Καλό Σαμαράκι για Rottweiler




cygor

Well-Known Member
15 Νοεμβρίου 2015
623
1.496
41
Πόσα να ειναι τα μεγαλόσωμα με άριστη συμπεριφορά; Ενα δυνατό
τεντωμα και παει περίπατο το φλέξι.

φλεξι καρφακι για τις δυσκολες...μερες του μηνα, τις υπολοιπες φλεξι-αλυσιδα, μια χαρα τα παμε, ουτε μπλεξιματα κατω απτα ποδια ουτε καψιματα στα χερια, δεν ειχα θεμα ποτε
 
  • Like
Reactions: Hammer


Pepev50

Well-Known Member
3 Οκτωβρίου 2016
460
2.570
38
εγω το σαμαρι το θελω για τα δαγκωματα κ μονο να μη πνιγεται ,στη βολτα της εχω το περιλαιμιο
Αν το θες για τόσο μικρή χρήση μην σκας ιδιαίτερα. Πάρε ενα ανθεκτικό και τέλος. Θα σε συμβούλευα να δώσεις βάση στο κλιπ του οδηγού. Να είναι fast release κατα κάποιο τρόπο. Οταν θες να λύσεις το σκύλο να πάει να δαγκώσει, στα παραδοσιακά κλιπς πρέπει να το κάνει λίγο μπροστά για ν απαγκιστρώσει. Οταν ο σκύλος τραβάει για να επιτεθεί απλά δεν γίνεται να κάνεις release. Ενώ με ενα κλίπ το οποίο θα άνοιγε απλά τραβώντας το πίσω είναι piece of cake.
http://www.petcreations.gr/index.php?route=product/product&path=24_97&product_id=292
 


cygor

Well-Known Member
15 Νοεμβρίου 2015
623
1.496
41
Αν το θες για τόσο μικρή χρήση μην σκας ιδιαίτερα. Πάρε ενα ανθεκτικό και τέλος. Θα σε συμβούλευα να δώσεις βάση στο κλιπ του οδηγού. Να είναι fast release κατα κάποιο τρόπο. Οταν θες να λύσεις το σκύλο να πάει να δαγκώσει, στα παραδοσιακά κλιπς πρέπει να το κάνει λίγο μπροστά για ν απαγκιστρώσει. Οταν ο σκύλος τραβάει για να επιτεθεί απλά δεν γίνεται να κάνεις release. Ενώ με ενα κλίπ το οποίο θα άνοιγε απλά τραβώντας το πίσω είναι piece of cake.
http://www.petcreations.gr/index.php?route=product/product&path=24_97&product_id=292
βεβαια υπαρχει και η επιλογη του τον αμολαω και παρε και τον οδηγο μαζι και καλο βολι... και εχω και καπου να πιασω αν ο ερεθιστης θελει να σταθεροποιηθει ο σκυλος...
 




cygor

Well-Known Member
15 Νοεμβρίου 2015
623
1.496
41
το δερματινο που χρωσταγα...
ο σκυλος στην πρωτη του επαφη εκανε μακρυνη...κι εγω μεχρι να βρει γαντι ανακαλυψα οτι ειμαι βαθια θρησκευομενο ατομο...:barefoot:
 
  • Like
Reactions: ISKENDER






Hammer

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2017
1.468
2.709
ISKENDER
Πόσα να ειναι τα μεγαλόσωμα με άριστη συμπεριφορά; Ενα δυνατό
τεντωμα και παει περίπατο το φλέξι.
Σπαει τοσο ευκολα;:eek:Εχω παρει το πιο "δυνατο" που βγαζει giant xl, με το στηθολουρο μου εχει λυσει τα χερια..Ειναι 37 κιλ τραβαει σα γαιδουρι συχνα..
 






ISKENDER

Well-Known Member
28 Ιουνίου 2013
1.986
6.021
SALONIKI
ISKENDER Σπαει τοσο ευκολα;:eek:Εχω παρει το πιο "δυνατο" που βγαζει giant xl, με το στηθολουρο μου εχει λυσει τα χερια..Ειναι 37 κιλ τραβαει σα γαιδουρι συχνα..

Εγω ξερω οτι σπάνε. Δεν τα εμπιστεύομαι
 


tasos malinoua

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2012
3.822
8.564
ε οταν παιρνουμε φλεξυ με 15 και 20 ευρα τι θα κανουν,λογικο ειναι να σπασουν.
εγω εχω ενα 5 χρονακια και δεν εχει παθει τιποτα και εχει μπει παντου
βεβαια το ειχα πληρωσει και 60 κατι ευρω

η δουλεια γινετε οταν τερματιζει αποτομα
εκει σπανε τα ελατηρια που εχει μεσα και χαλανε.
 
  • Like
Reactions: cygor


cygor

Well-Known Member
15 Νοεμβρίου 2015
623
1.496
41
Εγω ξερω οτι σπάνε. Δεν τα εμπιστεύομαι

ISKENDER Σπαει τοσο ευκολα;:eek:Εχω παρει το πιο "δυνατο" που βγαζει giant xl, με το στηθολουρο μου εχει λυσει τα χερια..Ειναι 37 κιλ τραβαει σα γαιδουρι συχνα..
η αληθεια ειναι οτι στο σαμαρι πανω ουτε εγω θα το εμπιστευομουνα που τα φορτια ειναι πολλαπλασια, στο λαιμο δεν εχω αντιμετωπισει προβλημα. Βεβαια αν εχεις αυτο που ειναι για 50 κιλα και εισαι 37 εισαι καπως καλυτερα απο εμας που κινουμαστε πανω απτο οριο..
 


Hammer

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2017
1.468
2.709
Tasos malinoua
η δουλεια γινετε οταν τερματιζει αποτομα
εκει σπανε τα ελατηρια που εχει μεσα και χαλανε.
Αυτο ομως θα γινει καποια στιγμη σιγουρα..ελπιζω να το εχουν προβλεψει..
Cygor
Βεβαια αν εχεις αυτο που ειναι για 50 κιλα και εισαι 37 εισαι καπως καλυτερα απο εμας που κινουμαστε πανω απτο οριο..
Εκει πονταρα οταν το πηρα, αν ηταν στα ορια μπορει και να το αφηνα στο ραφι.
Παντως το εχω κανα δυο μηνες και δεν δειχνει να εχει καταλαβει το παραμικρο. Ο ιμαντας ειναι πανισχυρος δεν εχει ξεφτισει καθολου απο μπλεξιματα σε πουρναρια, φλοιους πευκων, βραχους..Εκει που φοβαμαι ειναι οι ραφες, ουτε εκει φαινεται φθορα αλλα δεν μου γεμιζουν το ματι.
 


saras

Well-Known Member
28 Σεπτεμβρίου 2011
224
447
Athens
το δερματινο που χρωσταγα...
ο σκυλος στην πρωτη του επαφη εκανε μακρυνη...κι εγω μεχρι να βρει γαντι ανακαλυψα οτι ειμαι βαθια θρησκευομενο ατομο...:barefoot:
Ωωωχχχχ μη με φοβίζετε!!! Το δικό μου είναι μωρό ακόμη, όχι στα δικά σας κυβικά αλλά με "προοπτικές" (7 μηνών και 25 κιλά, αρσενικό akita), έχω παρόμοιο και επειδή επιμένω σε στηθόρουρο αλλά ταυτόχρονα ΔΕ ΘΕΛΩ να "αναιθεωρήσω" την αθεΐα μου, τι να πάρω;;;; (αν θεωρηθεί διαφήμιση, δεχόμαι και pm ) Για βόλτα μόνο και ουχί για δαγκώματα!!!
Η εκτροφέας μου απαγόρεψε ρητά το στηθόλουρο, (χωρίς αιτιολόγηση), αλλά επειδή δεν έχω πειστεί, επιμένω σε αυτό αυτό!o_O
 


cygor

Well-Known Member
15 Νοεμβρίου 2015
623
1.496
41
Ωωωχχχχ μη με φοβίζετε!!! Το δικό μου είναι μωρό ακόμη, όχι στα δικά σας κυβικά αλλά με "προοπτικές" (7 μηνών και 25 κιλά, αρσενικό akita), έχω παρόμοιο και επειδή επιμένω σε στηθόρουρο αλλά ταυτόχρονα ΔΕ ΘΕΛΩ να "αναιθεωρήσω" την αθεΐα μου, τι να πάρω;;;; (αν θεωρηθεί διαφήμιση, δεχόμαι και pm ) Για βόλτα μόνο και ουχί για δαγκώματα!!!
Η εκτροφέας μου απαγόρεψε ρητά το στηθόλουρο, (χωρίς αιτιολόγηση), αλλά επειδή δεν έχω πειστεί, επιμένω σε αυτό αυτό!o_O
μια αλυσιδα sprenger θα του παρεις, ασε τα στηθολουρα, ακιτα αρσενικο εχεις, δεν εχεις pug..
 


saras

Well-Known Member
28 Σεπτεμβρίου 2011
224
447
Athens
μια αλυσιδα sprenger θα του παρεις, ασε τα στηθολουρα, ακιτα αρσενικο εχεις, δεν εχεις pug..
Ααααααααααααααα αποκλείεται!!! sprenger aka πνίχτηηηη!!!
 


Hammer

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2017
1.468
2.709
Cygor. Κι εγω ετσι σκεφτομουν για πολλα χρονια αλλα πραγματικα το σαμαρι σου δινει αριστο ελεγχο, τον ιδιο με το περιλαιμιο ισως και καλυτερο. Εχω αυτο

2017-12-16-12-12-20-.jpg
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.112
Μηνύματα
895.791
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf