Σχετικά με αδέσποτο ζώο


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.751
Έχω την εντύπωση ότι δίνεις πολλές εξηγήσεις σε άσχετους.
Και θα στο τεκμηριώσω. Κάθισες και έγραψες ολόκληρο ποστ επεξηγώντας σε εμάς αυτό που ούτως ή άλλως έχουμε καταλάβει από την αρχή του θρεντ, ότι το ζώο το αγαπάς και θα το έχεις για πάντα κοντά σου...Δεν το αμφισβητήσαμε ποτέ και δεν μας πέφτει λόγος.
Έχω την αίσθηση ότι είσαι ψιλοαπολογητική με τους κάφρους που θεωρούσαν το πρώην αδέσποτο (κούκλο παρεμπιπτόντως) σκύλο σου της γειτονιάς....Δεν θα τους δώσεις εξηγήσεις. Θα τους πεις αν νομίζετε ότι έχω άδικο μηνύστε με..Εντωμεταξύ ο σκύλος είναι τσιπαρισμένος στο όνομα σου φαντάζομαι γιατί δεν θυμάμαι την λεπτομέρεια αυτή.
Και τέλος..κομμένη η συζήτηση. Μηνύστε με παλικάρια αν νομίζετε οτι θα κερδίσετε και μην με απασχολείτε γιατί έχω πολλές δουλειές. συνέχεια...
Και αν θες κάποιον να τσακώνεται με καταπληκτική ευκολία πάρε με μαζί σου.
Κορίτσι μου μην ασχολείσαι. Να σε νοιάζει μόνο η άποψη όσων αγαπάς. Σε έχουν βρει γλυκό άνθρωπο και με διάθεση για εξηγήσεις και σε τρομοκρατούν..
 
Last edited:


KLKA

Well-Known Member
21 Αυγούστου 2013
137
207
Γεια σου KLKA! Πέρα του ότι είσαι ψυχάρα και χίλια μπράβο σου για τον σκυλάκο , προσπάθησε να κουλάρεις γιατί βασανίζεσαι αδίκως. Ο σκύλος ήταν αδέσποτος, μπορείς να φωτοτυπήσεις και το Νόμο σχετικά με το τι προβλέπεται στις υιοθεσίες για παν ενδεχόμενο. Επειδή είναι αυτοί παράφρονες δεν σημαίνει ότι θα αισθάνεσαι υπόλογη που έκανες ένα καλό για το οποίο θα έπρεπε να σου έκαναν και πάρτι άμα τη εμφάνιση σου στο μέρος όπου διαμένεις.

Προσωπικά θα απαντούσα ότι τον σκύλο τον αγαπώ, ότι κανείς δεν ενδιαφέρθηκε για τους κινδύνους που διέτρεχε το ζώο εκτεθειμένο στον κάθε ψυχάκια και έπραξα όλα τα νόμιμα για την υιοθεσία του.
Ευχαριστώ Φλάφη και για τα καλά σου λόγια και για τα λόγια εμψύχωσης που μου λες. Γενικά το έχω αυτό το ελάττωμα να βασανίζομαι αδίκως και να ανησυχώ υπερβολικά για πολλά πράγματα πόσο μάλλον για τα ζώα μου.

Νομίζω ότι πρέπει να κουλάρω όπως λες και να μην παίρνω τοις μετρητοίς ό,τι μου λένε και το καλύτερο να καταφέρω να τους έχω γραμμένους και να είμαι πιο αναίσθητη. Νομίζω ότι αυτό είναι η καλύτερη τρελίτσα που μπορώ να πουλήσω ειδικά σε τέτοιους ανθρώπους.

Τους έχω πει πόσο αγαπώ αυτό τον σκύλο και μόνο ντομάτες που δε μου πέταξαν. Δεν μπορούν να αποδεχθούν πώς μπορεί ένας άνθρωπος να δεθεί τόσο πολύ με ένα ζώο μιας και τα θεωρούν κατώτερα από αυτούς και τα αντιμετωπίζουν μόνο ως χρηστικά αντικείμενα.

Συνεπώς, δε θέλω να τους πείσω πόσο αγαπώ το σκύλο ΜΟΥ αλλά να με αφήσουν ήσυχη και να αποδεχθούν επιτέλους ότι ο σκύλος αυτός έχει νόμιμο ιδιοκτήτη τους αρέσει δεν τους αρέσει.
Αυτό θέλω να καταλάβουν. Δε με ενδιαφέρουν ούτε και μένα οι συναισθηματισμοί με τέτοιους ανθρώπους και ούτε έχουν και νόημα. Πρέπει να τους μιλάς σε πιο σκληρή γλώσσα για να περάσεις το μήνυμά σου.
 
  • Like
Reactions: Φλάφη


KLKA

Well-Known Member
21 Αυγούστου 2013
137
207
Έχω την εντύπωση ότι δίνεις πολλές εξηγήσεις σε άσχετους.
Και θα στο τεκμηριώσω. Κάθισες και έγραψες ολόκληρο ποστ επεξηγώντας σε εμάς αυτό που ούτως ή άλλως έχουμε καταλάβει από την αρχή του θρεντ, ότι το ζώο το αγαπάς και θα το έχεις για πάντα κοντά σου...Δεν το αμφισβητήσαμε ποτέ και δεν μας πέφτει λόγος.
Έχω την αίσθηση ότι είσαι ψιλοαπολογητική με τους κάφρους που θεωρούσαν το πρώην αδέσποτο (κούκλο παρεμπιπτόντως) σκύλο σου της γειτονιάς....Δεν θα τους δώσεις εξηγήσεις. Θα τους πεις αν νομίζετε ότι έχω άδικο μηνύστε με..Εντωμεταξύ ο σκύλος είναι τσιπαρισμένος στο όνομα σου φαντάζομαι γιατί δεν θυμάμαι την λεπτομέρεια αυτή.
Και τέλος..κομμένη η συζήτηση. Μηνύστε με παλικάρια αν νομίζετε οτι θα κερδίσετε και μην με απασχολείτε γιατί έχω πολλές δουλειές. συνέχεια...
Και αν θες να τσακώνεται με καταπληκτική ευκολία πάρε με μαζί σου.
Έτσι είναι όπως τα λες Κυβέλη.
Έχω αυτό το ελάττωμα.
Απλά επειδή πλησιάζουν οι μέρες να ξαναγυρίσω εκεί με έπιασε ένα ψιλοαμόκ και επίσης επειδή δεχθήκαμε και αυτό το τελευταίο τηλεφώνημα από κει που με φόβισε κάπως για αυτό τα έχασα λίγο.

Τσιπάκι ακόμα δεν του έβαλα αλλά είναι θέμα χρόνου. Το είχα στο μυαλό μου ότι μέχρι τέλος καλοκαιριού θα τον πάω.
 
  • Like
Reactions: l.Kyveli


Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
Αυτες οι ευγενειες θα σας φανε ολους...
Τι την θες την καλημερα κ την καλησπερα παιδι μου με ανθρώπους που υπο κανονικες συνθηκες ούτε δεύτερη ματιά δε θα τους εριχνες?

Ακου,αν φοβασαι τοσο,κ θεωρεις οτι πράγματι διατρεχεις κινδυνο προπηλακισμου κ ύβρεων τοτε να αποτανθεις στο τοπικο στο Α.Τ.,να πας να κανεις καταγγελία,να ζητησεις να γινουν συστασεις ισως ακομη κ μετρα ασφαλειας (αλλα τσουζει καπως ειναι νομιζω γυρω στα 500-600€).
Δεν εισαι μόνη σου,δεν εισαι ερμαιο στις ορεξεις του καθενός,κ δεν θα επρεπε να αισθανεσαι ετσι
Ή να φοβασαι να πας σπιτι σου...

Το πιθανότερο ειναι οτι το διογκωνεις στο κεφαλι σου,παρα ειναι τραβηγμενα τα σεναρια που εξεταζεις,αλλα επειδη ποτε δεν ξερεις να φυλαγεσαι παντα...
Πχ απεφευγε να κυκλοφορεις μονη σου
Απεφευγε σκοτεινα κ απομονωμενα σημεία
Εχε παντα τα κλειδια ανα χειρας,ειτε για να πεις "συγγνωμη βιαζομαι ξεχασα το μάτι ανοιχτό" είτε για να τα καρφώσεις στο ματι κανενος (λεω εγω τωρα...
Να θυμασαι :ματια,μυτη,βουβωνικη χωρα...το τρίπτυχο της επιτυχημένης διαφυγής
οχι οτι μια κλωτσια στο καλαμι δεν ειναι αρκετη ή ενα γυρισμα των δαχτύλων -κυρίως των μικρών...)
Εχε παντα το κινητο ανα χειρας,
Ειτε για να το χρησιμοποιησεις οτι κ καλα μιλας με καποιον (συνηθως οι ανθρωποι εχουν την ταση να μην ενοχλουν οταν σε βλεπουν να μιλας) ειτε για να ηχογραφήσεις ή βιντεοσκοπησεις,ωστε να έχεις κ αποδείξεις!
Μη φοβάσαι να ανεβασεις τον τονο της φωνης σου,οι περισσοτεροι ντρέπονται ή εκείνη την στιγμή "παγωνουν",να εισαι παντα ετοιμοπολεμη!

Πως πουλαμε τρέλα :
Σε πλησιαζουν (αυτοι οι ενας δυο που λες) αρχιζεις κ φωναζεις "ΒΟΉΘΕΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΜΕ ΒΙΑΖΟΥΝ"!
Σε στραβοκοιτανε ενω περπατας,αρχιζεις κ μονολογεις δυνατα,"ρε γμτ ο παπαρας ο ψυχιατρος δεν εδωσε το οκ να ανανεωσω την αδεια οπλοφορίας/οπλοχρησιας,θα τον τσακισω τον φουστη" εναλλακτικά μπορεις να το πεις αυτο ενω κ καλα μιλας στο κινητό!
Εισαι στο σπίτι,ωρες μη κοινής ησυχιας,κ αρχιζεις κ βαζεις τσιτα,ΤΣΙΤΑ ομως,να λες τωρα θα σπασουν ολα τα κρύσταλλα, κανα Death metal,κανα psychedelic...αμα ειναι κ μεγαλης ηλικίας οπως λες,οσοι γλυτώσουν τα εγκεφαλικά δε νομιζω ουτε καλημέρα να σου ξαναπουν!
Πιανεις τις γυναικες που ξερεις οτι ειναι τάφοι ορθάνοιχτοι κ αρχιζεις την "διασπορα"...τωρα αυτο...μπορει να μεταφραστεί ποικιλοτρόπως...απτο οτι ο ταδε μαμαει την ταδε,μεχρι οτι αυτος τα εχει στα κρυφα με εκεινον εξου κ τα πολλα πολλα...
Με πιάνεις?
Ορεξη να χεις...
Κ φαντασία!

Αμα θες να τους μαμησεις τροποι υπαρχουν πολλοί...
 


Μάρθα & Σίλβα

Well-Known Member
28 Μαϊου 2014
1.705
3.933
39
Ο σκυλος νομικα ανηκει σε οποιον του βαλει τσιπ.τελος.Χωρίς αμφισβητηση οτι κ να κανουν κ να πουν. Βαλε τσιπ κ καθαρισες.
Αυτο με την εγκυμοσυνη εγω το χω δουλεψει κ επιασε πολυ καλα να ξερεις!!!!μπουχος

Επισης οντως μπορεις να τους απειλησεις με παρενοχληση κ εαν σε προπηλακισουν οπως λες, πας αστυνομια να κανεις καταγραφη συμβαντος. Θα ενημερωθουν οτι κινηθηκες και θα σταματήσουν πιστεψε με.τετοια ατομα συνηθως ειναι θρασυδειλα. Νομιζω με ενα ένα έντονο "ακου να σου πω γερο, το σκυλί ειναι δικο μου σ'αρέσει δεν σ'αρέσει και προσεξε καλα γιατι εγω δαγκωνω" θα ξεμπερδευες αλλα εαν δεν μπορεις να το διαχειριστείς, επικαλεισαι παρενόχληση που στεκει κιολας κανεις δηλωση το συμβαν κ αν το συνεχισουν τους τρεχεις εσυ....
 


KLKA

Well-Known Member
21 Αυγούστου 2013
137
207
Αυτες οι ευγενειες θα σας φανε ολους...
Τι την θες την καλημερα κ την καλησπερα παιδι μου με ανθρώπους που υπο κανονικες συνθηκες ούτε δεύτερη ματιά δε θα τους εριχνες?

Ακου,αν φοβασαι τοσο,κ θεωρεις οτι πράγματι διατρεχεις κινδυνο προπηλακισμου κ ύβρεων τοτε να αποτανθεις στο τοπικο στο Α.Τ.,να πας να κανεις καταγγελία,να ζητησεις να γινουν συστασεις ισως ακομη κ μετρα ασφαλειας (αλλα τσουζει καπως ειναι νομιζω γυρω στα 500-600€).
Δεν εισαι μόνη σου,δεν εισαι ερμαιο στις ορεξεις του καθενός,κ δεν θα επρεπε να αισθανεσαι ετσι
Ή να φοβασαι να πας σπιτι σου...

Το πιθανότερο ειναι οτι το διογκωνεις στο κεφαλι σου,παρα ειναι τραβηγμενα τα σεναρια που εξεταζεις,αλλα επειδη ποτε δεν ξερεις να φυλαγεσαι παντα...
Πχ απεφευγε να κυκλοφορεις μονη σου
Απεφευγε σκοτεινα κ απομονωμενα σημεία
Εχε παντα τα κλειδια ανα χειρας,ειτε για να πεις "συγγνωμη βιαζομαι ξεχασα το μάτι ανοιχτό" είτε για να τα καρφώσεις στο ματι κανενος (λεω εγω τωρα...
Να θυμασαι :ματια,μυτη,βουβωνικη χωρα...το τρίπτυχο της επιτυχημένης διαφυγής
οχι οτι μια κλωτσια στο καλαμι δεν ειναι αρκετη ή ενα γυρισμα των δαχτύλων -κυρίως των μικρών...)
Εχε παντα το κινητο ανα χειρας,
Ειτε για να το χρησιμοποιησεις οτι κ καλα μιλας με καποιον (συνηθως οι ανθρωποι εχουν την ταση να μην ενοχλουν οταν σε βλεπουν να μιλας) ειτε για να ηχογραφήσεις ή βιντεοσκοπησεις,ωστε να έχεις κ αποδείξεις!
Μη φοβάσαι να ανεβασεις τον τονο της φωνης σου,οι περισσοτεροι ντρέπονται ή εκείνη την στιγμή "παγωνουν",να εισαι παντα ετοιμοπολεμη!
Βρε Μαρία λες να φτάσουμε και σε αυτό το σημείο να παίξουμε και ξύλο; :cautious: :p
Εντάξει δε νομίζω.
Σε όλα τα υπόλοιπα που λες έχεις δίκιο πάντως. Οι υπερβολικές ευγένειες με φάγανε.
Πάντως ναι αν χρειαστεί να καλέσω την αστυνομία για οποιονδήποτε λόγο θα το κάνω.
Και μόνο αυτός ο ψυχολογικός πόλεμος που δέχομαι από κάποιους εκεί δεν μπορεί να γίνει ανεκτός για πολύ καιρό ακόμα.
Ρε συ ξέρεις τι έκαναν; Ενώ είχα το σκύλο μέσα στην αυλή μου με την πόρτα κλειστή πήγαιναν και την άνοιγαν για να βγαίνει έξω και μου έκαναν παράπονα ότι έχω μάθει το σκύλο να κάθεται μόνο σε εμένα και κάτι τέτοιες βλακείες. Μπαίναν μέσα στην αυλή μου κανονικά, μου μετακινούσαν ή μου έπαιρναν πράγματα και κάτι τέτοια. Όποιος ήθελε έμπαινε, έβγαινε και μου απαγόρευαν να έχω κλειστή την πόρτα της αυλής ενώ ήταν ο σκύλος μέσα.
Ή το άλλο κουφό είναι ότι μου έκλειναν την πόρτα της αυλής για να μην μπορεί ο σκύλος να μπει μέσα που ήταν το σπιτάκι του, το νερό και το φαγητό του. Ή αναποδογύριζαν το σπίτι ανάποδα για να μην μπαίνει ο σκύλος μέσα ή έβαζαν διάφορα εμπόδια για να μην περνάει ο σκύλος στην αυλή μου.
Αλλά τότε δεν μπορούσα να μιλήσω γιατί ο σκύλος νομικά δε θεωρούνταν δικός μου.
Τώρα έτσι και κάνουν πάλι το ίδιο κατευθείαν το 100 και που πειράζουν το σκύλο ΜΟΥ και για παραβίαση ιδιωτικού χώρου.

Πάντως ναι μια φορά που ύψωσα τον τόνο της φωνής μου γιατί μου ανέβασαν το αίμα στο κεφάλι πάγωσαν όλοι γιατί δε με είχαν μάθει έτσι. Βέβαια μετά από λίγο τους ζήτησα συγγνώμη που ύψωσα τη φωνή μου και παραφέρθηκα (ο μαλάκας). Τέτοιες βλακείες κάνω.




Πως πουλαμε τρέλα :
Σε πλησιαζουν (αυτοι οι ενας δυο που λες) αρχιζεις κ φωναζεις "ΒΟΉΘΕΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΜΕ ΒΙΑΖΟΥΝ"!
Σε στραβοκοιτανε ενω περπατας,αρχιζεις κ μονολογεις δυνατα,"ρε γμτ ο παπαρας ο ψυχιατρος δεν εδωσε το οκ να ανανεωσω την αδεια οπλοφορίας/οπλοχρησιας,θα τον τσακισω τον φουστη" εναλλακτικά μπορεις να το πεις αυτο ενω κ καλα μιλας στο κινητό!
Εισαι στο σπίτι,ωρες μη κοινής ησυχιας,κ αρχιζεις κ βαζεις τσιτα,ΤΣΙΤΑ ομως,να λες τωρα θα σπασουν ολα τα κρύσταλλα, κανα Death metal,κανα psychedelic...αμα ειναι κ μεγαλης ηλικίας οπως λες,οσοι γλυτώσουν τα εγκεφαλικά δε νομιζω ουτε καλημέρα να σου ξαναπουν!
Πιανεις τις γυναικες που ξερεις οτι ειναι τάφοι ορθάνοιχτοι κ αρχιζεις την "διασπορα"...τωρα αυτο...μπορει να μεταφραστεί ποικιλοτρόπως...απτο οτι ο ταδε μαμαει την ταδε,μεχρι οτι αυτος τα εχει στα κρυφα με εκεινον εξου κ τα πολλα πολλα...
Με πιάνεις?
Ορεξη να χεις...
Κ φαντασία!

Αμα θες να τους μαμησεις τροποι υπαρχουν πολλοί...
Μαρία ξέρεις πόσες φορές έχω σκεφτεί ότι αν είχα διαφορετικό λουκ (πχ ξυρισμένο κεφάλι, τίποτα τατουάζ, φορούσα μπλούζα με νεκροκεφαλές κτλ) θα είχα διαφορετική αντιμετώπιση;
Ή αν ήμουν κανένας νταβραντισμένος νταγλαράς ως εκεί πάνω ποιος θα με ενοχλούσε;
Γενικά ναι είναι και τι αέρα πουλάς για το αν αφήνεις τους άλλους να σε καβαλάνε.
Θα μου πεις έχεις τον άνδρα σου που μπορείς να βάλεις μπροστά. Και ο ίδιος μου το λέει επειδή τους ξέρει όλους εκεί "θα τους πάρω τηλέφωνο κι έτσι κι αλλιώς... θα έρθω από κει κτλ" αλλά δεν τον αφήνω γιατί θα μαλώσουμε άγρια στο τέλος.
Πάντως η αλήθεια είναι ότι αυτό με τη μουσική το είχα σκεφτεί κι εγώ να βάζω τίποτα μέταλ στην τσίτα. Χωρίς πλάκα ... μπας και κόψουν πέρα.
 


KLKA

Well-Known Member
21 Αυγούστου 2013
137
207
Ο σκυλος νομικα ανηκει σε οποιον του βαλει τσιπ.τελος.Χωρίς αμφισβητηση οτι κ να κανουν κ να πουν. Βαλε τσιπ κ καθαρισες.
Αυτο με την εγκυμοσυνη εγω το χω δουλεψει κ επιασε πολυ καλα να ξερεις!!!!μπουχος

Επισης οντως μπορεις να τους απειλησεις με παρενοχληση κ εαν σε προπηλακισουν οπως λες, πας αστυνομια να κανεις καταγραφη συμβαντος. Θα ενημερωθουν οτι κινηθηκες και θα σταματήσουν πιστεψε με.τετοια ατομα συνηθως ειναι θρασυδειλα. Νομιζω με ενα ένα έντονο "ακου να σου πω γερο, το σκυλί ειναι δικο μου σ'αρέσει δεν σ'αρέσει και προσεξε καλα γιατι εγω δαγκωνω" θα ξεμπερδευες αλλα εαν δεν μπορεις να το διαχειριστείς, επικαλεισαι παρενόχληση που στεκει κιολας κανεις δηλωση το συμβαν κ αν το συνεχισουν τους τρεχεις εσυ....
(y):ROFLMAO:
Μάρθα αν μπορούσα να πω αυτό το υπογραμμισμένο θα είχα αποφύγει πολλές τέτοιες δυσάρεστες καταστάσεις στο παρελθόν. Γιατί αυτοί έτσι θέλουν να τους μιλάς τελικά.
Άλλα έτσι όπως πάει το πράγμα γιατί με έχουν κουράσει πραγματικά μου φαίνεται ότι θα ακούσουν στο τέλος καμιά χριστοπαναγία.
 


Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
Κοιταξε να δεις...
δε νομιζω,
ή τεσπα δε θέλω να πιστέψω,
οτι μπορει να φτασετε μεχρι το σημείο του να πρέπει να καρφωνεις κλειδιά στα μαλακά τους μέρη...

Αλλα επειδή πολλα γινονται,
πολλα ακουμε,
αν κ τα περισσοτερα δε φτάνουν ποτε μεχρι τ'αυτιά μας
Στα λεω εγώ...κ αχρείαστα ας ειναι...

:ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
Βαζαν χερι στην πορτα σου,μπαιναν στην αυλή σου,κ κανα κουμαντο στον χωρο σου...κ δε τους έστειλες στον διάολο?
Εε βρίσκουν κ τα κανουν μανα μου!

Να σου πω...αμα δε το χεις,που μαλλον δεν τοχεις,αστον βρε κοπελια μου τον αντρα σου λασκα,να καθαρισει μονος του,τσαμπα τον καταπιεζεις!

Δε σε λενε καλη κ ευγενική...λαλακα σε λενε....να ξες...
Κ οσο τους επιτρεπεις να σου φαιρονται ετσι τοσο πιο πολυ σιγουρευονται γιαυτο...
Κριμα δεν ειναι?αφου δεν εισαι...γιατι τον παριστάνεις?

Δεν ειναι τοσο η εξωτερική εμφανιση
Οσο το attitude :p
Κ μενα οποιος με πρωτοβλεπει "αχ τι καλο,ευγενικο κ σοβαρο κοριτσι ειναι αυτο?" λεει
Ναι,ειμαι ολα αυτα...
οταν θελω...
εφοσον το αξιζει κ ο αλλος
Αλλα δεν ειμαι μονο αυτα...
 
  • Like
Reactions: Elrandir


Μάρθα & Σίλβα

Well-Known Member
28 Μαϊου 2014
1.705
3.933
39
Τι εννοεις δεν τους εκανες τίποτα επειδη ο σκύλος δεν ηταν δικος σου;;;;
Καταπάτηση ιδιωτικου χωρου και φθορα περιουσίας...απλο απλουστατο...
Οτι σου λεει η Μαρία...το ύφος είναι....στο 1.57 με δοξα και τιμη και 52 κιλα εχω τρομοκρατήσει κοσμο και κοσμακι που θεωρησε οτι μπορεί να με ενοχλεί καθε φορά που κραταω λουρι στο χερι αντι για τσαντα....

Παρτο αλλιώς και γρήγορα....και για το σκυλο και για σένα....
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.751
Β
Ρε συ ξέρεις τι έκαναν; Ενώ είχα το σκύλο μέσα στην αυλή μου με την πόρτα κλειστή πήγαιναν και την άνοιγαν για να βγαίνει έξω και μου έκαναν παράπονα ότι έχω μάθει το σκύλο να κάθεται μόνο σε εμένα και κάτι τέτοιες βλακείες. Μπαίναν μέσα στην αυλή μου κανονικά, μου μετακινούσαν ή μου έπαιρναν πράγματα και κάτι τέτοια. Όποιος ήθελε έμπαινε, έβγαινε και μου απαγόρευαν να έχω κλειστή την πόρτα της αυλής ενώ ήταν ο σκύλος μέσα.
Ή το άλλο κουφό είναι ότι μου έκλειναν την πόρτα της αυλής για να μην μπορεί ο σκύλος να μπει μέσα που ήταν το σπιτάκι του, το νερό και το φαγητό του. Ή αναποδογύριζαν το σπίτι ανάποδα για να μην μπαίνει ο σκύλος μέσα ή έβαζαν διάφορα εμπόδια για να μην περνάει ο σκύλος στην αυλή μου.
Αλλά τότε δεν μπορούσα να μιλήσω γιατί ο σκύλος νομικά δε θεωρούνταν δικός μου.
Τώρα έτσι και κάνουν πάλι το ίδιο κατευθείαν το 100 και που πειράζουν το σκύλο ΜΟΥ και για παραβίαση ιδιωτικού χώρου.

.
Εεεεε κοίτα να δεις τώρα που μου ανέβασες το αίμα στο κεφάλι και θα σε έβριζα κι εγώ αν είχα το θάρρος...Βρε πας καλά;;;; Μπαίνανε στον κήπο σου και έκαναν ότι ήθελαν στο ΔΙΚΟ ΣΟΥ σπίτι επειδή ήταν ο σκύλος στην αυλή;;; Κορίτσι μου θα σου πω κάτι πολύ φιλικά. Ξύπνα...Δυστυχώς εκεί έξω είναι ζούγκλα και θα πρέπει να αλλάξεις στυλ αντιμετώπισης κάφρων. Νομίζω ότι θα το έχεις ακούσει και από τον άντρα σου και από τους φίλους σου αυτό.
 
  • Like
Reactions: Elrandir and mareco


ioanna a

Well-Known Member
21 Ιανουαρίου 2014
2.239
3.079
Λίγο ακραία βρε Ιωάννα τα σενάριά σου.[...]
Έτσι ( αποτυχημένα )προσπαθώ να κάνω χιούμορ συνήθως...
---------
Θα διαφοροποιηθώ λίγο, προσωπικά το θεωρώ πολύ μεγάλο προτέρημα να είναι κάποιος μονίμως σε mode ευγένειας . Το πρόβλημα είναι των γειτόνων , όχι της κλκα.

Δεν υπάχρει άγριο ύφος που να πιάνει σε τόσο ξεδιάντροπους ανθρώπους, είναι και αυτό που λένε : μην παλεύεις με ενα γουρούνι...όταν εσύ στις καφρίλες δεν έχεις ούτε εμπειρία ούτε ''έμφυτο ταλέντο''...:censored:
 


Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
στο 1.57 με δοξα και τιμη και 52 κιλα
Μόνο?
:ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:

large.jpg

Κ αφου πειραξα την Μαρθα :D



Οτι σου ειπε η Ιωαννα
Αμα δεν εχεις εμπειρια:D
Ή έμφυτο ταλεντο :D
Άστο καλύτερα...
Καταγγελία κ σύζυγος αμα τα βρεις σκουρα:)
 




KLKA

Well-Known Member
21 Αυγούστου 2013
137
207
Έχετε δίκιο όλοι σας. Νομίζετε ότι δε με ξέρω;
Όλοι μου επισημαίνουν πόσο λάθος είμαι σε αυτόν τον τομέα (και φίλοι και συγγενείς).
Θα προσπαθήσω να το δουλέψω λίγο.

Πάντως ένας μεγάλος παράγοντας που έπαιξε ρόλο για αυτήν την "υποτακτικότητά" μου ήταν και ο σκύλος.
Ήθελα να έχω καλές σχέσεις με όλους.


@Μάρθα που με ρώτησες γιατί δεν έκανα τίποτα για όλα αυτά ελπίζω να σου απάντησα μέσα στις άκρες. Ήθελα απλά να έχω καλές σχέσεις για χάρη του σκύλου και ας κατέληξα τελικά ο μαλάκας της υπόθεσης.
Το ξέρω.

Θα κοπούν, όμως, όλα αυτά. Τώρα που ο σκύλος μου ανήκει κανονικά και με το νόμο μπορώ να φέρω την αστυνομία. Πριν τι να έλεγα; Ο σκύλος αυτός δεν άνηκε σε κανέναν. Άντε κι ερχόταν η αστυνομία. Θα μου έλεγε "κοπελιά άμα ο σκύλος είναι δικός σου βάλε του τσιπ και κράτα τον μέσα στο σπίτι σου".
Θα έβρισκα και τον μπελά μου κιόλας.
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.646
19.878
@KLKA δεν άντεξα να διαβάσω όλα τα παρανοικά σεντόνια σου. Και στο λέω με την πολύ καλή του έννοια. Συντάσσομαι απολύτως και ακόμη περισσότερο, με την @l.Kyveli
Αναρωτιέμαι, αν ζητάς συγγνώμη και απολογείσαι, ακόμη και που αναπνέεις :confused:
Σ'αυτό που είσαι απόλυτα φάουλ, είναι το τσιπάρισμα του σκύλου.
Επρεπε να έχει γίνει, από την πρώτη μέρα. Κακώς το καθυστέρησες.
Με τα υπόλοιπα "προβλήματά" σου, ειλικρινά...γελάω. Πάλι με την καλή έννοια.
Πως λένε κάποιες φορές εδώ μέσα..."φιλικά στο λέω" [θου Κύριε]...;;; Αυτό! :D

Τώρα που ο σκύλος μου ανήκει κανονικά και με το νόμο μπορώ να φέρω την αστυνομία.
Εγραψες κάπου μέσα σ'όλα, ότι τελικά τον έχεις τσιπάρει και μου ξέφυγε; Sorry (y)
 


KLKA

Well-Known Member
21 Αυγούστου 2013
137
207
@KLKA δεν άντεξα να διαβάσω όλα τα παρανοικά σεντόνια σου. Και στο λέω με την πολύ καλή του έννοια. Συντάσσομαι απολύτως και ακόμη περισσότερο, με την @l.Kyveli
Αναρωτιέμαι, αν ζητάς συγγνώμη και απολογείσαι, ακόμη και που αναπνέεις :confused:
Σ'αυτό που είσαι απόλυτα φάουλ, είναι το τσιπάρισμα του σκύλου.
Επρεπε να έχει γίνει, από την πρώτη μέρα. Κακώς το καθυστέρησες.
Με τα υπόλοιπα "προβλήματά" σου, ειλικρινά...γελάω. Πάλι με την καλή έννοια.
Πως λένε κάποιες φορές εδώ μέσα..."φιλικά στο λέω" [θου Κύριε]...;;; Αυτό! :D


Εγραψες κάπου μέσα σ'όλα, ότι τελικά τον έχεις τσιπάρει και μου ξέφυγε; Sorry (y)
Το ξέρω ότι το λες με την καλή έννοια και ίσως αυτό θα ήθελα να ακούσω από εσάς. Ότι είναι παρανοϊκά αυτά που σκέφτομαι γιατί πραγματικά θόλωσα που θα γυρίσω ξανά εκεί.
Όχι δε ζητάω συγγνώμη και που αναπνέω αλλά σε ό,τι αφορά τα ζώα, είμαι της άποψης ότι πρέπει να πηγαίνεις με το καλό γιατί ήδη είναι εχθρικό το περιβάλλον απέναντι στα ζώα .... ας μην το κάνουμε εχθρικότερο.
Βέβαια, εγώ το παραξεφτίλισα. Οκ δεκτό.

Όσον αφορά το τσιπάκι, όπως είπα είναι μέσα στο πρόγραμμα, θα κλείσω ραντεβού τώρα μέσα στο Σεπτέμβρη (πρέπει να πληρωθούμε πρώτα :oops:) και θα το κάνω.
Με το που ήρθε ο σκύλος θεώρησα πιο επείγον να εστιάσω πρώτα σε ό,τι αφορά την υγεία του καθώς και των υπόλοιπων ζώων που θα ερχόταν σε επαφή γι' αυτό εστίασα πρώτα στα εμβόλιά του κτλ.
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.646
19.878
Αρα δυστυχώς, δεν σου ανήκει ακόμη, με χαρτί και καλαμάρι, δεν μπορείς να φέρεις την αστυνομία και...αντιθέτως, αν για όποιο λόγο, χρειαστεί να υποστηρίξεις [να το αποδείξεις δεν θα μπορείς] ότι είναι δικός σου, να παρακαλάς να μην σου κάνουν καταγγελία. Τα 40 ευρώ του chip, θα είναι σταγόνα, μπροστά στα 300 του πρόστιμου.
 
  • Like
Reactions: Amaliaz




l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.751
Βασικά είσαι το πρότυπο μου @KLKA . Έχω βαρεθεί να διαβάζω στο φβ για αδέσποτους που γειτονες απειλούν ότι θα τους σκοτώσουν-απομακρύνουν κλπ κλπ και ζητάνε αυτοί που τα ταίζουν βοήθεια απο τον κόσμο...τι να σου κάνει ο κόσμος παραπάνω από αυτό που μπορείς να κάνεις εσύ που είσαι ΕΚΕΙ; Κι εσύ το έκανες. Τον πήρες και τα έκανες όλα εφικτά...και να προσαρμοστεί με τον σκύλο σου , με την γάτα σου, και τον άντρα σου να τον έχεις 100 % μαζί σου. Σου βγάζω το καπέλο ..Λίγο το θεματάκι της συμπεριφοράς να χαλάσεις γιατί παραείσαι καλό παιδί και θα είσαι τέλεια!!!
 


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
Τσεκαρες εαν ο σκυλος δεν ειναι ηδη τσιπαρισμενος και δηλωμενος στο Δημο?
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.112
Μηνύματα
895.792
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf