Με την ΟΥΡΑ τι γινεται????






sleepy_aris

Active Member
12 Νοεμβρίου 2007
25
0
spoudes serres
57 ημερων ειναι......και εμενα παραξενο μ φανηκε αλλα παιζει να μην καταλαβα και καλα και να εννουσε ο ανθρωπος οτι απλα ηταν ενας τροπος για να κοπει η ουρα...παντως θα γινει εγχεισηση την τεταρτη......απο την μια φοβαμαι θελω να ειναι καα το μισσακι μ....απο την αλλη το θελω κα χωρις ουρα......γργργργ(νευρα) :evil:
 


psaras

Well-Known Member
5 Σεπτεμβρίου 2007
841
1
62
Chania
www.chaniatown.gr
sleepy_aris said:
57 ημερων ειναι......και εμενα παραξενο μ φανηκε αλλα παιζει να μην καταλαβα και καλα και να εννουσε ο ανθρωπος οτι απλα ηταν ενας τροπος για να κοπει η ουρα...παντως θα γινει εγχεισηση την τεταρτη......απο την μια φοβαμαι θελω να ειναι καα το μισσακι μ....απο την αλλη το θελω κα χωρις ουρα......γργργργ(νευρα) :evil:
Μια χαρά είναι με την ουρά , μην το κάνεις
 


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
κοψιμο ουρας σε σκυλο 2 μηνων---
Και θες να λεγεσαι και κυνοφιλος?????? :evil: :evil: :evil:

Σορρυ- αλλα εισαι απαραδεκτος και ο κτηνιατρος σου ακομα πιο πολυ! :evil:
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.103
10.055
Athens
Από τη μια φοβάσαι/προβληματίζεσαι κι από την άλλη θα του την κόψεις... Όπως είπαν και άλλοι πριν από μένα οι ακρωτηριασμοί αυτού του τύπου απαγορεύονται... :evil:

Α... και κάτι άλλο... Επειδή κατά καιρούς έχω δει σε κτηνίατρους να παραλαμβάνουν αρκετοί νεκρό το σκύλο τους λόγω μολύνσεων και άλλων επιπλοκών που προέκυψαν κατά τον ακρωτηριασμό αυτιών και ουρών... έσω έτοιμος! Αν νομίζεις ότι αξίζει αυτό το ρίσκο... τότε είσαι πολύ ...τολμηρός και θαραλέος. Αλλά να...μην κλαίτε μετά!!!
 




ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.689
23
ATHENS
vrmode said:
Από τη μια φοβάσαι/προβληματίζεσαι κι από την άλλη θα του την κόψεις... Όπως είπαν και άλλοι πριν από μένα οι ακρωτηριασμοί αυτού του τύπου απαγορεύονται... :evil:

Α... και κάτι άλλο... Επειδή κατά καιρούς έχω δει σε κτηνίατρους να παραλαμβάνουν αρκετοί νεκρό το σκύλο τους λόγω μολύνσεων και άλλων επιπλοκών που προέκυψαν κατά τον ακρωτηριασμό αυτιών και ουρών... έσω έτοιμος! Αν νομίζεις ότι αξίζει αυτό το ρίσκο... τότε είσαι πολύ ...τολμηρός και θαραλέος. Αλλά να...μην κλαίτε μετά!!!
=D> =D> =D>

Και για του λόγου το αληθές, ρίξε μια ματιά εδώ:
ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΛΙΓΗ ΠΡΟΣΟΧΗ!!!! ΕΛΕΟΣ!!!
 


magi

Well-Known Member
15 Ιουνίου 2006
609
2
Athens
[-X , ο κτηνίατρος σου γνωρίζει ότι απαγορεύονται τέτοιου είδος επεμβάσεις στα ζώα ??
 


LUNA07

Well-Known Member
3 Οκτωβρίου 2007
1.657
3
45
thessaloniki
Η κτηνιατρος μου καθε μερα διωχνει κοσμο που ζηταει ακρωτηριασμους δεν κανει σε κανενα ζωο.Ειναι ωραια η ουριτσα,αστο το σκυλακι δεν το λυπασαι???
 


sleepy_aris

Active Member
12 Νοεμβρίου 2007
25
0
spoudes serres
το αν λεγομαι κυνοφιλος η οχι δν θα το κρινεις εσυ......:) δεκτα οσα λετε αλλα οσοι εχετε ροττ που ειναι η ουρα απο τα μικρα σας...???τεσπα δν θ ασχοληθω αλλο...απλα ηθελα να μοιραστω μαζι σας κατι και κοντεψατε να με φατε.........ευχαριστω παντως ολων την γνωμη συνεχως με κανετε να σκεφτομαι κα το μετα..... :roll: :roll: :roll:
 




sleepy_aris

Active Member
12 Νοεμβρίου 2007
25
0
spoudes serres
λοιπον ....νομιζω πως ειμαστε εδω για να ανταλλαξουμε αποψεις για να πουμε την γνωμη μας και οχι να κρινουμε αν καποιος ειναι κυνοφιλος η οχι η αν κανει σωστα η λαθος........με το κοψιμο της ουρας ουτε το ποδι του κοβω ουτε το ματι του βγαζω....και εσυ οταν κανεις μια εχγειρηση προσεχεις για λιγο καιρο......ετσι????????
 


denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.821
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
Ok, ξεπέρασέ το ... κόψε την, εγώ διαφωνώ πιο πολύ επί της ουσίας ... είναι καλύτερα με την ουρά ... δικιά σου η αποφαση ... να ξέρεις ότι ο κτηνίατρος παρανομεί, και άνθρωπο που παρανομεί για 20 ευρώ δεν θα γούσταρα να τον εμπιστεύομαι για την υγεία του ζώου μου ... ζωόφιλος μπορείς φυσικά να είσαι και κόβοντας μια ουρά, αλλιώς πιάστε όλοι τα λάχανα και αφήστε τα ζωάκια να ζήσουν ... εγώ δεν θα ακολουθήσω. :wink:
 


sleepy_aris

Active Member
12 Νοεμβρίου 2007
25
0
spoudes serres
μιλας παρα πολυ σωστα...κι απο αλλες συζητησεις σου με εχεισ κανει να σε σεβομαι πραγμα πολυ καλο για το φορουμ..........τι να πω μακη μαζι σου γερα δυνατα(ξεφυγα απο το θεμα ομως δεν θελω να χαλασω την ζαχαραινια μ για κανενα.....καλο βραδυ θα τα πουμε αργοτερα
 


psaras

Well-Known Member
5 Σεπτεμβρίου 2007
841
1
62
Chania
www.chaniatown.gr
Η παρανομία είναι παρανομία είτε για 20 € είτε για 20 εκατομμύρια €
Τον φίλο μας εν μέρη τον καταλαβαίνω , πολλοί από εμάς έχοντας συνηθίσει την εμφάνιση χωρίς ουρά είχαμε κάποιες δυσκολίες , προσωπικά αυτήν την στιγμή έστω και εάν ανακαλούσαν την απαγόρευση δεν θα έκοβα ποτέ σε Ροττυ την ουρά
 


Falko

Well-Known Member
19 Σεπτεμβρίου 2007
552
0
Χαλκιδικη
www.rottweilers-gr.com
Συμφωνω οτι εχουμε συνηθησει την κομμενα ουρα στην φυλη..
Αλλα οτι απογορευται εδω και πολλα χρονια πια θα πιστευα οτι ο κοσμος το εχει συνηθησει πια..
Οτι το λενε οι φιλοι σου οτι πρεπει να την κοψεις...σημαινει δηλαδη αμα σου πουν να πηδηξες απο μια γευφυρα θα το κανεις???

Να κοψεις την ουρα σε ενα κουταβι ημερων που γινεται με λαστιχακι που θεωριται οτι δεν ποναει...ενταξη...
Αλλα να κανεις ναρκωση να κοψεις την ουρα με ραμματα κτλ...
ΓΙΑΤΙ??????????????????????????
Γιατι πρεπει να ταιλεπορισεις το κουταβι???
Να μοιαζει σε τι??
Rottweiler???
Δεν μοιαζει με την ουρα δηλαδη???

Θα γινω κακια???
Αλλα αφου σε ενδιεφερει τοσο απεγνωσμενα να ειναι στο "Προτυπο" του Rottweiler..γιατι δεν αγορασες ενα Rottweiler με Pedigree???
Που κανονικα χωρις αυτο θεωρειτε ημιαιμο???
και το μονο που σε ενδιαφερει ειναι να τις κοψεις την ουρα!!!!!!!!!!!!!

ΕΛΕΟΣ!!
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.689
23
ATHENS
sleepy_aris said:
τεσπα δν θ ασχοληθω αλλο...απλα ηθελα να μοιραστω μαζι σας κατι και κοντεψατε να με φατε
sleepy_aris said:
ξεφυγα απο το θεμα ομως δεν θελω να χαλασω την ζαχαραινια μ για κανενα.....καλο βραδυ θα τα πουμε αργοτερα
Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί «χάλασες τη ζαχαρένια σου» και συγχύστηκες φίλε μου!

Όταν ζητάμε την γνώμη των άλλων, θα πρέπει να είμαστε έτοιμοι να ακούσουμε και πράγματα με τα οποία διαφωνούμε.
Την γνώμη μας ζήτησες, την γνώμη μας σου είπαμε και μάλιστα τεκμηριωμένα. Εάν νόμιζες πως λέγοντας την άποψή μας, θα σου χαϊδέψουμε τα αφτιά λέγοντας σου μόνο αυτά που ήθελες να ακούσεις, νόμιζες λάθος.
 


sleepy_aris

Active Member
12 Νοεμβρίου 2007
25
0
spoudes serres
δε νευριασα απλα με πειραξε το τι κυνοφιλος εισαι εσυ????λοιπον ημιαιμο καθαροαιμο λιγο με νοιαζει..........ροττ η γκεκασ αλλο τοσο.....το σκυλακι ηρθε με καποιον τροπο στα χερια μ ....ουτε για εκτροφες το θελω ουτε για μοστρα...........οποτε το pedigree περισσευει..κατανοητος?
 


sleepy_aris

Active Member
12 Νοεμβρίου 2007
25
0
spoudes serres
το μνμα προοριζεται για την falko..... και εγω που φταιω που δεν εχω pedigree μπορεις να μου πεις εσυ καποιον τροπο να το μαθω για απο που κρατα η σκουφια του........εξετασεις αιματος κτλ ξερω γω..????????
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.597
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3