Επίσκεψη στο καταφύγιο - Κυριακή 6/12




killah

Well-Known Member
6 Σεπτεμβρίου 2009
149
22
Αθήνα-Κυψέλη
Δυστυχως αυτο το Σ/Κ θα παω Σερρες. Απο το επομενο καθε Σ/Κ είμαι στη διαθεση σας να πηγαινουμε στο καταφυγιο. 1-2 επισκεψεις την εβδομαδα νομιζω οτι οσοι ειμαστε σχετικα κοντα στη μετακινηση μπορουμε να τις κανουμε και αξιζει το κοπο :)
 


kopritis

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2008
7.809
23
Αθήνα, κεντρο.
Παιδιά, χαίρομαι πάρα πολύ που θα ξαναπάτε!!! Και μάλιστα τοσο σύντομα! Σκεφτόμουν να οργανώσω κάτι μετά τις γιορτές, αλλά εσείς προχωράτε μόνοι σας!!!! ΤΕΛΕΙΑ!!!:):):)

Δεν είμαι σίγουρη οτι θα μπορέσω να ξαναρθω αυτή την Κυριακή, αλλά θα προσπαθήσω.
 


GEORGE1034

Well-Known Member
20 Σεπτεμβρίου 2009
579
0
26
Θεσσαλονικη!!!!!!!!!!!!!!!!
Μπορείς να επικοινωνήσεις τηλεφωνικά μαζί τους και να συνεννοηθείτε. Οι περισσότεροι έχουν εθελοντές που πάνε και παίρνουν τις δωρεές ή μπορείς μετά από συνεννόηση να τα πας εσύ. Για παράδειγμα είναι η 'Αγάπη' στην Πυλαία (παρεπιπτόντως αντιμετωπίζουν και προβληματα αυτό τον καιρό ... και απο θέμα εθελοντών, αλλά και με το δήμο Πυλαίας), ο Σαμαράς στην Περαία και διάφορα άλλα. Αν ψάξεις στον γούγλη, θα βρεις αρκετά.
Ευχαριστω για την ενημερωση Chow!!!
 




Tricky

Well-Known Member
20 Ιουλίου 2008
2.014
294
Την Κυριακη εχουμε κανονισει με τη Μαριανθη να ερθει η Tiny σπιτι ...οποτε θα πρεπει να σηκωσω τα χαλια το πρωι και να ετοιμαστω για το νεο μελος :D:p
 




Tricky

Well-Known Member
20 Ιουλίου 2008
2.014
294
μάλλον να στρώσεις τα χαλιά!!!!:D:D
...ξερω εγω τι λεω :D:D

Ο Boogακος πρεπει να τα ''εκανε'' μεσα στο σπιτι μια ή δυο φορες σε ολη του τη ζωη ...αλλα τον ειχα παρει Σεπτεμβρη και ειχα τις πορτες ανοικτες συνεχεια να βγαινει στον κηπο.Ετσι εμαθε ευκολα ... αν μου βγει η Tiny κατουρλου , ασπρο bulldog που την εφαγε ...:D
 




TARA

Well-Known Member
30 Ιανουαρίου 2009
6.169
2.992
ΑΤΤΙΚΗ
χαχαχαχαχα δεν νομίζω, η Τiny είναι ήδη 1,5 έτους και πιστεύω ότι θα καταλάβει αμέσως που πρέπει να λερώσει.:p Ετσι και αλλιώς φαντάζομαι ότι θα κάνετε πολλές πολλές βόλτες μαζί με τον χοντρούλι:D

δεν χρειάζεται να σου το ξαναπώ αλλά η σκυλίτσα είναι σκέτη γλύκα!!!! :D:D:D:D
παρ΄όλο που μου αρέσουν τα μεγαλόσωμα,αν δεν είχα τα δικά κολόπαιδα θα την έπαιρνα εγώ!

.........σας ζηλεύω:p:p:p:p:D:D:D:D
 




kopritis

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2008
7.809
23
Αθήνα, κεντρο.
χαχαχαχαχα δεν νομίζω, η Τiny είναι ήδη 1,5 έτους και πιστεύω ότι θα καταλάβει αμέσως που πρέπει να λερώσει.:p Ετσι και αλλιώς φαντάζομαι ότι θα κάνετε πολλές πολλές βόλτες μαζί με τον χοντρούλι:D

δεν χρειάζεται να σου το ξαναπώ αλλά η σκυλίτσα είναι σκέτη γλύκα!!!! :D:D:D:D
παρ΄όλο που μου αρέσουν τα μεγαλόσωμα,αν δεν είχα τα δικά κολόπαιδα θα την έπαιρνα εγώ!

.........σας ζηλεύω:p:p:p:p:D:D:D:D
Κι εγώ νομίζω ότι θα το πιάσει πολύ εύκολα το θέμα του κατουρήματος..... θα βοηθήσει λίγο κι ο πλακουτσωμούρης γιατι θα τον αντιγράφει οπότε θα το καταλάβει..... επίσης ξέρω απο τοτε που συγκατοικούσε με το Γκογκόλ, τον Πάτροκλο και το Φρέντο, ότι κανένας απο τους τέσσερις δεν κατούραγε/έχεζε στο κλειστό μέρος το σκεπαστό οπου κοιμόντουσαν, όλα βγαίνανε στο αυλιδάκι απ'εξω για τις ανάγκες τους..... οπότε νομίζω ότι έχει γίνει ο διαχωρισμός στο μυαλό της (εκεί που κοιμάμαι δεν κατουράω....).

Αχ κι εγώ ζηλεύω.... είναι ωραίο να αποκτάς νέο μέλος στην οικογένεια!!! (ναι, θα πάρω κι εγώ, μόλις μετακομίσω....)
 


Tricky

Well-Known Member
20 Ιουλίου 2008
2.014
294
Οντως ειναι ωραιο συναισθημα ...:)

Για την εκπαιδευση της δεν ανυσηχω ...θα την αφησω να συνηθισει μερικες μερες το καινουργιο περιβαλλον και μετα θα μπει στο προγραμμα μας.
 




maltezzzz

Well-Known Member
29 Σεπτεμβρίου 2009
243
0
ειχα πολυυυυυ καιρο να ανοιξω το φορουμ και τωρα ειδα οτι εγινε αυτη η συναντηση την περασμενη κυριακη και στεναχωρεθηκα που δεν το ειχα δει...ευτυχως ειδα οτι κι αυτην την κυριακη κατι κανονιζεται...στο ιδιο βενζιναδικο ειναι η συναντηση?και ωρα 11-12?θα φερω και γω τα χριστουγεννιατικα δωρα και το ντομπερμαν:p μου να παιξει με τα αλλα σκυλια..σιγα μην παιξει βεβαια...αφου νααα της παει μολις δει μεγαλυτερο σκυλι:)
 


kopritis

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2008
7.809
23
Αθήνα, κεντρο.
Maltezzzz τα παιδιά που έχουν ξαναπάει, φαντάζομαι οτι θα συναντηθούν κατευθείαν στο καταφύγιο.... κανόνισε με κάποιον να σε συναντήσει στο βενζινάδικο (είναι πολύ κοντά απο κει).

Αν σκοπεύεις να φέρεις το μαλτεζάκι να σε προειδοποιήσω ότι δεν θα είναι πλέον άσπρο όταν θα φύγει απο κεί και μάλλον δε θα θέλεις να ξέρεις ακριβώς τι θα έχει πάνω του.....:D (και η Blue της Noela δεν ήταν και πολύ Blue και επρεπε να ξεπλυθεί για να μπει στο αυτοκίνητο).
 


Noela

Well-Known Member
25 Οκτωβρίου 2007
1.954
222
Παλλήνη
www.agilityadddicts.gr
:lol::lol:
Υπάρχει λάστιχο εκεί για ξέπλυμα. Ευτυχώς είχα πάρει και πετσέτα μαζί (αν και προθυμοποιήθηκαν να μου δώσουν του καταφυγίου) γιατί ξέρω τι αλήτρω είναι η δικιά μου και πως θα γινόταν. Να συμπληρώσω ότι η Νατάσσα που δε θα μας έβαζε στο αμάξι της βρώμικες, είχε γίνει σχεδόν τόσο χάλια όσο η Blu. :p Βάλτε πρόχειρα ρούχα λοιπόν για να πάτε και να απολαύσετε τα αδεσποτάκια.
Εμάς δε μας βλέπω γι αυτήν την Κυριακή γιατί έχουμε φιλοζωϊκο bazaar και μια έκθεση. (Λία, να ρθω κι εγώ Σέρρες; :p )
 


kopritis

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2008
7.809
23
Αθήνα, κεντρο.
Παιδιά, εσείς που είναι να πάτε την Κυριακή, φροντίστε να μιλήσετε σύντομα με τη Μαριάνθη, γιατι είναι λίγο δύσκολο να την πετύχει κανέις στο τηλέφωνο (μια ταϊζει, μια ποτίζει, μια ξεσκατίζει, μια δεν ακούει απο τα γαυγίσματα, μια έχει μάθημα, μια δεν έχει μπαταρία το τηλ κοκ).

Μιλήσαμε πριν απο λίγο και τις ανέφερα ότι ίσως κάποιοι πάτε και ότι θα την πάρετε να συνεννοηθείτε, αλλά η Κυριακή πιθανόν να είναι προβληματική γι'αυτήν γιατι έχουν να πάνε να δούν κάποια οικόπεδα (αν θυμάστε προσπαθούν να βρούν χώρο να μεταφερθούν).

Πάρτε την να συνεννοηθείτε.:)
 


maltezzzz

Well-Known Member
29 Σεπτεμβρίου 2009
243
0
Maltezzzz τα παιδιά που έχουν ξαναπάει, φαντάζομαι οτι θα συναντηθούν κατευθείαν στο καταφύγιο.... κανόνισε με κάποιον να σε συναντήσει στο βενζινάδικο (είναι πολύ κοντά απο κει).

Αν σκοπεύεις να φέρεις το μαλτεζάκι να σε προειδοποιήσω ότι δεν θα είναι πλέον άσπρο όταν θα φύγει απο κεί και μάλλον δε θα θέλεις να ξέρεις ακριβώς τι θα έχει πάνω του.....:D (και η Blue της Noela δεν ήταν και πολύ Blue και επρεπε να ξεπλυθεί για να μπει στο αυτοκίνητο).
ναι τωρα που το ξανασκεφτομαι θα παθει "μητρικα"(που λεει και η μαμα μου)αν την πλυνω με το λαστιχο και την παω βρεγμενη σπιτι...θα πρεπει να κουβαλαω και πιστολακι και χτενες και τον τρυφων σαμαρα μαζι:rolleyes:κριμα και ηθελα να δει πολλα σκυλια μαζεμενα μπας και συνηθισει λιγο...οποιος λοιπον ειναι προθυμος ας ερθει να με μαζεψει απτο βενζιναδικο αν τελικα πραγματοποιοηθει το σουαρε:)εγω σημερα θα παω να παρω τα δωρα μου...
 


Natassa

Well-Known Member
10 Ιανουαρίου 2008
4.700
172
Αθήνα
www.petphoto.gr
δεν χάθηκαν οι κυριακές... αν κ από ό,τι είδα στο ίντερνετ, ο καιρός θα'ναι... χάλια.

τέσπα, αν δεν πάμε καταφύγιο, θα'μαστε στο Bazaar σίγουρα. :)
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.151
Μηνύματα
896.325
Μέλη
19.956
Νεότερο μέλος
gpc