Ενοχλήσεις στη βόλτα;


Status
Κλειδωμένο θέμα

Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.554
6.984
Φοβάμαι ότι εσύ τελικά όντως ηρεμείς και όποιος περιμένει να σε δει να καυγαδίζεις θα μείνει με τα ποπκορν στο χέρι. Ντροπή της στέπας!

τον ταϊζει ψωμιά και αποφάγια γι αυτό
Και σταφυλια κτλ κτλ
 


elpinor

Well-Known Member
27 Αυγούστου 2015
846
3.188
Αθήνα
Στην διπλανή πολυκατοικία μένει ένας παππούς. Κακορίζικος από πάντα, γκρινιάρης, παράλογος, εκνευριστικός. Αλλά ο καημένος έχει μείνει ολομόναχος και τον λυπάμαι να τον βρίσω. Κάθε-μα κάθε-φορά που μας βλέπει στην βόλτα (δηλαδή 5 μέρες την βδομάδα) μας βρίζει που λερώνει το "βρωμόσκυλο" το πεζοδρόμιο και δεν μπορεί να περάσει. Το συγκεκριμένο "βρωμόσκυλο" το δικό μου (αυτό και τα 2 προηγούμενα, ναι μας βρίζει 20 χρόνια 5 μέρες την βδομάδα) που τα κάνει ΠΑΝΩ στο χαρτί που του στρώνω και μετά το μαζεύω με την σακούλα. Τα πεζοδρόμια της Κυψέλης φυσικά είναι τίγκα στο σκ*τό, αλλά τον εμποδίζουν μόνο τα δικά μας που δεν υπάρχουν.
Μια μέρα του την είχα στημένη. Μου είχαν βρεθεί κάτι σημαιάκια με βεντουζίτσες. Τον περίμενα να βγει και περπατούσα μπροστά του και έβαζα σημαιάκια εκεί που ήταν καθαρά. Δεν άντεξε και αφού με έλουσε με τα συνηθισμένα, με ρώτησε τι κάνω. Όταν του είπα ότι σημαδεύω που έχει λερώσει το "βρωμόσκυλο" για να μην τα πατήσει, μου είπε το αμίμητο: "Έχεις χάρη που είμαι καλός άνθρωπος και δεν σε βρίζω". Να 'σαι καλά παππού να με βρίζεις :)
 




elpinor

Well-Known Member
27 Αυγούστου 2015
846
3.188
Αθήνα
Δεν είμαι καλός άνθρωπος. Αυτοσυντήρηση είναι.
Όταν εκνευρίζομαι, βρίζω (πολύ). Όταν βρίζω, με πιάνει πονοκέφαλος (δυνατός). Όταν πονάει το κεφάλι μου, χαλάει η διάθεση μου (πολύ). Δεν θέλω να είμαι κακοδιάθετη. Συνεπώς δεν εκνευρίζομαι (σχεδόν ποτέ). Τις ελάχιστες φορές που συμβαίνει, αυτοί που με ξέρουν φροντίζουν να απομακρυνθούν σε απόσταση ασφαλείας (μεγάλη).
 








Marion_Russel

Well-Known Member
17 Οκτωβρίου 2013
567
675
Νιάνιαρο γατάκι σκάει στην αυλή του σχολείου. Μια συνάδελφος, πιο ξινή κι από λεμόνι, προσπαθεί να το παίξει φιλόζωη και ευαισθητοποιημένη στα πιτσιρίκια και απλώνει το πόδι και το χαιδεύει με την παπουτσάκλα της. Της το αρπάζω κατευθείαν να το πάω σε μία γωνιά και μου λέει:
"καλέ μη το πιάνεις δεν έχει κάνει εμβόλια"
"καλέ σκάσε γιατί θα σκουπιστώ από πάνω σου:cool:" ήθελανατηςπωαλλάτελικάδεντοέκανα :unsure:
 


epial

Well-Known Member
24 Ιουλίου 2011
3.026
5.276
65
Aθήνα
Ο Κάστωρ κατά την διάρκεια της βόλτας, συνήθως αδιαφορεί πλήρως για τα σκυλιά που του γαυγίζουν απ τα μπαλκόνια ή τις αυλές. Πιθανότατα θεωρεί ότι αυτό είναι το καθήκον τους και καλώς πράττουν. Δεν τα κοιταει καν! Απλώς ο αλήτης φροντίζει να μαρκάρει εκεί!
Χθες κατα την πρωινή βολτα, ενω περνούσαμε από το σπίτι της «Σταλίτσας», η οποία είναι φίλη του μεν αλλά αυτός δεν της δίνει ιδιαίτερη σημασία γιατί είναι μικρόσωμη δε, ακουστηκαν απ το μπαλκόνι τα γαυγίσματα της Σταλίτσας και μετά το γαύγισμα άλλου σκύλου. (ένα σχετικα μεγαλόσωμο αρσενικό)
Τον βλέπω, σηκωνει προς το μπαλκόνι την κεφάλα του ξαφνιασμένος και... γίνεται χαμός!
Γαύγιζε και έριχνε πήδους απ τα νεύρα του, λες και μπορούσε να πετάξει και να φτάσει τον τρίτο όροφο! Έκανε κανα δεκάλεπτο να ηρεμήσει απ την τσαντίλα! Εκχωμάτωσε από το ξύσιμο όλα τα παρτέρια της περιοχής!
Πωωωωω! Αυτό κι αν είναι ενόχληση στη βόλτα!
Μα είναι δυνατόν; Η Σταλίτσα ΤΟΥ να έχει σπιτώσει γκόμενο και εκτός αυτού ο θρασύτατος να τολμήσει να του κάνει και γαβ;
 
Last edited:


Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.554
6.984
Ειναι δικια ΤΟΥ, τι δεν καταλαβαινει ο μνηστηρ;;;;;;

(Γελουσες καθ ολη τη διαρκεια της βολτας, πες αληθεια)
 
  • Like
Reactions: Aslan and epial










ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Αν θέλετε πάντως, να σας στείλω παρέα το νίντζα... που επίσης της γαυγίζουν από τις αυλές, τους συνδέει με Κάιρο και επιδεικτικά μαρκάρει ακριβώς μπροστά τους σηκώνοντας πόδι.

Να βγαίνουν μαζί στην γύρα με τον Κάστορα, να πνίξει και αυτός τον πόνο του από το κέρατο.
Εμ δεν της έδινε σημασία.... όταν χάνεις κάτι, τότε το εκτιμάς πες του....
 


epial

Well-Known Member
24 Ιουλίου 2011
3.026
5.276
65
Aθήνα
Εμ δεν της έδινε σημασία.... όταν χάνεις κάτι, τότε το εκτιμάς πες του....
Εμ! Kαμμιά φορά, τα παιδιά, δεν ακούνε την μεταδόση της πείρας γιατί τις θεωρούνε ανούσιες συμβουλές!
Η ζωή όμως διδάσκει με σκληρό τρόπο...Αλοίμονο σε όποιον ούτε έτσι παίρνει μαθήματα!
 




sis

Well-Known Member
10 Μαϊου 2015
1.453
3.255
Αθήνα
Φαντασου να εισαι απο κατω ακριβως κ ο σκυλος απο πανω να σηκωσει ποδι κ να σενπαρουν τα σκαγια.
Δε φτάνει που έχω αυτή την ανησυχία με τους φτερωτούς αρουραίους, τί το' θελες να προσθέσεις κι αυτό το σενάριο;;:cry:
 


tasos malinoua

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2012
3.822
8.564
Γουρι γουρι...δεν θελω κακες σκεψεις,αρκει να σκεφτεις οτι οι ιταλοι το λεν αγγουρι..
 
  • Like
Reactions: sis


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Ο Κάστωρ κατά την διάρκεια της βόλτας, συνήθως αδιαφορεί πλήρως για τα σκυλιά που του γαυγίζουν απ τα μπαλκόνια ή τις αυλές. Πιθανότατα θεωρεί ότι αυτό είναι το καθήκον τους και καλώς πράττουν. Δεν τα κοιταει καν! Απλώς ο αλήτης φροντίζει να μαρκάρει εκεί!
Χθες κατα την πρωινή βολτα, ενω περνούσαμε από το σπίτι της «Σταλίτσας», η οποία είναι φίλη του μεν αλλά αυτός δεν της δίνει ιδιαίτερη σημασία γιατί είναι μικρόσωμη δε, ακουστηκαν απ το μπαλκόνι τα γαυγίσματα της Σταλίτσας και μετά το γαύγισμα άλλου σκύλου. (ένα σχετικα μεγαλόσωμο αρσενικό)
Τον βλέπω, σηκωνει προς το μπαλκόνι την κεφάλα του ξαφνιασμένος και... γίνεται χαμός!
Γαύγιζε και έριχνε πήδους απ τα νεύρα του, λες και μπορούσε να πετάξει και να φτάσει τον τρίτο όροφο! Έκανε κανα δεκάλεπτο να ηρεμήσει απ την τσαντίλα! Εκχωμάτωσε από το ξύσιμο όλα τα παρτέρια της περιοχής!
Πωωωωω! Αυτό κι αν είναι ενόχληση στη βόλτα!
Μα είναι δυνατόν; Η Σταλίτσα ΤΟΥ να έχει σπιτώσει γκόμενο και εκτός αυτού ο θρασύτατος να τολμήσει να του κάνει και γαβ;
Eμμ Καστοράκο δεν σου χε πει κανείς ότι τα ακριβά αρώματα τα βρίσκεις σε μικρά μπουκαλάκια;; Στερνή μου γνώση να σ'είχα πρώτα!!!!:notworthy::(
 


Status
Κλειδωμένο θέμα