμωτή, δεν ξέρουν τι γίνεται. Μερικές φορές απλώς συμβιβάζονται. Νιώθω καλύτερα από την στιγμή που μίλησα για αυτό εδώ. Προσπαθώ όσο μπορώ, και θα συνεχίσω, χωρίς υψηλές προσδοκίες γιατί η περίπτωση δεν είναι εύκολα διαχειρίσιμη.

Νιώθω ότι είστε οι πρώτοι που θέλω να ενημερώνω για την πρόοδο της. Και ελπίζω για καλά νέα.

View attachment 75135
 

Attachments









Orjo

Well-Known Member
22 Δεκεμβρίου 2020
473
1.070
20
Πάτρα
Baby steps…

Μετά από μεγάλη βόλτα στην πλατεία με parallel walking, ηρέμησε στην παρουσία του Αίολου, του πιο καλοσυνάτου σκύλου της γειτονιάς… Ο ιδιοκτήτης, και γείτονάς μου, με έχει βοηθήσει απίστευτα και τον υπέρ ευχαριστώ.

EBA91BD7-65B3-418B-A3AD-0231BBA09344.jpeg
 


Orjo

Well-Known Member
22 Δεκεμβρίου 2020
473
1.070
20
Πάτρα
Οι αλλεργίες της έχουν αρχίσει και παίρνουν άσχημη τροπή ξανά. Θα επικοινωνήσω με την κτηνίατρο μέσα στην επόμενη εβδομάδα και αν κριθεί αναγκαίο από εκείνη, θα κάνουμε εξετάσεις.

498A453F-F24F-41EE-A784-D1CC8C47591A.jpeg
 
  • Love
Reactions: spyv and Aliki V.


Orjo

Well-Known Member
22 Δεκεμβρίου 2020
473
1.070
20
Πάτρα
Σήμερα η Άρυα έκλεισε τα 2.

Έχω τόσα πολλά να θυμηθώ από αυτά τα 2 χρόνια μαζί σου. Την πρώτη ημέρα που ήρθες στο σπίτι και έκανες αισθητή την παρουσία σου και με το παραπάνω με τα κλάμματα, τα γαβγίσματα σου, τα όμορφα εκφραστικά κουταβίσια ματάκια σου που κοιτούσαν πάντα με ένα παράπονο. Θυμάμαι εκείνη την φορά που έφυγες από το λουρί και σε κυνηγούσα μέσα στον δρόμο ενώ εσύ νόμιζες ότι παίζαμε, και τσίριζα τόσο που με άκουσαν όλοι, αλλά δεν με ένοιαξε γιατί σε πήρα πίσω και ήσουν καλά. Σε ξέρουν όλοι στην γειτονιά. Σε ξέρουν ως Άρυα, Αριούμπα, Ούμπα, φωνακλά, hardcore dog hater, ΑγΡΙΑ και μόλις σε βλέπουν αλλάζουν πεζοδρόμιο.

17DA3297-F650-4696-A274-DF9BE1232B88.jpeg

Αν υπάρχει κάτι χαρακτηριστικό για εσένα είναι η συνήθεια να βάζεις τα πόδια σου πάνω στους ανθρώπους και να στέκεσαι όρθια, ακίνητη, μέχρι να σου πουν να κατέβεις. Ακόμη δε έχω καταλάβει γιατί το κανείς αλλά μου φαίνεται αστείο, λες και το κανείς επίτηδες για να τους εκνευρίσεις. Και ένα άλλο χαρακτηριστικό σου είναι η πεποίθησή σου ότι είσαι το μοναδικό σκυλί στον κόσμο. Τα υπόλοιπα πρέπει να αφανιστούν.

7CD18560-2192-46A5-B77E-6F571BBC867B.jpeg

Κάθε πρωί που ξυπνάω ακουμπάς το κεφάλι σου στην άκρη του κρεβατιού και κουνάς την ουρά σου πέρα δώθε σαν να μου λες «Έλα, σήκω, πάμε έξω να τους γαβγίσω όλους». Και όταν βγαίνουμε συναντάμε και 2-3 που θα πουν «Αχ τι γλυκός, γεράκος ε;» Και έχουν πέσει έξω και στα 2.

F39A1A85-82EC-4865-91E2-1BB46DE03F58.jpeg

Χαίρομαι τόσο πολύ που μπήκες στην ζωή μου και της έδωσες τόση μα τόση χαρά. Σε αγαπώ πολύ. Ελπίζω να ζήσουμε πολλά ακόμη χρόνια η μια δίπλα στην άλλη.

Χρόνια πολλά ομορφιά μου!

5C003B71-C07A-425E-B751-C4227A87C23D.jpeg
 








Aliki V.

Well-Known Member
1 Μαϊου 2020
554
527
49
Ελα μωρε που αυτή η φατσούλα είναι η ΑγΡΙΑ..είναι μια γλύκα, στο έχω ξαναπει, μου αρέσει πάρα πολύ...Να ζήσετε μαζί για πολλά πολλά χρόνια ακόμα!!!!
 
  • Love
Reactions: Orjo


Orjo

Well-Known Member
22 Δεκεμβρίου 2020
473
1.070
20
Πάτρα
Σήμερα πήγαμε κτηνίατρο, η Άρυα δεν έμπαινε μέσα με τίποτα οπότε την εξετάσε η κτηνίατρος έξω από το ιατρείο. Συνταγογράφησε Apoquel για 3 εβδομάδες και θα δούμε πως θα πάει. Κλείσαμε και ραντεβού για αιματολογικές εξετάσεις την επόμενη εβδομάδα. Τώρα πως θα την κοιμήσουμε ένας Θεός ξέρει. Θα πρέπει να την κουβαλήσω στα χέρια από το σπίτι για να την βάλω μέσα :ROFLMAO:
 
  • Haha
Reactions: ΑΡΓΟΣ & ΕΓΩ


ΑΡΓΟΣ & ΕΓΩ

Well-Known Member
26 Μαρτίου 2018
1.150
2.016
Εγώ δεν τολμώ να τον περάσω έξω από κτηνιατρείο. Μπουκάρει μέσα με χίλια. Εδώ μέσα έχει μεζέδες, γαβα γούβα, έχει και άλλα σκυλιά να μυρίσω.

Πάρε αίμα και στα @@μου αρκεί να δώσεις λιχουδιές.
 


Orjo

Well-Known Member
22 Δεκεμβρίου 2020
473
1.070
20
Πάτρα
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ, τα 2 άκρα δηλαδή η δικιά μου και ο δικός σου.

Ένα σκύλο είδε σήμερα μέσα στο ιατρείο και έκανε αμάν να φύγει. Έπρεπε να φτάσουμε στο απέναντι πεζοδρόμιο για να ηρεμήσει. Εγώ της το είπα ότι θα φέρω και άλλον άνθρωπο να την κρατάει σταθερή όταν την κοιμίζουμε γιατί 3 άνθρωποι που είμαστε, εγώ, αυτή και ο βοηθός της, δεν μπορούμε.
 


ΑΡΓΟΣ & ΕΓΩ

Well-Known Member
26 Μαρτίου 2018
1.150
2.016
Πρέπει να πάρω έναν ακόμα μαζί να τραβήξει βίντεο όταν πάμε στον κτηνίατρο και να το δημοσιοποιήσω. Συνήθως πάμε Σάββατο πρωί πριν ανοίξει για να μην περιμένω πολύ ώρα σε ουρά, ιδανικά να είμαστε πρώτοι. Δεν κρατιέται να μην μπει μέσα. Αν πάμε εκτάκτως άλλη στιγμή μου βγαίνει το λάδι να τον κρατήσω απ' έξω ( και δεν είναι εύκολο να κρατηθεί ένα τόσο ενεργητικό σκυλί σαν αυτό για πολύ ώρα ).

* Εχω συναντήσει κυρία η οποία έρχεται στον συγκεκριμένο γιατρό από μακρυά και το σκυλί αρχίζει να κλαίει μέσα σε ταξί 2+ χιλιόμετρα πριν φτάσουν..
 


Orjo

Well-Known Member
22 Δεκεμβρίου 2020
473
1.070
20
Πάτρα
Θα χαρώ πολύ να το δω αυτό το βίντεο όταν και αν δημοσιοποιηθεί. Πρώτη φορά ακούω για τόση χαρά σκύλου που πάει στον κτηνίατρο. Σπάει τα στερεότυπα ο Άργος.

Όσο για το άλλο σκυλάκι, ακόμα γελάω :ROFLMAO: Που το καταλαβαίνουν, είναι απίστευτο.
 
  • Haha
Reactions: Aliki V.




Aliki V.

Well-Known Member
1 Μαϊου 2020
554
527
49
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ, τα 2 άκρα δηλαδή η δικιά μου και ο δικός σου.

Ένα σκύλο είδε σήμερα μέσα στο ιατρείο και έκανε αμάν να φύγει. Έπρεπε να φτάσουμε στο απέναντι πεζοδρόμιο για να ηρεμήσει. Εγώ της το είπα ότι θα φέρω και άλλον άνθρωπο να την κρατάει σταθερή όταν την κοιμίζουμε γιατί 3 άνθρωποι που είμαστε, εγώ, αυτή και ο βοηθός της, δεν μπορούμε.
Να έρθω εγωνα βοηθήσω??? τη γλυκούλα μου την αΓρυα.....
 
  • Haha
Reactions: Orjo






Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.594
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3