Αποβολή ξένου σώματος?


ProudtobeGreek

Well-Known Member
21 Σεπτεμβρίου 2010
3.681
4.317
42
www.proudtobegreek.eu
Όπως κάποιοι φίλοι ξέρουν ήδη το καμάρι μου έφαγε παραμονή του Αγίου Ηλία 2 μανταλάκια πλαστικά με τα σιδεράκια τους!:shake:Απο τότε και μετά τα κόπρανα ηταν μαύρα(κατάμαυρα όμως!) και φυσικά πήγαμε βούρ στον κτηνίατρο!Κάναμε ακτινογραφία και το ένα σιδεράκι απο τα μανταλάκια είναι στο στομάχι και το άλλο μάλλον στο έντερο,το σκούρο χρώμα στα έντερα ήταν από την γαστρορραγία που προκλήθηκε απο τα ξένα σώματα στο στομάχι.Ο γιατρός μας έδωσε περιθώριο μέχρι την Παρασκευή για να τα αποβάλει αλλιώς θα κάνουμε επέμβαση πράγμα που απέυχομαι!Μας έδωσε το peptonorm για να κλείσουν τυχόν κύστες που έχουν δημιουργηθέι και πρότεινε πολύ φαγητό(πολύ ποσότητα και συχνά) μήπως και φύγουν δια της φυσικής οδού!Ένας φίλος απο εδώ μου πρότεινε προβατίνα με λίπος γιατί κάνει σαν χυλό στο στομάχι και ίσως τα συμπαρασύρει,την αγόρασα και της έδωσα και αναμένω τα αποτελέσματα!Έχει κανείς παρόμοια εμπειρία?Καμιά πρόταση?:(
 


matilda

Well-Known Member
16 Ιουλίου 2007
1.431
1.022
Και το σελινο κανει καλο σε τετοιες περιπτωσεις. Δημιουργει μια μαλακη "σακκουλα" γυρω απο το αντικειμενο ωστε να αποβληθει τραυματιζοντας οσο λιγοτερο γινεται το εντερο. Δεν το εχω χρησιμοποιησει εγω αλλα το εχει κανει οταν χρειαστηκε ατομο που εμπιστευομαι.
 




matilda

Well-Known Member
16 Ιουλίου 2007
1.431
1.022
Δηλαδη ενα ωραιο σελινατο με προβατινα πολτοποιημενο δεν υπαρχει περιπτωση ε?

Ευχομαι να ειναι περαστικα και αγυριστα και με την μικροτερη δυνατη ιατρικη παρεμβαση.
 


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
Eλα ρε συ Αργυρω... τι εκανε παλι η τρελη :(

Πατατα υπαρχει περιπτωση να φαει ?
 


ProudtobeGreek

Well-Known Member
21 Σεπτεμβρίου 2010
3.681
4.317
42
www.proudtobegreek.eu
Υπάρχει ναι....βραστή να υποθέσω? (Αν πώ οτι το σκυλί μου είναι χαζό θα φάω ξύλο?!Αλλά δεν είναι αυτό χαζό...εμείς είμαστε που δεν είδαμε τα μανταλάκια...))
 


GRDANE

Well-Known Member
7 Σεπτεμβρίου 2007
6.815
5.047
patra
grdane.blogspot.com
περαστικα κι απο εδω...
μην κανεις κι πειραματα κι επιβαρυνεις ηδη την κατασταση της....
υπομονη...
θα περασει... με τον ενα η τον αλλο τροπο...
ψαχνε καθημεριναμην το αποβαλλει
 


takisft

Well-Known Member
24 Ιουνίου 2011
4.817
5.037
Αθήνα
Αργυρώ μου, όλα θα πάνε καλά, μπούκωσέ την και θα βγούν, θέλουν δεν θέλουν τα άτιμα τα μανταλάκια...
 






l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Περαστικά να είναι Αργυρούλα χωρίς εγχειρήσεις κλπ.
Πω ρε το χαζό το αγελαδάκι το κάνε το θαύμα του:(
 


angel.p

Well-Known Member
2 Ιανουαρίου 2010
81
0
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Δεν έχω προσωπική εμπειρία αλλά έχω διαβάσει εδώ ότι τα μακαρόνια βοηθάνε σε τέτοια περίπτωση.
Εύχομαι περαστικά!
 














AlexVag

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2009
289
0
μαυρα κοπρανα=αιμα απο το ανωτερο γαστρεντερικο...ειναι η αναγμενη αιμοσφαιρινη...λοιπον αφου το ενα ειναι στο στομαχι γιατι δεν του κανει μια γαστροσκοπηση και να το τραβηξει εξω? γιατι να ρισκαρεις να περασει απο παχυ και λεπτο εντερο με οτι αυτο συνεπαγεται? το αλλο στο εντερο το ειδατε που ειναι στην ακτινογραφια? αν οχι τοτε δεν υπαρχει...δεν γινεται να υπαρχει σιδερενιο σωμα και να μην φανει...εγω δεν θα σου πω τι να φαει γιατι δεν ξερω...και εγω ρωτουσα πριν λιγες μερες τι κανει μαλακα κοπρανα γιατι η δικια μου εκανε χειρουργειο επειδη εφαγε αγανο και της εκανε αποστημα στον ποπο... απλα θα σου πω οτι αν δεις σκληρη κοιλια, η φουσκωμενη, να την πατας και οταν την αφηνεις να ποναει το ζωο(αυτο δεν ξερω αν ισχυει στα σκυλια αλλα ισχυει στους ανθρωπους) η αν ανεβασει πυρετο εχεις φυγει καρφι για κτηνιατρικο κεντρο...
περαστικα και ευχομαι να πανε ολα καλα...
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.820
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU