ΚΟΙΜΑΜΑΙ ΜΕ ADVANTIX


kkranis

Well-Known Member
23 Ιανουαρίου 2009
2.583
11
Αγ. Παρασκευή


Milou

Well-Known Member
5 Μαρτίου 2008
1.019
1
Αθήνα
@ Galazio
Και εγω το ίδιο. Το τρίβω πάνω στο ωμό.
Το θέμα είναι οτι είναι και τοξικό και δεν ξέρω κατα πόσο μπορείς να δίνεις (γενικά μιλάω) κάθε μέρα :rolleyes:
Απότι καταλαβαίνω όμως, δεν έχεις αντιμετοπίσει κανένα πρόβλημα, έτσι δεν είναι?
 


galazio

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2008
3.733
7
κανενα προβλημα, ποτε και οι εξετασεις τους σουπερ, παντα!
μονο οφελος ειδα.
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.689
23
ATHENS
Έχω διαβάσει ότι το σκόρδο δεν είναι τοξικό στο σκύλο. Αντιθέτως του κάνει καλό (ως φυσικό αντιβιωτικό).
Από μια ποσότητα και πάνω (μεγαλύτερη από το 0,5% του σωματικού βάρους του σκύλου) είναι τοξικό ΚΑΙ το σκορδο. ;)
 


kokoni

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
10.349
97
16
earth
εγώ "πιστεύω" ότι όλη αυτή η πλάνη περι "όχι σκύλος νανάκια στο κρεβάτι μαζί μας" είναι προβοκάτσια απο τα πέτσοπ για να αγοράζουμε κρεβατάκια και σπιτάκια:mad::maria::paja1:

είδαν λοιπόν ότι δεν ψαρώνουμε και τώρα μας λένε ότι δεν κάνει λόγω σκάλιμπορ:eek::shock::maria::paja1:

και σε τελευταία ανάλυση

αν δεν κοιμάται και ο σκύλος στο κρεβάτι θα με τρώνε εμένα τα κουνούπια και οι σκνίπες...

οπότε πάλι στο πέτσοπ για να πάρω σκάλιμπορ για εμένα:paja1::paja1::paja1:

το λοιπόν καλή και η πλάκα αλλά στο κρεβάτι του παιδιού ειδικά δεν είναι καθόλου σωστό γενικά-και ακόμα περισσότερο λόγω φαρμακευτικών προιόντων επί του σκύλου

κρίμα βέβαια γιατί κάνεις έναν ύπνο...τέλειο
και τελειότερο ακόμα το ξύπνημα με μουσουδοφιλάκια

αντβάντιξ έβαλα πέρυσι αλλά πολύ βαρύ χημικό μου φάνηκε...και πολύ πασάλειμα το σκυλί...

Σκόρδο κάργα,όσο για να μοσκοβολάει όλο το σπίτι όταν τρώει(το κάνω "λιάτσα" με ένα ειδικό ταναλοειδές εργαλείο και το βάζω παντού)

Σιτρονέλλα δεν μπορώ-μπλιάχ
 


sofiaklv

Well-Known Member
4 Μαϊου 2007
1.362
3
Athens
Και μετά λένε εμένα υπερβολική με τη σκύλα μου!!!

Όχι μόνο δεν κοιμάται στο κρεβάτι μου, και όχι τώρα που είναι γομάρω, από κουτάβι μαθαίνονται αυτά, όχι μόνο το κρεβάτι της είναι στο σαλόνι, αλλά στις κρεβατοκάμαρες δεν μπαίνει καν. Ακόμα κι όταν με ακολουθεί γύρω γύρω στο σπίτι όταν μπαίνω στο υπνοδωμάτιο μένει στην πόρτα ή άμα βαριέται να περιμένει εκεί κάνει μεταβολή και φεύγει.

Κακά τα ψέματα, δεν είναι μόνο τα χημικά που καθόλου δεν τα θέλω ούτε στα μαξιλάρια, ούτε στα σεντόνια μου, είναι που κάθε μέρα τρέχει και κυλιέται στα γρασίδια και στα χώματα και στην αυλή και στα τουρκοβούνια.

Υστερική δεν είμαι, ούτε υποχόνδρια, ίσα ίσα καθόλου δεν έχω την απαίτηση ο σκύλος μου να μυρίζει λεβάντα και έχω συνηθίσει σε μεγάλο βαθμό τη σκυλομπίχλα και δε με νοιάζει και καθόλου, αλλά μπορώ να ζήσω και χωρίς να την έχω στο κρεβάτι μου!

Δέχομαι ότι με τα σκυλάκια αγκαλιάς μπορεί να 'ναι κάπως διαφορετικά τα πράγματα, αλλά από τη στιγμή που βγαίνει στο δρόμο μου κάνει κάπως σαν να πέφτεις με τα παπούτσια στο κρεβάτι ρε παιδί μου.....
 


galazio

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2008
3.733
7
ναι, μονο το οτι παταει στο δρομο ειναι...οτι γεμιζουν τριχες τα σεντονια μου , οτι εισπνεω τη μποχα του τοσες ωρες στους λιγους ποντους , οτι τον εχω κεχαγια στο κρεββατι ΜΟΥ κι οτι ενω εχει γλυψει το τσουτσουνι του (που σταζει ολα εκεινα τα τετοια που κατα καιρους ανοιγουμε τοπικ να ρωτησουμε τι ειναι:p ΤΑ ΟΠΟΙΑ βρισκονται και στα σεντονια μου κι εγω ειμαι με το βρακι -στην καλυτερη των περιπτωσεων-) και μετα με ξυπναει με μουσουδοφιλακια (αχ τι γλυκο), ειναι μια χαρα:D:maria::paja1::paja1::paja1:
 


Chloe

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2006
8.325
30
42
Αθήνα
prigipissa-straydog.blogspot.com
H αλήθεια είναι ότι αν είχα μια καυκασίνα μάλλον δε θα την ήθελα στο κρεβάτι. Ακόμα και το γκριφονάκι σου γαλάζια σε ενοχλεί? Σε μια γωνιά του κρεβατιού?
 


insanity

Well-Known Member
1 Απριλίου 2009
48
0
Γερακας Αττικης
ναι, μονο το οτι παταει στο δρομο ειναι...οτι γεμιζουν τριχες τα σεντονια μου , οτι εισπνεω τη μποχα του τοσες ωρες στους λιγους ποντους , οτι τον εχω κεχαγια στο κρεββατι ΜΟΥ κι οτι ενω εχει γλυψει το τσουτσουνι του (που σταζει ολα εκεινα τα τετοια που κατα καιρους ανοιγουμε τοπικ να ρωτησουμε τι ειναι:p ΤΑ ΟΠΟΙΑ βρισκονται και στα σεντονια μου κι εγω ειμαι με το βρακι -στην καλυτερη των περιπτωσεων-) και μετα με ξυπναει με μουσουδοφιλακια (αχ τι γλυκο), ειναι μια χαρα:D:maria::paja1::paja1::paja1:
Για ολ'αυτα λοιπον(συμφωνω ΑΠΟΛΥΤΩΣ) δεν του επιτρεπω να ανεβει στο κρεββατι μου ουτε τωρα που ειναι κουταβι....(ποσο μαλλον οταν γινει γομαρι 40 κιλων).Δεν νομιζω οτι εχει σχεση το μεγεθος με αυτα που πολυ ευστοχα περιεγραψε το απεραντο galazio;)
 


galazio

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2008
3.733
7
H αλήθεια είναι ότι αν είχα μια καυκασίνα μάλλον δε θα την ήθελα στο κρεβάτι. Ακόμα και το γκριφονάκι σου γαλάζια σε ενοχλεί? Σε μια γωνιά του κρεβατιού?
γιατι, γερμανικο ποιμενικο, θα ηθελες? δεν ειναι δα και τοσο μεγαλοι.
πολλα σκυλια εχουν τις διαστασεις του.
κοιταξε, αν και το γκριφονακι δεν μαδαει (ειδες τα κανις ποσο καλο εκαναν στην φυλη?:p), οχι δεν τον θελω...
σιχαινομαι οτι κουβαλαει στα ποδια του, στο πουλι και τον κωλο του , στο στομα του, δεν θελω ολα αυτα να υπαρχουν στα σεντονια μου, δεν θελω να αναπνεει διπλα στα μουτρα μου τοσες ωρες ασταματητα,ουτε να κουνιεται και να με ξυπναει, ουτε να με γλυψει ενω δεν εχω ξυπνησει,ουτε να ανεβοκατεβαινει οποτε του κανει κεφι , ουτε γενικα να κοιμαται στο μερος μου και να κανει οτι του γουσταρει.
 




sofiaklv

Well-Known Member
4 Μαϊου 2007
1.362
3
Athens
ναι, μονο το οτι παταει στο δρομο ειναι...οτι γεμιζουν τριχες τα σεντονια μου , οτι εισπνεω τη μποχα του τοσες ωρες στους λιγους ποντους , οτι τον εχω κεχαγια στο κρεββατι ΜΟΥ κι οτι ενω εχει γλυψει το τσουτσουνι του (που σταζει ολα εκεινα τα τετοια που κατα καιρους ανοιγουμε τοπικ να ρωτησουμε τι ειναι:p ΤΑ ΟΠΟΙΑ βρισκονται και στα σεντονια μου κι εγω ειμαι με το βρακι -στην καλυτερη των περιπτωσεων-) και μετα με ξυπναει με μουσουδοφιλακια (αχ τι γλυκο), ειναι μια χαρα:D:maria::paja1::paja1::paja1:
σιχαινομαι οτι κουβαλαει στα ποδια του, στο πουλι και τον κωλο του , στο στομα του, δεν θελω ολα αυτα να υπαρχουν στα σεντονια μου, δεν θελω να αναπνεει διπλα στα μουτρα μου τοσες ωρες ασταματητα,ουτε να κουνιεται και να με ξυπναει, ουτε να με γλυψει ενω δεν εχω ξυπνησει,ουτε να ανεβοκατεβαινει οποτε του κανει κεφι , ουτε γενικα να κοιμαται στο μερος μου και να κανει οτι του γουσταρει.
Και όλα αυτά βεβαίως βεβαίως εκτός όλων όσων μπορεί να έχει πατήσει - μυρίσει - γλύψει στο δρόμο!!!

Τα χημικά μας μαράνανε!!! :D:D:D:D
 


galazio

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2008
3.733
7
πτωμαινες, ευκοιλια, ηπατιτιδες , περιοδο απο θηλυκα, εμετο του καθε μεθυσμενου και κατουρα του καθε ακατουρητου...
αχ, θελω ενα μουσουδοφιλακι ..μιαμ μιαμ, τι γλυκοοοο:p:paja1:
 




LUNA07

Well-Known Member
3 Οκτωβρίου 2007
1.657
3
45
thessaloniki
Φυσικα και θα διωξουμε τα ζωα απ΄τα κρεββατια μας για ολους τους παραπανω λογους,αλλα προσοχη ...μην θεωρησει το παιδι σας οτι του στερειτε αυτην την χαρα και σας βγαλει μετα αντιδραση (το παιζει σκυλος και κοιμαται στο πατωμα):p





 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.689
23
ATHENS
LUNAO7 said:
Φυσικα και θα διωξουμε τα ζωα απ΄τα κρεββατια μας για ολους τους παραπανω λογους,αλλα προσοχη ...μην θεωρησει το παιδι σας οτι του στερειτε αυτην την χαρα και σας βγαλει μετα αντιδραση (το παιζει σκυλος και κοιμαται στο πατωμα):p
Αχαχαχαχα!!!!
Σοφία, στο πάτωμα ξαπλώνει η κόρη σου για να έχει αγκαλιά το σκύλο?
Και μένα ο άντρας μου τα ίδια κάνει (και δεν είναι παιδάκι!) :p



Μήπως είμαστε για ομαδική ψυχανάλυση? :paja1::maria:

:D:D:D
 




LUNA07

Well-Known Member
3 Οκτωβρίου 2007
1.657
3
45
thessaloniki
χαχαχαχα.........ειπαμε θα μας κανουν και εκπτωση.........:D:D:D

αντε καλα εμενα ειναι και μωρα .....:p

εσενα???:D
αλλα οι αγκαλιτσες δεν εχουν ηλικια........;)
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.314
16
ATHENS
Xαχαχαχαχα είναι αυτό που λένε αν θέλει νύφη και ο γαμπρός τυφλά να έχει ο πεθερός!!!:D:D:D
 


Noela

Well-Known Member
25 Οκτωβρίου 2007
1.954
222
Παλλήνη
www.agilityadddicts.gr
Εγώ όταν θέλω γούτσου-γούτσου με τα σκυλιά μου θα κυλιστώ στο πάτωμα μαζί τους. Σε καμία περίπτωση δε θα μπουν στο υπνοδωμάτιο ή θα ανέβουν στο κρεβάτι, μέρος που άλλωστε δε φοράμε και όλα μας τα ρούχα. :rolleyes: Άσε που είναι και μέσα-έξω όλη μέρα και δεν είναι και τα πιο καθαρά κατοικίδια. Ειδικά οι πατούσες του εξσκαφτικού Μπλου. :D
Δε λέω ότι δε θα γούσταρα αγκαλίτσες και ξάπλες αλλά υπάρχουν όρια για... όλους μας.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.112
Μηνύματα
895.795
Μέλη
19.921
Νεότερο μέλος
Αργυρώ Π