Με την ΟΥΡΑ τι γινεται????




ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
sleepy_aris said:
δε νευριασα απλα με πειραξε το τι κυνοφιλος εισαι εσυ????λοιπον ημιαιμο καθαροαιμο λιγο με νοιαζει..........ροττ η γκεκασ αλλο τοσο.....το σκυλακι ηρθε με καποιον τροπο στα χερια μ ....ουτε για εκτροφες το θελω ουτε για μοστρα...........οποτε το pedigree περισσευει..κατανοητος?
Εάν τα παραπάνω τα θεωρείς σοβαρά επιχειρήματα που στηρίζουν την άποψη να κόψεις την ουρά στο κουτάβι, πιθανολογώ ότι ισχύουν δύο ενδεχόμενα:
1. ή είσαι μπερδεμένος,
2. ή είναι επιτακτική η ανάγκη να βρούμε κοινό κώδικα επικοινωνίας για να καταφέρουμε να συνεννοηθούμε.
 


Falko

Well-Known Member
19 Σεπτεμβρίου 2007
552
0
Χαλκιδικη
www.rottweilers-gr.com
sleepy_aris said:
δε νευριασα απλα με πειραξε το τι κυνοφιλος εισαι εσυ????λοιπον ημιαιμο καθαροαιμο λιγο με νοιαζει..........ροττ η γκεκασ αλλο τοσο.....το σκυλακι ηρθε με καποιον τροπο στα χερια μ ....ουτε για εκτροφες το θελω ουτε για μοστρα...........οποτε το pedigree περισσευει..κατανοητος?
Aφου δεν σε νοιαζει γιατι να θελεις να την ταλαιπορισεις>>????????
Αφου δεν σε ενδιαφερει εαν ειναι Rottweiler η Γκεκας,γιατι τετοια μανια με την ουρα???

Και φυσικα ερχομαστε ξανα στο Θεμα Pedigree= Εκθεση η για Εκτροφη
 


sleepy_aris

Active Member
12 Νοεμβρίου 2007
25
0
spoudes serres
δεν φαγωθηκα απλα δεν ξερω τι να κανω...εχετε πεσει πανω μ να με φατε......το μονο που καταφερατε ειναι να με φοβισετε και να με αποθεισετε..........μακαρι να μπορουσαμε να παμε για καφε να τα πουμε καλυτερα.......καλο βραδυ ευχαριστω για ολα και καλη συνεχεια
 


Falko

Well-Known Member
19 Σεπτεμβρίου 2007
552
0
Χαλκιδικη
www.rottweilers-gr.com
sleepy_aris said:
δεν φαγωθηκα απλα δεν ξερω τι να κανω...εχετε πεσει πανω μ να με φατε......το μονο που καταφερατε ειναι να με φοβισετε και να με αποθεισετε..........μακαρι να μπορουσαμε να παμε για καφε να τα πουμε καλυτερα.......καλο βραδυ ευχαριστω για ολα και καλη συνεχεια
Μα ρωτησες την γνωμη μας..
Ολοι σου λεμε οχι ..
Μετα γραφεις οτι εκλεισες ραντεβου για το κοψιμο τις ουρας...
Τι περιμενεις????
Να σου πουμε μπραβο??
 


sleepy_aris

Active Member
12 Νοεμβρίου 2007
25
0
spoudes serres
οχι δν περιμενω μπραβο....ξερεις πρεπει να παω για να κοπει αν δεν παω μενει με την ουρα
............τεσπα και παλι ευχαριστω με κανετε να το ξανασκεφτω.....
 
  • Angry
Reactions: TheBestBoi


denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
Σε όποιον δεν αρέσει το ύφος κάποιου, μπορεί να του το πεί ... αν η κατάσταση ξεφύγει, και πέσουνε παναγίες, μπορεί κάποιος να διαγραφεί ... δεν καταλαβαίνω γιατί ΠΡΕΠΕΙ να μιλάνε όλοι σε χαχαχούχα ύφος ... στην ζωή μας έτσι κάνουμε? Και το αν θα κάνουμε κάποιον να γουστάρει το forum, μας ενδιαφέρει να γίνει επειδή θα διαβάσει ΚΑΠΟΙΑ πράγματα και θα μάθει ... ή επειδή ΚΑΠΟΙΟΝ μπορεί να γνωρίσει και να βγάζει βόλτα μαζί τα σκυλιά τους, ή επειδή ΚΑΠΟΙΑ στιγμή ... μπορεί να σώσει τη ζωή του σκύλου του από φόλα ή του παιδιού του από τον σκύλο του ... ΚΑΘΟΛΟΥ προσωπικά δε με ενδιαφέρει να γουστάρει κάποιος το forum επειδή του μιλάνε ωραία ... θα ήταν γελοίο ... και ανούσιο ...

Σχετικά με το κόψιμο της ουράς σου απάντησα και σε pm, τα έχω πεί και πιο πάνω: ... ΔΕΝ συμφωνώ ... αν κάποιος θέλει, συστήνω και γιατρό ... όχι τον δικό μου ... ο δικός μου δεν κόβει ... :wink:
 






FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
sleepy_aris said:
απλα με πειραξε το τι κυνοφιλος εισαι εσυ????
Επειδη αυτο το εγραψα εγω να σου το εμβαθυνο και λιγο ακομα:
Καπιος που προκαλει στον σκυλο του , εις γνωσης του πονο και δυσφορια, τον επιβαλλει σε νακρωση και χειρουργικη επεμβαση για να γινει ενας ακροτιριασμος- χωρις αυτο να ειναι ακρος απαραιτητο, αλλα δυστηχος να εξηπηρετει και ικανοποιοι μονο τα δικα του αισθητικα αισθηματα- Ειναι αν μη τι αλλο- δηθεν κυνοφιλος.

Και επιμενω οτι δεν εισαι κυνοφιλος! Αλλιος θα αφηνες το καιμενο το σκυλακι ησυχο, με την ουριτσα του, να μην ποναει και υποφερει - ετσι για πλακα, επειδη το γουσταρεις εσυ, αλλα να χαιρεται την ζωη οπος ολα τα κουταβια θα επρεπε να την χαιρονται!

Εσυ πως θα ονομαζες αληθεια καποιον που βασανιζει το σκυλακι του???


@Denis Το ροττ στην φωτογραφια ειναι υπεροχο!!!
 




nikoscar

Guest Star
Staff member
9 Ιουνίου 2006
2.178
1.000.000.018
ATHENS
το σκυλι ειναι κορυφαιο.

σκεψου καλα πριν παρεις την τελικη αποφαση φιλε μου.δες και αλλες φωτο απο το νετ ,απο ροτ με ουρες.μην ακους τους φιλου σου οταν σου την λενε για την ουρα.στην τελικη μπορει και να σαι πιο ψαγμενος...εαν την αφησεις.
καλη επιτυχια
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Μετέφερα εδώ τη δημοσίευση διότι υπάρχει ήδη σχετικό θέμα.
Κλειαννα εάν διαβάσεις το topic από την αρχή, θα βρεις απαντησεις στα ερωτήματα σου. :wink:

Strays' help said:
Θα ήθελα να ρωτήσω για τα κομμένα αυτιά και ουρές μπου το θεωρώ απαράδεκτο και απάνθρωπο.
Πρόσφατα άκουσα ότι δεν απαιτείται πλέον το κόψιμο αυτιών ή ουράς σε ράτσες που θεωρούταν κλασσικό να ναι κομμένα τ αυτιά ή η ουρά ή και τα 2!

Ξερετε αν έχουν αλλάξει τα πρότυπα των ρατσών?Δηλ.αναφέρεται πλέον στα απαιτούμενα χαρακτηριστικά να έχει το ζώο ουρά και αυτιά ή επιλέγεται απ τον εκτροφέα?Πχ στα ντόπερμαν,έξω,έχει ΑΠΑΓΟΡΕΥΤΕΙ κιόλας...
 




Strays' help

Well-Known Member
29 Αυγούστου 2007
1.516
3
Γλυφάδα,Αθήνα
strayshelp.blogspot.com
Ροτυ σ ευχαριστώ και συγγνώμη,δεν είχα ψάξει πρώτα μήπως έχει ξανασυζητηθεί.Το διάβασα όλο και πραγματι καλύφθηκα.

Thanks !

Επίσης ευχαριστώ denis για την απάντηση σου σχετικά με το αν εχουν αλλαξει τα πρότυπα.ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΛΥ ΓΙ ΑΥΤΟ!!!
Tρελλαίνομαι για ντόπερμαν με ουρά κ αυτιά!Γίνονται τόσο χαζόφατσες,απο κεί που είναι αγρια και επιβλητικά με κομμένα ακρα.. :D
 






LUNA07

Well-Known Member
3 Οκτωβρίου 2007
1.657
3
45
thessaloniki
Γιατι καλε γελας :?: Εγω απο ενδιαφερον ρωτησα..το λυπηθηκα πολυ,γιατι η κτηνιατρος μου μου ειπε οτι κατι τετοια κανουν ορισμενοι κτηνιατροι και εχουμε καταληξει συναδελφοι με τους χασαπηδες.
 


denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
Eπειδή είναι λίγο υπερβολή ... ούτε η δικιά μου κόβει πάντως, γι'αυτό και για άλλα την έχω διαλέξει ... αν έχω κανέναν τραυματισμό - ράψιμο πληγή μεγάλη - κομμένο αυτί όμως ξέρω και γιατρό που είναι Μανούλα στο κόψιμο και τον εμπιστεύομαι σε αυτόν τον τομέα ... σαν επιστήμονα πάλι, αφού δεν πάυει να είναι ιατρική πράξη ...
 


LUNA07

Well-Known Member
3 Οκτωβρίου 2007
1.657
3
45
thessaloniki
Ειναι και λιγο μεγαλο σε ηλικια γι'αυτο το ειπα αν ηταν δικο μου δεν θα ηθελα να πονεσει ουτε λιγο για κανενα λογο.Εχω ευαισθητο στομαχι.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.820
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU