Εταιρεία mbf gourmet/λιχουδιές


Ans

Well-Known Member
23 Δεκεμβρίου 2022
823
668
Καθαρίζετε τα αυτιά κάθε εβδομαδα με otiseptil;διάβασα επίσης ότι κ η διατροφή δημιουργεί ωτίτιδες
Με επιοτικ τα καθαριζουμε και τωρα τρωμε grain free τροφη
 


Mava

Well-Known Member
4 Δεκεμβρίου 2022
409
256
45
Με επιοτικ τα καθαριζουμε και τωρα τρωμε grain free τροφη
Ωραία θα το παρακολουθείς κ βλέποντας ..τόσο μελέτη δεν έχω κάνει ποτε για μένα πάντως
Εμείς κ με grain τροφή το παθαμε..αυτό που καταλαβα στην δίκη μας περίπτωση τα παει καλά με μονοπρωτεινικες δίαιτες στην ξηρά τροφή ..κ όχι πολύ αυξημένη πρωτεινη
 
  • Like
Reactions: Sasha


Ans

Well-Known Member
23 Δεκεμβρίου 2022
823
668
Ωραία θα το παρακολουθείς κ βλέποντας ..τόσο μελέτη δεν έχω κάνει ποτε για μένα πάντως
Εμείς κ με grain τροφή το παθαμε..αυτό που καταλαβα στην δίκη μας περίπτωση τα παει καλά με μονοπρωτεινικες δίαιτες στην ξηρά τροφή ..κ όχι πολύ αυξημένη πρωτεινη
Εμας ειναι περιβαλλοντικες γενικα οι αλλεργιες του 99%
 








Sammie

Well-Known Member
29 Αυγούστου 2022
283
256
41
Καθαρίζετε τα αυτιά κάθε εβδομαδα με otiseptil;διάβασα επίσης ότι κ η διατροφή δημιουργεί ωτίτιδες
Προσοχή με αυτάκια,κανονικά δεν κανουμε τπτ σε υγιή αυτιά,αντε με μαλακό πανάκι για αφαίρεση περιττου και μόνο περιττου κεριού. Τα αυτιά αυτοκαθαριζονται και μάλλον θέμα θα δημιουργήσεις αν επεμβαίνεις με τέτοια προϊόντα. Αν τα αυτάκια έχουν θεμα/προδιάθεση για ωτίτιδα,θα σου πει ο ντοκ τι κάνεις.
 
  • Like
Reactions: Mava


Ans

Well-Known Member
23 Δεκεμβρίου 2022
823
668
Προσοχή με αυτάκια,κανονικά δεν κανουμε τπτ σε υγιή αυτιά,αντε με μαλακό πανάκι για αφαίρεση περιττου και μόνο περιττου κεριού. Τα αυτιά αυτοκαθαριζονται και μάλλον θέμα θα δημιουργήσεις αν επεμβαίνεις με τέτοια προϊόντα. Αν τα αυτάκια έχουν θεμα/προδιάθεση για ωτίτιδα,θα σου πει ο ντοκ τι κάνεις.
Καθε μηνα τουλαχιστον πρεπει να τα καθαριζεις. Εκτος αν υπαρχει θεμα με το τυμπανο. Και οταν υπαρχει προδιαθεση καθε 10 μερες
 


Sammie

Well-Known Member
29 Αυγούστου 2022
283
256
41
Καθε μηνα τουλαχιστον πρεπει να τα καθαριζεις. Εκτος αν υπαρχει θεμα με το τυμπανο. Και οταν υπαρχει προδιαθεση καθε 10 μερες
Στα υγιή αυτιά καθόλου λέει ο ντοκ μου κι επιμένει. Εμείς ποτέ δεν καθαρίσαμε αυτιά,μόνο πανάκι αν υπάρχει περίσσεια κεριού και πότε δεν είχαμε θέμα,πάντα καθαρά αυτάκια ειχαν/έχουν.
 


Ans

Well-Known Member
23 Δεκεμβρίου 2022
823
668
Στα υγιή αυτιά καθόλου λέει ο ντοκ μου κι επιμένει. Εμείς ποτέ δεν καθαρίσαμε αυτιά,μόνο πανάκι αν υπάρχει περίσσεια κεριού και πότε δεν είχαμε θέμα,πάντα καθαρά αυτάκια ειχαν/έχουν.
Δεν ξερω γιατι το λεει αυτο το γενικο ειναι μια φορα το μηνα. Αλλα αν δεν ειχατε προβλημα αυτο μετραει
 
  • Like
Reactions: Sammie


Mava

Well-Known Member
4 Δεκεμβρίου 2022
409
256
45
Προσοχή με αυτάκια,κανονικά δεν κανουμε τπτ σε υγιή αυτιά,αντε με μαλακό πανάκι για αφαίρεση περιττου και μόνο περιττου κεριού. Τα αυτιά αυτοκαθαριζονται και μάλλον θέμα θα δημιουργήσεις αν επεμβαίνεις με τέτοια προϊόντα. Αν τα αυτάκια έχουν θεμα/προδιάθεση για ωτίτιδα,θα σου πει ο ντοκ τι κάνεις.
Χαίρεται!εμας ο γιατρος μας έχει πει να βάζουμε το υγρό κ με μια γαζουλα να το καθαρίζουμε.
παίζει ρόλο ότι τα αυτιά του δεν αερίζονται γι αυτό κ έχει πιο αυξημένη προδιάθεση για ωτίτιδες.πάντως τωρα είμαστε πολύ καλα κ παίζει κ η διατροφή ρόλο
 


Sasha

Well-Known Member
28 Δεκεμβρίου 2022
530
289
25
instagram.com
Χαίρεται!εμας ο γιατρος μας έχει πει να βάζουμε το υγρό κ με μια γαζουλα να το καθαρίζουμε.
παίζει ρόλο ότι τα αυτιά του δεν αερίζονται γι αυτό κ έχει πιο αυξημένη προδιάθεση για ωτίτιδες.πάντως τωρα είμαστε πολύ καλα κ παίζει κ η διατροφή ρόλο
Νομίζω η διατροφή είναι πάνω απ' όλα
 
  • Love
  • Like
Reactions: Mava and Ans




Sasha

Well-Known Member
28 Δεκεμβρίου 2022
530
289
25
instagram.com
Τωρα διαβάζω κα για την τέφρα στις τροφές o_O
γα αυτά που τρώω εγω δεν ξέρω τόσα :ROFLMAO:
Αχχαχαχα εντωμεταξυ για αυτό είχα απορία και εγώ αλλά όλο δε βρίσκω χρόνο να διαβάσω
 


Ans

Well-Known Member
23 Δεκεμβρίου 2022
823
668
Τωρα διαβάζω κα για την τέφρα στις τροφές o_O
γα αυτά που τρώω εγω δεν ξέρω τόσα :ROFLMAO:
Να ξερετε τα δικα μας ολα καρκινογονα ειναι και χεστηκαμε ενω για τα σκυλια ξημεροβραδιαζομαστε να διαβαζουμε το καλυτερο χαψαψαχα
 
  • Haha
Reactions: Mava


Mava

Well-Known Member
4 Δεκεμβρίου 2022
409
256
45
Αχχαχαχα εντωμεταξυ για αυτό είχα απορία και εγώ αλλά όλο δε βρίσκω χρόνο να διαβάσω
Πάντως καλό είναι να μην είναι πάνω από 7-8 ..
 
  • Like
Reactions: Ans


Mava

Well-Known Member
4 Δεκεμβρίου 2022
409
256
45
Να ξερετε τα δικα μας ολα καρκινογονα ειναι και χεστηκαμε ενω για τα σκυλια ξημεροβραδιαζομαστε να διαβαζουμε το καλυτερο χαψαψαχα
Είχαν ένα βιντεακι στο τικ τοκ έτρωγε η άλλη πατατάκια μπέργκερ σοκολάτες κ έδινε στον σκυλο μήλο :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO:
 
  • Haha
Reactions: Sasha and Ans